Transgender vrouwen geweerd uit damestoiletten van parlement VS
WASHINGTON (ANP) - De voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden verbiedt transgender vrouwen gebruik te maken van damestoiletten in het parlementsgebouw. Hij zegt dat ruimtes voor mensen met een specifiek geslacht alleen bedoeld zijn voor "mensen die dat biologische geslacht hebben", bericht nieuwssite Politico.
De Republikein Mike Johnson, een bondgenoot van aankomend president Donald Trump, maakte het besluit bekend op de Internationale Transgender Gedenkdag. Hij zegt dat "vrouwen het verdienen om gebruik te kunnen maken van ruimtes die alleen voor vrouwen zijn". Hij doelt naast toiletten ook op bijvoorbeeld kleedkamers.
Zijn partijgenoot Nancy Mace had aangedrongen op zo'n maatregel. De aanleiding is dat voor het eerst een trans vrouw is gekozen in het Congres, de Democrate Sarah McBride. Zij zei eerder op X dat de discussie afleidt van waar de politiek echt mee bezig zou moeten zijn, zoals de kosten van huisvesting en gezondheidszorg.
Het nieuwe beleid geldt niet in het hele Congres. Voorzitter Johnson heeft alleen zeggenschap over het Huis van Afgevaardigden van het nationale parlement, dat verder bestaat uit de Senaat. De Republikeinen veroverden daar bij de laatste verkiezingen ook een meerderheid van de zetels.
Meer uit Buitenland
PYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Koreaans leider Kim Jong-un heeft het negende congres van de regerende Arbeiderspartij geopend tijdens een grote ceremonie in Pyongyang, meldt het staatspersagentschap KCNA.
17 minuten geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse regering waarschuwt voor deepfakebeelden van president Jennifer Simons. Op de beelden die rondgaan op sociale media wordt Simons neergezet alsof zij het volk toespreekt, waarbij ze opmerkelijke en onjuiste uitspraken doet. De regering benadrukt dat dergelijke video's strafbaar zijn.
3 uur geledenMINSK (ANP) - Belarus kreeg niet tijdig de benodigde visa om donderdag bij de bijeenkomst van Donald Trumps Vredesraad in Washington te zijn. Dat schrijft het ministerie van Buitenlandse Zaken van dat land op X. Onder meer de minister van dat departement, Maxim Ryzhenkov, zou aanwezig zijn.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - NASA heeft een kritisch rapport gepubliceerd over de mislukte ruimtemissie met de Boeing Starliner in 2024, waarbij twee astronauten in de ruimte vastkwamen te zitten. Zij moesten hierdoor ruim negen maanden op ruimtestation ISS doorbrengen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt de arrestatie van de voormalige Britse prins Andrew "triest". Dat zei Trump tegen verslaggevers aan boord van Air Force One.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump krijgt van de rechter een week de tijd om te reageren op het verwijt dat in de rechtszaak die hij aanspande tegen de belastingdienst IRS sprake is van belangenverstrengeling.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De voormalige Britse prins Andrew Mountbatten-Windsor heeft het politiebureau weer verlaten, melden journalisten ter plekke. De politie van Thames Valley bevestigt tegenover de BBC dat hij is vrijgelaten, maar dat het onderzoek nog loopt.
5 uur geleden