Trein Oranje rijdt niet, selectie vliegt in avond naar Dortmund
DORTMUND (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman kan zijn afsluitende persconferentie voor de halve finale tegen Engeland op het EK niet in het Signal Iduna Park van Dortmund geven. Oranje wilde met de trein van Wolfsburg naar Dortmund reizen, maar door een stremming op het traject kwam die treindienst te vervallen.
Oranje pakt nu om 20.20 uur het vliegtuig naar Dortmund, waar de halve finale woensdag om 21.00 uur begint. De UEFA meldt dat het dinsdagavond een interview met Koeman over de halve eindstrijd tussen Nederland en Engeland op de website van de Europese voetbalbond plaatst.
Koeman zal blij zijn dat hij ervoor had gekozen om de afsluitende training niet in Dortmund af te werken. Oranje trainde dinsdagmiddag in Wolfsburg voor het laatst in aanloop naar de halve eindstrijd tegen Engeland. Die oefensessie was voor een groot deel besloten. Journalisten moesten na een kwartier het AOK Stadion verlaten.
Het Nederlands elftal reisde eerder op het EK twee keer met de trein naar Berlijn. De ploeg moest eenmaal de bus terugnemen, omdat de trein laat op de avond niet meer reed naar Wolfsburg. Daar verblijft Oranje tijdens de Europese eindronde. "Het is prima reizen met de trein", zei Koeman toen daarover. "Tijdens mijn periode als trainer in Engeland reisden we ook vaak met de trein. De UEFA wil er een groen EK van maken, maar dan moet je er natuurlijk ook voor zorgen dat de trein rijdt."
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - Bryan Linssen (35) heeft zijn aflopende contract bij NEC met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Linssen kwam in januari 2025 over naar Nijmegen vanuit Japan. In ruim een jaar tijd speelde hij 45 wedstrijden en maakte hij veertien doelpunten. Hij is inmiddels uitgegroeid tot de vaste spits van NEC, dat met de derde plaats in de Eredivisie en het behalen van de bekerfinale een zeer succesvol seizoen beleeft.
5 uur geledenBOEKAREST (ANP/AFP) - Mircea Lucescu is niet langer bondscoach van het Roemeense voetbalelftal. De 80-jarige coach heeft zijn functie neergelegd nadat hij er met zijn ploeg niet in was geslaagd om kwalificatie voor het WK voetbal van komende zomer af te dwingen, meldt de Roemeense voetbalbond.
5 uur geledenROME (ANP/RTR) - Voorzitter Gabriele Gravina van de Italiaanse voetbalbond heeft alsnog zijn functie neergelegd. Zijn positie stond onder grote druk nadat Italië dinsdagavond in de play-offs voor het WK voetbal werd uitgeschakeld door Bosnië en Herzegovina. Italië mist zo zijn derde mondiale eindronde op rij.
6 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil samen met de zes grootste Nederlandse gemeenten zorgen dat velden voor amateurvoetbal beter worden benut. Door de groei van steden is de beschikbare ruimte beperkt en staat deze onder druk, ziet de voetbalbond. Met 'Elk veld telt - Samen voor voetbal' wil de bond samen met Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Eindhoven en Groningen onder meer de capaciteit vergroten.
7 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC meldt dat aanvoerder Tjaronn Chery per direct weer inzetbaar is voor de club. De aanvaller van de Nijmeegse club heeft toestemming gekregen nadat er een oplossing is gevonden in de zogenoemde paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. Het gaat hierbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die een partner of kinderen met een Nederlandse nationaliteit hebben.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor een aantal Surinaamse of Indonesische internationals is er zo'n snelle oplossing in de zogenoemde paspoortkwestie mogelijk dat ze dit weekend gewoon in actie kunnen komen. Dat heeft een woordvoerder van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) aan het ANP laten weten. Het gaat daarbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die kinderen met Nederlandse nationaliteit hebben.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.
23 uur geleden