Trefzekere Messi geniet van 'laatste gevechten' met Argentinië
NEW JERSEY (ANP/AFP) - Lionel Messi geniet deze Copa América volop van een van zijn "laatste gevechten" met de Argentijnse ploeg. "Ik beleef het zoals ik de afgelopen Copa América en het WK ook beleefde. Dit zijn de laatste gevechten en ik geniet er maximaal van", zei de 37-jarige vedette tegen TyC Sports na het bereiken van de finale van de Copa América.
De wereldkampioen heeft nog niet duidelijk gemaakt of hij nog doorgaat tot en met het WK van 2026. Bondscoach Lionel Scaloni zei na de 2-0-zege op Canada dat daar ook niet te veel druk achter moet worden gezet. "We moeten hem met rust laten, hij weet dat wij niet degenen zullen zijn die de deur voor hem sluiten. Hij kan bij ons blijven zolang hij wil, zelfs als hij met pensioen gaat. Laat hem beslissen wat hij wil", aldus Scaloni.
Messi was eerder in het toernooi geblesseerd aan een hamstring en oogde ook in de kwartfinale tegen Ecuador (1-1, winst na strafschoppen) allesbehalve fit. Tegen Canada maakte de speler van Inter Miami echter weer indruk, waarvoor hij zichzelf beloonde door in de tweede helft de 2-0 in te tikken.
Messi gaat zondag tegen Colombia of Uruguay voor zijn derde hoofdprijs met Argentinië op rij, na de gewonnen Copa América van 2021 en het WK van 2022. "Dit is een moeilijk toernooi, met zeer slechte velden, hoge temperaturen en zeer sterke teams. Om weer in een finale te staan, is iets om van te genieten", zei de achtvoudig winnaar van de Gouden Bal.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax accepteert het schikkingsvoorstel van de KNVB van één duel schorsing voor Takehiro Tomiyasu. De Japanner kreeg zaterdag een rode kaart voor een overtreding op aanvaller Lequincio Zeefuik van Heracles Almelo.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie leidt zondag de bekerfinale tussen AZ en NEC. Hij staat voor zijn vierde eindstrijd van de KNVB-beker, na duels tussen AZ en Vitesse (2017), Ajax - PSV (2022) en AZ - Go Ahead Eagles (2025).
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.
1 dag geleden