Treinen naar Londen en Parijs vanaf 2025 weer vanaf Amsterdam CS
AMSTERDAM (ANP) - De treinen naar Londen kunnen begin volgend jaar weer gewoon van Amsterdam Centraal vertrekken. De verbouwing van de terminal op het station is dan grotendeels afgerond.
Eurostar maakte zich grote zorgen over het verloop van de verbouwing van Amsterdam Centraal. Topvrouw Gwendoline Cazenave dreigde zelfs geen treinen meer te laten rijden naar Parijs en Londen als de terminal niet op tijd klaar zou zijn.
Volgens een woordvoerder van NS verlopen de werkzaamheden in Amsterdam geheel volgens schema. De terminal op Amsterdam Centraal zal dus op tijd, in december, worden opgeleverd.
4,2 miljoen passagiers
Het aantal Nederlandse treinreizigers naar het buitenland neemt snel toe, naar Londen het afgelopen jaar zelfs met 38 procent. Als de terminal in Amsterdam gereed is zal het aantal reizigers nog verder stijgen.
Vorig jaar reisden 4,2 miljoen passagiers met Eurostar tussen Nederland en Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk en België. Vanwege de verbouwing op Amsterdam Centraal moeten reizigers naar Londen overstappen in Brussel. Eurostar-topvrouw Cazenave maakte zich ook zorgen over de lengte van de perrons in Amsterdam. Die zijn 200 meter lang terwijl Eurostar-treinen 400 meter lang zijn, wat gevolgen heeft voor niet alleen de dienst naar Londen, maar ook de trein naar Parijs.
Meer uit Financieel
ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - De in opspraak geraakte Zwitserse bank MBaer Merchant Bank wordt opgeheven. Eerder deze week besloot het Amerikaanse ministerie van Financiën de bank al toegang tot het Amerikaanse financiële systeem te ontzeggen. Inmiddels heeft de financiële toezichthouder van Zwitserland laten weten dat de bank zich niet aan de regels heeft gehouden en moet worden geliquideerd.
27 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere grote olietankers lijken zaterdag de Straat van Hormuz, de ingang van de olierijke Perzische Golf, te mijden. Dat meldt persbureau Bloomberg. Dit lijkt te maken te hebben met de vrees dat de straat bij de militaire acties rond Iran kan worden betrokken.
1 uur geledenDUBAI (ANP) - Door de aanvallen op Iran is er in Dubai een KLM-toestel gestrand. Dat vliegtuig was al in Dubai en zou zaterdag terugvliegen naar Nederland. Dat kan nu echter niet. De passagiers hebben van KLM een hotelovernachting aangeboden gekregen, laat een woordvoerster weten na berichtgeving door NH Nieuws.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM mijdt zaterdag "uit voorzorg" de luchtruimen van Iran, Irak, Israël en diverse landen rond de Perzische Golf in verband met de aanvallen op Iran. Daardoor vallen de vluchten naar Tel Aviv, Dubai, Riyad en Dammam uit. Door de onzekere situatie is het niet duidelijk wat het betekent voor de vluchten van zondag, laat de luchtvaartmaatschappij zaterdagmiddag weten.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In de Perzische Golf bevinden zich op dit moment "enige tientallen" schepen onder Nederlandse vlag. Dat meldt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR), die de ontwikkelingen in het Midden-Oosten na de aanvallen op Iran "nauwgezet" volgt. "De gevolgen voor de scheepvaart zijn op dit moment nog niet in te schatten", zegt Cathelijne Bouwkamp, adviseur op maritiem recht en security bij de organisatie.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De United Kingdom Maritime Trade Operations (UKMTO) heeft een waarschuwing uitgestuurd voor schepen in de zeeën rond Iran. De organisatie, die advies en coördinatie biedt op het gebied van maritieme veiligheid, stelt dat zeevarenden op moeten letten door de militaire activiteit in de regio.
3 uur geledenWENEN (ANP/AFP) - De aanvallen op Iran van zaterdag nopen oliekartel OPEC+ mogelijk om de oliekraan extra open te draaien. OPEC+ zal de mogelijkheid van een grotere verhoging van de olieproductie overwegen wanneer belangrijke leden zondag bijeenkomen, meldt persbureau Bloomberg op basis van een van de afgevaardigden bij de organisatie.
4 uur geleden