Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Treinen stoppen weer op station Vroomshoop

Treinen stoppen weer op station Vroomshoop

UTRECHT (ANP) - Het treinverkeer tussen Almelo en Mariënberg is vrijdagochtend weer op gang gekomen. De treinen stoppen ook weer op station Vroomshoop, meldt ProRail.

Het treinverkeer heeft ter hoogte van Vroomshoop een kleine twee weken stilgelegen voor een grote schoonmaak- en hersteloperatie. Door een grote brand in een bedrijfspand, begin februari, waren asbestdeeltjes op het spoor terechtgekomen. Het asbest kwam vrij toen asbestcementplaten knapten door de hitte van de brand. De stukjes kwamen onder meer terecht in het grind onder de rails. Om alles echt goed asbestvrij te krijgen, moest 120 meter aan dubbelspoor worden vervangen.

Het opruimen van het asbest in het dorp zelf gaat zeker acht weken duren en wordt uitgevoerd door een gespecialiseerd bedrijf. Mensen die in het besmette gebied wonen, kunnen voorlopig beter niet in hun tuin werken, zegt de gemeente Twenterand, waar Vroomshoop onder valt.

Meer uit Binnenland

IND en OM willen schijnerkenningen bij rechter ongedaan maken

DEN HAAG (ANP) - Een standaardverzoek bij de rechter om de zogeheten schijnerkenning van een kind ongedaan te maken, wordt in april getest. De Immigratie- en Naturalisatiedienst en het Openbaar Ministerie dienen deze maand drie van die verzoeken in bij een civiele rechter om te zien of ze standhouden.

10 minuten geleden
Opnieuw celstraffen opgelegd voor de rellen op het Malieveld

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft drie mannen veroordeeld tot celstraffen voor betrokkenheid bij de ernstige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. De mannen hebben zich volgens de rechtbank schuldig gemaakt aan openlijke geweldpleging. Een van hen was betrokken bij het omverwerpen van een in brand gestoken politieauto, meldt het Openbaar Ministerie.

13 minuten geleden
Interview met leider Vlaams Belang op UvA afgelast om veiligheid

AMSTERDAM (ANP) - Een interview donderdag van studenten met Tom Van Grieken, de voorzitter van de Belgische partij Vlaams Belang, op de Universiteit van Amsterdam (UvA) is afgelast, meldt het universiteitsmedium Folia. Reden zou zijn dat de veiligheid van de politicus niet kan worden gewaarborgd.

2 uur geleden
Inspecties: zorg asielzoekers met psychische nood onvoldoende

DEN HAAG (ANP) - Organisaties die te maken hebben met asielzoekers met een hoge behoefte aan psychische zorg en veiligheid, werken niet goed samen. Hun werkzaamheden sluiten niet op elkaar aan en de samenwerking verloopt stroef. Dat concluderen de inspecties Justitie en Veiligheid en Gezondheidszorg en Jeugd na onderzoek.

2 uur geleden
Advies: verweesde Joodse roofkunst moet aparte collectie worden

AMSTERDAM (ANP) - Door de nazi's geroofde kunstobjecten van Nederlandse Joden die na de Tweede Wereldoorlog nooit zijn geclaimd, moeten teruggaan naar de Joodse gemeenschap. De manier waarop dat het beste zou kunnen, staat in een advies van een commissie onder aanvoering van Lodewijk Asscher. Hij heeft het opgesteld op verzoek van de vorige minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, Eppo Bruins.

2 uur geleden
Cosmeticaketen Rituals waarschuwt klanten na datalek

AMSTERDAM (ANP) - Cosmeticaketen Rituals is slachtoffer geworden van een hack, waarbij gegevens van klanten op onrechtmatige wijze zijn gedownload. De onderneming waarschuwt klanten dat ze nu extra alert moeten zijn op eventuele phishingberichten. De gedownloade gegevens kunnen namelijk door fraudeurs worden misbruikt, bijvoorbeeld voor valse e-mails. Van hoeveel klanten gegevens zijn gelekt, is niet duidelijk.

3 uur geleden
Tata Steel test installatie na te hoge chroom-6-uitstoot

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel laat zijn Direct Sheet Plant (DSP), ook wel bekend als gietwalsinstallatie, in IJmuiden deze week proefdraaien om metingen te doen. De installatie werd begin deze maand stilgelegd in overleg met de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (ODNZKG), nadat uit metingen van Tata was gebleken dat de uitstoot van chroom-6 te hoog was.

3 uur geleden