Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Treinen van en naar Frankrijk worden omgeleid, ook annuleringen

Treinen van en naar Frankrijk worden omgeleid, ook annuleringen

PARIJS (ANP) - Internationale treinen van Eurostar tussen Nederland en de Franse hoofdstad Parijs doen er vrijdag 1,5 uur langer over door brandstichtingen langs het Franse spoor. Meerdere treinen zijn geannuleerd, meldt een woordvoerder van het spoorwegbedrijf.

"Door gecoördineerde sabotage in Frankrijk, die gevolgen heeft voor de hogesnelheidslijn tussen Parijs en Lille, worden vrijdag 26 juli alle hogesnelheidstreinen van en naar Parijs omgeleid via de klassieke lijn", aldus Eurostar. Klanten kunnen kosteloos hun reis annuleren of aanpassen. Ook kunnen ze hun geld terugkrijgen, meldt Eurostar.

Ook de ANWB waarschuwt reizigers richting de Franse hoofdstad voor de hinder. Veel treinen vallen uit in Frankrijk door verschillende branden langs het spoor, meldt ANWB Europa op X. In Parijs starten vandaag de Olympische Spelen.

Een woordvoerder van de ANWB laat weten dat de hinder naar verwachting het hele weekend gaat duren. Hoe groot de problemen zijn is nog niet duidelijk en dit zal volgens hem per traject verschillen, maar de sabotageactie zal in ieder geval de komende dagen "impact" hebben.

Meer uit Financieel

Bezit cryptobeleggingen in Nederland explosief gestegen

AMSTERDAM (ANP) - Het bezit van cryptobeleggingen in Nederland is explosief gestegen, meldt De Nederlandsche Bank (DNB). Volgens de centrale bank bezaten Nederlandse bedrijven, instellingen en huishoudens eind 2020 nog voor zo'n 81 miljoen euro aan dergelijke beleggingen. In oktober vorig jaar was dit opgelopen tot 1,2 miljard euro.

10 minuten geleden
AEX-index verder omlaag na koersval door heffingsdreiging Trump

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index ging dinsdag verder omlaag na de zware koersval een dag eerder, die volgde op de heffingsdreiging van Donald Trump. De Amerikaanse president wil acht Europese landen, waaronder Nederland, straffen met een extra importheffing van 10 procent vanwege hun steun aan Groenland. Na de eerste schrikreactie letten beleggers nu vooral op het World Economic Forum in het Zwitserse Davos. Daar staat de kwestie Groenland hoog op de agenda.

12 minuten geleden
Adyen wil oud-topvrouw PostNL als president-commissaris

AMSTERDAM (ANP) - Betaalbedrijf Adyen wil Herna Verhagen als nieuwe president-commissaris. Verhagen stond dertien jaar aan het roer bij PostNL en vertrok daar in april vorig jaar. De huidige president-commissaris Piero Overmars stelt zich na zijn huidige termijn niet opnieuw verkiesbaar en treedt eind 2026 terug uit de raad van commissarissen.

24 minuten geleden
Coatingspecialist Stahl uit Waalwijk mogelijk in Duitse handen

WAALWIJK (ANP/BLOOMBERG) - Coatingspecialist Stahl uit Waalwijk komt mogelijk in Duitse handen. Het Duitse chemieconcern Henkel, onder meer bekend van de wasmiddelen van Persil en haarverzorging van Schwarzkopf, is in gesprek met de Franse investeerder Wendel over een mogelijke overname van de Nederlandse onderneming. Dat hebben Henkel en Wendel laten weten.

49 minuten geleden
Veel minder Chinese toeristen in Japan door rel rond Taiwan

TOKIO (ANP/AFP/RTR) - Het aantal Chinese toeristen in Japan is in december sterk gedaald door de oplopende diplomatieke spanningen tussen China en Japan over Taiwan. Volgens de Japanse overheid nam het aantal Chinese bezoekers in de laatste maand van 2025 met bijna de helft af tot 300.000 in vergelijking met een jaar eerder.

1 uur geleden
Trump dreigt met heffing champagne als Macron vredesraad afwijst

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt een importheffing van 200 procent in te voeren op Franse wijnen en champagnes, door de weigering van Frankrijk om zich aan te sluiten bij zijn vredesraad. Trump haalde ook uit naar Emmanuel Macron nadat hij te horen had gekregen dat de Franse president zijn uitnodiging zou afwijzen.

1 uur geleden
Funda: starters willen snel kopen, maar vertrouwen is laag

AMSTERDAM (ANP) - Starters willen graag snel een woning kopen, maar hebben er weinig vertrouwen in dat het ook daadwerkelijk lukt. Dat meldt huizenwebsite Funda op basis van cijfers uit de Funda Index van het laatste kwartaal van vorig jaar. 8 procent van de starters heeft er vertrouwen in een huis te kunnen kopen, terwijl 77 procent het binnen een jaar wil.

1 uur geleden