Treinen kunnen donderdagmorgen weer over spoorbrug Nijmegen
UTRECHT (ANP) - Treinen kunnen vanaf donderdagmorgen 07.00 uur weer op de spoorbrug over de Waal bij Nijmegen rijden. Spoorbeheerder ProRail meldde eerder dat de brug in elk geval donderdag nog de hele dag niet gebruikt kon worden, maar later is gebleken dat het defect aan het spoor op de brug in de nacht van woensdag op donderdag tijdelijk gerepareerd kan worden.
Vanaf donderdagochtend moeten treinen wel met een aangepaste snelheid over de brug, aldus een woordvoerder van ProRail. De spoorbeheerder begint pas later met het definitieve herstel van het defect aan het spoor op de brug. Dat is zo complex en ingewikkeld dat het nu te veel tijd zou kosten, zeker gezien een groot festival komend weekeinde bij Nijmegen en de Vierdaagse, die over ruim drie weken van start gaat. Pas na het definitieve herstel mogen treinen weer met de normale snelheid rijden.
ProRail legde het treinverkeer over de spoorbrug dinsdagmiddag stil, nadat gebleken was dat het spoor niet stabiel was. Dat kwam doordat spoorstaven deels losraakten, zo bleek woensdag uit onderzoek van het spoorbedrijf. Afgelopen weekeinde is aan het spoor op de brug gewerkt. Toen zijn nieuwe onderdelen gelegd, die niet goed blijken aan te sluiten op oude onderdelen. Daardoor ontstonden spanningen en raakten spoorstaven los. De bevestigingen op de brug moeten nu opnieuw ontworpen worden en waar nodig vervangen. Met de brug zelf is niks mis.
ProRail kan nog niet zeggen wanneer het probleem definitief verholpen is. Dat hangt volgens een woordvoerder af van de beschikbaarheid van personeel en materiaal. Nu is gekozen voor een tijdelijke oplossing om de brug zo snel mogelijk weer te kunnen gebruiken. De spoorbrug over de Waal is namelijk noodzakelijk voor treinverkeer richting het westen en oosten van het land en terug. Festival Down the Rabbit Hole in Ewijk bij Nijmegen, ten noorden van de spoorbrug, weet dat veel van de 40.000 bezoekers met de trein komen. De Vierdaagse en de bijbehorende feesten zorgen elke dag voor vele duizenden treinreizen. Dat zou niet kunnen als de spoorbrug buiten gebruik was.
De NS verwacht de volledige dienstregeling van en naar Nijmegen donderdagmorgen om 07.00 uur te kunnen hervatten, laat het bedrijf op de website weten. Omreizen via Den Bosch is dan niet meer nodig.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - Het Rijnstate heeft volgens een woordvoerder "enkele tientallen" telefoontjes gekregen naar aanleiding van het nieuws dat een gynaecoloog in de jaren '70 en '80 zeker zestien donorkinderen heeft verwekt met zijn eigen sperma.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft vier mensen aangehouden die worden verdacht van betrokkenheid bij de explosie bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam, in de nacht van donderdag op vrijdag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het meeste speelzand voldoet aan de norm voor de hoeveelheid asbest die erin mag zitten. Dat blijkt uit onderzoek van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). In 65 van de 99 onderzochte producten is geen asbest aangetroffen. In 29 producten is een heel kleine hoeveelheid asbest gevonden, minder dan de wettelijke limiet van 0,1 procent, terwijl in vijf producten tussen de 0,15 en 0,42 procent asbest zat. Die producten mogen niet meer verkocht worden. Zo'n tien producten worden nog onderzocht.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Onderzoekers van het Erasmus MC in Rotterdam hebben ontdekt waardoor bepaalde varianten van de vogelgriep gevaarlijker worden dan andere. Dat er tijdens het vermenigvuldigen van een virus fouten kunnen ontstaan, was al bekend, maar hoe dat gebeurt was volgens de onderzoekers tot nu toe "een onopgelost mysterie". Uit het onderzoek blijkt dat een bepaald enzym in dat proces vastgeklemd kan raken, waardoor er gevaarlijke foutjes in het virus kunnen ontstaan.
2 uur geledenLAREN (ANP) - Gitarist Jan de Hont is donderdag op 83-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie vrijdag laten weten aan het ANP. De Hont woonde al enige tijd in het Rosa Spier Huis in Laren, een woonvoorziening voor oudere kunstenaars.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Provinciale Staten van Noord-Brabant hebben Ina Adema voorgedragen voor herbenoeming als commissaris van de Koning. De 57-jarige Adema (VVD) is sinds 2020 commissaris in Brabant. Ze werd toen benoemd voor zes jaar. Als de minister van Binnenlandse Zaken akkoord gaat met de aanbeveling, begint ze in oktober aan haar tweede termijn tot 2033.
3 uur geledenWESTERWOLDE (ANP) - De maximale dwangsom van vijf miljoen euro die het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) aan de gemeente Westerwolde moet betalen voor de overvolle opvang bij Ter Apel is vrijdag bereikt. Dat meldt een woordvoerder van de gemeente.
3 uur geleden