Transportminister VS waarschuwt automobilisten met Apple-bril
SAN JOSÉ (ANP/DPA) - Bestuurders moeten "te allen tijde" controle houden over hun voertuig en "volledig betrokken zijn bij de rijtaak". Dat heeft de Amerikaanse transportminister Pete Buttigieg gezegd in een bericht op socialmediaplatform X. Hij reageert daarmee op een video waarin een automobilist onderweg de nieuwe Vision Pro van Apple draagt, een zogeheten mixed-realitybril.
De Vision Pro is sinds vrijdag te koop. Gebruikers kunnen daarmee onder meer computerbeelden zien die over de realiteit worden gelegd. Tegelijkertijd wordt de buitenwereld door middel van camera's getoond. Ook kan de bril voor virtual reality gebruikt worden en voor het kijken van films en het spelen van computerspelletjes.
Sinds een aantal dagen zijn verschillende video's online in omloop van mensen die deelnemen aan het verkeer terwijl zij de bril dragen. De video die Buttigieg onder zijn bericht op X heeft geplaatst, toont een bestuurder van een Tesla Cybertruck die zijn handen niet aan het stuur heeft. Ondertussen maakt hij gebaren in de lucht waarmee hij opdrachten aan zijn Vision Pro lijkt te geven. Hij lijkt daarbij volledig te vertrouwen op het besturingssysteem van zijn auto.
Dat systeem in de auto's van Tesla kan onder andere worden gebruikt om op dezelfde rijstrook te blijven rijden of een bepaalde afstand ten opzichte van een voorligger aan te houden. Tesla benadrukt dat het systeem er echter niet voor zorgt dat een auto verandert in een zelfrijdend voertuig. In de gebruiksvoorwaarden van de Vision Pro geeft Apple aan dat de bril nooit gebruikt mag worden bij het besturen van een voertuig.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met rode cijfers gesloten, waarbij vooral flinke koersverliezen waren te zien in de chipsector. Ook softwareconcern Oracle stond bij de dalers op Wall Street na een bericht over het afketsen van een deal voor de financiering van een groot datacenter van het bedrijf.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft woensdag goedkeuring gegeven voor een grote aardgasdeal met Egypte. Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Het gaat volgens Netanyahu om een deal ter waarde van bijna 35 miljard dollar waarbij de komende jaren gas aan Egypte wordt geleverd uit het grote gasveld Leviathan voor de kust van Israël.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag met verlies gesloten. De chipbedrijven waren de grootste dalers bij de hoofdfondsen op het Damrak. Shell stond juist bij de winnaars, geholpen door de hogere olieprijzen.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Naar verwachting komen duizenden boeren donderdag naar Brussel om te demonstreren tijdens de EU-top. De EU-leiders zullen onder meer de meerjarenbegroting (2028-2034) bespreken, waarin ook het landbouwbudget staat. De landbouwsector is niet tevreden met het huidige voorstel voor het landbouwbudget.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vuurwerkverkopers hebben de afgelopen weken al goede zaken gedaan. Als dit enigszins doorzet, kan het zomaar zijn dat de branche "richting de 20 procent" meer gaat verkopen dan vorig jaar. Dat is de inschatting van belangenorganisatie Pyrotechniek Nederland. De voorzitter houdt wel een slag om de arm. "Allerlei factoren spelen daarin mee, zoals het weer en de situatie in de wereld", zegt voorzitter Leo Groeneveld.
12 uur geledenALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASMI investeert in een uitbreiding van zijn activiteiten in Almere, waar het hoofdkantoor van het bedrijf staat. Volgens ASMI zal de uitbreiding in Nederland de toekomstige groei van de onderneming ondersteunen.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aandelen van softwareconcern Oracle zijn woensdag in waarde gedaald op de beurs in New York. Volgens zakenkrant Financial Times trekt een samenwerkingspartner zich terug uit de financiering van de bouw van een groot datacenter in Michigan voor Oracle. Eerder namen bij beleggers de zorgen al toe over de hoge kosten die Oracle maakt voor zijn groeiambities op het gebied van kunstmatige intelligentie.
13 uur geleden