Treinen India gaan weer rijden: stormloop op kaartjes
NEW DELHI (ANP/RTR) - Tienduizenden mensen hebben plaatsen gereserveerd in Indiase treinen die weer gaan rijden. Alle beschikbare kaartjes waren binnen een uur weg, meldt een woordvoerder van het spoorbedrijf.
De spoorwegen laten na een wekenlange lockdown dinsdag weer treinen rijden tussen New Delhi en twaalf steden, waaronder Mumbai. "De treinen zitten vol. Er zijn reserveringen voor 54.000 mensen", zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters.
Er rijden nog altijd fors minder treinen dan gebruikelijk in het 1,3 miljard inwoners tellende India, waar de strenge maatregelen tegen het virus stapsgewijs worden versoepeld. Normaliter nemen zo'n 20 miljoen mensen per dag de trein.
Nieuwe regels
Passagiers moeten wel rekening houden met nieuwe regels. Zo moeten ze verplicht mondmaskers dragen en worden ze gescreend voordat ze aan boord van de trein kunnen gaan, zeggen de autoriteiten. Ook moeten ze een speciale corona-app op hun telefoon zetten.
In India is tot dusver bij bijna 71.000 mensen vastgesteld dat ze besmet zijn geraakt met het coronavirus. Het officiële dodental staat op 2293.
Het versoepelen van reisbeperkingen is omstreden. Sommige bestuurders vrezen dat het virus daardoor sneller om zich heen zal grijpen. De eerste minister van deelstaat Bihar zou premier Narendra Modi tijdens een videovergadering hebben voorgehouden dat het hervatten van het spoorverkeer een "fout" is.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft de "roekeloze aanvallen" van Iran veroordeeld, nadat het land twee ballistische raketten afvuurde op de Amerikaans-Britse militaire basis Diego Garcia. Geen daarvan raakte de basis die ongeveer 3800 kilometer van Iran ligt.
3 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR/AFP) - De Indiase premier Narendra Modi heeft met de Iraanse president Masoud Pezeshkian gesproken. Hij heeft daarbij de aanvallen op infrastructuur in het Midden-Oosten veroordeeld en beklemtoond dat de scheepvaart moet worden gevrijwaard van de oorlogshandelingen. De strategisch gelegen Straat van Hormuz tussen de Perzische Golf en de Indische Oceaan is vrijwel gesloten als gevolg van de Amerikaans-Israëlische aanvallen op Iran.
4 uur geledenOSLO (ANP) - Het vertrouwen in kroonprinses Mette-Marit van Noorwegen is bij veel Noren nog niet hersteld na het interview dat ze gaf aan de Noorse publieke omroep NRK. Een meerderheid vindt dat ze onvoldoende heeft geantwoord over haar banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein, blijkt uit peilingen van Noorse kranten.
5 uur geledenCANTERBURY (ANP) - Het aantal gevallen van meningitis bij een uitbraak in het Britse graafschap Kent is opgelopen naar 34, meldt de Britse gezondheidsautoriteit. Het ministerie van Volksgezondheid noemde de uitbraak eerder "ongekend". Twee studenten kwamen recent om het leven.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse nucleaire installatie Natanz is getroffen door Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen, meldt het Iraanse persbureau Tasnim. Hierbij zouden volgens het land geen radioactieve materialen zijn vrijgekomen. Iran meldde begin maart ook dat de kerncentrale was getroffen.
6 uur geledenTSJERNIHIV (ANP/RTR) - Het grootste deel van de Oekraïense regio Tsjernihiv is zonder stroom komen te zitten na een Russische droneaanval, meldt de lokale gouverneur. Er zijn reparatiewerkzaamheden bezig om de schade te herstellen.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran heeft onlangs twee ballistische raketten afgevuurd richting de Amerikaans-Britse militaire basis op Diego Garcia in de Indische Oceaan. Dat bevestigt het Iraanse persbureau Mehr na berichtgeving van The Wall Street Journal.
13 uur geleden