Treinverkeer Amsterdam Centraal start weer op
AMSTERDAM (ANP) - De eerste treinen rijden sinds even voor 09.00 uur weer op Amsterdam Centraal Station. Op het station zijn nog veel gestrande reizigers te vinden die hun weg naar de juiste trein moeten vinden. Medewerkers van de NS staan iedereen te woord en voor de servicedesk staat een flinke rij. Op de informatieborden zijn vooralsnog veel geannuleerde treinen te zien.
Zo gaan er nog niet veel treinen rechtstreeks naar Schiphol. Daarnaast hebben meerdere treinen op Amsterdam Centraal vertraging en vertrekken treinen veelal van andere sporen dan normaal.
Op veel plekken zitten of liggen nog mensen op de grond. Sommigen hebben een gouden nooddeken om zich heen gewikkeld om warm te blijven. Bij de kiosken krijgen reizigers gratis koffie of thee.
De trein naar Brussel Zuid-Midi, die even na 09.30 uur vertrok, zat propvol. De deuren van coupes waar niemand meer bij kon, werden gesloten. Bij de deuren stonden NS-medewerkers die mensen naar de voorkant van de trein stuurden waar nog plek was.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft een 56-jarige vrouw uit Woerden veroordeeld tot een celstraf van twee jaar, waarvan een half jaar voorwaardelijk, voor het uitbuiten van een kwetsbare jonge vrouw. Zij moest ruim elf jaar lang lange dagen werken in paardenstallen op een stoeterij in het Utrechtse Kamerik, zonder dat zij salaris kreeg. Ook werd zij mishandeld en agressief toegesproken.
35 minuten geledenNOORDWIJK (ANP) - De vier astronauten die in april een ronde om de maan vlogen zijn in Nederland. In een complex van het Europees Ruimteagentschap ESA bij Noordwijk bespreken ze de Artemis II-missie.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Waterschappen nemen steeds meer maatregelen om de gevolgen van het warme, droge weer aan te pakken. Zo heeft Hoogheemraadschap De Stichtse Rijnlanden maandag de aanvoer van zoetwater richting West-Nederland verhoogd van 7 naar 11 kuub per seconde, om verzilting langs de kust te voorkomen. Delfland begint aan de tweede maaironde dit jaar van sloten, vaarten en dijken. Het waterschap doet dit om te voorkomen dat de doorstroming wordt belemmerd en om dijken goed te kunnen inspecteren op eventuele scheuren.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - De derde regionale hittegolf van deze zomer is een feit. In Gilze-Rijen werd maandag een temperatuur van 25,4 graden gemeten. Sinds afgelopen donderdag was het volgens Weeronline in het Brabantse dorp al drie keer tropisch warm geweest en is met de zomerse dag van maandag voldaan aan de criteria voor een hittegolf.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - De 37-jarige Adil Q., die wordt verdacht van het doodsteken van een 59-jarige vrouw op de parkeerplaats van station Nieuw-Vennep, viel volgens het Openbaar Ministerie meerdere vrouwen lastig. Vier vrouwen hebben bij de politie verklaard die dag te zijn lastiggevallen door een man die gebrekkig Engels sprak, meldde de officier van justitie maandag tijdens een eerste openbare zitting in de rechtbank in Alkmaar.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - In aanloop naar en tijdens de Nijmeegse Vierdaagse zetten NS en Arriva dag en nacht extra en langere treinen in. Het wandelfestijn, waar zo'n 1,5 miljoen wandelaars en feestvierders op afkomen, vindt dit jaar plaats van 21 juli tot en met vrijdag 24 juli.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De 47-jarige Jaouad W. is maandag door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van dertien jaar en acht maanden cel in een onderzoek naar vijf onderwereldmoorden gepleegd tussen 2011 en 2014. Het Openbaar Ministerie had een levenslange celstraf geëist. De rechtbank komt tot een veel lagere straf omdat zij W. gedeeltelijk heeft vrijgesproken. Ook moest zij rekening houden met een eerder aan W. opgelegde celstraf in een aanverwant onderzoek. De rechtbank achtte een rol van W. bij twee van de vijf liquidaties bewezen.
5 uur geleden