Transportminister VS waarschuwt automobilisten met Apple-bril
SAN JOSÉ (ANP/DPA) - Bestuurders moeten "te allen tijde" controle houden over hun voertuig en "volledig betrokken zijn bij de rijtaak". Dat heeft de Amerikaanse transportminister Pete Buttigieg gezegd in een bericht op socialmediaplatform X. Hij reageert daarmee op een video waarin een automobilist onderweg de nieuwe Vision Pro van Apple draagt, een zogeheten mixed-realitybril.
De Vision Pro is sinds vrijdag te koop. Gebruikers kunnen daarmee onder meer computerbeelden zien die over de realiteit worden gelegd. Tegelijkertijd wordt de buitenwereld door middel van camera's getoond. Ook kan de bril voor virtual reality gebruikt worden en voor het kijken van films en het spelen van computerspelletjes.
Sinds een aantal dagen zijn verschillende video's online in omloop van mensen die deelnemen aan het verkeer terwijl zij de bril dragen. De video die Buttigieg onder zijn bericht op X heeft geplaatst, toont een bestuurder van een Tesla Cybertruck die zijn handen niet aan het stuur heeft. Ondertussen maakt hij gebaren in de lucht waarmee hij opdrachten aan zijn Vision Pro lijkt te geven. Hij lijkt daarbij volledig te vertrouwen op het besturingssysteem van zijn auto.
Dat systeem in de auto's van Tesla kan onder andere worden gebruikt om op dezelfde rijstrook te blijven rijden of een bepaalde afstand ten opzichte van een voorligger aan te houden. Tesla benadrukt dat het systeem er echter niet voor zorgt dat een auto verandert in een zelfrijdend voertuig. In de gebruiksvoorwaarden van de Vision Pro geeft Apple aan dat de bril nooit gebruikt mag worden bij het besturen van een voertuig.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - EU-landen willen in gesprek blijven met de Verenigde Staten over de handelsdeal, maar zijn ook bereid te kijken naar eventuele maatregelen tegen de verhoogde importtarieven van 25 procent voor auto's. Dat stelden meerdere ministers van Financiën voorafgaand aan een vergadering van de eurolanden in Brussel.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Maatregelen die worden genomen om de gevolgen van de energiecrisis te verminderen, moeten in lijn zijn met de strategische doelen van Europa op de lange termijn, zei voorzitter van de Eurogroep Kyriakos Pierrakakis maandag. "We moeten niet op zoek gaan naar een oplossing voor de korte termijn", zei hij voor het begin van de vergadering met de ministers van Financiën van de eurolanden. "Hiervoor hebben we meer Europa nodig. Daarom is dit het moment van de waarheid voor Europa."
1 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Het bedrijf achter onderwijssoftware Canvas is slachtoffer van een cyberaanval. Dat meldt het Amerikaanse moederbedrijf Instructure. Er zouden gegevens van 275 miljoen studenten, docenten en medewerkers zijn buitgemaakt.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - eBay behoorde maandag tot de sterkste stijgers op de beurzen in New York. De Amerikaanse videogameketen GameStop heeft een bod uitgebracht op de onlinemarktplaats van bijna 56 miljard dollar (bijna 48 miljard euro). Het veel kleinere GameStop wil van eBay een concurrent maken voor webwinkelconcern Amazon. eBay heeft het ongevraagde overnamebod van GameStop inmiddels bevestigd.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse exporteursvereniging BGA steunt mogelijke vergeldingsmaatregelen van de EU, als de nieuwe Amerikaanse invoerheffingen voor auto's uit Europa daadwerkelijk van kracht worden. "Eventuele tegenmaatregelen" zouden al besproken kunnen worden zodra het "duidelijk" is waarom president Donald Trump precies nieuwe tarieven wil invoeren, in welke mate en op welke juridische basis. Dat zegt BGA-voorzitter Dirk Jandura tegen de zakenkrant Handelsblatt.
2 uur geledenSUNNYVALE (ANP/BLOOMBERG) - Maker van AI-chips Cerebras Systems wil naar de beurs in de Verenigde Staten. Het Amerikaanse bedrijf dat de concurrentie aan wil gaan met de grootste chipmaker ter wereld Nvidia wil tot 3,5 miljard dollar (bijna 3 miljard euro) ophalen bij een beursgang.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft lidstaten aanbevolen om geen apparatuur van de Chinese telecombedrijven Huawei en ZTE te gebruiken voor netwerken van lokale aanbieders. Dat zei een woordvoerder maandag.
3 uur geleden