Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Transgenderatlete Hubbard is

Transgenderatlete Hubbard is

WELLINGTON (ANP/RTR/AFP) - Transgenderatlete Laurel Hubbard voelt zich "dankbaar en nederig" na haar selectie voor de olympische ploeg van Nieuw-Zeeland. Dat schrijft de atlete in een verklaring. Hubbard zal meedoen op het onderdeel gewichtheffen.

"Ik ben dankbaar en nederig door de vriendelijkheid en steun die ik van zoveel Nieuw-Zeelanders heb gekregen", reageert Hubbard maandag in een verklaring die door het Nieuw-Zeelandse olympisch comité naar buiten is gebracht. Voorzitter van het comité Kereyn Smith spreekt van "een historisch moment voor de sport en voor het Nieuw-Zeelandse team".

De 43-jarige Hubbard nam deel aan mannenwedstrijden voordat ze in 2013 van geslacht veranderde en wordt voor zover bekend de eerste transgender die uitkomt op de Spelen. Haar deelname is mogelijk omdat het bestuursorgaan van het gewichtheffen eerder de kwalificatie-eisen voor Tokio heeft aangepast en ze aan alle kwalificatiecriteria voor transgenderatleten voldoet. Zo liggen de testosteronwaardes van Hubbard onder de door het Internationaal Olympisch Comité vereiste drempel.

"We erkennen dat genderidentiteit in de sport een zeer gevoelige en complexe kwestie is, die een evenwicht vereist tussen mensenrechten en eerlijkheid op het speelveld", zei hoofd Kereyn Smith van het Nieuw-Zeelandse olympisch comité in een verklaring. Ondanks dat haar testosteronwaardes onder de vereiste drempel liggen, zeggen critici dat ze tal van fysieke voordelen heeft door als man op te groeien, waardoor haar aanwezigheid in de competitie oneerlijk is voor vrouwelijke atleten.

Meer uit Sport

Pogacar in Luik-Bastenaken-Luik te sterk voor talent Seixas

LUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.

1 uur geleden
Griekspoor verliest in Madrid in twee sets van Italiaan Musetti

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.

1 uur geleden
Álex Márquez wint net als in 2025 GP van Spanje in MotoGP

JEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.

2 uur geleden
Lavreysen wint sprint bij wereldbeker in Maleisië

NILAI (ANP) - Harrie Lavreysen heeft bij de wereldbeker in het Maleisische Nilai het sprinttoernooi gewonnen. De regerend olympisch kampioen was in de finale in twee heats te sterk voor Nicholas Paul uit Trinidad en Tobago.

2 uur geleden
Sawe loopt met sterk slot historisch marathonrecord in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - Sebastian Sawe voelde zich aan het eind van zijn historische marathon van Londen nog sterk. Dat zei de Keniaanse atleet nadat hij in de Britse hoofdstad was gefinisht in een tijd van 1.59.30. Daarmee doorbrak hij als eerste atleet officieel de grens van 2 uur op de klassieke afstand over 42,195 kilometer.

2 uur geleden
Motorracer Veijer eindigt na eerste pole als derde in Madrid

JEREZ (ANP) - Motorracer Collin Veijer heeft zijn eerste poleposition in de Moto2 niet kunnen bekronen met de winst. De 20-jarige Staphorster eindigde bij de Grote Prijs van Madrid op de derde plaats. De Australiër Senna Agius won, voor Manuel González uit Spanje.

3 uur geleden
Keniaan Sawe wint marathon in wereldrecord van onder de 2 uur

LONDEN (ANP) - Sebastian Sawe heeft als eerste de marathon afgelegd binnen twee uur. De Keniaanse atleet kwam in Londen solo over de finish in een tijd van 1.59.30. Hij dook daarmee ruim een minuut onder de oude mondiale toptijd van zijn landgenoot Kelvin Kiptum (2.00.35). Kiptum overleed in 2024 door een auto-ongeluk.

4 uur geleden