Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Treinen India gaan weer rijden: stormloop op kaartjes

Treinen India gaan weer rijden: stormloop op kaartjes

NEW DELHI (ANP/RTR) - Tienduizenden mensen hebben plaatsen gereserveerd in Indiase treinen die weer gaan rijden. Alle beschikbare kaartjes waren binnen een uur weg, meldt een woordvoerder van het spoorbedrijf.

De spoorwegen laten na een wekenlange lockdown dinsdag weer treinen rijden tussen New Delhi en twaalf steden, waaronder Mumbai. "De treinen zitten vol. Er zijn reserveringen voor 54.000 mensen", zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters.

Er rijden nog altijd fors minder treinen dan gebruikelijk in het 1,3 miljard inwoners tellende India, waar de strenge maatregelen tegen het virus stapsgewijs worden versoepeld. Normaliter nemen zo'n 20 miljoen mensen per dag de trein.

Nieuwe regels

Passagiers moeten wel rekening houden met nieuwe regels. Zo moeten ze verplicht mondmaskers dragen en worden ze gescreend voordat ze aan boord van de trein kunnen gaan, zeggen de autoriteiten. Ook moeten ze een speciale corona-app op hun telefoon zetten.

In India is tot dusver bij bijna 71.000 mensen vastgesteld dat ze besmet zijn geraakt met het coronavirus. Het officiële dodental staat op 2293.

Het versoepelen van reisbeperkingen is omstreden. Sommige bestuurders vrezen dat het virus daardoor sneller om zich heen zal grijpen. De eerste minister van deelstaat Bihar zou premier Narendra Modi tijdens een videovergadering hebben voorgehouden dat het hervatten van het spoorverkeer een "fout" is.

Meer uit Buitenland

Astronauten Artemis II maken zich klaar voor terugkeer naar aarde

CAPE CANAVERAL (ANP) - De astronauten van de Artemis II-ruimtemissie maken zich klaar voor hun terugkeer naar de aarde. Ze zijn al meer dan halverwege de terugreis en landen naar verwachting in de nacht van vrijdag op zaterdag in zee, voor de kust van San Diego.

4 minuten geleden
Pentagon opnieuw teruggefloten om beknotten toegang journalisten

ARLINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie is opnieuw teruggefloten in een poging de mediatoegang tot het Pentagon in te perken. Eerder werden pogingen daartoe al gezien als ongrondwettelijk en had een rechter opgedragen enkele journalisten van The New York Times weer een accreditatie te verlenen.

8 minuten geleden
Rapper en hiphop-pionier Afrika Bambaataa (68) overleden

PHILADELPHIA (ANP) - Hiphop-pionier en rapper Afrika Bambaataa is donderdag overleden op 68-jarige leeftijd. Volgens entertainmentwebsite TMZ, die het nieuws als eerste meldde, overleed hij in Philadelphia aan de gevolgen van prostaatkanker. Zijn management heeft zijn overlijden bevestigd.

41 minuten geleden
Slachtoffers Epstein keren zich tegen voorstel Melania Trump

WASHINGTON (ANP) - Slachtoffers van zedendelinquent Jeffrey Epstein hebben zich tegen het voorstel van first lady Melania Trump gekeerd om in het Congres onder ede over hun ervaringen te vertellen. Dat meldt de BBC.

1 uur geleden
Advocaten Diddy: rechter maakte fout bij strafbepaling

NEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.

8 uur geleden
Volgende week gesprekken tussen Israël en Libanon in Washington

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.

10 uur geleden
Poetin kondigt bestand in Oekraïne aan met orthodox Pasen

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.

10 uur geleden