Trefzekere Messi geniet van 'laatste gevechten' met Argentinië
NEW JERSEY (ANP/AFP) - Lionel Messi geniet deze Copa América volop van een van zijn "laatste gevechten" met de Argentijnse ploeg. "Ik beleef het zoals ik de afgelopen Copa América en het WK ook beleefde. Dit zijn de laatste gevechten en ik geniet er maximaal van", zei de 37-jarige vedette tegen TyC Sports na het bereiken van de finale van de Copa América.
De wereldkampioen heeft nog niet duidelijk gemaakt of hij nog doorgaat tot en met het WK van 2026. Bondscoach Lionel Scaloni zei na de 2-0-zege op Canada dat daar ook niet te veel druk achter moet worden gezet. "We moeten hem met rust laten, hij weet dat wij niet degenen zullen zijn die de deur voor hem sluiten. Hij kan bij ons blijven zolang hij wil, zelfs als hij met pensioen gaat. Laat hem beslissen wat hij wil", aldus Scaloni.
Messi was eerder in het toernooi geblesseerd aan een hamstring en oogde ook in de kwartfinale tegen Ecuador (1-1, winst na strafschoppen) allesbehalve fit. Tegen Canada maakte de speler van Inter Miami echter weer indruk, waarvoor hij zichzelf beloonde door in de tweede helft de 2-0 in te tikken.
Messi gaat zondag tegen Colombia of Uruguay voor zijn derde hoofdprijs met Argentinië op rij, na de gewonnen Copa América van 2021 en het WK van 2022. "Dit is een moeilijk toernooi, met zeer slechte velden, hoge temperaturen en zeer sterke teams. Om weer in een finale te staan, is iets om van te genieten", zei de achtvoudig winnaar van de Gouden Bal.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil komend seizoen met Ajax direct meestrijden om de landstitel. Dat zei de nieuwe technisch directeur maandag in de Johan Cruijff ArenA bij zijn officiële benoeming in een buitengewone algemene vergadering voor aandeelhouders.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.
5 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - De wereldwijde spelersvakbond FIFPRO heeft zorgen geuit over de veiligheid van de Iraanse voetbalsters na hun uitschakeling in de Asia Cup. Op het Aziatisch voetbalkampioenschap verloor Iran zondag de derde en laatste groepswedstrijd, waardoor het toernooi in Australië voor hen voorbij is.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.
18 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de derde plaats weer in handen na een overtuigende thuiszege op FC Volendam: 3-0. De ploeg van trainer Dick Schreuder gaf de overwinning op PSV in de halve finales van de KNVB-beker een goed vervolg dankzij treffers van Noé Lebreton, Basar Önal en Sami Ouaissa. Het betekende de eerste zege voor de Nijmegenaren in vijf Eredivisieduels.
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan "de komende periode" geen beroep doen op verdediger Sergiño Dest. Dat bevestigde de koploper van de Eredivisie in een medische update. De Amerikaanse international Dest viel zaterdag uit tijdens de gewonnen wedstrijd tegen AZ (2-1) met een bovenbeenblessure.
21 uur geleden