Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Treinen NS rijden weer naar Duitsland na grote staking

Treinen NS rijden weer naar Duitsland na grote staking

UTRECHT (ANP) - Het treinverkeer naar Duitsland is maandagochtend weer opgestart na de grote staking onder Duits treinpersoneel, meldt een woordvoerder van NS. Op twee ritten na rijden de treinen weer normaal.

Een van de treinen die niet gaat, is de ICE International naar Keulen en Frankfurt, die doorgaans iets na 14.30 uur vertrekt van Amsterdam Centraal. De rit kan maandag niet doorgaan, omdat materieel waarmee de trein moest rijden nog in Duitsland staat, laat de woordvoerder weten. Dit weekend meldde NS al dat de intercity richting Berlijn die iets voor 08.00 uur uit Amsterdam zou vertrekken, uitvalt.

Volgens de zegsman lijkt het er niet op dat er vertragingen zijn ontstaan door de staking. Zondag waarschuwde NS hier nog voor.

Bussen

Door de werkonderbreking schrapte Arriva de treinen tussen Heerlen en de Duitse stad Aken. Ook maandag rijden die treinen niet, meldt een woordvoerder van deze openbaar vervoerder. Eigenlijk zou de staking onder machinisten en ander treinpersoneel maandag om 18.00 uur eindigen, maar dat werd omgezet naar maandagochtend vroeg. De diensten waren bij Arriva echter al aangepast en dit kon volgens de woordvoerder niet meer worden teruggedraaid.

Maandagavond rijden wel bussen tussen Heerlen en Aken, meldt hij. De treinen rijden dinsdag weer volgens de normale dienstregeling.

Weer onderhandelen

Ook de treinen van het Duitse staatsspoorbedrijf Deutsche Bahn (DB) rijden maandag weer volgens de dienstregeling, al zijn er soms nog wel beperkingen in het treinverkeer. De staking onder personeel van DB was de langste werkonderbreking op het Duitse spoor ooit. In het goederenvervoer begon de werkonderbreking vorige week dinsdag en in het personenvervoer een dag later.

Treinpersoneel bij de vakbond GDL legde het werk neer voor een hoger loon en een kortere werkweek. De vakbond en DB hebben nu afgesproken dat ze weer gaan onderhandelen en dat tot zeker 3 maart geen acties meer zijn op het spoor.

Meer uit Financieel

IMF roept VS op te streven naar wegnemen handelsbelemmeringen

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft de Verenigde Staten opgeroepen om in samenspraak met handelspartners "oneerlijke handelsbelemmeringen" weg te nemen. Het IMF publiceerde dit in een beoordeling van de Amerikaanse economie.

16 minuten geleden
Huishoudens betalen in 2026 minder voor gas en elektra

DEN HAAG (ANP) - Huishoudens betalen dit jaar iets minder voor hun energierekening. Gemiddeld zijn zij 1993 euro kwijt aan gas en elektra, 52 euro minder dan in 2025. Dat heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) uitgerekend.

48 minuten geleden
Amerikaanse industrie kampt met tekorten zeldzame aardmetalen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De luchtvaart- en halfgeleidersindustrie in de Verenigde Staten kampt met een steeds groter tekort aan zeldzame aardmetalen. Dat zeggen insiders binnen de industrie een paar weken voordat de Amerikaanse president Donald Trump zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping bezoekt in Beijing.

58 minuten geleden
Nvidia boekt driekwart hogere omzet dankzij AI-investeringen

SANTA CLARA (ANP) - Chipmaker Nvidia heeft de omzet met bijna driekwart weten op te voeren. Het bedrijf is de belangrijkste leverancier voor chips die nieuwe toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI) ondersteunen en profiteert van de forse investeringen die grote techbedrijven doen. De omzetgroei overtrof de verwachtingen op de financiële markten en laat daarmee zien dat de ontwikkeling van AI in volle vaart doorgaat.

8 uur geleden
Wall Street sluit met winsten in afwachting van Nvidia-cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Beleggers toonden zich overwegend optimistisch in de aanloop naar de kwartaalcijfers van chipbedrijf Nvidia na de slotbel. Die resultaten worden gezien als graadmeter voor de investeringen die grote techbedrijven doen in de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie.

9 uur geleden
AH-moeder Ahold Delhaize wil bonussen voor top fors verhogen

ZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize wil de maximale bonussen voor topbestuurders fors verhogen, staat in een voorstel voor de aanstaande aandeelhoudersvergadering. De maximale beloning voor topman Frans Muller in het nieuwe beloningsbeleid kan op 12,5 miljoen euro uitkomen. Dat was bij het oude beleid 8,3 miljoen euro.

9 uur geleden
KLM schort vanaf 1 maart vluchten naar Tel Aviv op

AMSTELVEEN (ANP) - KLM schort vanaf zondag 1 maart de vluchten naar Tel Aviv tot nader order op, meldt de luchtvaartmaatschappij. De luchtvaartmaatschappij zegt om "operationele en commerciële" redenen niet meer naar de Israëlische stad te vliegen.

10 uur geleden