Treinstoring Duitsland veroorzaakt door sabotage aan kabels
BERLIJN (ANP/DPA/AFP) - De grote treinstoring in het noorden van Duitsland kwam door sabotage aan kabels die van belang zijn voor het treinverkeer, meldt Deutsche Bahn. De veiligheidsdiensten doen onderzoek naar het incident.
Alle Intercity-, Intercity express- en Eurocitytreinen konden zaterdagochtend drie uur lang niet rijden vanwege een probleem met het communicatiesysteem. Ook sommige regionale treinen werden getroffen. Op sommige plekken reden helemaal geen treinen.
Minister Volker Wissing van Transport zei tijdens een persconferentie dat kabels op twee plekken waren doorgesneden. Hij sprak van een "gerichte en opzettelijke actie". Er is nog niets bekend over het motief. Het kan om kabeldiefstal gaan, iets dat vaker voorkomt, maar ook om bijvoorbeeld een aanval.
Radionetwerk
Het tijdschrift Der Spiegel meldt dat er schade is aan een radionetwerk dat wordt gebruikt voor communicatie tussen controlecentra en treinen. Volgens de krant Bild is "bepaalde kennis" nodig om de kabels van dit systeem schade toe te brengen.
Hoewel de storing voorbij is, kan die nog de rest van de dag gevolgen hebben voor de dienstregeling. De storing had volgens de NS geen gevolgen voor de treinverbindingen tussen Nederland en Duitsland.
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit heeft excuses aangeboden voor haar "vriendschap met Epstein". Het Noorse hof deelde vrijdag een verklaring van de kroonprinses. "Het is belangrijk voor mij om mijn excuses aan te bieden aan iedereen die ik teleurgesteld heb", schrijft Mette-Marit. De vrouw van kroonprins Haakon biedt ook haar excuses aan "voor de situatie waarin ik de koninklijke familie heb gebracht, vooral de koning en koningin."
16 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De activisten die afgelopen jaar met een scheepsvloot probeerden Gaza te bereiken maar werden gestopt door Israël, gaan een nieuwe poging ondernemen. Dat zegt een van de destijds gearresteerde opvarenden, Thiago Avila. De flotilla zal op dezelfde dag als de eerdere missie vertrekken, 29 maart. Tegelijkertijd zal een groep over land vertrekken in een poging Gaza te bereiken.
17 minuten geledenMILAAN (ANP) - In Milaan zijn ongeveer duizend mensen de straat opgegaan om te protesteren tegen de aanwezigheid van de Amerikaanse immigratiedienst ICE tijdens de Olympische Spelen. Volgens nieuwssite Rai News organiseerden studenten een mars en droegen ze borden met leuzen als 'ICE out'.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - Rusland eist dat ook kernmachten Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk meedoen aan onderhandelingen over nieuwe afspraken om hun nucleaire slagkracht aan banden te leggen. De Verenigde Staten en Rusland zeggen te willen praten over een vervanger voor het kernwapenbeheersingsverdrag dat donderdag verliep, maar de VS staan erop dat ook rivaal China deelneemt.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov zegt dat Oekraïne achter de aanslag op een generaal in Moskou zit. Hij sprak van een "terroristische daad", die volgens hem is bedoeld om "het vredesproces te verstoren".
1 uur geledenNUUK (ANP/AFP) - Door vrijdag een consulaat in Nuuk te openen, wil Frankrijk beter naar Groenlanders kunnen luisteren en hen steunen in de crisis die is ontstaan door pogingen van de Amerikaanse president Donald Trump om het gebied over te nemen. Dat zei Jean-Noël Poirier, die het consulaat gaat leiden, voor zijn vertrek naar Nuuk tegen persbureau AFP.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/ANP) - Een Poolse rechtbank heeft de arrestatie bevolen van oud-justitieminister Zbigniew Ziobro. Hij wordt verdacht van corruptie en riskeert tot 25 jaar gevangenisstraf. De politicus vertrok vorig jaar naar Hongarije, waar hij naar eigen zeggen politiek asiel heeft gekregen.
2 uur geleden