Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Transgender vrouw en neonazi naar mannengevangenis in Duitsland

Transgender vrouw en neonazi naar mannengevangenis in Duitsland

CHEMNITZ (ANP/AFP) - De Oost-Duitse neonazi en transgender vrouw Marla-Svenja Liebich (55), die is veroordeeld wegens onder meer aanzetten tot haat, is na overlevering door Tsjechië in Duitsland opgesloten en wordt overgebracht naar een mannengevangenis. Liebich heeft haar geslacht op haar paspoort officieel laten omzetten naar vrouw en wil de celstraf in een vrouwengevangenis uitzitten.

Liebich moest zich afgelopen zomer bij een vrouwengevangenis in Chemnitz melden om de straf van anderhalf jaar uit te zitten, maar ze liet zich niet zien en werd in april in Tsjechië aangehouden. Ze is wel eerst in Duitsland overgebracht naar een vrouwengevangenis in Chemnitz, maar het gevangeniswezen heeft daar meteen besloten dat ze toch naar een mannengevangenis gaat.

De Saksische justitieminister Constanze Geiert heeft het besluit geprezen, omdat Liebich "truukjes en spelletjes met justitie speelt". Liebich zou transgender geworden zijn om de wet hierover belachelijk te maken en niet om vrouw te zijn.

Meer uit Buitenland

Bij grote Russische aanval op Kyiv en omgeving vallen vier doden

KYIV (ANP) - Bij een "enorme" Russische aanval met raketten en drones op Kyiv en de omliggende regio zijn zeker vier mensen om het leven gekomen en meer dan twaalf anderen gewond geraakt, meldden Oekraïense functionarissen.

55 minuten geleden
Monitor: tanker driemaal geraakt bij uitvaren Straat van Hormuz

PORTSMOUTH (ANP) - Een tanker heeft bij de Britse scheepvaartmonitor UKMTO gemeld dat hij geraakt is door drie projectielen tijdens het uitvaren van de Straat van Hormuz, een belangrijke doorgang voor het transport van olie, gas en meststoffen. De beschietingen gebeurden op ongeveer 30 kilometer ten oosten van de Omaanse stad Khasab, aldus de UKMTO.

1 uur geleden
Voormalig bendelid schuldig bevonden aan moord op rapper Tupac

LAS VEGAS (ANP) - Voormalig bendelid Duane 'Keffe D' Davis is schuldig bevonden aan moord op de Amerikaanse hiphoplegende Tupac Shakur in 1996. Dat melden diverse Amerikaanse media, waaronder CNN. Tupac werd destijds volgens aanklagers "uit wraak" neergeschoten vanuit een voorbijrijdende witte Cadillac. Hij was 25 jaar oud en bevond zich op het hoogtepunt van zijn populariteit.

2 uur geleden
Israël voert aanvallen in Gaza op en doodt vijf Palestijnen

GAZA-STAD (ANP) - Volgens Palestijnse gezondheidsfunctionarissen zijn bij twee Israëlische luchtaanvallen in de Gazastrook zeker vijf mensen om het leven gekomen. Beide aanvallen waren in Gaza-Stad. Het Israëlische leger stelde dat de twee aanvallen gericht waren op Hamas-strijders.

2 uur geleden
VS-legerminister Driscoll stapt op na spanningen met Hegseth

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van het Leger, Dan Driscoll, heeft zijn ontslag ingediend bij president Donald Trump na maanden van spanningen met minister van Defensie Pete Hegseth. Dat bevestigt Witte Huis-woordvoerster Anna Kelly, nadat de Wall Street Journal Driscolls opstappen eerder op gezag van ingewijden naar buiten bracht.

4 uur geleden
Politie schiet vrouw neer na steekpartij in hart van New York

NEW YORK (ANP) - De politie van New York heeft een vrouw neergeschoten op Times Square, in het hart van Manhattan. Dat melden diverse Amerikaanse media, waaronder ABC7 News.

4 uur geleden
Hooggerechtshof staat bouw van Trumps balzaal vooralsnog toe

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump mag doorgaan met de bouw van zijn balzaal bij het Witte Huis zolang de zaak daarover loopt. Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft maandag een tijdelijke bouwstop, opgelegd door een lagere rechter, geschorst.

6 uur geleden