Trefzeker Bayern München heeft RB Leipzig bijna te pakken
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München is in de Bundesliga koploper RB Leipzig tot op één punt genaderd. De titelhouder profiteerde optimaal van de nederlaag van de lijstaanvoerder bij Eintracht Frankfurt (2-0). De Duitse recordkampioen won op eigen veld met 5-0 van subtopper Schalke 04. Doelman Markus Schubert, de vervanger van de geschorste Alexander Nübel, speelde bij de kansloze bezoekers een ongelukkige wedstrijd.
Voor de thuisclub kwamen in de eerste helft Robert Lewandowski en Thomas Müller tot scoren. Na de pauze voerden Leon Goretzka, Thiago en Serge Gnabry de score verder op. Lewandowski, de topschutter van de Bundesliga, bracht zijn competitietotaal op 21 treffers.
Het speelse Bayern miste na de rust nog diverse kansen op een hogere uitslag. De Nederlandse tiener Joshua Zirkzee bleef bij de thuisclub op de bank.
Na negentien duels heeft Leipzig 40 punten, staat Bayern op 39 en Borussia Mönchengladbach op 38. De nummer drie versloeg zaterdag FSV Mainz met 3-1.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - De rode kaart die een speler van Everton maandagavond kreeg voor een slaande beweging naar een ploeggenoot, is volgens trainer David Moyes niet onoverkomelijk. Speler Idrissa Gueye heeft zijn excuses aangeboden en daarmee is de zaak wat Everton-trainer Moyes betreft opgelost. "Dit soort dingen gebeuren nu eenmaal in het voetbal", zei hij.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer José Mourinho van Benfica ziet het Champions League-duel met Ajax van dinsdag als "essentieel voor beide teams". Ajax en Benfica zijn de enige clubs in het belangrijkste Europese toernooi die alle vier duels hebben verloren. "Ajax is geen team voor nul punten na vier wedstrijden, net als wij", zei Mourinho een dag voor het duel in Amsterdam.
9 uur geledenTURIJN (ANP) - Jeugdinternational Jayden Addai heeft Como op weg geholpen naar een ruime 5-1-uitzege op Torino. De 20-jarige aanvaller maakte de eerste twee doelpunten van het elftal van trainer Cesc Fàbregas.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is met Jordi Cruijff in gesprek over de functie van technisch directeur. De club onderzoekt of de zoon van de overleden clublegende Johan Cruijff interesse heeft om Alex Kroes op te volgen.
13 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink heeft in de voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen Portugal drie speelsters geblesseerd zien afhaken. Jill Roord, Janou Levels en Lotte Keukelaar zijn wegens blessures niet meer bij de selectie. Veurink heeft Nina Nijstad, Danique Tolhoek en Kayleigh van Dooren als vervangsters opgeroepen. "November is altijd een uitdagende maand. Voor mij als coach staat de gezondheid van speelsters op één", aldus Veurink in Zeist.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax wil de thuiswedstrijd tegen Benfica in de Champions League benutten om vertrouwen te winnen. "En dat lukt als we winnen", zei interim-trainer Fred Grim op een persconferentie. "Daar gaan we dus voor. We willen van die hatelijke nul af."
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Lucas Rosa kan dinsdagavond met Ajax tegen Benfica uitkomen in de Champions League. "Hij heeft goed getraind", zei interim-trainer Fred Grim. "Hij kan weer spelen."
16 uur geleden