Transgenders protesteren bij kantoor Netflix tegen Dave Chappelle
LOS ANGELES (ANP) - Bij het kantoor van streamingdienst Netflix in Los Angeles protesteerden woensdag tientallen transgenders tegen de wijze waarop Netflix is omgegaan met kwetsende uitspraken die cabaretier Dave Chappelle deed in een show. In de show The Closer maakte Chappelle grappen over de genitaliën van transgenders. Ook zei hij dat de transgendergemeenschap "te weinig eelt op de ziel heeft". Met de betoging hopen de actievoerders Netflix te bewegen de show van de streamingdienst te verwijderen.
Trans-activist Ashlee Marie Preston is de initiator van de demonstratie, die begon nadat een deel van de Netflix-medewerkers in New York en Los Angeles aan een online-actie begon uit protest tegen de leiding van Netflix, meldt website The Wrap. De trans-demonstranten en sympathisanten kregen in Hollywood te maken met een tegendemonstratie. Een handjevol actievoerders lieten zich bij het gebouw zien met borden waarop ze hadden geschreven van grappen te houden. Daarmee steunden ze Chappelle en de vrijheid van meningsuiting.
Joey Soloway, de maker van de Amazon Prime-serie Transparent, riep Netflix op om een transgender toe te voegen aan de raad van bestuur. De werknemers van Netflix willen, in tegenstelling tot de demonstranten in Hollywood, niet dat Netflix de show van Chappelle verwijdert. Ze ijveren voor een fonds om talenten uit de lhbt-gemeenschap de kans te bieden zich te ontwikkelen. Ook wordt de directie opgeroepen voor een beter beleid te zorgen als het gaat om kwetsende content voor diverse bevolkingsgroepen.
Netflix-baas Ted Sarandos heeft woensdag spijt betuigd omdat hij het veelbesproken programma van Chappelle heeft verdedigd.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Iran heeft nogmaals gewaarschuwd dat het Israël kan aanvallen als de situatie in de regio escaleert. "Als de vijand een fout maakt, zal dat zonder twijfel zijn eigen veiligheid, de veiligheid van de regio en de veiligheid van het zionistische regime in gevaar brengen", verklaarde legerleider Amir Hatami volgens staatsmedia.
38 minuten geledenRAFAH (ANP/AFP) - Bij nieuwe Israëlische luchtaanvallen op de stad Gaza en Khan Younis zijn volgens plaatselijke gezondheidsautoriteiten zaterdag zeker 25 doden gevallen, onder wie zeker zes kinderen, aldus de nieuwszender Al-Jazeera. Mahmoud Basal, een woordvoerder van de Palestijnse burgerbescherming in de stad Gaza, meent dat de meeste slachtoffers van de bombardementen kinderen zijn. Hij zei dat onder meer een politiebureau in Gaza-Stad is gebombardeerd en raketten enorme schade en brand hebben veroorzaakt. Er zouden in Gaza voor zover bekend achttien doden zijn gevallen.
41 minuten geledenKYIV (ANP/AFP/BLOOMBERG/RTR) - Problemen op het elektriciteitsnet hebben de Oekraïense hoofdstad Kyiv en ook buurland Moldavië getroffen. Daar was sprake van stroomuitval in hoofdstad Chisinau en vielen onder meer verkeerslichten uit.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Elon Musk zegt opnieuw de uitnodigingen te hebben afgewezen om een eiland van zedendelinquent Jeffrey Epstein te bezoeken. Vrijdag meldde CNN op basis van nieuwe vrijgegeven documenten dat de miljardair en topman van Tesla via e-mail een trip probeerde te regelen, al bleef onduidelijk of Musk het eiland daadwerkelijk heeft bezocht.
3 uur geledenGAZA (ANP) - Zeker tien kinderen in de Gazastrook zijn sinds het begin van de winter overleden door onderkoeling. Dat zegt topman Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) in een bericht op X. "Naarmate de temperaturen dalen en de zware regenval toeneemt, worden kinderen en gezinnen die in slecht geïsoleerde, geïmproviseerde onderkomens verblijven, blootgesteld aan extreme omstandigheden, met weinig bescherming tegen de elementen."
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - De situatie in Syrië is nog niet stabiel genoeg om Syrische vluchtelingen vanuit de Europese Unie terug te sturen. Dat zegt Eurocommissaris Magnus Brunner (Migratie) in een interview met het Duitse persbureau dpa.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse autoriteiten beschikten in 2007 al over gedetailleerde informatie over de beschuldigingen tegen de rijke zedendeliquent Jeffrey Epstein. In een vrijgegeven conceptaanklacht uit die periode staan details over strafbare feiten waar hij toen niet voor is vervolgd omdat hij een omstreden deal kon sluiten met aanklagers, schrijven media als The New York Times en ABC News.
4 uur geleden