Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Transgenderpoli voor kinderen in Nijmegen

Transgenderpoli voor kinderen in Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - Het Amalia Kinderziekenhuis van het Radboudumc in Nijmegen begint maandag met transgenderzorg voor kinderen tot 16 jaar. Het expertisecentrum voor Geslacht & Gender is in eerste instantie bedoeld om de enorme wachtlijst van het UMC in Amsterdam te helpen verlichten. Vanaf volgend jaar kunnen ook volwassenen terecht bij het nieuwe centrum.

De polikliniek is opgezet op verzoek van het ministerie van Volksgezondheid. Tot nu toe konden transgenders alleen terecht in Amsterdam en Groningen, maar daar zijn enorme wachtlijsten. Volgens het Radboudumc staan in Amsterdam meer dan zeshonderd kinderen op de wachtlijst. Die moeten 1,5 tot 2 jaar wachten voor ze aan de beurt zijn.

Het aantal hulpvragen van jonge transgenders is de afgelopen jaren enorm gestegen. Dat komt mogelijk doordat het probleem bespreekbaarder is geworden. De lange wachtlijst kan volgens kinderarts-endocrinoloog Hedi Claahsen van het Radboudumc voor "grote lijdensdruk" zorgen.

Het Amalia Kinderziekenhuis denkt dit jaar ongeveer 140 kinderen en jongeren te kunnen behandelen. Het ziekenhuis had al een polikliniek voor kinderen en jongeren met aandoeningen of variaties in de geslachtelijke ontwikkeling.

Meer uit Gezond

Patiënten krijgen nauwelijks informatie over kwaliteit van zorg

UTRECHT (ANP) - Patiënten hebben veel moeite om te vinden waar ze de beste zorg kunnen krijgen. Informatie over de kwaliteit van behandelingen is nauwelijks beschikbaar. Er zijn wel landelijke doelstellingen, maar die worden niet gehaald. Zorginstituut Nederland en belangenorganisatie Patiëntenfederatie Nederland concluderen dat na een gezamenlijk onderzoek.

3 uur geleden
Studie: Groningers vaker angstig en somber door aardbevingen

GRONINGEN (ANP) - Inwoners van het aardbevingsgebied in Groningen hebben aantoonbaar vaker last van angsten en depressieve klachten, stellen het UMCG en de Rijksuniversiteit Groningen. Onderzoekers hebben het verband tussen de aardbevingen door de gaswinning en de toename van mentale klachten naar eigen zeggen bewezen.

2 dagen geleden
Politiek Noord-Holland zet gezondheid centraal in provinciebeleid

HAARLEM (ANP) - De Noord-Hollandse politiek heeft gezondheid een centrale plek gegeven in het provinciale beleid. Een meerderheid van Provinciale Staten (48-4) stemde in met het voorgestelde beleidskader, waarin staat dat een gezonde leefomgeving "volwaardig moet worden meegewogen" bij alle keuzes die de provincie maakt. Alleen PVV en Forum voor Democratie stemden tegen.

2 dagen geleden
Boetes voor uitbuiting Indonesische verpleegkundigen

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Arbeidsinspectie legt boetes op van in totaal zo'n 700.000 euro aan een hogeschool in Noord-Brabant en twee zorginstellingen uit Flevoland en Drenthe. De organisaties zouden volgens de inspectie tientallen Indonesische verpleegkundigen onder valse voorwendselen naar Nederland hebben gehaald om hier te werken.

2 dagen geleden
Studie: kwaliteit van kraamzorg staat onder druk

DEN HAAG (ANP) - De kwaliteit van de kraamzorg staat onder druk. Door stijgende personeelstekorten krijgen zwangeren en kraamvrouwen steeds minder uren dan ze nodig hebben. Dat brengt risico's met zich mee, vooral voor vrouwen in een kwetsbare situatie. Dat meldt de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd op basis van onderzoek door het RIVM, Zorginstituut Nederland en toezicht van de inspectie zelf.

1 week geleden
Vrouwen vallen vaker en langer uit door stress

SON (ANP) - In 2025 was het verzuim door stressklachten bij vrouwen twee keer zo hoog als bij mannen. Dat blijkt uit cijfers van arbodienstverleners ArboNed en HumanCapitalCare.

1 week geleden
Huisartsenvereniging kritisch over nieuwe website voor abortuspil

UTRECHT (ANP) - Huisartsenvereniging LHV is kritisch over een nieuwe website voor abortuszorg, thuisabortus.nl. Via de site kunnen mensen die kort zwanger zijn, maar dat niet willen, een recept krijgen voor de abortuspil. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) benadrukt dat het online verstrekken van medicatie in principe toegestaan is. Wel onderzoekt de inspectie of de site zich aan de wet- en regelgeving houdt.

1 week geleden