Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Treinen kunnen donderdagmorgen weer over spoorbrug Nijmegen

Treinen kunnen donderdagmorgen weer over spoorbrug Nijmegen

UTRECHT (ANP) - Treinen kunnen vanaf donderdagmorgen 07.00 uur weer op de spoorbrug over de Waal bij Nijmegen rijden. Spoorbeheerder ProRail meldde eerder dat de brug in elk geval donderdag nog de hele dag niet gebruikt kon worden, maar later is gebleken dat het defect aan het spoor op de brug in de nacht van woensdag op donderdag tijdelijk gerepareerd kan worden.

Vanaf donderdagochtend moeten treinen wel met een aangepaste snelheid over de brug, aldus een woordvoerder van ProRail. De spoorbeheerder begint pas later met het definitieve herstel van het defect aan het spoor op de brug. Dat is zo complex en ingewikkeld dat het nu te veel tijd zou kosten, zeker gezien een groot festival komend weekeinde bij Nijmegen en de Vierdaagse, die over ruim drie weken van start gaat. Pas na het definitieve herstel mogen treinen weer met de normale snelheid rijden.

ProRail legde het treinverkeer over de spoorbrug dinsdagmiddag stil, nadat gebleken was dat het spoor niet stabiel was. Dat kwam doordat spoorstaven deels losraakten, zo bleek woensdag uit onderzoek van het spoorbedrijf. Afgelopen weekeinde is aan het spoor op de brug gewerkt. Toen zijn nieuwe onderdelen gelegd, die niet goed blijken aan te sluiten op oude onderdelen. Daardoor ontstonden spanningen en raakten spoorstaven los. De bevestigingen op de brug moeten nu opnieuw ontworpen worden en waar nodig vervangen. Met de brug zelf is niks mis.

ProRail kan nog niet zeggen wanneer het probleem definitief verholpen is. Dat hangt volgens een woordvoerder af van de beschikbaarheid van personeel en materiaal. Nu is gekozen voor een tijdelijke oplossing om de brug zo snel mogelijk weer te kunnen gebruiken. De spoorbrug over de Waal is namelijk noodzakelijk voor treinverkeer richting het westen en oosten van het land en terug. Festival Down the Rabbit Hole in Ewijk bij Nijmegen, ten noorden van de spoorbrug, weet dat veel van de 40.000 bezoekers met de trein komen. De Vierdaagse en de bijbehorende feesten zorgen elke dag voor vele duizenden treinreizen. Dat zou niet kunnen als de spoorbrug buiten gebruik was.

De NS verwacht de volledige dienstregeling van en naar Nijmegen donderdagmorgen om 07.00 uur te kunnen hervatten, laat het bedrijf op de website weten. Omreizen via Den Bosch is dan niet meer nodig.

Meer uit Binnenland

Politie veegt rotonde met anti-azc-betogers leeg in Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - Bij een demonstratie tegen een noodopvang voor asielzoekers in Apeldoorn heeft de politie dinsdagavond ingegrepen. Er werd op een gegeven moment met vuurwerk gegooid naar agenten, waarna de politie een rotonde heeft leeggeveegd waar de betogers zich hadden verzameld. Daarbij is volgens de politie geen geweld gebruikt.

8 uur geleden
Koningspaar sluit 5 mei-concert swingend af met latinmuziek

AMSTERDAM (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima konden tijdens het 5 mei-concert in Amsterdam niet blijven stilstaan toen Rolf Sanchez aan het einde van de avond een mix van Spaanstalige muziek ten gehore bracht. De zanger sloot de jaarlijkse show af met latin-nummers als Vivir Mi Vida, Más Más Más en Danza Kuduro.

8 uur geleden
Spanje zal cruiseschip Hondius ontvangen op Canarische Eilanden

MADRID (ANP/RTR/AFP) - Spanje zal het Nederlandse cruiseschip Hondius waarop het hantavirus is uitgebroken, ontvangen op de Canarische Eilanden. Het land doet dat "in overeenstemming met het internationaal recht en uit humanitaire overwegingen", schrijft het ministerie van Volksgezondheid op X.

9 uur geleden
Oceanwide verwacht evacuatie drie opvarenden Hondius woensdag

VLISSINGEN (ANP) - De evacuatie van drie opvarenden van het cruiseschip Hondius vindt "naar alle waarschijnlijkheid" woensdag plaats. Twee speciale vliegtuigen zijn al onderweg om het drietal op te halen en naar Nederland te brengen. Dat laat cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions weten. Het gaat om twee zieke bemanningsleden en een persoon die een relatie had met een Duitse opvarende die is overleden.

12 uur geleden
Britse premier wil landgenoten op Hondius helpen

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn medeleven uitgesproken met landgenoten die vastzitten op het Nederlandse cruiseschip Hondius. "We werken nauw samen met internationale partners om de Britse staatsburgers aan boord te ondersteunen en we stellen plannen op voor hun veilige doorreis", schreef hij op X.

14 uur geleden
Ministerie: drie opvarenden Hondius worden naar Nederland gehaald

DEN HAAG (ANP) - Drie zieke opvarenden van het cruiseschip Hondius, dat voor de kust van Kaapverdië ligt, worden van boord gehaald en naar Nederland gebracht voor medische verzorging. Onder hen is één Nederlander, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. "Alle inzet is erop gericht om dit op zo kort mogelijke termijn te laten plaatsvinden." Op het schip zijn meerdere mensen besmet geraakt met het hantavirus.

15 uur geleden
WHO: ziekste patiënten naar Nederland voor behandeling

GENÈVE (ANP) - Hulpverleners zijn volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) bezig met het weghalen van twee ernstig zieke patiënten van het Nederlandse cruiseschip Hondius, om ze vervolgens over te brengen naar Nederland voor behandeling. De zieken verkeren volgens infectieziektendirecteur Maria Van Kerkhove in stabiele toestand. Op het schip was een uitbraak van het hantavirus.

16 uur geleden