Treinen stoppen weer op station Vroomshoop
UTRECHT (ANP) - Het treinverkeer tussen Almelo en Mariënberg is vrijdagochtend weer op gang gekomen. De treinen stoppen ook weer op station Vroomshoop, meldt ProRail.
Het treinverkeer heeft ter hoogte van Vroomshoop een kleine twee weken stilgelegen voor een grote schoonmaak- en hersteloperatie. Door een grote brand in een bedrijfspand, begin februari, waren asbestdeeltjes op het spoor terechtgekomen. Het asbest kwam vrij toen asbestcementplaten knapten door de hitte van de brand. De stukjes kwamen onder meer terecht in het grind onder de rails. Om alles echt goed asbestvrij te krijgen, moest 120 meter aan dubbelspoor worden vervangen.
Het opruimen van het asbest in het dorp zelf gaat zeker acht weken duren en wordt uitgevoerd door een gespecialiseerd bedrijf. Mensen die in het besmette gebied wonen, kunnen voorlopig beter niet in hun tuin werken, zegt de gemeente Twenterand, waar Vroomshoop onder valt.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De ChristenUnie stemt niet in met het Belastingplan van het kabinet als daar niets aan verandert. Dat zegt partijleider Mirjam Bikker in een interview met het Nederlands Dagblad. Volgens haar wordt de rekening van de kabinetsplannen te veel neergelegd bij "harde werkers en gewone gezinnen".
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Van de sabotageacties op het spoor dinsdagochtend zijn weinig camerabeelden. Dat heeft topvrouw Mirjam van Velthuizen van ProRail in Nieuwsuur gezegd. Of op die beelden daders te zien zijn, is haar niet duidelijk. Ze weet ook niet wie achter de sabotageacties zit, waardoor het treinverkeer in een groot deel van Nederland op Prinsjesdag werd verstoord.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans van Infrastructuur en Waterstaat laat aangifte doen tegen de personen die dinsdag brand hebben gesticht langs de snelwegen. Dat zei hij in het programma Pauw & De Wit op NPO 1.
7 uur geledenTEUGE (ANP) - Op het spoor tussen Apeldoorn en Deventer is dinsdagavond een buis gevonden. ProRail gaat ervan uit dat het om een nieuwe sabotageactie gaat die vermoedelijk in de avond is uitgevoerd.
8 uur geledenRIJSSEN (ANP) - Van het treinspoor tussen Holten en Rijssen is dinsdagavond een metalen staaf verwijderd. Dat bevestigt een woordvoerder van NS nadat een ANP-fotograaf daar beelden van maakte. Iets na 17.00 uur ontstond een overwegstoring in het Overijsselse Rijssen. Inmiddels rijden de treinen op het traject weer.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) is dit jaar 106 miljoen euro kwijt aan dwangsommen voor het te traag afhandelen van asielverzoeken. Die verwachting van het kabinet valt te lezen in de miljoenennota. Waarschijnlijk is dit het laatste jaar dat zoveel geld naar dwangsommen gaat. Een voorstel om deze dwangsommen af te schaffen wordt namelijk binnenkort behandeld door de Eerste Kamer en kan waarschijnlijk rekenen op een meerderheid.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft de Tweede Kamer vier verschillende scenario's voorgelegd voor de toekomst van de belasting op inkomsten uit vermogen (box 3). De nadelige gevolgen voor de schatkist in de jaren tot en met 2035 kunnen, afhankelijk van de gekozen richting, oplopen tot bijna 20 miljard euro.
14 uur geleden