Trein botst op vorkheftruck, geen gewonden
LOCHEM (ANP) - Een trein is woensdagochtend tussen de Gelderse plaats Lochem en het Overijsselse Goor op een vorkheftruck gebotst. Dat gebeurde op de bewaakte overweg Brandveenweg, meldt een woordvoerder van ProRail. Niemand is gewond geraakt.
Volgens de woordvoerder probeerde de vorkheftruck te remmen, maar reed het voertuig toch door. De ‘lepels’ van de heftruck raakten de trein. De reizigers in die trein zijn met een bus verder vervoerd. Een andere heftruck voert het aangereden exemplaar af, en de trein wordt afgesleept door een andere trein.
Door het ongeval liep de trein brandstoflekkage op. De weglekkende brandstof wordt opgevangen. Onderzocht wordt nog hoeveel er al was weggelekt en wat nodig is om dit schoon te maken.
Door de aanrijding rijden er geen treinen tussen Lochem en Goor. De NS verwacht dat dit tot ongeveer 12.00 uur het geval zal blijven. ProRail raadt treinreizigers aan eerst de reisplanner te checken. Er rijden vervangende bussen.
Meer uit Binnenland
ALMELO (ANP) - Een 43-jarige man is donderdag veroordeeld tot een gevangenisstraf van achttien jaar en tien maanden. In augustus 2024 had hij zijn ex ontvoerd en verkracht. Ook probeerde hij haar te vermoorden door haar te wurgen, nadat zij een einde had gemaakt aan hun relatie. Van de rechtbank in Almelo moet hij haar ook een schadevergoeding van ruim 30.000 euro betalen.
51 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft de 25-jarige Thomas D. donderdag veroordeeld tot twee jaar celstraf, waarvan een jaar voorwaardelijk, voor verboden wapenbezit. D. vervulde volgens het OM een "leidende rol" bij de Geuzenbond, die door de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) is aangemerkt als extreemrechts. De straf komt overeen met de eis van het Openbaar Ministerie.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag in hoger beroep dertien jaar cel geëist tegen Richard R. (52), alias Rico de Chileen, voor het leidinggeven aan een criminele organisatie die liquidaties pleegde, handelde in drugs en geld witwaste. De rechtbank veroordeelde R. in 2021 na een eis van veertien jaar tot elf jaar cel, omdat niet alle beschuldigingen werden bewezen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Orde van Advocaten (NOvA) ziet niets in een algemeen verbod op gezichtsbedekkende kleding bij demonstraties. Zo'n verbod perkt het demonstratierecht in en zet het onder druk, stelt de advocatenorde.
3 uur geledenBUNNIK (ANP) - BAM gaat de bevindingen en aanbevelingen bestuderen die de Onderzoeksraad voor de Veiligheid (OVV) donderdag naar buiten bracht over het brughijsongeval in Lochem. Dat laat het bouwbedrijf weten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Fonds Slachtofferhulp en expertisecentrum Offlimits eisen dat socialmediaplatform X maatregelen neemt om zijn chatbot Grok aan banden te leggen. Grok is in de afgelopen maanden gebruikt om met kunstmatige intelligentie naaktbeelden te creëren van nietsvermoedende mensen, onder wie kinderen. De organisaties spannen daarom een kort geding aan.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De partijen die betrokken waren bij de bouw van een brug over het Twentekanaal bij Lochem hebben de risico's van dit bouwproject van tevoren onvoldoende in kaart gebracht. Tot die conclusie komt de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) in een rapport over het fatale ongeluk in februari 2024 tijdens werkzaamheden aan de brug. Een brugdeel viel tijdens het hijsen uit de kranen en kwam op een montageplatform terecht, waarop op dat moment vier bouwlieden stonden. Twee van hen overleden, de andere twee raakten gewond.
5 uur geleden