Trefzekere Messi geniet van 'laatste gevechten' met Argentinië
NEW JERSEY (ANP/AFP) - Lionel Messi geniet deze Copa América volop van een van zijn "laatste gevechten" met de Argentijnse ploeg. "Ik beleef het zoals ik de afgelopen Copa América en het WK ook beleefde. Dit zijn de laatste gevechten en ik geniet er maximaal van", zei de 37-jarige vedette tegen TyC Sports na het bereiken van de finale van de Copa América.
De wereldkampioen heeft nog niet duidelijk gemaakt of hij nog doorgaat tot en met het WK van 2026. Bondscoach Lionel Scaloni zei na de 2-0-zege op Canada dat daar ook niet te veel druk achter moet worden gezet. "We moeten hem met rust laten, hij weet dat wij niet degenen zullen zijn die de deur voor hem sluiten. Hij kan bij ons blijven zolang hij wil, zelfs als hij met pensioen gaat. Laat hem beslissen wat hij wil", aldus Scaloni.
Messi was eerder in het toernooi geblesseerd aan een hamstring en oogde ook in de kwartfinale tegen Ecuador (1-1, winst na strafschoppen) allesbehalve fit. Tegen Canada maakte de speler van Inter Miami echter weer indruk, waarvoor hij zichzelf beloonde door in de tweede helft de 2-0 in te tikken.
Messi gaat zondag tegen Colombia of Uruguay voor zijn derde hoofdprijs met Argentinië op rij, na de gewonnen Copa América van 2021 en het WK van 2022. "Dit is een moeilijk toernooi, met zeer slechte velden, hoge temperaturen en zeer sterke teams. Om weer in een finale te staan, is iets om van te genieten", zei de achtvoudig winnaar van de Gouden Bal.
Meer uit Voetbal
HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
9 uur geledenBARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.
9 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.
13 uur geledenALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.
13 uur geleden