
Treinen rijden Zevenbergen en Oudenbosch voorbij om veiligheid
UTRECHT (ANP) - Vanaf aanstaande maandag rijdt de sprinter van Roosendaal naar Lage Zwaluwe de stations Zevenbergen en Oudenbosch voorbij. Om veiligheidsredenen heeft ProRail de NS opgedragen tijdelijk niet te stoppen in beide plaatsen, meldt de spoorbeheerder.
In juli werd er door ProRail aan het spoor gewerkt bij Zevenbergen en Oudenbosch. Het lukte toen niet om de werkzaamheden helemaal af te ronden en alle wissels weg te halen. Het spoorbeveiligingssysteem gaat er echter al van uit dat de wissels weg zijn. Om de spoorwegovergangen veilig te houden, zijn vervolgens alle seinen in automatische stand gezet waardoor ze geen onderscheid meer maken tussen doorgaande treinen en treinen die stoppen. Daardoor zijn de overwegen bij Zevenbergen en Oudenbosch langer dicht dan normaal als er een sprinter stopt op het station.
"In de praktijk brengt dat mensen helaas in de verleiding de gesloten overweg over te steken", stelt ProRail. Om dat te voorkomen zijn er de afgelopen weken verkeersregelaars ingezet. De spoorbeheerder vreest dat dat vanaf maandag niet meer toereikend zal zijn, omdat dan de scholen weer beginnen in het zuiden en de overwegen intensiever gebruikt worden. Aangezien het volgens ProRail niet mogelijk is om het beveiligingssysteem tussentijds aan te passen aan de huidige situatie mogen er uit voorzorg geen treinen stoppen op Zevenbergen en Oudenbosch.
Tot en met eind september geldt een aangepaste dienstregeling. Tussen 30 september en 10 oktober haalt ProRail de wissels alsnog weg en rijden er helemaal geen treinen tussen Roosendaal en Lage Zwaluwe. De NS zet gedurende de hele periode stopbussen in. Vanaf 11 oktober mogen er weer treinen stoppen op beide stations en wordt de normale dienstregeling hervat.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Tussen de 1500 en 2000 betogers hebben zaterdag een pro-Palestijnse mars door Amsterdam gehouden. De demonstratie was gericht tegen het geweld van het Israëlische leger tegen de inwoners van Gaza, dat volgens de betogers op genocide neerkomt.
46 minuten geledenPHILIPSBURG (ANP) - Bewoners van Sint-Maarten, Sint-Eustatius en Saba bereiden zich voor op het passeren van orkaan Erin. Die trekt aan het eind van de ochtend (begin van de avond Nederlandse tijd) voorbij ten noordoosten van Sint-Maarten. Erin is inmiddels in kracht toegenomen tot een orkaan van categorie 4, op een schaal van 5.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Deelnemers aan een pro-Palestijnse demonstratie in Amsterdam zijn zaterdag begonnen aan hun mars door de stad. De betoging begon om 14.00 uur op de Dam en eindigt later op het Museumplein.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Enkele honderden betogers hebben zich zaterdagmiddag verzameld op de Dam in Amsterdam om deel te nemen aan een pro-Palestijnse demonstratie. Die is georganiseerd door onder meer XR Justice Now!, Palestijnse Gemeenschap Nederland en de Internationale Socialisten.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Medewerkers van politieke partij DENK steunen de Kamerleden van de politieke partij in hun oproep aan het bestuur om op te stappen. Rogier Bakker, beleidsmedewerker van de Tweede Kamerfractie, deelt een gezamenlijke oproep van de medewerkers op LinkedIn. Zijn collega's reageren daaronder met #stephanmoetterug.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof "verwelkomt" de inspanningen van de Amerikaanse president Trump om te komen tot een duurzame vrede in Oekraïne. Dat schrijft hij in een statement naar aanleiding van de ontmoeting tussen de Amerikaanse president en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin in Alaska.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het topoverleg tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin was een 'diplomatiek verlies'. Dat zegt de woordvoerder van Oekraïners in Nederland, Oleksandr Tomashchuk. "Je kunt Poetin niet overtuigen om iets te doen door aardig tegen hem te zijn. Poetin verstaat alleen de taal van kracht en macht."
9 uur geleden