Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Treinen kunnen donderdagmorgen weer over spoorbrug Nijmegen

Treinen kunnen donderdagmorgen weer over spoorbrug Nijmegen

UTRECHT (ANP) - Treinen kunnen vanaf donderdagmorgen 07.00 uur weer op de spoorbrug over de Waal bij Nijmegen rijden. Spoorbeheerder ProRail meldde eerder dat de brug in elk geval donderdag nog de hele dag niet gebruikt kon worden, maar later is gebleken dat het defect aan het spoor op de brug in de nacht van woensdag op donderdag tijdelijk gerepareerd kan worden.

Vanaf donderdagochtend moeten treinen wel met een aangepaste snelheid over de brug, aldus een woordvoerder van ProRail. De spoorbeheerder begint pas later met het definitieve herstel van het defect aan het spoor op de brug. Dat is zo complex en ingewikkeld dat het nu te veel tijd zou kosten, zeker gezien een groot festival komend weekeinde bij Nijmegen en de Vierdaagse, die over ruim drie weken van start gaat. Pas na het definitieve herstel mogen treinen weer met de normale snelheid rijden.

ProRail legde het treinverkeer over de spoorbrug dinsdagmiddag stil, nadat gebleken was dat het spoor niet stabiel was. Dat kwam doordat spoorstaven deels losraakten, zo bleek woensdag uit onderzoek van het spoorbedrijf. Afgelopen weekeinde is aan het spoor op de brug gewerkt. Toen zijn nieuwe onderdelen gelegd, die niet goed blijken aan te sluiten op oude onderdelen. Daardoor ontstonden spanningen en raakten spoorstaven los. De bevestigingen op de brug moeten nu opnieuw ontworpen worden en waar nodig vervangen. Met de brug zelf is niks mis.

ProRail kan nog niet zeggen wanneer het probleem definitief verholpen is. Dat hangt volgens een woordvoerder af van de beschikbaarheid van personeel en materiaal. Nu is gekozen voor een tijdelijke oplossing om de brug zo snel mogelijk weer te kunnen gebruiken. De spoorbrug over de Waal is namelijk noodzakelijk voor treinverkeer richting het westen en oosten van het land en terug. Festival Down the Rabbit Hole in Ewijk bij Nijmegen, ten noorden van de spoorbrug, weet dat veel van de 40.000 bezoekers met de trein komen. De Vierdaagse en de bijbehorende feesten zorgen elke dag voor vele duizenden treinreizen. Dat zou niet kunnen als de spoorbrug buiten gebruik was.

De NS verwacht de volledige dienstregeling van en naar Nijmegen donderdagmorgen om 07.00 uur te kunnen hervatten, laat het bedrijf op de website weten. Omreizen via Den Bosch is dan niet meer nodig.

Meer uit Binnenland

Dode en twee gewonden door steekincident in Heerhugowaard

HEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie.

1 uur geleden
Politie: agent wist bij aanhouding niet dat vrouw zwanger was

ZEIST (ANP) - De politieagent die tijdens de veelbesproken aanhouding in het asielzoekerscentrum in Zeist een vrouw naar de grond trok, wist volgens de politie niet dat zij zwanger was. "Hij geeft aan dat hij anders had gehandeld als dit wel zo was geweest", meldt de politie, die aanvullende informatie over het voorval deelt op haar website.

2 uur geleden
Eerste Gazanen met visum onderweg naar Nederland

DEN HAAG (ANP) - De eerste twee van bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een studie- of werkvisum zijn onderweg naar Nederland. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving van de NOS. Wanneer de rest van de groep mag vertrekken, is nog niet duidelijk.

5 uur geleden
Asielzoekers Ter Apel komende nachten opgevangen in 2e Exloërmond

2E EXLOËRMOND (ANP) - Nog altijd is er geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet bij het azc in Ter Apel terechtkunnen. Wel kunnen zij de komende drie nachten naar het Drentse 2e Exloërmond. De gemeente Borger-Odoorn, waar het dorp onder valt, heeft de sporthal Hunsowhal voorzien van 150 slaapplekken.

5 uur geleden
Nederland zet komende zes maanden geen mensen uit naar Libanon

DEN HAAG (ANP) - Nederland zet in ieder geval het komende halfjaar geen mensen uit naar Libanon, vanwege de Israëlische inval in het land. Minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat er de komende zes maanden geen besluit wordt genomen over verblijfsvergunningen voor Libanezen.

5 uur geleden
Defensie: eens worden met Rekenkamer over onderbouwing inkoop

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie wil het eens worden met de Algemene Rekenkamer over de onderbouwing van uitgaven voor de uitbreiding van Defensie. De Algemene Rekenkamer concludeerde op Verantwoordingsdag dat Defensie risico's neemt door niet bij alle uitgaven een aanbestedingsprocedure te gebruiken.

6 uur geleden
CJO stapt naar rechter om optredens rapper Ye tegen te houden

AMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) spant een kort geding aan om de optredens van rapper Ye in Arnhem tegen te houden. Het CJO eist een inreisverbod voor de artiest, ook bekend als Kanye West.

6 uur geleden