Transportminister VS waarschuwt automobilisten met Apple-bril
SAN JOSÉ (ANP/DPA) - Bestuurders moeten "te allen tijde" controle houden over hun voertuig en "volledig betrokken zijn bij de rijtaak". Dat heeft de Amerikaanse transportminister Pete Buttigieg gezegd in een bericht op socialmediaplatform X. Hij reageert daarmee op een video waarin een automobilist onderweg de nieuwe Vision Pro van Apple draagt, een zogeheten mixed-realitybril.
De Vision Pro is sinds vrijdag te koop. Gebruikers kunnen daarmee onder meer computerbeelden zien die over de realiteit worden gelegd. Tegelijkertijd wordt de buitenwereld door middel van camera's getoond. Ook kan de bril voor virtual reality gebruikt worden en voor het kijken van films en het spelen van computerspelletjes.
Sinds een aantal dagen zijn verschillende video's online in omloop van mensen die deelnemen aan het verkeer terwijl zij de bril dragen. De video die Buttigieg onder zijn bericht op X heeft geplaatst, toont een bestuurder van een Tesla Cybertruck die zijn handen niet aan het stuur heeft. Ondertussen maakt hij gebaren in de lucht waarmee hij opdrachten aan zijn Vision Pro lijkt te geven. Hij lijkt daarbij volledig te vertrouwen op het besturingssysteem van zijn auto.
Dat systeem in de auto's van Tesla kan onder andere worden gebruikt om op dezelfde rijstrook te blijven rijden of een bepaalde afstand ten opzichte van een voorligger aan te houden. Tesla benadrukt dat het systeem er echter niet voor zorgt dat een auto verandert in een zelfrijdend voertuig. In de gebruiksvoorwaarden van de Vision Pro geeft Apple aan dat de bril nooit gebruikt mag worden bij het besturen van een voertuig.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het kabinet-Jetten gaat naar verwachting het doel van 15.000 extra woningen per jaar uit verbouwingen niet halen. Volgens een rapport van ING worden verbouwingen, zoals optoppingen en splitsingen, financieel steeds minder aantrekkelijk. Het woningtekort wordt daardoor nog lastiger terug te dringen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben de sancties tegen de centrale bank van Venezuela versoepeld. Het wordt partijen toegestaan om transacties uit te voeren met de centrale bank in het Zuid-Amerikaanse land.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch dat vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk weer worden hervat.
6 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Piloten van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breiden hun staking uit. Ze leggen donderdag en vrijdag ook het werk neer, nadat er maandag en dinsdag al werd gestaakt. Vakbond Cockpit kondigde dit aan. Honderden vluchten in Duitsland werden deze week geannuleerd door de tweedaagse pilotenstaking.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.
9 uur geleden