Trefzekere Messi geniet van 'laatste gevechten' met Argentinië
NEW JERSEY (ANP/AFP) - Lionel Messi geniet deze Copa América volop van een van zijn "laatste gevechten" met de Argentijnse ploeg. "Ik beleef het zoals ik de afgelopen Copa América en het WK ook beleefde. Dit zijn de laatste gevechten en ik geniet er maximaal van", zei de 37-jarige vedette tegen TyC Sports na het bereiken van de finale van de Copa América.
De wereldkampioen heeft nog niet duidelijk gemaakt of hij nog doorgaat tot en met het WK van 2026. Bondscoach Lionel Scaloni zei na de 2-0-zege op Canada dat daar ook niet te veel druk achter moet worden gezet. "We moeten hem met rust laten, hij weet dat wij niet degenen zullen zijn die de deur voor hem sluiten. Hij kan bij ons blijven zolang hij wil, zelfs als hij met pensioen gaat. Laat hem beslissen wat hij wil", aldus Scaloni.
Messi was eerder in het toernooi geblesseerd aan een hamstring en oogde ook in de kwartfinale tegen Ecuador (1-1, winst na strafschoppen) allesbehalve fit. Tegen Canada maakte de speler van Inter Miami echter weer indruk, waarvoor hij zichzelf beloonde door in de tweede helft de 2-0 in te tikken.
Messi gaat zondag tegen Colombia of Uruguay voor zijn derde hoofdprijs met Argentinië op rij, na de gewonnen Copa América van 2021 en het WK van 2022. "Dit is een moeilijk toernooi, met zeer slechte velden, hoge temperaturen en zeer sterke teams. Om weer in een finale te staan, is iets om van te genieten", zei de achtvoudig winnaar van de Gouden Bal.
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Bart Nieuwkoop komt dit seizoen niet meer in actie. De rechtervleugelverdediger liep zondag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior als invaller een blessure op en die blessure houdt hem in ieder geval de laatste zeven competitiewedstrijden aan de kant.
2 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda wil dat de KNVB onderzoek doet naar een mogelijk niet-speelgerechtigde speler van Go Ahead Eagles. Om wie het gaat, is niet bekend. De Brabanders verloren het onderlinge duel in de Eredivisie zondag met 6-0.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV'er Guus Til lijkt zondag in de uitwedstrijd tegen Telstar zijn rentree te kunnen maken. De aanvallende middenvelder liep een maand geleden een blessure op en kwam sindsdien niet meer in actie. Trainer Peter Bosz zei vrijdag op een persconferentie goede hoop te hebben dat Til weer van de partij is.
2 uur geledenBILBAO (ANP/RTR) - Ernesto Valverde vertrekt na dit seizoen bij Athletic Club. De 62-jarige trainer heeft de Spaanse club dan tien jaar, verdeeld over drie periodes, onder zijn hoede gehad. Valverde is daarmee de langstzittende trainer van Athletic Club.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Óscar García wil dat zijn elftal zondag in De Kuip tegen Feyenoord met moed speelt. "Het zal een bijzondere sfeer zijn, gericht tegen ons. Daar moeten we mee dealen. Wij zijn Ajax en moeten uitgaan van eigen kracht, of we nou thuis of uit spelen", zei hij op een persconferentie.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft zaterdag in de uitwedstrijd tegen Brighton & Hove Albion in de Premier League niet de beschikking over Mohamed Salah. De Egyptische aanvaller is geblesseerd en mist daardoor ook de oefenwedstrijd met zijn land tegen Spanje.
4 uur geleden