Treinen van en naar Frankrijk worden omgeleid, ook annuleringen
PARIJS (ANP) - Internationale treinen van Eurostar tussen Nederland en de Franse hoofdstad Parijs doen er vrijdag 1,5 uur langer over door brandstichtingen langs het Franse spoor. Meerdere treinen zijn geannuleerd, meldt een woordvoerder van het spoorwegbedrijf.
"Door gecoördineerde sabotage in Frankrijk, die gevolgen heeft voor de hogesnelheidslijn tussen Parijs en Lille, worden vrijdag 26 juli alle hogesnelheidstreinen van en naar Parijs omgeleid via de klassieke lijn", aldus Eurostar. Klanten kunnen kosteloos hun reis annuleren of aanpassen. Ook kunnen ze hun geld terugkrijgen, meldt Eurostar.
Ook de ANWB waarschuwt reizigers richting de Franse hoofdstad voor de hinder. Veel treinen vallen uit in Frankrijk door verschillende branden langs het spoor, meldt ANWB Europa op X. In Parijs starten vandaag de Olympische Spelen.
Een woordvoerder van de ANWB laat weten dat de hinder naar verwachting het hele weekend gaat duren. Hoe groot de problemen zijn is nog niet duidelijk en dit zal volgens hem per traject verschillen, maar de sabotageactie zal in ieder geval de komende dagen "impact" hebben.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de hogere importheffingen op meubilair en keuken- en badkamerkastjes met een jaar uitgesteld. De extra invoerbelasting zou met ingang van het nieuwe jaar van kracht zijn, maar wordt nu vooruitgeschoven naar 1 januari 2027, maakte het Witte Huis bekend.
1 uur geledenDEN HAAG/UTRECHT (ANP) - Bij verzekeraars komen de eerste schademeldingen na de jaarwisseling binnen. Het gaat onder andere om brandschade aan auto's, woningen, schuren en schuttingen.
1 uur geledenROME (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben de voorgestelde importheffingen op Italiaanse pasta sterk verlaagd, meldt het Italiaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens het ministerie is dat een teken dat de Amerikaanse regering "de wil van onze bedrijven om samen te werken" erkent.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde ziet de toetreding van Bulgarije tot de eurozone als een "krachtig symbool" voor Europa. Het land gebruikt vanaf nu de euro als betaalmiddel en Lagarde heet Bulgarije "hartelijk welkom in de eurofamilie".
5 uur geledenBUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorig jaar iets meer auto's verkocht dan in 2024. Daarbij wonnen elektrische auto's en hybrides verder marktaandeel, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben elkaar tijdens de jaarwisseling massaal met de smartphone een gelukkig nieuwjaar gewenst, signaleren telecomproviders. Dat zorgde voor meer mobiel dataverbruik dan een jaar eerder, melden KPN en VodafoneZiggo.
5 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/RTR) - Zwitserse autoriteiten vermoeden dat tientallen mensen om het leven zijn gekomen door een explosie in een bar in het Zwitserse skioord Crans-Montana. Er zijn circa honderd gewonden.
6 uur geleden