Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Treinen stoppen weer op station Vroomshoop

Treinen stoppen weer op station Vroomshoop

UTRECHT (ANP) - Het treinverkeer tussen Almelo en Mariënberg is vrijdagochtend weer op gang gekomen. De treinen stoppen ook weer op station Vroomshoop, meldt ProRail.

Het treinverkeer heeft ter hoogte van Vroomshoop een kleine twee weken stilgelegen voor een grote schoonmaak- en hersteloperatie. Door een grote brand in een bedrijfspand, begin februari, waren asbestdeeltjes op het spoor terechtgekomen. Het asbest kwam vrij toen asbestcementplaten knapten door de hitte van de brand. De stukjes kwamen onder meer terecht in het grind onder de rails. Om alles echt goed asbestvrij te krijgen, moest 120 meter aan dubbelspoor worden vervangen.

Het opruimen van het asbest in het dorp zelf gaat zeker acht weken duren en wordt uitgevoerd door een gespecialiseerd bedrijf. Mensen die in het besmette gebied wonen, kunnen voorlopig beter niet in hun tuin werken, zegt de gemeente Twenterand, waar Vroomshoop onder valt.

Meer uit Binnenland

Drie Hondius-opvarenden van schip afgehaald

DEN HAAG (ANP) - Drie opvarenden van het cruiseschip Hondius, dat voor de kust van Kaapverdië ligt, zijn woensdag van het schip afgehaald, meldt Tedros Adhanom Ghebreyesus, de topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). Zij zijn vermoedelijk besmet met het hantavirus en zullen in Nederland medische zorg krijgen.

1 uur geleden
Nieuwe coalitie Moerdijk hamert op duidelijkheid en compensatie

MOERDIJK (ANP) - De zes partijen die de nieuwe coalitie in Moerdijk gaan vormen, hebben hun bestuursakkoord voor de komende jaren gepubliceerd. Ze benadrukken daarin nog eens hoe belangrijk ze het vinden dat inwoners voor de lange termijn duidelijkheid krijgen over alle uitbreidingsplannen voor de industrie en energie-infrastructuur. Ook dringen ze aan op "ruimhartige compensatie" voor mensen die moeten vertrekken.

1 uur geleden
OM eist 7 maanden cel tegen vader Jos Leijdekkers voor witwassen

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag zeven maanden cel geëist tegen Joseph Leijdekkers (71), de vader van Jos Leijdekkers, oftewel Bolle Jos, voor het witwassen van een horloge. Dat werd aangetroffen bij een doorzoeking van zijn huis in Rotterdam in januari 2023. Daarbij werden meerdere horloges, contant geld en een jammer gevonden.

1 uur geleden
Zieke opvarenden Hondius woensdagochtend geëvacueerd

DEN HAAG (ANP) - Drie opvarenden van het cruiseschip Hondius, dat voor de kust van Kaapverdië ligt, worden nog woensdagochtend lokale tijd geëvacueerd. Dat meldt cruisemaatschappij Oceanwide. In Kaapverdië is het drie uur vroeger dan in Nederland.

2 uur geleden
Museum zoekt IKEA-klassiekers met een verhaal

ARNHEM (ANP) - Het Nederlands Openluchtmuseum in Arnhem is op zoek naar IKEA-producten uit de periode 1978 tot 2008. Iedereen die denkt thuis iets te hebben dat interessant kan zijn en er een verhaal bij heeft, mag contact opnemen. Het museum wil er zijn collectie mee uitbreiden. Het herbergt al veel Nederlands huisraad van de laatste tweehonderd jaar, maar nauwelijks iets van de Zweedse meubelketen. Gebruikssporen zijn geen punt.

2 uur geleden
Hondius-opvarende met hantavirus in ziekenhuis in Zürich

ZURICH (ANP/RTR) - Een man bij wie het hantavirus is vastgesteld, wordt behandeld in een ziekenhuis in Zürich, meldt de Zwitserse overheid. De patiënt is eerder aan boord geweest van het Nederlandse cruiseschip MV Hondius, waar een uitbraak plaatsvond.

3 uur geleden
Nederlands cruiseschip Hondius zal aanmeren in Tenerife

MADRID (ANP/RTR) - Het Nederlandse cruiseschip waarop het hantavirus werd vastgesteld, zal aanmeren in Tenerife, meldt de Spaanse zender TVE op gezag van het Spaanse ministerie van Volksgezondheid. De president van de autonome Spaanse archipel zegt tegen de komst te zijn en vreest voor gezondheidsgevolgen, zei hij woensdag tegen radiozender COPE.

3 uur geleden