Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Treinmachinisten verwerpen nieuw aanbod Deutsche Bahn

Treinmachinisten verwerpen nieuw aanbod Deutsche Bahn

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De vakbond voor Duitse treinmachinisten heeft een nieuw aanbod van Deutsche Bahn verworpen om een loonconflict bij te leggen. De vijfdaagse staking in het Duitse passagiersvervoer wordt doorgezet. Het goederenvervoer per spoor is sinds woensdag al verstoord. Deutsche Bahn stapt naar de rechter om de staking te laten stoppen. Die doet later op donderdag uitspraak.

De staking is het gevolg van een loonconflict, waarbij het vooral gaat om de timing van loonsverhogingen. Deutsche Bahn heeft voorgesteld om de lonen met 1,5 procent te verhogen in januari 2022 en met nog eens 1,7 procent in maart 2023. Machinistenvakbond GDL wil echter al in 2021 een loonsverhoging zien, plus een bonus van 600 euro, en een tweede loonsverhoging van 1,8 procent in 2022.

In het nieuwe aanbod van Deutsche Bahn zat in ieder geval de coronabonus van 600 euro. Ook werd volgens de spoorvervoerder aan andere eisen van GDL voldaan. GDL-voorzitter Claus Weselsky zegt dat het aanbod nog steeds onvoldoende is. Deutsche Bahn heeft de bond gevraagd terug te keren aan de onderhandelingstafel.

Rechtbank

Deutsche Bahn wil nu via de rechtbank in Frankfurt de staking laten stoppen. Volgens het spoorbedrijf is de actie van de machinisten onrechtmatig. Deutsche Bahn zegt de stap te nemen in het belang van zijn klanten en medewerkers.

Het is de derde stakingsronde in korte tijd die het treinverkeer in Duitsland platlegt. Ook internationale treinen, zoals de nachttrein van Amsterdam naar Wenen, reden woensdagavond niet. Verder rijdt de intercity van Amsterdam naar Berlijn niet verder dan Bad Bentheim, net over de Duitse grens bij Oldenzaal. De ICE International naar Frankfurt rijdt wel tot het eindstation. Dat geldt niet voor de trein naar Basel in Zwitersland. Die rijdt niet verder dan Keulen.

Deutsche Bahn heeft een soort noodplanning opgesteld. Daardoor zou een kwart van de langeafstandstreinen moeten blijven rijden en ongeveer 40 procent van de regionale treinen. Op belangrijke spoorknooppunten zoals Hannover en München is het rustig qua reizigers. Deutsche Bahn heeft mensen aangeraden treinreizen zoveel mogelijk uit te stellen.

Meer uit Financieel

Geen vluchten vanaf Brussels Airport door nationale staking

BRUSSEL (ANP) - Er vertrekken op 12 maart geen passagiersvluchten van Brussels Airport door een nationale staking. De luchthaven verwacht ook hinder voor binnenkomende vluchten. Belgische vakbonden organiseren volgende week donderdag een nationale actiedag tegen de maatregelen van de federale regering.

27 minuten geleden
Wall Street opent gemengd, blik beleggers op Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met een gemengd beeld geopend, na de koersverliezen een dag eerder. De aandacht van beleggers op Wall Street blijft uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen van het conflict met Iran voor de energieprijzen, inflatie en economie.

28 minuten geleden
VS denken mondiale heffing deze week te verhogen naar 15 procent

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten voeren waarschijnlijk deze week een wereldwijd tarief voor importheffingen in van 15 procent, zei minister van Financiën Scott Bessent. Die stap is nodig omdat het Amerikaanse Hooggerechtshof een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump onrechtmatig verklaarde.

30 minuten geleden
SER: aandeel vrouwen in bestuur grote bedrijven groeit verder

DEN HAAG (ANP) - Het aandeel vrouwen in het bestuur van grote Nederlandse bedrijven is verder gestegen. De Sociaal-Economische Raad (SER) meldt dat het aandeel vrouwen eind 2024 is toegenomen naar gemiddeld 17,3 procent, 2 procentpunt meer dan een jaar eerder. De groei van de man-vrouwverhouding in de raad van commissarissen stagneerde echter.

33 minuten geleden
Brussel plant nog geen noodmaatregelen om stijgende energieprijs

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie plant nog geen noodmaatregelen om de stijgende energieprijzen door de oorlog in Iran. Dat heeft ze laten weten in een videovergadering met de lidstaten.

41 minuten geleden
FNV: vrouwen harder geraakt door bezuinigingen nieuw kabinet

DEN HAAG (ANP) - Vrouwen worden onevenredig hard geraakt door "de bezuinigingen in de zorg en de versoberingen in de sociale zekerheid" van het nieuwe kabinet. Dat concludeert vakbond FNV in een woensdag gepubliceerd rapport.

1 uur geleden
Hotels moeten schade door Booking.com aantonen, zegt rechter

AMSTERDAM (ANP) - De Duitse hotels die zeggen schade te hebben geleden door de prijsregels van Booking.com moeten dat eerst "voldoende aannemelijk" maken, voordat ze mogelijk compensatie krijgen. Dat stelt de rechtbank in Amsterdam.

1 uur geleden