Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Treffer van Bergwijn volstaat voor zege Oranje

Treffer van Bergwijn volstaat voor zege Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste interland na het vertrek van bondscoach Ronald Koeman winnend afgesloten. Met ad-interim Dwight Lodeweges op de bank werd Polen in een sfeerloze Johan Cruijff ArenA naar een nipte maar verdiende nederlaag gespeeld (1-0).

Steven Bergwijn maakte het enige doelpunt van het eerste duel in de tweede editie van de Nations League, na goed voorbereidend werk van Frenkie de Jong en Hans Hateboer. Oranje vervolgt de nieuwste landencompetitie van de UEFA maandag met een thuiswedstrijd tegen Italië, dat gelijkspeelde tegen Bosnië-Herzegovina (1-1).

Oranje werkte hard, na een coronapauze van ruim negen maanden, maar kon de stug verdedigende Polen niet heel vaak in de problemen brengen. Sommige spelers van bondscoach ad-interim Lodeweges zijn met hun club ook maar net aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dan is het ook niet heel raar dat de finesse nog ontbreekt.

Surrealistische sfeer

De surrealistische sfeer in de Johan Cruijff ArenA hielp ook niet mee. Geen in het oranje gestoken supporters met kazen of wortelen op hun hoofd die op de vrolijke deuntjes van een dweilbandje fanatiek meeleven. De spelers van Nederland en Polen waren ook voor de verzamelde media op de tweede ring van het stadion goed te verstaan. Als ze een bal trapten, dan galmde dat seconden lang door het stadion.

Lodeweges moest vooral improviseren in zijn defensie, waar Matthijs de Ligt, Daley Blind en Denzel Dumfries ontbraken. Omdat Stefan de Vrij ook geblesseerd is afgehaakt, koppelde hij achterin Hans Hateboer, Joël Veltman en Nathan Aké aan Virgil van Dijk. Polen kreeg in de hele wedstrijd slechts een redelijke kans. Maar doelman Jasper Cillessen kreeg nog een hand tegen een inzet van Krzysztof Piatek.

Meer balbezit

Oranje was veel meer in balbezit dan de bezoekers, die zonder de afwezige topschutter Robert Lewdowski nauwelijks aanvallende bedoelingen hadden. Quincy Promes schoot in de 21e minuut rakelings naast en Frenkie de Jong raakte in de laatste seconde van de eerste helft de paal, na goed voorbereidend werk van Memphis Depay.

Diezelfde Depay was twee keer dichtbij de openingstreffer voordat Oranje wel toesloeg. Frenkie de Jong leidde na een uur een aanval prachtig in en Bergwijn had een voorzet van Hateboer voor het intikken.

Meer uit Voetbal

Summerville over transfer naar Al-Hilal: alles klopte daar

THESSALONIKI (ANP) - Crysencio Summerville kreeg na het voorbije wereldkampioenschap voetbal met het Nederlands elftal aanbiedingen van meerdere clubs, ook uit Europa. Dat zei de rechtsbuiten woensdag in Thessaloniki, waar hij zich met Oranje voorbereidt op de Nations League-ontmoeting met Griekenland van donderdag.

16 minuten geleden
Aanvoerder Van Dijk bij nood rechts centraal in de verdediging

THESSALONIKI (ANP) - Virgil van Dijk gaat donderdag bij het Nederlands elftal in geval van nood rechts centraal in de verdediging spelen. De 35-jarige aanvoerder doet dat liever niet, maar heeft in een gesprek met Xavi Hernández aangegeven daartoe wel bereid te zijn. Dat gaf de Spaanse bondscoach woensdag aan tijdens een persconferentie in Thessaloniki. Oranje speelt donderdag voor de Nations League tegen Griekenland.

25 minuten geleden
Brugts en Van Asten winnen met FC Barcelona ruim bij AS Roma

ROME (ANP) - Voetbalsters Esmee Brugts en Renee van Asten hebben met FC Barcelona in de Champions League een ruime overwinning geboekt tegen AS Roma. In Rome won de Spaanse titelhouder met 6-0.

26 minuten geleden
Xavi baalt van vele blessures bij Oranje: het zit ons niet mee

THESSALONIKI (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández baalt van de vele blessures bij het Nederlands elftal. "We zijn niet echt gelukkig, het is vooral pure pech", zei de Spanjaard op een persconferentie in Thessaloniki, waar Oranje het donderdag in de Nations League opneemt tegen Griekenland.

37 minuten geleden
Voetbalsters Feyenoord en PSV naar hoofdtoernooi Europa Cup

OSLO (ANP) - De voetbalsters van Feyenoord en PSV hebben in navolging van Ajax het hoofdtoernooi van de Europa Cup bereikt. Feyenoord verloor met 2-1 bij het Noorse Vålerenga, maar had de eerste wedstrijd in Rotterdam met 4-1 gewonnen. PSV verdedigde met succes een 1-0-voorsprong bij Fortuna Hjørring. Het duel in Denemarken eindigde in 0-0.

1 uur geleden
Griekse bondscoach probeert euforie na sterke start te temperen

THESSALONIKI (ANP) - Bondscoach Ivan Jovanović van de Griekse voetballers probeert de euforie rond het nationale elftal wat te temperen. "We hebben twee grote overwinningen behaald en de fans blij gemaakt, maar er is nog een lange weg te gaan", sprak de 64-jarige Serviër op een persconferentie in Thessaloniki, waar de Grieken donderdag het Nederlands elftal in de Nations League ontvangen.

2 uur geleden
Premier Burnham hoopt dat eigenaars Manchester City niet verkopen

MANCHESTER (ANP) - De Britse premier Andy Burnham hoopt dat de eigenaren van Manchester City de club niet gaan verkopen nu de club schuldig is bevonden aan ernstige overtredingen van financiële regels van de Premier League. "Het zou erg zorgelijk zijn als we ze verliezen", zei Burnham woensdag tegen de BBC over de eigenaren uit de Verenigde Arabische Emiraten.

2 uur geleden