Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Transportbranche roept boeren op te stoppen met blokkades

Transportbranche roept boeren op te stoppen met blokkades

ZOETERMEER (ANP) - Transport en Logistiek Nederland (TLN) roept protesterende boeren die grensovergangen blokkeren op om te stoppen met die acties. Volgens de brancheorganisatie zorgen de blokkades voor economische schade bij transportbedrijven.

"Je treft als landbouwsector een collega-sector die je niet wil treffen met je actie. Kortom, uit je frustratie en ga protesteren. Maar doe dit niet op de snelweg waar je ons dwars zit of op andere wegen", stelt TLN in een verklaring.

Transportbedrijven verdienen hun geld op de weg. Daarvoor zijn files, omleidingen en blokkades in de ogen van de branche "funest". Hoeveel schade de boerenblokkades momenteel opleveren durft TLN niet te zeggen. Daarvan kan de organisatie geen goede inschatting maken, omdat het erg per bedrijf kan verschillen.

Medicijnen

Daarbij benadrukt de organisatie dat transporteurs ook veel onderweg zijn met bijvoorbeeld melk, levende dieren, veevoer en agrarische producten. Ook wordt er gereden met producten zoals medicijnen die "echt" op tijd en gekoeld aan moeten komen.

TLN zegt wel te begrijpen dat de boeren opkomen voor hun bestaan. "Maar het kan niet de bedoeling zijn dat ze daarmee andere ondernemers in de wielen rijden. Dat gebeurt nu wel."

Stappenplan

De branche ziet in Nederland nu alleen nog vreedzame boerenprotesten. Maar uit Frankrijk komen volgens TLN berichten over vrachtwagens met kwetsbare goederen die leeg worden gehaald. "Dat is diefstal en vernieling, dat keuren we nooit goed."

TLN heeft voor aangesloten transportbedrijven die in Frankrijk, Belgiƫ, Duitsland en Spanje rijden, een stappenplan gemaakt. Daarin staat wat ze kunnen doen om problemen te voorkomen. Dan gaat het bijvoorbeeld om het goed in de gaten houden van verkeerssituaties op de weg. Chauffeurs wordt ook aangeraden rustig mee te werken als ze in een blokkade terechtkomen en boze boeren hun lading uit de vrachtwagen proberen te stelen.

Meer uit Binnenland

Politie: storing raakte ook niet-spoednummer 0900-8844

DEN HAAG (ANP) - De storing die zaterdagmiddag het meldkamersysteem van de hulpdiensten heeft getroffen, raakt onder meer het politienummer 0900-8844, bedoeld voor zaken die geen spoed hebben. Dat meldt een woordvoerder van de landelijke eenheid van de politie. Het niet-spoednummer is op zich bereikbaar, maar bellers kunnen wel problemen ervaren, zegt zij. Ook alarmnummer 112 is bereikbaar, maar het kan langer duren voordat bellers iemand aan de lijn krijgen.

1 uur geleden
Landelijke storing in meldkamersysteem hulpdiensten

ROTTERDAM (ANP) - Het meldkamersysteem van de hulpdiensten kampt zaterdagmiddag met een landelijke storing. Daardoor duurt het langer voordat bellers iemand aan de lijn krijgen als ze 112 bellen. Ook het politienummer voor niet-spoedzaken 0900-8844 is moeilijker bereikbaar, zegt een woordvoerder van de landelijke eenheid van de politie. Er wordt hard gewerkt aan een oplossing.

2 uur geleden
Fotomuseum opent op nieuwe locatie in verbouwd Rotterdams pakhuis

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands Fotomuseum is zaterdag officieel opengegaan voor het publiek in het nieuwe onderkomen. Het museum zit nu in het monumentale pakhuis Santos op Katendrecht in Rotterdam-Zuid. In het museum wordt een collectie van ruim 6,5 miljoen objecten gehuisvest. Dat is naar eigen zeggen een van de grootste museale fotocollecties ter wereld.

4 uur geleden
KNMI waarschuwt voor dichte mist in midden en noorden

DE BILT (ANP) - In het midden en het noorden van het land kan het zaterdagochtend plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft om die reden code geel afgegeven voor de provincies Noord-Holland, Utrecht, Gelderland, Flevoland, Overijssel, Drenthe, Friesland en Groningen.

9 uur geleden
Twee doden door eenzijdig ongeval in Gorssel

GORSSEL (ANP) - In Gorssel zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag twee mensen om het leven gekomen bij een ernstig eenzijdig ongeval. De politie kreeg rond 00.45 uur een melding van het ongeval op de N348 (Deventerweg) in de Gelderse plaats. Een derde inzittende is gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht. Het is niet duidelijk of er nog meer mensen in de auto zaten.

12 uur geleden
Dode en gewonde bij eenzijdig ongeval in Limburgse Kessel

KESSEL (ANP) - Bij een verkeersongeval in Kessel, tussen Venlo en Roermond in de provincie Limburg, is vrijdagavond een persoon om het leven gekomen. Een andere inzittende is gewond geraakt en met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

14 uur geleden
Vrouwen geweld Utrecht onderschrijven conclusies over voorval

UTRECHT (ANP) - De vrouwen die betrokken waren bij het incident in Utrecht waarbij een politieagent geweld gebruikte, onderschrijven de conclusie dat er toen "deels disproportioneel geweld" tegen hen is gebruikt. Dat laat hun advocaat vrijdag weten. "Cliƫnten zijn ook verheugd om te horen dat de politie daar haar verantwoordelijkheid voor wil nemen en lering uit wil trekken", stelt hij.

19 uur geleden