Transgender Netwerk: beleid Trump nachtmerrie voor trans personen
AMSTERDAM (ANP) - Transgender Netwerk maakt zich grote zorgen nu Donald Trump een decreet heeft getekend waarin staat dat de Amerikaanse overheid nog maar twee genders erkent: man en vrouw. Dit maakt het gebruik van een X voor non-binaire mensen, bijvoorbeeld bij het aanvragen van een paspoort, onmogelijk. In zijn toespraak zei Trump bovendien een einde te willen maken aan het diversiteitsbeleid. De regering wordt "kleurenblind" en verdiensten zijn bepalend.
"Een nachtmerrie voor veel Amerikaanse transgender mensen", noemt Transgender Netwerk het aantreden van Trump als president. "De afgelopen maanden werd door transorganisaties opgeroepen om niet te wachten met het wijzigen van je geslachtsvermelding als je dit van plan was. Dat dit geen loze oproep was, blijkt nu."
Volgens de organisatie is de website voor een wijziging van het geslacht op het paspoort enkele uren na het aantreden van Trump al onbereikbaar. "Het is nog onduidelijk hoe de decreten die Trump direct na zijn aantreden gaf verder in de praktijk gebracht worden. Wel is duidelijk dat trans personen dit in de rechtbank gaan aanvechten, want strijdbaar zijn ze zeker." In verschillende staten worden momenteel al antitranswetten aangevochten, weet het netwerk.
De gevolgen van het besluit van Trump voor Nederlanders met een X in het paspoort die naar de VS willen reizen, zijn nog onduidelijk. "Dat is een kwestie die het ministerie van Buitenlandse Zaken zal moeten uitzoeken. Wij houden de ontwikkelingen in de gaten", zegt de woordvoerder van Transgender Netwerk. Trump draaide op zijn eerste dag als president besluiten terug die Joe Biden nam om bijvoorbeeld discriminatie op basis van genderidentiteit of seksuele geaardheid tegen te gaan.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Tienduizenden vrijwilligers ruimen zaterdag door heel Nederland zwerfafval op tijdens de 24e editie van de Landelijke Opschoondag. Bij organisator Verpact, dat namens het bedrijfsleven verantwoordelijk is voor de inzameling en recycling van verpakkingen, zijn zeker 1525 acties aangemeld.
1 uur geledenVOORBURG (ANP) - In een gebouw aan de Kersengaarde in Voorburg is in de nacht van vrijdag op zaterdag rond 03.30 uur brand uitgebroken in een liftschacht, meldt de Veiligheidsregio Haaglanden. Doordat de rook zich heeft verspreid over meerdere etages van het gebouw, moesten de gearriveerde hulpdiensten veel mensen evacueren. Naar schatting zijn tien woningen ontruimd.
4 uur geledenPUTTEN (ANP) - Een fietser is om het leven gekomen bij een aanrijding met een auto aan de Beulekampersteeg in het Gelderse Putten. Het ongeluk gebeurde rond middernacht in de nacht van vrijdag op zaterdag, meldt de politie. Hulpdiensten arriveerden snel na het ongeluk, maar konden het leven van het slachtoffer niet meer redden.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De lijsttrekker en fractievoorzitter van D66 in Den Haag, Yousef Assad, was niet de grote stemmentrekker bij de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag. Hij heeft minder stemmen gekregen dan de nummer twee op de lijst van zijn partij, Marije Mostert. Uit de voorlopige uitslag, die vrijdag is vastgesteld, blijkt dat Assad 8082 stemmen heeft gekregen en Mostert 9904.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De grote brand die sinds vrijdagmiddag woedt aan de Nieuwe Hemweg in Amsterdam, is onder controle. "De situatie is stabiel", meldt de veiligheidsregio. De brandweer is nog bezig met nablussen.
11 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Meerdere in opspraak geraakte kandidaten van Forum voor Democratie (FVD) komen in verschillende gemeenteraden. NRC en de Volkskrant onderzochten hoe FVD'ers actief waren bij extreemrechtse organisaties als de Geuzenbond en de nationaalsocialistische Nederlandse Volks-Unie (NVU). De landelijke partij bleef achter hen staan en door verschillende zetelwinsten voor de FVD komt een aantal onderzochte kandidaten in de raden.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gedetineerde die vrijdag in Utrecht met een vuurwapen op de vlucht sloeg, is uren later door de politie in de buurt van het Diakonessenhuis aangehouden. De politie laat weten dat bij de aanhouding waarschuwingsschoten zijn gelost. Niemand raakte gewond. Bij de man is een vuurwapen aangetroffen.
14 uur geleden