Treinstoring Duitsland veroorzaakt door sabotage aan kabels
BERLIJN (ANP/DPA/AFP) - De grote treinstoring in het noorden van Duitsland kwam door sabotage aan kabels die van belang zijn voor het treinverkeer, meldt Deutsche Bahn. De veiligheidsdiensten doen onderzoek naar het incident.
Alle Intercity-, Intercity express- en Eurocitytreinen konden zaterdagochtend drie uur lang niet rijden vanwege een probleem met het communicatiesysteem. Ook sommige regionale treinen werden getroffen. Op sommige plekken reden helemaal geen treinen.
Minister Volker Wissing van Transport zei tijdens een persconferentie dat kabels op twee plekken waren doorgesneden. Hij sprak van een "gerichte en opzettelijke actie". Er is nog niets bekend over het motief. Het kan om kabeldiefstal gaan, iets dat vaker voorkomt, maar ook om bijvoorbeeld een aanval.
Radionetwerk
Het tijdschrift Der Spiegel meldt dat er schade is aan een radionetwerk dat wordt gebruikt voor communicatie tussen controlecentra en treinen. Volgens de krant Bild is "bepaalde kennis" nodig om de kabels van dit systeem schade toe te brengen.
Hoewel de storing voorbij is, kan die nog de rest van de dag gevolgen hebben voor de dienstregeling. De storing had volgens de NS geen gevolgen voor de treinverbindingen tussen Nederland en Duitsland.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De NAVO houdt voor het eerst een militaire oefening met Servië. De verstandhouding tussen het bondgenootschap en een van de weinige Europese landen die nog niet bij de NAVO of de EU horen is vaak moeizaam. Tijdens de Kosovo-oorlog in 1999 bombardeerde de NAVO Servië.
39 minuten geledenWENEN (ANP) - Vier mensen die het optreden van Israël in de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival verstoorden zijn daarna uit de zaal verwijderd. Dat bevestigen de Oostenrijkse omroep ORF en songfestivalorganisator European Broadcasting Union desgevraagd aan het ANP.
8 uur geledenWENEN (ANP) - Israël heeft zich dinsdag in Wenen zoals verwacht geplaatst voor de finale van het Eurovisie Songfestival. Het omstreden land, dat meedoet met zanger Noam Bettan, kreeg in de eerste halve finale genoeg punten van jury en publiek.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het Golden Dome-project van de Amerikaanse president Donald Trump gaat 1,2 biljoen dollar kosten (ongeveer 1 biljoen euro). Dat heeft de rekenkamer van het Amerikaanse Congres, de Congressional Budget Office (CBO), berekend. Het bedrag moet over de komende twintig jaar worden uitgegeven.
10 uur geledenCANNES (ANP) - Regisseur Peter Jackson heeft dinsdagavond op het Filmfestival van Cannes een ere-Palm gekregen voor zijn grote bijdrage aan de filmwereld. Jackson kreeg de prijs uit handen van acteur Elijah Wood, die in de Lord of the Rings-films die Jackson maakte de rol van Frodo speelde.
10 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft eind maart meerdere aanvallen uitgevoerd op Iran, meldt persbureau Reuters op basis van westerse en Iraanse functionarissen. Dat is voor zover bekend nog niet eerder gebeurd. De aanvallen zouden vergeldingen zijn voor eerdere Iraanse aanvallen.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk wil met mijnbestrijdingsdrones, gevechtsvliegtuigen en droneafweersystemen helpen de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. Een Britse torpedobootjager is al op weg naar de door Iran geblokkeerde zeestraat, zegt defensieminister John Healey na overleg met gelijkgezinde landen, waaronder Nederland.
12 uur geleden