Trein Oranje rijdt niet, selectie vliegt in avond naar Dortmund
DORTMUND (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman kan zijn afsluitende persconferentie voor de halve finale tegen Engeland op het EK niet in het Signal Iduna Park van Dortmund geven. Oranje wilde met de trein van Wolfsburg naar Dortmund reizen, maar door een stremming op het traject kwam die treindienst te vervallen.
Oranje pakt nu om 20.20 uur het vliegtuig naar Dortmund, waar de halve finale woensdag om 21.00 uur begint. De UEFA meldt dat het dinsdagavond een interview met Koeman over de halve eindstrijd tussen Nederland en Engeland op de website van de Europese voetbalbond plaatst.
Koeman zal blij zijn dat hij ervoor had gekozen om de afsluitende training niet in Dortmund af te werken. Oranje trainde dinsdagmiddag in Wolfsburg voor het laatst in aanloop naar de halve eindstrijd tegen Engeland. Die oefensessie was voor een groot deel besloten. Journalisten moesten na een kwartier het AOK Stadion verlaten.
Het Nederlands elftal reisde eerder op het EK twee keer met de trein naar Berlijn. De ploeg moest eenmaal de bus terugnemen, omdat de trein laat op de avond niet meer reed naar Wolfsburg. Daar verblijft Oranje tijdens de Europese eindronde. "Het is prima reizen met de trein", zei Koeman toen daarover. "Tijdens mijn periode als trainer in Engeland reisden we ook vaak met de trein. De UEFA wil er een groen EK van maken, maar dan moet je er natuurlijk ook voor zorgen dat de trein rijdt."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid begint het nieuwe jaar zonder Kylian Mbappé. De Franse aanvaller heeft een verstuiking aan zijn linkerknie, meldt de Spaanse voetbalclub in een korte verklaring.
46 minuten geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft zich versterkt met de ervaren aanvaller André Ayew. De 120-voudig international van Ghana zat sinds afgelopen zomer zonder club, na zijn vertrek bij de Franse Ligue 1-club Le Havre. De 36-jarige Ayew heeft in Breda getekend tot het einde van het seizoen. NAC kan dat contract met een jaar verlengen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Streamingdienst DAZN moet het Belgische profvoetbal blijven uitzenden en betalen. Dat heeft het Brusselse arbitragehof besloten, nadat de rechtenhouder vorige maand het contract had opgezegd omdat deze er niet in slaagde de rechten door te verkopen. De organisator van de Belgische voetbalcompetitie Pro League verzette zich daartegen en heeft gelijk gekregen.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Trainer Mikel Arteta ziet dat koploper Arsenal op de goede weg is voor een eerste kampioenschap in 22 jaar. "2025 was op persoonlijk en professioneel vlak geweldig. In 2026 weten we wat we willen. We zullen er elke dag keihard voor moeten werken, maar ik denk dat we op de goede weg zijn", zei de Spaanse coach na de 4-1-zege op nummer 3 Aston Villa.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de topper in de Premier League tegen Aston Villa met ruime cijfers gewonnen. De koploper uit Londen versloeg de nummer 3 met 4-1. Daarmee kwam een einde aan een lange zegereeks van Aston Villa, dat de laatste elf officiële duels won en daarmee het clubrecord van 1914 evenaarde.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Justin Kluivert heeft in de Engelse voetbalcompetitie met Bournemouth een punt gepakt bij Chelsea. Het duel in Londen eindigde in 2-2.
16 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De voetballers van Tunesië hebben op de Afrika Cup de achtste finales bereikt. Het elftal van trainer Sami Trabelsi speelde in Rabat de laatste groepswedstrijd met 1-1 gelijk tegen Tanzania.
18 uur geleden