Treinen in zuidwesten gaan weer rijden na staking bij ProRail
DEN HAAG (ANP) - De treinen in Zuid-Holland, Zeeland en West-Brabant rijden weer volgens dienstregeling na de staking bij spoorbeheerder ProRail, meldt NS. Tot 09.00 uur lag het treinverkeer in de zuidwestelijke helft van het land stil door de werkonderbreking van verkeersleiders in Den Haag, Rotterdam en Roosendaal. Daardoor reden er geen treinen rond plaatsen als Breda, Den Haag, Leiden, Middelburg en Rotterdam. Ook het treinverkeer over de hogesnelheidslijn lag stil.
Op de treinstations in de zuidwestelijke helft van het land was het maandagochtend erg rustig. Volgens een NS-woordvoerder leken reizigers goed op de hoogte van de staking. Wel was het erg druk in onder meer de RandstadRail tussen Rotterdam en Den Haag, zag een ANP-verslaggever. Die lijn wordt niet beheerd door ProRail en kon dus gewoon rijden.
Bij ProRail wordt ook komende week twee keer gestaakt. Woensdag leggen medewerkers van de spoorbeheerder in Eindhoven en Maastricht het werk neer, vrijdag staken treinverkeersleiders in Zwolle, Groningen en Arnhem. Welke gevolgen die stakingen zullen hebben voor reizigers, is nog niet bekend.
ProRail-medewerkers staken door een conflict tussen vakbond FNV en ProRail. FNV eist een loonsverhoging van gemiddeld 13 procent voor het ProRail-personeel, maar de spoorbeheerder noemt die eis niet realistisch. ProRail biedt een loonsverhoging van gemiddeld 5,2 procent.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is donderdag een baby van nog geen jaar oud overleden. Dat bevestigt het OM naar aanleiding van berichtgeving door Dagblad van het Noorden. Volgens een woordvoerder van het OM gaat het om een "noodlottig ongeval" en vindt er geen strafrechtelijk onderzoek plaats.
3 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De politie heeft vrijdagavond een eind gemaakt aan de bezetting van het hoofdgebouw van Lelystad Airport. Ongeveer twintig activisten van Greenpeace begonnen de actie donderdagochtend om 7.00 uur en verbleven sindsdien in het gebouw.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Arie Kievit heeft dit jaar de Zilveren Camera gewonnen. De fotograaf kreeg de belangrijke prijs voor fotojournalistiek in Nederland voor zijn fotoserie van de rellen na een demonstratie voor strenger asielbeleid. Kievit ontving de prijs vrijdag in Hilversum uit handen van Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen. Hij maakte de serie in opdracht van de Volkskrant.
7 uur geledenRIDDERKERK (ANP) - De politie heeft donderdag een man aangehouden in Ridderkerk die onbedoeld toegang had gekregen tot politiedocumenten. Hij werd opgeroepen deze documenten terug te geven, maar gaf daaraan geen gehoor. Daarop is hij aangehouden wegens computervredebreuk.
7 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De uitspraak van de rechtbank in Den Bosch in de zaak rond het dodelijke ongeluk met de Stint is een "zeer terechte en heel zuivere", zei advocaat Geert-Jan Knoops vrijdag. De rechtbank sprak zijn cliƫnten, de twee Stintondernemers die door het Openbaar Ministerie strafrechtelijk aansprakelijk zijn gesteld voor het ongeval, vrij.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Martini Ziekenhuis in Groningen heeft besloten ongeveer twintig operaties af te zeggen die vrijdag en komende maandag gepland waren. Als gevolg van ziekte door griep is er minder personeel beschikbaar in het ziekenhuis.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - In drie verschillende onderzoeken zijn aan het begin van dit jaar ruim 13 miljoen illegale sigaretten in beslag genomen, meldt de Fiscale Inlichtingen- en OpsporingsDienst (FIOD). Als de sigaretten waren verkocht, zou de Nederlandse staat zo'n 4,2 miljoen euro zijn misgelopen.
8 uur geleden