Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Treinen in zuidwesten gaan weer rijden na staking bij ProRail

Treinen in zuidwesten gaan weer rijden na staking bij ProRail

DEN HAAG (ANP) - De treinen in Zuid-Holland, Zeeland en West-Brabant rijden weer volgens dienstregeling na de staking bij spoorbeheerder ProRail, meldt NS. Tot 09.00 uur lag het treinverkeer in de zuidwestelijke helft van het land stil door de werkonderbreking van verkeersleiders in Den Haag, Rotterdam en Roosendaal. Daardoor reden er geen treinen rond plaatsen als Breda, Den Haag, Leiden, Middelburg en Rotterdam. Ook het treinverkeer over de hogesnelheidslijn lag stil.

Op de treinstations in de zuidwestelijke helft van het land was het maandagochtend erg rustig. Volgens een NS-woordvoerder leken reizigers goed op de hoogte van de staking. Wel was het erg druk in onder meer de RandstadRail tussen Rotterdam en Den Haag, zag een ANP-verslaggever. Die lijn wordt niet beheerd door ProRail en kon dus gewoon rijden.

Bij ProRail wordt ook komende week twee keer gestaakt. Woensdag leggen medewerkers van de spoorbeheerder in Eindhoven en Maastricht het werk neer, vrijdag staken treinverkeersleiders in Zwolle, Groningen en Arnhem. Welke gevolgen die stakingen zullen hebben voor reizigers, is nog niet bekend.

ProRail-medewerkers staken door een conflict tussen vakbond FNV en ProRail. FNV eist een loonsverhoging van gemiddeld 13 procent voor het ProRail-personeel, maar de spoorbeheerder noemt die eis niet realistisch. ProRail biedt een loonsverhoging van gemiddeld 5,2 procent.

Meer uit Binnenland

Station Roosendaal weer vrijgegeven na vondst verdacht pakket

ROOSENDAAL (ANP) - Het station in Roosendaal is weer vrijgegeven, nadat maandagavond in een treinstel een verdacht pakket was gevonden. De politie laat weten dat het pakket in beslag is genomen en verder wordt onderzocht.

5 minuten geleden
Vermiste Drontenaar mogelijk slachtoffer misdrijf na afspraak bos

DRONTEN (ANP) - Een 36-jarige man uit Dronten die sinds twee jaar vermist wordt, is vermoedelijk slachtoffer geworden van een misdrijf. Dat laat de politie weten, omdat duidelijk is geworden dat Marc Jaskulski op de dag van zijn verdwijning via homodatingapp Grindr een afspraak had met iemand in het Roggebotsebos.

24 minuten geleden
Station Roosendaal ontruimd om verdacht pakket, geen treinverkeer

ROOSENDAAL (ANP) - Het station in Roosendaal is ontruimd vanwege een verdacht pakket. De politie doet onderzoek. De NS meldt op zijn website dat er geen treinen rijden langs het station.

59 minuten geleden
Weski in laatste woord: ik kan niet meer vertrouwen op de staat

ROTTERDAM (ANP) - "Ik kan niet meer op de staat vertrouwen", zei Inez Weski (71) maandag aan het slot van haar proces. "De advocaat opereert kennelijk al langer buiten de bescherming van de wet."

5 uur geleden
OM eist 17 jaar cel en tbs voor doden van moeder in Landsmeer

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een gevangenisstraf van zeventien jaar en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Timothy B. voor de moord op zijn 52-jarige moeder in zijn woning in Landsmeer en het wegmaken van haar onderbenen. De afgezaagde lichaamsdelen zijn nog niet teruggevonden, bleek maandag tijdens de strafzaak in de rechtbank in Amsterdam.

5 uur geleden
Waterschap Limburg claimt primeur met verwijderen medicijnresten

SIMPELVELD (ANP) - Waterschap Limburg heeft een techniek gevonden om een groot deel van de medicijnresten uit afvalwater te halen. Volgens het waterschap kan hierdoor ruim 80 procent van de medicijnstoffen worden verwijderd, waar dat bij een reguliere aanpak zo'n 30 procent zou zijn. De organisatie spreekt zelf van "een wereldwijde primeur".

6 uur geleden
OM eist 60 uur werkstraf voor Raisa Blommestijn om tweets

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft in hoger beroep een werkstraf van 60 uur geëist tegen Raisa Blommestijn, waarvan 30 uur voorwaardelijk. De presentatrice van Ongehoord Nederland (ON!) staat terecht voor groepsbelediging en smaad vanwege berichten op X in 2023.

7 uur geleden