Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Treinen in zuidwesten gaan weer rijden na staking bij ProRail

Treinen in zuidwesten gaan weer rijden na staking bij ProRail

DEN HAAG (ANP) - De treinen in Zuid-Holland, Zeeland en West-Brabant rijden weer volgens dienstregeling na de staking bij spoorbeheerder ProRail, meldt NS. Tot 09.00 uur lag het treinverkeer in de zuidwestelijke helft van het land stil door de werkonderbreking van verkeersleiders in Den Haag, Rotterdam en Roosendaal. Daardoor reden er geen treinen rond plaatsen als Breda, Den Haag, Leiden, Middelburg en Rotterdam. Ook het treinverkeer over de hogesnelheidslijn lag stil.

Op de treinstations in de zuidwestelijke helft van het land was het maandagochtend erg rustig. Volgens een NS-woordvoerder leken reizigers goed op de hoogte van de staking. Wel was het erg druk in onder meer de RandstadRail tussen Rotterdam en Den Haag, zag een ANP-verslaggever. Die lijn wordt niet beheerd door ProRail en kon dus gewoon rijden.

Bij ProRail wordt ook komende week twee keer gestaakt. Woensdag leggen medewerkers van de spoorbeheerder in Eindhoven en Maastricht het werk neer, vrijdag staken treinverkeersleiders in Zwolle, Groningen en Arnhem. Welke gevolgen die stakingen zullen hebben voor reizigers, is nog niet bekend.

ProRail-medewerkers staken door een conflict tussen vakbond FNV en ProRail. FNV eist een loonsverhoging van gemiddeld 13 procent voor het ProRail-personeel, maar de spoorbeheerder noemt die eis niet realistisch. ProRail biedt een loonsverhoging van gemiddeld 5,2 procent.

Meer uit Binnenland

Van den Brink tevreden met EU-akkoord over terugkeerhubs

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink noemt het "goed nieuws" dat er in de Europese Unie een onderhandelingsakkoord is om asielzoekers die niet mogen blijven terug te sturen. Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie bereikten maandagavond een akkoord over een nieuwe terugkeerregeling.

3 uur geleden
Dode en twee gewonden door steekincident in Heerhugowaard

HEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie. De politie heeft nog niemand aangehouden en roept getuigen op zich te melden.

5 uur geleden
Politie: agent wist bij aanhouding niet dat vrouw zwanger was

ZEIST (ANP) - De politieagent die tijdens de veelbesproken aanhouding in het asielzoekerscentrum in Zeist een vrouw naar de grond trok, wist volgens de politie niet dat zij zwanger was. "Hij geeft aan dat hij anders had gehandeld als dit wel zo was geweest", meldt de politie, die aanvullende informatie over het voorval deelt op haar website.

6 uur geleden
Eerste Gazanen met visum onderweg naar Nederland

DEN HAAG (ANP) - De eerste twee van bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een studie- of werkvisum zijn onderweg naar Nederland. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving van de NOS. Wanneer de rest van de groep mag vertrekken, is nog niet duidelijk.

9 uur geleden
Asielzoekers Ter Apel komende nachten opgevangen in 2e Exloërmond

2E EXLOËRMOND (ANP) - Nog altijd is er geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet bij het azc in Ter Apel terechtkunnen. Wel kunnen zij de komende drie nachten naar het Drentse 2e Exloërmond. De gemeente Borger-Odoorn, waar het dorp onder valt, heeft de sporthal Hunsowhal voorzien van 150 slaapplekken.

9 uur geleden
Nederland zet komende zes maanden geen mensen uit naar Libanon

DEN HAAG (ANP) - Nederland zet in ieder geval het komende halfjaar geen mensen uit naar Libanon, vanwege de Israëlische inval in het land. Minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat er de komende zes maanden geen besluit wordt genomen over verblijfsvergunningen voor Libanezen.

9 uur geleden
Defensie: eens worden met Rekenkamer over onderbouwing inkoop

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie wil het eens worden met de Algemene Rekenkamer over de onderbouwing van uitgaven voor de uitbreiding van Defensie. De Algemene Rekenkamer concludeerde op Verantwoordingsdag dat Defensie risico's neemt door niet bij alle uitgaven een aanbestedingsprocedure te gebruiken.

10 uur geleden