Transferwaarde voetballers daalt 30 procent door coronacrisis
NEUCHÂTEL (ANP) - De transferwaarde van de voetballers in de vijf grootste competities van Europa neemt als gevolg van de coronacrisis met bijna 30 procent af. Onderzoekers van CIES, een bedrijf dat gespecialiseerd is in voetbalvraagstukken, berekenden dat de gezamenlijke waarde van de selecties van de clubs uit de hoogste divisies in Engeland, Spanje, Duitsland, Frankrijk en Italië is gedaald van 32,7 naar 23,4 miljard euro.
Procentueel gezien vindt volgens CIES de grootste waardevermindering plaats bij Olympique Marseille. De spelers van de Franse club van Kevin Strootman waren op 11 maart bij elkaar 256 miljoen euro waard. Als de competitie niet wordt afgemaakt en er ook geen contracten worden verlengd, zou de gezamenlijke transferwaarde aan het einde van het seizoen op 30 juni zijn teruggelopen tot 159 miljoen. Dat komt neer op een daling van bijna 38 procent.
Als het puur op miljoenen aankomt, daalt de waarde het meest bij Manchester City: van 1,361 miljard naar 949 miljoen euro. Liverpool beschikt volgens CIES over de meest waardevolle selectie ter wereld. De mannen van trainer Jürgen Klopp, onder wie Virgil van Dijk en Georginio Wijnaldum, zijn nu gezamenlijk 1,4 miljard waard. Dat zou op 30 juni, als er door het coronavirus niet meer gevoetbald kan worden, net iets meer dan 1 miljard zijn.
Volgens de onderzoekers daalt de transferwaarde het hardst bij wat oudere spelers met kortlopende contracten die dit jaar minder wedstrijden spelen dan vorig seizoen. Ze geven als voorbeeld de Franse middenvelder Paul Pogba van Manchester United. De transferwaarde van de 27-jarige Pogba zou teruglopen van 65 naar 35 miljoen euro.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
12 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.
15 uur geledenDENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
1 dag geleden