Transgender vrouwen geweerd uit damestoiletten van parlement VS
WASHINGTON (ANP) - De voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden verbiedt transgender vrouwen gebruik te maken van damestoiletten in het parlementsgebouw. Hij zegt dat ruimtes voor mensen met een specifiek geslacht alleen bedoeld zijn voor "mensen die dat biologische geslacht hebben", bericht nieuwssite Politico.
De Republikein Mike Johnson, een bondgenoot van aankomend president Donald Trump, maakte het besluit bekend op de Internationale Transgender Gedenkdag. Hij zegt dat "vrouwen het verdienen om gebruik te kunnen maken van ruimtes die alleen voor vrouwen zijn". Hij doelt naast toiletten ook op bijvoorbeeld kleedkamers.
Zijn partijgenoot Nancy Mace had aangedrongen op zo'n maatregel. De aanleiding is dat voor het eerst een trans vrouw is gekozen in het Congres, de Democrate Sarah McBride. Zij zei eerder op X dat de discussie afleidt van waar de politiek echt mee bezig zou moeten zijn, zoals de kosten van huisvesting en gezondheidszorg.
Het nieuwe beleid geldt niet in het hele Congres. Voorzitter Johnson heeft alleen zeggenschap over het Huis van Afgevaardigden van het nationale parlement, dat verder bestaat uit de Senaat. De Republikeinen veroverden daar bij de laatste verkiezingen ook een meerderheid van de zetels.
Meer uit Buitenland
BOURGES (ANP/AFP) - Een illegale rave op een militair terrein in Zuid-Frankrijk heeft tot zo'n 40.000 feestgangers bijeengebracht. De autoriteiten waarschuwden voorafgaand aan de rave voor gevaren in de vorm van onontplofte munitie uit de Tweede Wereldoorlog.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het is nu aan de Verenigde Staten om te kiezen tussen diplomatie of een hervatting van de oorlog, zegt de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken. Het land stuurde vrijdag een nieuw vredesvoorstel naar de VS, nadat de Amerikanen niet akkoord gingen met een eerder voorstel.
4 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.
9 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
13 uur geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
13 uur geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
14 uur geleden