Transgender Netwerk: beleid Trump nachtmerrie voor trans personen
AMSTERDAM (ANP) - Transgender Netwerk maakt zich grote zorgen nu Donald Trump een decreet heeft getekend waarin staat dat de Amerikaanse overheid nog maar twee genders erkent: man en vrouw. Dit maakt het gebruik van een X voor non-binaire mensen, bijvoorbeeld bij het aanvragen van een paspoort, onmogelijk. In zijn toespraak zei Trump bovendien een einde te willen maken aan het diversiteitsbeleid. De regering wordt "kleurenblind" en verdiensten zijn bepalend.
"Een nachtmerrie voor veel Amerikaanse transgender mensen", noemt Transgender Netwerk het aantreden van Trump als president. "De afgelopen maanden werd door transorganisaties opgeroepen om niet te wachten met het wijzigen van je geslachtsvermelding als je dit van plan was. Dat dit geen loze oproep was, blijkt nu."
Volgens de organisatie is de website voor een wijziging van het geslacht op het paspoort enkele uren na het aantreden van Trump al onbereikbaar. "Het is nog onduidelijk hoe de decreten die Trump direct na zijn aantreden gaf verder in de praktijk gebracht worden. Wel is duidelijk dat trans personen dit in de rechtbank gaan aanvechten, want strijdbaar zijn ze zeker." In verschillende staten worden momenteel al antitranswetten aangevochten, weet het netwerk.
De gevolgen van het besluit van Trump voor Nederlanders met een X in het paspoort die naar de VS willen reizen, zijn nog onduidelijk. "Dat is een kwestie die het ministerie van Buitenlandse Zaken zal moeten uitzoeken. Wij houden de ontwikkelingen in de gaten", zegt de woordvoerder van Transgender Netwerk. Trump draaide op zijn eerste dag als president besluiten terug die Joe Biden nam om bijvoorbeeld discriminatie op basis van genderidentiteit of seksuele geaardheid tegen te gaan.
Meer uit Binnenland
HOORN (ANP) - Aan de Italiaanse Zeedijk in Hoorn zijn zaterdagavond drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Noord-Holland. Om 23.22 uur werd er melding gemaakt van een steekincident, bevestigt een politiewoordvoerder. Het incident gebeurde op straat in het horecagebied.
5 uur geledenNIEUWERKERK (ANP) - Een van de vier mensen die gewond raakten door een ernstig auto-ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk is overleden, meldt de politie. Het gaat om een 19-jarige inwoonster van Aagtekerke. Ze overleed ter plaatse.
9 uur geledenNIEUWERKERK (ANP) - Door een ernstig ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk zijn zaterdagavond vier mensen gewond geraakt, meldt de politie. Hoe ernstig hun verwondingen zijn, kon een woordvoerder nog niet zeggen.
11 uur geledenDENPASAR (ANP) - De politie op Bali heeft twee buitenlanders aangewezen als verdachten van een fatale steekpartij waarbij begin deze week een Nederlander om het leven kwam. Vermoedelijk gaat het om twee mannen van 34 en 32 jaar uit Brazilië, meldt het Indonesische persbureau Antara. Volgens de politie zijn zij Indonesië ontvlucht.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag demonstreren op zaterdagmiddag een paar honderd mensen tegen de oorlog in Iran. De demonstranten roepen de Nederlandse regering op om bij te dragen aan de-escalatie, diplomatie en politieke oplossingen in plaats van oorlog.
18 uur geledenSCHIEDAM (ANP) - In Schiedam is vrijdagavond een persoon gewond geraakt bij explosies en een brand bij een woning in de Van Marumstraat. Dat meldt de politie. De gewonde persoon is met brandwonden naar het ziekenhuis gebracht.
22 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft drie mannen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij de explosie bij een synagoge in Rotterdam en het voorbereiden van een explosie bij een synagoge in Heemstede. Dit meldt het Openbaar Ministerie, dat geen mededelingen doet over de vermoedelijke rol van de nu aangehouden mannen.
1 dag geleden