Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Treinen naar Londen en Parijs vanaf 2025 weer vanaf Amsterdam CS

Treinen naar Londen en Parijs vanaf 2025 weer vanaf Amsterdam CS

AMSTERDAM (ANP) - De treinen naar Londen kunnen begin volgend jaar weer gewoon van Amsterdam Centraal vertrekken. De verbouwing van de terminal op het station is dan grotendeels afgerond.

Eurostar maakte zich grote zorgen over het verloop van de verbouwing van Amsterdam Centraal. Topvrouw Gwendoline Cazenave dreigde zelfs geen treinen meer te laten rijden naar Parijs en Londen als de terminal niet op tijd klaar zou zijn.

Volgens een woordvoerder van NS verlopen de werkzaamheden in Amsterdam geheel volgens schema. De terminal op Amsterdam Centraal zal dus op tijd, in december, worden opgeleverd.

4,2 miljoen passagiers

Het aantal Nederlandse treinreizigers naar het buitenland neemt snel toe, naar Londen het afgelopen jaar zelfs met 38 procent. Als de terminal in Amsterdam gereed is zal het aantal reizigers nog verder stijgen.

Vorig jaar reisden 4,2 miljoen passagiers met Eurostar tussen Nederland en Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk en België. Vanwege de verbouwing op Amsterdam Centraal moeten reizigers naar Londen overstappen in Brussel. Eurostar-topvrouw Cazenave maakte zich ook zorgen over de lengte van de perrons in Amsterdam. Die zijn 200 meter lang terwijl Eurostar-treinen 400 meter lang zijn, wat gevolgen heeft voor niet alleen de dienst naar Londen, maar ook de trein naar Parijs.

Meer uit Financieel

The Telegraph: derde baan Heathrow vier jaar uitgesteld

LONDEN (ANP) - De uitbreiding van de Londense luchthaven Heathrow loopt vertraging op. Een derde start- en landingsbaan wordt met vier jaar uitgesteld, wat betekent dat deze pas in 2039 operationeel zal zijn, meldt The Telegraph op basis van anonieme bronnen.

2 uur geleden
The Telegraph: derde baan Heathrow vier jaar uitgesteld

LONDEN (ANP) - De uitbreiding van de Londense luchthaven Heathrow loopt vertraging op. Een derde start- en landingsbaan wordt met vier jaar uitgesteld, wat betekent dat deze pas in 2039 operationeel zal zijn, meldt The Telegraph op basis van anonieme bronnen.

2 uur geleden
Vliegverkeer van en naar Sicilië weer verstoord door Etna

CATANIA (ANP) - Het vliegverkeer van en naar Sicilië is opnieuw verstoord door een uitbarsting van vulkaan Etna. De Italiaanse luchthaven van Catania heeft vertrekkende en binnenkomende vluchten opgeschort tot zondag 12.00 uur door vulkanische activiteit en weersomstandigheden, is te lezen op de website. Catania is de belangrijkste luchthaven van het eiland.

5 uur geleden
Bloomberg: Cruz zegt dat Witte Huis export diesel niet verbiedt

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Witte Huis heeft toezeggingen gedaan dat de regering-Trump de export van Amerikaanse diesel niet gaat verbieden. Dat heeft senator Ted Cruz gezegd tegen kopstukken uit de Amerikaanse raffinagesector, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden die op de hoogte zijn van het gesprek.

6 uur geleden
Reisorganisatie past routes aan om overstromingen Bangkok

BANGKOK (ANP) - Reisorganisatie Riksja Travel heeft de routes voor zijn reizigers in Thailand iets aangepast vanwege de overstromingen in Bangkok. Dat laat een woordvoerster desgevraagd weten. Via Riksja Travel zijn een "paar honderd reizigers" nu in Thailand of gaan deze maand die kant op. Geen van hen is door de overstromingen in de hoofdstad in de problemen gekomen, volgens het bedrijf.

7 uur geleden
China en VS gaan 'communicatiekanaal' voor AI-incidenten opzetten

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - China en de Verenigde Staten zijn overeengekomen om een "communicatiekanaal" op te zetten voor incidenten met kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft het Witte Huis bekendgemaakt in een persbericht na het bezoek van de Chinese president Xi Jinping aan de VS.

8 uur geleden
Gemiddelde adviesprijs benzine loopt iets verder op

EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs van een liter benzine is zaterdag licht gestegen. Het record van vrijdag werd daarmee iets aangescherpt, volgens gegevens van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers.

9 uur geleden