Transgender vrouwen geweerd uit damestoiletten van parlement VS
WASHINGTON (ANP) - De voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden verbiedt transgender vrouwen gebruik te maken van damestoiletten in het parlementsgebouw. Hij zegt dat ruimtes voor mensen met een specifiek geslacht alleen bedoeld zijn voor "mensen die dat biologische geslacht hebben", bericht nieuwssite Politico.
De Republikein Mike Johnson, een bondgenoot van aankomend president Donald Trump, maakte het besluit bekend op de Internationale Transgender Gedenkdag. Hij zegt dat "vrouwen het verdienen om gebruik te kunnen maken van ruimtes die alleen voor vrouwen zijn". Hij doelt naast toiletten ook op bijvoorbeeld kleedkamers.
Zijn partijgenoot Nancy Mace had aangedrongen op zo'n maatregel. De aanleiding is dat voor het eerst een trans vrouw is gekozen in het Congres, de Democrate Sarah McBride. Zij zei eerder op X dat de discussie afleidt van waar de politiek echt mee bezig zou moeten zijn, zoals de kosten van huisvesting en gezondheidszorg.
Het nieuwe beleid geldt niet in het hele Congres. Voorzitter Johnson heeft alleen zeggenschap over het Huis van Afgevaardigden van het nationale parlement, dat verder bestaat uit de Senaat. De Republikeinen veroverden daar bij de laatste verkiezingen ook een meerderheid van de zetels.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft zijn luchtruim heropend na een sluiting van bijna vijf uur vanwege mogelijke militaire acties van de Verenigde Staten.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties komt donderdagmiddag samen om de situatie in Iran te bespreken. Dat heeft de voorzitter van de raad laten weten.
2 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De eerste Franse militairen die het land naar Groenland stuurt, zijn vertrokken. Dat heeft president Emmanuel Macron aangekondigd. Hij maakte niet bekend om hoeveel militairen het gaat, maar zei wel dat er meer zullen volgen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met persbureau Reuters uitgehaald naar de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens Trump is het niet Rusland, maar Oekraïne dat een vredesakkoord in de weg staat.
3 uur geledenAUSTIN (ANP/AFP) - Het platform X van Elon Musk neemt maatregelen om te voorkomen dat AI-chatbot Grok beelden genereert waarop echte mensen zijn uitgekleed. Het bedrijf kondigde de ingreep alleen aan voor landen waar het delen van dergelijke beelden in strijd is met de wet.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Republikeinen in de Amerikaanse Senaat hebben het nagenoeg onmogelijk gemaakt voor de initiatiefnemers van een resolutie die de macht van president Donald Trump zou inperken bij militair ingrijpen in Venezuela. Na een procedurele ingreep zouden er meer stemmen voor de resolutie nodig zijn dan er medestanders zijn.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De executie van een Iraanse demonstrant die volgens ngo's en het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag zou plaatsvinden, is uitgesteld. Dat heeft mensenrechtenorganisatie Hengaw bekendgemaakt.
6 uur geleden