Treinen India gaan weer rijden: stormloop op kaartjes
NEW DELHI (ANP/RTR) - Tienduizenden mensen hebben plaatsen gereserveerd in Indiase treinen die weer gaan rijden. Alle beschikbare kaartjes waren binnen een uur weg, meldt een woordvoerder van het spoorbedrijf.
De spoorwegen laten na een wekenlange lockdown dinsdag weer treinen rijden tussen New Delhi en twaalf steden, waaronder Mumbai. "De treinen zitten vol. Er zijn reserveringen voor 54.000 mensen", zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters.
Er rijden nog altijd fors minder treinen dan gebruikelijk in het 1,3 miljard inwoners tellende India, waar de strenge maatregelen tegen het virus stapsgewijs worden versoepeld. Normaliter nemen zo'n 20 miljoen mensen per dag de trein.
Nieuwe regels
Passagiers moeten wel rekening houden met nieuwe regels. Zo moeten ze verplicht mondmaskers dragen en worden ze gescreend voordat ze aan boord van de trein kunnen gaan, zeggen de autoriteiten. Ook moeten ze een speciale corona-app op hun telefoon zetten.
In India is tot dusver bij bijna 71.000 mensen vastgesteld dat ze besmet zijn geraakt met het coronavirus. Het officiële dodental staat op 2293.
Het versoepelen van reisbeperkingen is omstreden. Sommige bestuurders vrezen dat het virus daardoor sneller om zich heen zal grijpen. De eerste minister van deelstaat Bihar zou premier Narendra Modi tijdens een videovergadering hebben voorgehouden dat het hervatten van het spoorverkeer een "fout" is.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Het is de Verenigde Staten niet gelukt het vertrouwen van Iran te winnen in de onderhandelingen in Islamabad dit weekend. Dat zegt parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf, die de 71-koppige Iraanse delegatie voorzit.
1 minuut geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft zijn stem uitgebracht in Boedapest. In reactie op de toegestroomde journalisten zei hij voor niets minder dan de winst te zijn gekomen. "Ik ben hier om te winnen." Gevraagd naar de ongewoon hoge opkomst zo kort na het openen van de stembussen, zei hij blij te zijn. "Heel goed - hoe meer van ons komen opdagen, hoe beter." Ook zei hij zijn belangrijkste tegenstander, Péter Magyar van Tisza, niet te hebben onderschat.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance vertrekt uit Islamabad nadat hij Iran een "laatste en beste" voorstel heeft gedaan. Een akkoord bleef uit na 21 uur overleg, zei hij zondag tegen verslaggevers. Het stuklopen van de gesprekken brengt het fragiele staakt-het-vuren in gevaar. Dat werd deze week voor een periode van twee weken ingesteld, op verzoek van Pakistan.
4 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - In Hongarije zijn de stembureaus geopend voor de parlementsverkiezingen. Die worden ook buiten Hongarije nauwlettend gevolgd, met het oog op de ommezwaai die een winst van de oppositie kan betekenen.
4 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP/AFP) - Bij een verdrukking bij een toeristische trekpleister in het noorden van Haïti zijn zaterdag zeker 30 mensen om het leven gekomen. Dat hebben de autoriteiten bekendgemaakt. Ze waarschuwen dat het dodental nog kan oplopen.
6 uur geledenN i e u w bericht, meer quotes in 4e en 5e alinea
9 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse en Amerikaanse delegaties zijn in Islamabad begonnen aan een nieuwe gespreksronde, met Pakistaanse functionarissen als bemiddelaars. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
12 uur geleden