Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Transgenders protesteren bij kantoor Netflix tegen Dave Chappelle

Transgenders protesteren bij kantoor Netflix tegen Dave Chappelle

LOS ANGELES (ANP) - Bij het kantoor van streamingdienst Netflix in Los Angeles protesteerden woensdag tientallen transgenders tegen de wijze waarop Netflix is omgegaan met kwetsende uitspraken die cabaretier Dave Chappelle deed in een show. In de show The Closer maakte Chappelle grappen over de genitaliën van transgenders. Ook zei hij dat de transgendergemeenschap "te weinig eelt op de ziel heeft". Met de betoging hopen de actievoerders Netflix te bewegen de show van de streamingdienst te verwijderen.

Trans-activist Ashlee Marie Preston is de initiator van de demonstratie, die begon nadat een deel van de Netflix-medewerkers in New York en Los Angeles aan een online-actie begon uit protest tegen de leiding van Netflix, meldt website The Wrap. De trans-demonstranten en sympathisanten kregen in Hollywood te maken met een tegendemonstratie. Een handjevol actievoerders lieten zich bij het gebouw zien met borden waarop ze hadden geschreven van grappen te houden. Daarmee steunden ze Chappelle en de vrijheid van meningsuiting.

Joey Soloway, de maker van de Amazon Prime-serie Transparent, riep Netflix op om een ​​transgender toe te voegen aan de raad van bestuur. De werknemers van Netflix willen, in tegenstelling tot de demonstranten in Hollywood, niet dat Netflix de show van Chappelle verwijdert. Ze ijveren voor een fonds om talenten uit de lhbt-gemeenschap de kans te bieden zich te ontwikkelen. Ook wordt de directie opgeroepen voor een beter beleid te zorgen als het gaat om kwetsende content voor diverse bevolkingsgroepen.

Netflix-baas Ted Sarandos heeft woensdag spijt betuigd omdat hij het veelbesproken programma van Chappelle heeft verdedigd.

Meer uit Buitenland

Rechtszaak gestart tegen Russische kapitein na botsing Noordzee

LONDEN (ANP/AFP) - In Engeland is een proces begonnen tegen de Russische kapitein van een vrachtschip dat vorig jaar op de Noordzee in botsing kwam met een tanker. Bij het incident ontstond een grote brand en kwam een bemanningslid om het leven.

52 minuten geleden
Iraanse diplomaten niet welkom in gebouwen Europees Parlement

BRUSSEL (ANP) - Iraanse diplomaten zijn niet langer welkom in en bij de gebouwen van het Europees Parlement. Dat meldt voorzitter van het Europees Parlement Roberta Metsola op X.

58 minuten geleden
Groenland wil verdediging in NAVO-verband

NUUK (ANP/RTR) - De regering van Groenland heeft benadrukt dat de verdediging van het eiland in NAVO-verband geregeld zou moeten worden. De regering benadrukt "op geen enkele" manier te accepteren dat de Verenigde Staten het gebied willen inlijven.

58 minuten geleden
Mexicaanse president meldt 'goed gesprek' met Trump over drugs

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum zegt een "goed gesprek" te hebben gehad met haar Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Ze hebben het volgens haar onder meer gehad over handel en de bestrijding van drugssmokkel, schrijft Sheinbaum op X.

1 uur geleden
Venezuela meldt vrijlating 116 gevangenen, ngo's kritisch

CARACAS (ANP/AFP/RTR) - De Venezolaanse regering zegt "de afgelopen uren" 116 gevangenen te hebben vrijgelaten. Mensenrechtenorganisaties zijn kritisch op de claim en meldden lagere aantallen.

1 uur geleden
Cuba zegt niet met VS in gesprek te zijn

HAVANA (ANP/AFP) - Cuba zegt, op wat kleine zaken na, "niet in gesprek" te zijn met de Verenigde Staten. Dat schrijft president Miguel Díaz-Canel op X.

1 uur geleden
Onderzoekers: Mars had miljarden jaren geleden grote oceaan

BERN (ANP) - De planeet Mars had ongeveer drie miljard jaar geleden waarschijnlijk een grote oceaan. Die bedekte mogelijk ongeveer de helft van het oppervlak. Onderzoekers van de universiteiten van Bern in Zwitserland en Padua in Italië hebben dat berekend.

2 uur geleden