Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Transportbranche roept boeren op te stoppen met blokkades

Transportbranche roept boeren op te stoppen met blokkades

ZOETERMEER (ANP) - Transport en Logistiek Nederland (TLN) roept protesterende boeren die grensovergangen blokkeren op om te stoppen met die acties. Volgens de brancheorganisatie zorgen de blokkades voor economische schade bij transportbedrijven.

"Je treft als landbouwsector een collega-sector die je niet wil treffen met je actie. Kortom, uit je frustratie en ga protesteren. Maar doe dit niet op de snelweg waar je ons dwars zit of op andere wegen", stelt TLN in een verklaring.

Transportbedrijven verdienen hun geld op de weg. Daarvoor zijn files, omleidingen en blokkades in de ogen van de branche "funest". Hoeveel schade de boerenblokkades momenteel opleveren durft TLN niet te zeggen. Daarvan kan de organisatie geen goede inschatting maken, omdat het erg per bedrijf kan verschillen.

Medicijnen

Daarbij benadrukt de organisatie dat transporteurs ook veel onderweg zijn met bijvoorbeeld melk, levende dieren, veevoer en agrarische producten. Ook wordt er gereden met producten zoals medicijnen die "echt" op tijd en gekoeld aan moeten komen.

TLN zegt wel te begrijpen dat de boeren opkomen voor hun bestaan. "Maar het kan niet de bedoeling zijn dat ze daarmee andere ondernemers in de wielen rijden. Dat gebeurt nu wel."

Stappenplan

De branche ziet in Nederland nu alleen nog vreedzame boerenprotesten. Maar uit Frankrijk komen volgens TLN berichten over vrachtwagens met kwetsbare goederen die leeg worden gehaald. "Dat is diefstal en vernieling, dat keuren we nooit goed."

TLN heeft voor aangesloten transportbedrijven die in Frankrijk, België, Duitsland en Spanje rijden, een stappenplan gemaakt. Daarin staat wat ze kunnen doen om problemen te voorkomen. Dan gaat het bijvoorbeeld om het goed in de gaten houden van verkeerssituaties op de weg. Chauffeurs wordt ook aangeraden rustig mee te werken als ze in een blokkade terechtkomen en boze boeren hun lading uit de vrachtwagen proberen te stelen.

Meer uit Binnenland

Opnieuw storingen en vertragingen op het spoor door winterweer

UTRECHT (ANP) - Door het winterweer zijn zondag meerdere treinen verstoord of vertraagd. Een woordvoerster van ProRail zegt dat de wissels net als zaterdag kunnen vastlopen door de sneeuw.

1 uur geleden
Code geel om gladheid zeker tot dinsdagochtend

DE BILT (ANP) - De code geel voor het hele land wegens gladheid blijft gelden tot dinsdagochtend. Aanvankelijk meldde het KNMI dat de waarschuwing tot 05.00 uur zou duren, maar inmiddels is de code geel tot dinsdag 10.00 uur van kracht. Het KNMI waarschuwt het verkeer voor gladde wegen door de talrijke buien met kans op hagel en natte sneeuw. Landinwaarts kan de sneeuw blijven liggen.

3 uur geleden
Weeronline: al 10.592 dagen wachten op Elfstedentocht

HOUTEN (ANP) - Er is na 29 jaar nog steeds geen zicht op een nieuwe Elfstedentocht. Inmiddels zijn er 10.592 dagen verstreken sinds de laatste tocht, op 4 januari 1997, heeft Weeronline berekend.

3 uur geleden
KLM vliegt zondag van en naar Curaçao, Aruba en Bonaire

N i e u w bericht, meer informatie over Corendon in 4e alinea.

6 uur geleden
Minister: Curaçao heeft voorraad voedsel en medicijnen

WILLEMSTAD (ANP) - "Curaçao zit niet in een crisis door de Amerikaanse aanval op Venezuela." Dat zei minister Roderick Middelhof (Economische Ontwikkeling en Toerisme) zaterdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie.

16 uur geleden
NOS komt ook zondagochtend met extra journaals over Venezuela

HILVERSUM (ANP) - De NOS zendt ook zondagochtend extra edities uit van het NOS Journaal vanwege de aanval van de VS op Venezuela. Dat meldt de NPO zaterdagmiddag. Om 09.00 uur, 10.00 uur en 11.00 uur zijn er op NPO 1 extra journaaluitzendingen te zien.

18 uur geleden
Persconferentie Trump live te volgen bij NOS en RTL

HILVERSUM (ANP) - De NOS en RTL gaan zaterdagmiddag opnieuw live wanneer de Amerikaanse president Donald Trump naar verwachting een persconferentie geeft over de ontwikkelingen in Venezuela. Dat laten de NPO en RTL weten.

18 uur geleden