Treinreizigers urenlang vast in Kanaaltunnel: net een rampenfilm
CALAIS (ANP/DPA/AFP) - Door een treinstoring hebben honderden passagiers bijna vijf uur vastgezeten in de Kanaaltunnel tussen Frankrijk en Engeland. Zij werden uiteindelijk via de onderhoudstunnel naar een andere trein geleid. Het was net een rampenfilm, aldus een van de gedupeerden. Een vrouw zou een paniekaanval hebben gekregen.
De passagiers zaten in een autotrein die uit Calais op weg was naar Folkestone, maar onderweg door een "alarm aan boord" niet verder kon, aldus de exploitant van de Kanaaltunnel. Beelden op sociale media tonen mensen, deels met bagage en honden, die door de vlucht- en servicetunnel liepen. Ze moesten naar een speciaal ingezette trein die normaal bussen vervoert. Die bracht de reizigers naar hun bestemming.
"De onderhoudstunnel was angstaanjagend. Het was net een rampenfilm", vertelde een passagier over het incident dinsdagavond. "We gingen gewoon de afgrond in zonder te weten wat er zou gebeuren."
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Een woordvoerder van het Iraanse leger heeft de Verenigde Staten bespot om uitlatingen over mogelijke onderhandelingen over het conflict in het Midden-Oosten. Volgens Iraanse staatsmedia zei hij dat Washington "met zichzelf onderhandelt".
9 minuten geledenTEHERAN/TEL AVIV/KOEWEIT/RIYAD (ANP/RTR) - Israël heeft woensdag opnieuw de Iraanse hoofdstad Teheran onder vuur genomen, melden het Israëlische leger en Iraanse media. Volgens Iran werd onder meer een woonwijk getroffen, waar reddingswerkers naar slachtoffers zoeken.
57 minuten geledenBEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen in het zuiden van Libanon zijn woensdag zeker negen mensen gedood, berichten Libanese staatsmedia. Vier kwamen om in de stad Adloun, twee in het Palestijnse vluchtelingenkamp Mieh Mieh bij de kustplaats Sidon, waar ook vier mensen gewond raakten. Bij een aanval op de stad Habboush vielen drie doden en achttien gewonden.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - Het linkse blok van de sociaaldemocratische premier Mette Frederiksen heeft de Deense parlementsverkiezingen gewonnen, maar haalde opnieuw geen meerderheid. De sociaaldemocraten zelf boekten hun slechtste resultaat in meer dan 120 jaar.
4 uur geledenPALM BEACH (ANP) - In het kiesdistrict rond Mar-a-Lago, het landgoed van president Donald Trump in Florida, heeft de Democratische Emily Gregory een zetel in het parlement van de staat gewonnen. Ze versloeg de door Trump gesteunde Republikein Jon Maples. Dat melden Amerikaanse media, waaronder Politico.
4 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft dinsdag bijna drie uur getuigd in een corruptiezaak tegen zijn goede vriend en voormalig congreslid David Rivera. Die staat terecht voor geheime lobbyactiviteiten namens Venezuela tijdens Trumps eerste ambtstermijn.
7 uur geledenNICOSIA (ANP) - Cyprus wil nieuwe afspraken maken met het Verenigd Koninkrijk, nadat een Britse militaire basis op het eiland werd geraakt door een drone. The Telegraph schrijft dat de Cypriotische president Nikos Christodoulides veiligheidsgaranties heeft geëist in een lang telefoongesprek met de Britse premier Keir Starmer.
7 uur geleden