Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Transportbranche roept boeren op te stoppen met blokkades

Transportbranche roept boeren op te stoppen met blokkades

ZOETERMEER (ANP) - Transport en Logistiek Nederland (TLN) roept protesterende boeren die grensovergangen blokkeren op om te stoppen met die acties. Volgens de brancheorganisatie zorgen de blokkades voor economische schade bij transportbedrijven.

"Je treft als landbouwsector een collega-sector die je niet wil treffen met je actie. Kortom, uit je frustratie en ga protesteren. Maar doe dit niet op de snelweg waar je ons dwars zit of op andere wegen", stelt TLN in een verklaring.

Transportbedrijven verdienen hun geld op de weg. Daarvoor zijn files, omleidingen en blokkades in de ogen van de branche "funest". Hoeveel schade de boerenblokkades momenteel opleveren durft TLN niet te zeggen. Daarvan kan de organisatie geen goede inschatting maken, omdat het erg per bedrijf kan verschillen.

Medicijnen

Daarbij benadrukt de organisatie dat transporteurs ook veel onderweg zijn met bijvoorbeeld melk, levende dieren, veevoer en agrarische producten. Ook wordt er gereden met producten zoals medicijnen die "echt" op tijd en gekoeld aan moeten komen.

TLN zegt wel te begrijpen dat de boeren opkomen voor hun bestaan. "Maar het kan niet de bedoeling zijn dat ze daarmee andere ondernemers in de wielen rijden. Dat gebeurt nu wel."

Stappenplan

De branche ziet in Nederland nu alleen nog vreedzame boerenprotesten. Maar uit Frankrijk komen volgens TLN berichten over vrachtwagens met kwetsbare goederen die leeg worden gehaald. "Dat is diefstal en vernieling, dat keuren we nooit goed."

TLN heeft voor aangesloten transportbedrijven die in Frankrijk, België, Duitsland en Spanje rijden, een stappenplan gemaakt. Daarin staat wat ze kunnen doen om problemen te voorkomen. Dan gaat het bijvoorbeeld om het goed in de gaten houden van verkeerssituaties op de weg. Chauffeurs wordt ook aangeraden rustig mee te werken als ze in een blokkade terechtkomen en boze boeren hun lading uit de vrachtwagen proberen te stelen.

Meer uit Binnenland

Trein ontruimd bij Woerden na brand, oorzaak onbekend

WOERDEN (ANP) - In de buurt van Woerden is een trein ontruimd nadat er brand was geconstateerd. Volgens NS staan zo'n 120 gestrande reizigers in een weiland naast het traject tussen Utrecht en Rotterdam. De brandweer is ter plaatse en het vuur in de trein is uit. Niemand raakte gewond.

4 uur geleden
Onderzoek naar explosie Utrecht afgerond, resultaten bij het OM

UTRECHT (ANP) - Het onderzoek van de politie naar de explosie in de Utrechtse Visscherssteeg van donderdag 15 januari is afgerond. Dat schrijft het Utrechtse college in een brief aan de gemeenteraad. De resultaten van het onderzoek liggen nu bij het Openbaar Ministerie, dat ze beoordeelt.

8 uur geleden
Clingendael: asielopvang buiten EU regelen 'niet eenvoudig'

DEN HAAG (ANP) - Het is "niet eenvoudig" om landen buiten de Europese Unie vluchtelingen of afgewezen asielzoekers te laten opvangen, stelt denktank Clingendael in een rapport dat is opgesteld voor het ministerie van Asiel en Migratie. Onderzoekers schrijven dat zulke samenwerkingen weliswaar juridisch haalbaar worden als het Europese migratiepact deze zomer van kracht wordt, maar dat er nog veel problemen in de weg zitten.

9 uur geleden
Nederlandse uitvinder van Kapla-bouwblokjes overleden 

NICE (ANP/BELGA) - Tom van der Bruggen, die in de jaren tachtig de beroemde speelgoedblokken van het merk Kapla uitvond, is op 80-jarige leeftijd overleden, meldt zijn echtgenote. Hij overleed afgelopen weekend in zijn woonplaats, de Franse stad Nice.

9 uur geleden
3 Palestijnen krijgen vooralsnog geen hulp om Gaza te verlaten

DEN HAAG (ANP) - Drie Palestijnen krijgen vooralsnog geen hulp van het ministerie van Buitenlandse Zaken om Gaza te verlaten en naar Nederland te reizen. Hun verzoek om bijstand van Nederland af te dwingen werd afgewezen door de rechter.

11 uur geleden
Drukte bij asielopvang Ter Apel weer flink toegenomen

TER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel was het dit weekend weer druk. Ondanks de afspraak niet meer dan 2000 mensen op het terrein te hebben, waren er alle dagen 2100 mensen of meer. De dagen ervoor waren er zo'n veertig tot honderd mensen minder. De boete die het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) hiervoor moet overmaken aan de gemeente Westerwolde is opgelopen naar 3,7 miljoen euro.

14 uur geleden
Marechaussee vindt zeventien vreemdelingen in koeltrailer

HOEK VAN HOLLAND (ANP) - De Koninklijke Marechaussee heeft zaterdagavond zeventien mensen aangetroffen in een koeltrailer in Hoek van Holland. Onder hen bevonden zich zes minderjarigen. Twee verdachten zijn aangehouden op verdenking van mensensmokkel, meldt de marechaussee maandag.

14 uur geleden