Trein Oranje rijdt niet, selectie vliegt in avond naar Dortmund
DORTMUND (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman kan zijn afsluitende persconferentie voor de halve finale tegen Engeland op het EK niet in het Signal Iduna Park van Dortmund geven. Oranje wilde met de trein van Wolfsburg naar Dortmund reizen, maar door een stremming op het traject kwam die treindienst te vervallen.
Oranje pakt nu om 20.20 uur het vliegtuig naar Dortmund, waar de halve finale woensdag om 21.00 uur begint. De UEFA meldt dat het dinsdagavond een interview met Koeman over de halve eindstrijd tussen Nederland en Engeland op de website van de Europese voetbalbond plaatst.
Koeman zal blij zijn dat hij ervoor had gekozen om de afsluitende training niet in Dortmund af te werken. Oranje trainde dinsdagmiddag in Wolfsburg voor het laatst in aanloop naar de halve eindstrijd tegen Engeland. Die oefensessie was voor een groot deel besloten. Journalisten moesten na een kwartier het AOK Stadion verlaten.
Het Nederlands elftal reisde eerder op het EK twee keer met de trein naar Berlijn. De ploeg moest eenmaal de bus terugnemen, omdat de trein laat op de avond niet meer reed naar Wolfsburg. Daar verblijft Oranje tijdens de Europese eindronde. "Het is prima reizen met de trein", zei Koeman toen daarover. "Tijdens mijn periode als trainer in Engeland reisden we ook vaak met de trein. De UEFA wil er een groen EK van maken, maar dan moet je er natuurlijk ook voor zorgen dat de trein rijdt."
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan in de komende drie wedstrijden in de Champions League niet beschikken over aanvaller Luis Díaz. De Europese voetbalbond UEFA heeft de Colombiaan voor drie duels geschorst na zijn rode kaart in de wedstrijd tegen Paris Saint-Germain. Díaz kreeg die voor een overtreding op Achraf Hakimi.
11 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong keert terug in de selectie van FC Porto. De spits is hersteld van een knieblessure en krijgt zaterdag van trainer Francesco Farioli speeltijd in een bekerduel met Sintrense.
13 uur geledenALKMAAR (ANP) - Zinho Vanheusden heeft zijn loopbaan beëindigd. De Belgische verdediger, in het verleden ook actief voor AZ, liep bij het Spaanse Marbella voor de derde keer een zware knieblessure op. "Met verdriet, maar vooral met trots kijk ik terug", schrijft hij op Instagram.
15 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Matteo Berrettini heeft de Italiaanse tennisploeg op voorsprong gezet in de halve finale van de Davis Cup tegen België. De nummer 56 van de wereldranglijst won in Bologna zijn wedstrijd tegen Raphaël Collignon, die dertig plaatsen lager staat op de mondiale tennisladder: 6-3 6-4.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - Ronald Ruijtenberg, André van Ginkel, Arthur Leenders, Wolf Nathan en Robert Kramer vormen het nieuwe bestuur van de zogenoemde Sterkhouders, die al een kwart van de aandelen van Vitesse bezitten. De vijf regionale ondernemers willen de club uit Arnhem overnemen.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Gabriel Magalhaes kan de komende weken niet voor Arsenal uitkomen. De centrale verdediger heeft een dijbeenblessure opgelopen bij de nationale ploeg van Brazilië en is voorlopig uitgeschakeld.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Givairo Read en Cyle Larin kunnen voorlopig niet voor Feyenoord voetballen. De verdediger en aanvaller hebben blessures en staan meerdere weken aan de kant, meldde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.
18 uur geleden