Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Transgender vrouwen geweerd uit damestoiletten van parlement VS

Transgender vrouwen geweerd uit damestoiletten van parlement VS

WASHINGTON (ANP) - De voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden verbiedt transgender vrouwen gebruik te maken van damestoiletten in het parlementsgebouw. Hij zegt dat ruimtes voor mensen met een specifiek geslacht alleen bedoeld zijn voor "mensen die dat biologische geslacht hebben", bericht nieuwssite Politico.

De Republikein Mike Johnson, een bondgenoot van aankomend president Donald Trump, maakte het besluit bekend op de Internationale Transgender Gedenkdag. Hij zegt dat "vrouwen het verdienen om gebruik te kunnen maken van ruimtes die alleen voor vrouwen zijn". Hij doelt naast toiletten ook op bijvoorbeeld kleedkamers.

Zijn partijgenoot Nancy Mace had aangedrongen op zo'n maatregel. De aanleiding is dat voor het eerst een trans vrouw is gekozen in het Congres, de Democrate Sarah McBride. Zij zei eerder op X dat de discussie afleidt van waar de politiek echt mee bezig zou moeten zijn, zoals de kosten van huisvesting en gezondheidszorg.

Het nieuwe beleid geldt niet in het hele Congres. Voorzitter Johnson heeft alleen zeggenschap over het Huis van Afgevaardigden van het nationale parlement, dat verder bestaat uit de Senaat. De Republikeinen veroverden daar bij de laatste verkiezingen ook een meerderheid van de zetels.

Meer uit Buitenland

Orbán brengt stem uit, 'hier om te winnen'

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft zijn stem uitgebracht in Boedapest. In reactie op de toegestroomde journalisten zei hij voor niets minder dan de winst te zijn gekomen. "Ik ben hier om te winnen." Gevraagd naar de ongewoon hoge opkomst zo kort na het openen van de stembussen, zei hij blij te zijn. "Heel goed - hoe meer van ons komen opdagen, hoe beter." Ook zei hij zijn belangrijkste tegenstander, Péter Magyar van Tisza, niet te hebben onderschat.

48 minuten geleden
Vance vertrekt uit Pakistan na 'laatste en beste bod' aan Iran

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance vertrekt uit Islamabad nadat hij Iran een "laatste en beste" voorstel heeft gedaan. Een akkoord bleef uit na 21 uur overleg, zei hij zondag tegen verslaggevers. Het stuklopen van de gesprekken brengt het fragiele staakt-het-vuren in gevaar. Dat werd deze week voor een periode van twee weken ingesteld, op verzoek van Pakistan.

2 uur geleden
Stembussen geopend in Hongarije voor langverwachte verkiezingen

BOEDAPEST (ANP) - In Hongarije zijn de stembureaus geopend voor de parlementsverkiezingen. Die worden ook buiten Hongarije nauwlettend gevolgd, met het oog op de ommezwaai die een winst van de oppositie kan betekenen.

2 uur geleden
Tientallen doden door verdrukking bij toeristische site in Haïti

PORT-AU-PRINCE (ANP/AFP) - Bij een verdrukking bij een toeristische trekpleister in het noorden van Haïti zijn zaterdag zeker 30 mensen om het leven gekomen. Dat hebben de autoriteiten bekendgemaakt. Ze waarschuwen dat het dodental nog kan oplopen.

4 uur geleden
Astronauten na maanmissie: 'Aarde is reddingsboot in heelal'

N i e u w bericht, meer quotes in 4e en 5e alinea

8 uur geleden
Persbureau Iran: gesprekken VS en Iran hervat

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse en Amerikaanse delegaties zijn in Islamabad begonnen aan een nieuwe gespreksronde, met Pakistaanse functionarissen als bemiddelaars. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.

11 uur geleden
Netanyahu: Iraanse atoom- en raketprogramma's zijn vernietigd

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël en de VS zijn in hun gezamenlijke campagne tegen Iran erin geslaagd de nucleaire en ballistische raketprogramma's van dat land te "vernietigen". Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zaterdag in een televisietoespraak, op het moment dat de VS en Iran in Pakistan onderhandelen.

12 uur geleden