Trein Oranje rijdt niet, selectie vliegt in avond naar Dortmund
DORTMUND (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman kan zijn afsluitende persconferentie voor de halve finale tegen Engeland op het EK niet in het Signal Iduna Park van Dortmund geven. Oranje wilde met de trein van Wolfsburg naar Dortmund reizen, maar door een stremming op het traject kwam die treindienst te vervallen.
Oranje pakt nu om 20.20 uur het vliegtuig naar Dortmund, waar de halve finale woensdag om 21.00 uur begint. De UEFA meldt dat het dinsdagavond een interview met Koeman over de halve eindstrijd tussen Nederland en Engeland op de website van de Europese voetbalbond plaatst.
Koeman zal blij zijn dat hij ervoor had gekozen om de afsluitende training niet in Dortmund af te werken. Oranje trainde dinsdagmiddag in Wolfsburg voor het laatst in aanloop naar de halve eindstrijd tegen Engeland. Die oefensessie was voor een groot deel besloten. Journalisten moesten na een kwartier het AOK Stadion verlaten.
Het Nederlands elftal reisde eerder op het EK twee keer met de trein naar Berlijn. De ploeg moest eenmaal de bus terugnemen, omdat de trein laat op de avond niet meer reed naar Wolfsburg. Daar verblijft Oranje tijdens de Europese eindronde. "Het is prima reizen met de trein", zei Koeman toen daarover. "Tijdens mijn periode als trainer in Engeland reisden we ook vaak met de trein. De UEFA wil er een groen EK van maken, maar dan moet je er natuurlijk ook voor zorgen dat de trein rijdt."
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de voetbalbond van Curaçao, Gilbert Martina, heeft tijdens een persconferentie dinsdagochtend (lokale tijd) op Curaçao gesproken over een 'walgelijke en verwerpelijke situatie'. Er zijn volgens hem in de Nederlandse pers in de afgelopen week zaken naar buiten gebracht, over de positie van de spelers ten opzichte van bondscoach Fred Rutten, die niet kloppen. "Die uitlatingen van spelers zijn niet gebaseerd op de waarheid."
1 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat keert een maand voor het WK terug als bondscoach van Curaçao. Dat heeft de Curaçaose voetbalbond FFK dinsdag bekendgemaakt op een persconferentie. De 78-jarige trainer wordt de oudste bondscoach ooit op een wereldkampioenschap voetbal.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Trainer Hansi Flick verlengt zijn contract bij FC Barcelona met een jaar. De Duitser is dan tot medio 2028 aan de Spaanse kampioen verbonden.
4 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay staat voor een terugkeer bij Corinthians. Volgens verschillende Braziliaanse media maakt de aanvaller deel uit van de selectie van zijn club voor het duel van vrijdag met Barra FC.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.
19 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Kees Jansma heeft zijn functie als persvoorlichter bij Curaçao neergelegd. Dat meldt De Telegraaf maandagavond. Zijn besluit volgt op de bekendmaking eerder op maandag dat bondscoach Fred Rutten zich heeft teruggetrokken. De afgelopen week bleek dat de spelersgroep en de hoofdsponsor wilden dat Dick Advocaat zou terugkeren in de functie die hij in februari vanwege familieomstandigheden verliet.
20 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.
1 dag geleden