Treinen India gaan weer rijden: stormloop op kaartjes
NEW DELHI (ANP/RTR) - Tienduizenden mensen hebben plaatsen gereserveerd in Indiase treinen die weer gaan rijden. Alle beschikbare kaartjes waren binnen een uur weg, meldt een woordvoerder van het spoorbedrijf.
De spoorwegen laten na een wekenlange lockdown dinsdag weer treinen rijden tussen New Delhi en twaalf steden, waaronder Mumbai. "De treinen zitten vol. Er zijn reserveringen voor 54.000 mensen", zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters.
Er rijden nog altijd fors minder treinen dan gebruikelijk in het 1,3 miljard inwoners tellende India, waar de strenge maatregelen tegen het virus stapsgewijs worden versoepeld. Normaliter nemen zo'n 20 miljoen mensen per dag de trein.
Nieuwe regels
Passagiers moeten wel rekening houden met nieuwe regels. Zo moeten ze verplicht mondmaskers dragen en worden ze gescreend voordat ze aan boord van de trein kunnen gaan, zeggen de autoriteiten. Ook moeten ze een speciale corona-app op hun telefoon zetten.
In India is tot dusver bij bijna 71.000 mensen vastgesteld dat ze besmet zijn geraakt met het coronavirus. Het officiële dodental staat op 2293.
Het versoepelen van reisbeperkingen is omstreden. Sommige bestuurders vrezen dat het virus daardoor sneller om zich heen zal grijpen. De eerste minister van deelstaat Bihar zou premier Narendra Modi tijdens een videovergadering hebben voorgehouden dat het hervatten van het spoorverkeer een "fout" is.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische aanvallen op Libanon hebben maandag en dinsdag tot minstens 40 doden en 246 gewonden geleid. Dat heeft het Libanese ministerie van Volksgezondheid meegedeeld.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne meldt dat opnieuw ernstige schade is ontstaan aan de Droezjba-oliepijpleiding, die wordt gebruikt om Russische olie te leveren aan onder meer Hongarije en Slowakije. Minister van Energie Denys Sjmyhal meldt volgens Interfax Ukraine dat na een Russische aanval brand is uitgebroken.
2 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Nu Israël meer delen van Zuid-Libanon met grondtroepen bezet en tegelijk nieuwe Hezbollah-doelen aanvalt, kan dat uitmonden in een "nieuwe openlijke oorlog" tussen Israël en de beweging. Daarvoor waarschuwt Hezbollah.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - Het Rode Kruis zegt fors meer noodhulp- en zoekteams in te zetten in het Midden-Oosten vanwege het geëscaleerde geweld daar. Onder meer in Iran, Israël en Libanon is de organisatie bezig met hulpoperaties na de vele luchtaanvallen van Israël, de Verenigde Staten en Iran.
2 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten zeggen tot nu toe 172 Iraanse raketten uit de lucht te hebben geschoten, meldt Al Jazeera. Dertien andere raketten landden in zee en een kwam neer op Emiraats grondgebied.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky betuigt zijn steun en medeleven aan de Golfregio en het Midden-Oosten, die getroffen worden door tegenreacties van Iran. Ook biedt hij zijn hulp aan, meldt hij in een bericht op X.
3 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Zeker 30.000 mensen zijn op de vlucht naar aanleiding van Israëlische aanvallen op Libanon, schat de Verenigde Naties. Zoveel mensen zijn er geregistreerd bij opvanglocaties van de organisatie.
3 uur geleden