Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Transportbranche heeft weinig last van verkeerschaos Amsterdam

Transportbranche heeft weinig last van verkeerschaos Amsterdam

ZOETERMEER (ANP) - Transportorganisaties hebben tot dusver weinig problemen ondervonden door de verkeerschaos in Amsterdam. Ondernemersvereniging voor handel en logistiek evofenedex stelt "geen signalen" van leden over grote problemen te hebben ontvangen. Hetzelfde geldt voor Transport en Logistiek Nederland (TLN).

"Wij zijn heel blij met de werkzaamheden rond Amsterdam, want daar is veel achterstallig onderhoud", zegt een woordvoerder van TLN. "Alles is goed afgestemd en de werkzaamheden vinden plaats in een rustige periode. Het is natuurlijk heel vervelend voor automobilisten die in de file staan en omringende gemeenten die er last van hebben, maar onze chauffeurs hebben geen grote problemen ondervonden".

Ook de Vereniging Eigen Rijders Nederland (VERN) was ruim van tevoren gewaarschuwd voor de werkzaamheden, zegt voorzitter Klaas de Waardt. "Het komt natuurlijk nooit goed uit, maar onderhoud blijft nu eenmaal nodig." De Waardt zag in de loop van de afgelopen week een duidelijke verbetering in de verkeerssituatie. "Veel mensen werken thuis of proberen Amsterdam zoveel mogelijk te mijden".

Verkeersopstoppingen

Een deels afgesloten ringweg A10-Oost tussen Watergraafsmeer en Durgerdam leidde deze week, samen met werkzaamheden op verkeersaders in Amsterdam tot grote verkeersopstoppingen. De ANWB uitte kritiek op de timing en de gemeente Diemen stelde niet op de hoogte te zijn gesteld van de werkzaamheden.

Nederlanders zullen zich moeten aanpassen, zegt bedrijfseconoom en logistiekdeskundige Walther Ploos van Amstel. "Groot onderhoud aan de snel-, spoor- en vaarwegen is absoluut urgent. En dat kan niet zonder hinder."

Verantwoordelijkheid bedrijfsleven

Nederland loopt al langer tegen de grenzen van de bereikbaarheid aan, waarschuwt Ploos van Amstel. "Dat is niet alleen een zaak die de overheid moet oplossen. Ook het bedrijfsleven zal zich moeten aanpassen met spitsmijden, bundelen van goederenstromen en de inzet van de binnenvaart en trein. Verkeershinder? Plan er maar aan: strategisch, tactisch en operationeel."

Meer uit Financieel

Nvidia neemt AI-bedrijf Hugging Face over voor bijna 13 miljard

SANTA CLARA (ANP) - Nvidia, 's werelds belangrijkste chipverkoper voor kunstmatige intelligentie, neemt AI-bedrijf Hugging Face over voor ruim 12,9 miljard dollar (ongeveer 11,1 miljard euro). Dat meldt topman Jensen Huang van Nvidia donderdag in een verklaring.

9 minuten geleden
Victoria's Secret keldert na cijfers op Amerikaanse beurs

NEW YORK (ANP) - Lingeriemerk Victoria's Secret is donderdag onderuitgegaan op de beurs in New York. Beleggers zetten het aandeel 11,2 procent lager nadat het bedrijf de verwachtingen weliswaar verhoogde, maar een trager groeitempo liet zien.

14 minuten geleden
Binnenvaart ziet openblijven Amsterdam-Rijnkanaal als belangrijk

ZWIJNDRECHT (ANP) - De binnenvaart noemt het openblijven van het Amsterdam-Rijnkanaal in de nacht een "belangrijk resultaat". Branchevereniging Koninklijke Binnenvaart Nederland (KBN) is met Rijkswaterstaat de afgelopen dagen volop in gesprek geweest, nadat de vaarwegbeheerder had aangekondigd de belangrijke vaarweg te sluiten vanwege een tekort aan verkeersbegeleiders.

26 minuten geleden
Russen potten meer cash op nu oorlog met Oekraïne dichterbij komt

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Russen potten meer contant geld op nu de oorlog met Oekraïne dichterbij is gekomen. Daarmee komt een einde aan de jarenlange trend van dalend cashgebruik, wat mogelijk wijst op groeiende ongerustheid onder Russen.

1 uur geleden
Amsterdam-Rijnkanaal blijft in nacht toch open voor scheepvaart

UTRECHT (ANP) - De nachtelijke sluiting van het Amsterdam-Rijnkanaal is van de baan, meldt Rijkswaterstaat. Door het nemen van een aantal aanvullende veiligheidsmaatregelen kan de vaarweg toch in de nacht openblijven. De vaarweg zou vanaf donderdag voor een deel van de scheepvaart op slot gaan vanwege een tekort aan verkeersbegeleiders bij Rijkswaterstaat.

1 uur geleden
Airbus levert minder A330neo-toestellen af om kwaliteitsprobleem

BLAGNAC (ANP/BLOOMBERG) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus heeft te maken gehad met een kwaliteitsprobleem aan zijn A330neo-toestellen, waardoor de afgelopen drie maanden bijna geen vliegtuigen van dit type zijn afgeleverd. Airbus meldt aan persbureau Bloomberg dat de oorzaak van het probleem inmiddels is vastgesteld en dat de leveringen zijn hervat.

2 uur geleden
Klarna overtuigt Kifid dat wanbetalers geen verdienmodel zijn

DEN HAAG (ANP) - Inkomsten als gevolg van wanbetaling, bijvoorbeeld uit incassokosten, zijn geen onderdeel van het verdienmodel van achterafbetalingsdienst Klarna. De geschillencommissie van financieel klachteninstituut Kifid is voor het eerst tot die conclusie gekomen na een uitgebreid betoog van Klarna.

3 uur geleden