Treinreizigers urenlang vast in Kanaaltunnel: net een rampenfilm
CALAIS (ANP/DPA/AFP) - Door een treinstoring hebben honderden passagiers bijna vijf uur vastgezeten in de Kanaaltunnel tussen Frankrijk en Engeland. Zij werden uiteindelijk via de onderhoudstunnel naar een andere trein geleid. Het was net een rampenfilm, aldus een van de gedupeerden. Een vrouw zou een paniekaanval hebben gekregen.
De passagiers zaten in een autotrein die uit Calais op weg was naar Folkestone, maar onderweg door een "alarm aan boord" niet verder kon, aldus de exploitant van de Kanaaltunnel. Beelden op sociale media tonen mensen, deels met bagage en honden, die door de vlucht- en servicetunnel liepen. Ze moesten naar een speciaal ingezette trein die normaal bussen vervoert. Die bracht de reizigers naar hun bestemming.
"De onderhoudstunnel was angstaanjagend. Het was net een rampenfilm", vertelde een passagier over het incident dinsdagavond. "We gingen gewoon de afgrond in zonder te weten wat er zou gebeuren."
Meer uit Buitenland
ANHOLT (ANP/DPA) - Op het Deense eiland Anholt is de berging van bultrug Timmy begonnen. Op de livestream van het Duitse News5 is te zien dat het karkas op het land wordt getrokken, uit het ondiepe water waar het al twee weken lag.
23 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger (IDF) heeft nieuwe aanvallen op Zuid-Libanon aangekondigd. Volgens Israël heeft Hezbollah het staakt-het-vuren geschonden en worden daarom doelen van die militante beweging aangevallen.
57 minuten geledenVIENTIANE (ANP/DPA) - De vier goudzoekers die vastzitten in een overstroomde grot in Laos moeten waarschijnlijk nog langer wachten op hun redding. Vrijdag werd een persoon bevrijd, maar volgens de reddingswerkers is het risico op dit moment te groot om een nieuwe poging te ondernemen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is nog steeds in uitstekende gezondheid. Dat zegt zijn arts in een verklaring die vrijdag door het Witte Huis is uitgegeven.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal alleen een akkoord met Iran ondertekenen als aan zijn "rode lijnen" is voldaan. Dat meldt een functionaris van het Witte Huis vrijdag.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil niet langer de leiding hebben over het Kennedy Center for the Performing Arts, schrijft hij in een uitgebreid bericht op Truth Social. Hij zal samenwerken met het Amerikaanse Congres om het bestuur van het volgens hem "falende" centrum over te dragen. Trump installeerde zichzelf vorig jaar als voorzitter van het centrum en hernoemde het tot het Trump-Kennedy Center.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft de verwijdering bevolen van de naam van president Donald Trump van het Kennedy Center for the Performing Arts. De naam van het prestigieuze cultuurcentrum kan volgens de rechter niet worden gewijzigd zonder tussenkomst van het Congres.
12 uur geleden