Treffer Steijn niet genoeg voor zege FC Twente op Sparta
ROTTERDAM (ANP) - Het duel tussen Sparta Rotterdam en FC Twente heeft geen winnaar opgeleverd. De ploegen hielden elkaar op een gelijkspel op het Kasteel (1-1). Uitgerekend Sem Steijn hielp FC Twente aan een voorsprong tegen de ploeg waar zijn vader Maurice als trainer op de bank zit.
Steijn scoorde in de 63e minuut na een voorzet van Ricky van Wolfswinkel. Scoren tegen een club waar papa als trainer op de bank zit, is bijzonder maar niet uniek in de Eredivisie. Op 6 februari van dit jaar scoorde Thijs Oosting zelfs tweemaal voor Willem II, terwijl zijn vader Joseph bij tegenstander RKC Waalwijk op de bank zat.
Arno Verschueren hielp Sparta 8 minuten na de treffer van Steijn aan de gelijkmaker. De Belg was in de laatste drie duels met vier doelpunten en twee assists betrokken bij zes treffers van zijn ploeg.
Cerný
Václav Cerný was voor rust de meest opvallende speler van FC Twente. De aanvaller uit Tsjechië schoot een keer voorlangs en net over het doel. Vlak voor rust voorkwam doelman Nick Olij dat Cerný scoorde. Tobias Lauritsen miste in de eerste helft twee kansen voor Sparta. Hij schoot rakelings naast en kopte de de bal in de handen van Twente-doelman Lars Unnerstall.
FC Twente gaat voor het eerst sinds het seizoen 2013-2014 in de top 4 van de Eredivisie de winterstop in als AZ zaterdag niet bij PSV wint. FC Twente overwinterde toen als nummer 3.
Meer uit Voetbal
VIGO (ANP) - FC Barcelona is koploper Real Madrid genaderd tot op 3 punten. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-2 bij Celta de Vigo onder meer door drie treffers van Robert Lewandowski. Frenkie de Jong moest met zijn tweede gele kaart van het veld.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie gegrepen in de Serie A. De ploeg van trainer Cristian Chivu won met 2-0 van Lazio en kwam daarmee op 24 punten in de Italiaanse competitie.
8 uur geledenDEVENTER (ANP) - Robin van Persie vindt dat Feyenoord slecht had gespeeld in Deventer. "Het was een magere wedstrijd", stelde de 42-jarige coach na de tweede nederlaag van Feyenoord dit seizoen. De Rotterdammers verloren op De Adelaarshorst met 2-1 van Go Ahead Eagles. Van Persie vond wel dat Feyenoord net als Go Ahead Eagles een strafschop had verdiend.
8 uur geledenDEVENTER (ANP) - Feyenoord heeft de koppositie in de twaalfde speelronde van de Eredivisie verspeeld aan PSV. Het elftal van trainer Robin van Persie verloor in Deventer met 2-1 van Go Ahead Eagles. Het was de tweede nederlaag van het seizoen voor Feyenoord.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - De voetbalsters van Manchester City hebben de koppositie in de Engelse competitie gegrepen. De ploeg won met 2-1 bij Everton, mede door de openingstreffer van Vivianne Miedema.
9 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - VfL Wolfsburg heeft het vertrek van trainer Paul Simonis bevestigd. De 40-jarige voormalige coach van Go Ahead Eagles is per direct uit zijn functie ontheven, meldde de Duitse club, die veertiende staat in de Bundesliga.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - PSV'er Guus Til liet met drie treffers in de uitwedstrijd tegen AZ (1-5) opnieuw zien prima als spits te kunnen voetballen. De aanvallende middenvelder is nu samen met Ismael Saibari clubtopscorer. Beiden scoorden in de Eredivisie tot dusver acht keer.
11 uur geleden