Treinen naar Londen en Parijs vanaf 2025 weer vanaf Amsterdam CS
AMSTERDAM (ANP) - De treinen naar Londen kunnen begin volgend jaar weer gewoon van Amsterdam Centraal vertrekken. De verbouwing van de terminal op het station is dan grotendeels afgerond.
Eurostar maakte zich grote zorgen over het verloop van de verbouwing van Amsterdam Centraal. Topvrouw Gwendoline Cazenave dreigde zelfs geen treinen meer te laten rijden naar Parijs en Londen als de terminal niet op tijd klaar zou zijn.
Volgens een woordvoerder van NS verlopen de werkzaamheden in Amsterdam geheel volgens schema. De terminal op Amsterdam Centraal zal dus op tijd, in december, worden opgeleverd.
4,2 miljoen passagiers
Het aantal Nederlandse treinreizigers naar het buitenland neemt snel toe, naar Londen het afgelopen jaar zelfs met 38 procent. Als de terminal in Amsterdam gereed is zal het aantal reizigers nog verder stijgen.
Vorig jaar reisden 4,2 miljoen passagiers met Eurostar tussen Nederland en Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk en België. Vanwege de verbouwing op Amsterdam Centraal moeten reizigers naar Londen overstappen in Brussel. Eurostar-topvrouw Cazenave maakte zich ook zorgen over de lengte van de perrons in Amsterdam. Die zijn 200 meter lang terwijl Eurostar-treinen 400 meter lang zijn, wat gevolgen heeft voor niet alleen de dienst naar Londen, maar ook de trein naar Parijs.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Shell koopt het Canadese energiebedrijf ARC Resources voor 13,6 miljard dollar, meldt het Britse olie- en gasconcern maandag. Het gaat omgerekend om bijna 11,6 miljard euro. Volgens persbureau Bloomberg is het de grootste deal van Shell in meer dan tien jaar.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag voorzichtig geopend. Nu de vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran lijken vastgelopen, wachten beleggers op een golf aan kwartaalcijfers en commentaar van de Federal Reserve-vergadering deze week. Daarnaast komt de Federal Reserve woensdag met een rentebesluit.
2 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De staat Suriname, KLM en IATA-reisagenten moeten binnen twee weken evalueren of de commissie op ticketverkoop door Surinaamse reisbureaus moet worden aangepast. Dat heeft de rechter in Paramaribo maandag bepaald in het kort geding dat de luchtvaartmaatschappij in februari aanspande tegen de staat Suriname. Sinds 2008 zijn luchtvaartmaatschappijen verplicht om 6 procent per ticket te betalen aan reisagenten in Suriname. KLM had gevraagd om verlaging of volledige afschaffing van de commissie.
2 uur geledenREDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft en ChatGPT-maker OpenAI passen hun samenwerking aan. Het techbedrijf heeft aangegeven dat het partnerschap met het belangrijke AI-bedrijf voortaan niet meer exclusief zal zijn en dat afspraken over het delen van inkomsten veranderen.
2 uur geledenMANNHEIM (ANP/AFP) - Een Duitse maatregel bij tankstations om automobilisten te beschermen tegen de stijgende olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, heeft het tegenovergestelde effect gehad. Dat zeggen economen van het Mannheimse ZEW-instituut en het Düsseldorf Institute for Competition Economics na onderzoek.
6 uur geledenNEW TAIPEI (ANP/AFP/RTR/DPA) - Een oud-medewerker van het grote Taiwanese chipconcern TSMC moet van een Taiwanese rechtbank tien jaar de cel in voor het stelen van bedrijfsgeheimen. Hij ging na zijn vertrek bij 's werelds grootste chipmaker bij de Japanse rivaal Tokyo Electron aan de slag. Daar maakte hij gebruik van contacten met voormalige collega's om Tokyo Electron te helpen bij het binnenhalen van meer contracten.
6 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De overname van het van oorsprong Chinese AI-bedrijf Manus door Facebook-moederconcern Meta Platforms mag niet doorgaan van China. Chinese autoriteiten blokkeren de deal waarmee 2 miljard dollar is gemoeid, zonder daarvoor een duidelijke reden te noemen.
7 uur geleden