Trein botst op vorkheftruck, geen gewonden
LOCHEM (ANP) - Een trein is woensdagochtend tussen de Gelderse plaats Lochem en het Overijsselse Goor op een vorkheftruck gebotst. Dat gebeurde op de bewaakte overweg Brandveenweg, meldt een woordvoerder van ProRail. Niemand is gewond geraakt.
Volgens de woordvoerder probeerde de vorkheftruck te remmen, maar reed het voertuig toch door. De ‘lepels’ van de heftruck raakten de trein. De reizigers in die trein zijn met een bus verder vervoerd. Een andere heftruck voert het aangereden exemplaar af, en de trein wordt afgesleept door een andere trein.
Door het ongeval liep de trein brandstoflekkage op. De weglekkende brandstof wordt opgevangen. Onderzocht wordt nog hoeveel er al was weggelekt en wat nodig is om dit schoon te maken.
Door de aanrijding rijden er geen treinen tussen Lochem en Goor. De NS verwacht dat dit tot ongeveer 12.00 uur het geval zal blijven. ProRail raadt treinreizigers aan eerst de reisplanner te checken. Er rijden vervangende bussen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Goede regelingen en ondersteuning voor mantelzorgers zijn "relevanter dan ooit" om te voorkomen dat mensen overbelast raken door de hulp die ze aan anderen bieden. Die conclusie trekken onderzoekers van het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) in een rapport over mantelzorg in Nederland. Ze becijferen daarin dat een groeiend aantal mantelzorgers zich "ernstig belast" voelt. De omvang van deze groep is in tien jaar tijd met de helft toegenomen: van zo'n 400.000 tot ongeveer 600.000 mensen.
1 uur geledenTHE BOTTOM (ANP) - De zoektocht naar de vermiste Nederlander op Saba verandert van reddingsoperatie naar het zoeken naar het lichamelijk overschot. Dat melden de autoriteiten van het Caribische eiland op hun website.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Er zijn per direct 500 nieuwe opvangplekken voor asielzoekers nodig "om de situatie in Ter Apel weer gewoon te krijgen", zei bestuursvoorzitter Joeri Kapteijns van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) woensdagavond in het tv-programma Nieuwsuur. De komende tijd zijn dat er nog veel meer, vertelde hij.
4 uur geledenTER APEL (ANP) - Op dit moment is er in de overvolle aanmeldlocatie in Ter Apel voor ongeveer dertig asielzoekers geen opvangplek beschikbaar, meldt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA). Het is onduidelijk of er voor hen in de nacht van woensdag op donderdag opvang geregeld kan worden.
6 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De gemeente Stadskanaal gaat ervoor zorgen dat asielzoekers voor wie geen plaats is in het opvangcentrum in Ter Apel, niet buiten hoeven te slapen in de nacht van woensdag op donderdag. Dat meldt burgemeester Klaas Sloots woensdagavond in een verklaring. "Wij springen bij als het echt niet anders kan", aldus de burgemeester van de buurgemeente.
6 uur geledenTER APEL (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft woensdagavond bekendgemaakt aan welke specifieke voorwaarden asielzoekers moeten voldoen om voorrang te krijgen tot de overvolle opvanglocatie in Ter Apel.
7 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Bas Eickhout (GroenLinks-PvdA) stopt na zeventien jaar als Europarlementariër. Hij doet dat deels om relaties in het verleden die "niet passen bij mijn rol", schrijft hij in een verklaring op BlueSky. De 49-jarige Eickhout maakte vorige week bekend een relatie te hebben met de 25-jarige Oostenrijkse Europarlementariër Lena Schilling. Zij is in het parlement aangesloten bij de Groenen, waar Eickhout vicevoorzitter van is.
8 uur geleden