Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Transferwaarde voetballers daalt 30 procent door coronacrisis

Transferwaarde voetballers daalt 30 procent door coronacrisis

NEUCHÂTEL (ANP) - De transferwaarde van de voetballers in de vijf grootste competities van Europa neemt als gevolg van de coronacrisis met bijna 30 procent af. Onderzoekers van CIES, een bedrijf dat gespecialiseerd is in voetbalvraagstukken, berekenden dat de gezamenlijke waarde van de selecties van de clubs uit de hoogste divisies in Engeland, Spanje, Duitsland, Frankrijk en Italië is gedaald van 32,7 naar 23,4 miljard euro.

Procentueel gezien vindt volgens CIES de grootste waardevermindering plaats bij Olympique Marseille. De spelers van de Franse club van Kevin Strootman waren op 11 maart bij elkaar 256 miljoen euro waard. Als de competitie niet wordt afgemaakt en er ook geen contracten worden verlengd, zou de gezamenlijke transferwaarde aan het einde van het seizoen op 30 juni zijn teruggelopen tot 159 miljoen. Dat komt neer op een daling van bijna 38 procent.

Als het puur op miljoenen aankomt, daalt de waarde het meest bij Manchester City: van 1,361 miljard naar 949 miljoen euro. Liverpool beschikt volgens CIES over de meest waardevolle selectie ter wereld. De mannen van trainer Jürgen Klopp, onder wie Virgil van Dijk en Georginio Wijnaldum, zijn nu gezamenlijk 1,4 miljard waard. Dat zou op 30 juni, als er door het coronavirus niet meer gevoetbald kan worden, net iets meer dan 1 miljard zijn.

Volgens de onderzoekers daalt de transferwaarde het hardst bij wat oudere spelers met kortlopende contracten die dit jaar minder wedstrijden spelen dan vorig seizoen. Ze geven als voorbeeld de Franse middenvelder Paul Pogba van Manchester United. De transferwaarde van de 27-jarige Pogba zou teruglopen van 65 naar 35 miljoen euro.

Meer uit Voetbal

Paris Saint-Germain laat net als Bayern München punten liggen

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de tweede halve finale tegen Bayern München in de Champions League punten laten liggen in de Franse competitie. Met vrijwel alle sterspelers op de bank eindigde de thuiswedstrijd tegen FC Lorient in 2-2.

19 minuten geleden
Atlético verslaat Valencia met op alle plekken gewijzigd elftal

VALENCIA (ANP/AFP) - Atlético Madrid is zo goed als zeker van een plaats in het hoofdtoernooi van de Champions League komend seizoen. Het elftal van trainer Diego Simeone won in de Spaanse voetbalcompetitie met 2-0 bij Valencia en verstevigde daarmee de vierde plaats.

26 minuten geleden
NAC na late nederlaag in Utrecht weer stap dichter bij degradatie

UTRECHT (ANP) - NAC Breda kan degradatie uit de Eredivisie nauwelijks nog voorkomen. De Brabanders hielden met een man minder lange tijd stand bij FC Utrecht, maar gingen in de slotfase alsnog onderuit: 2-0.

1 uur geleden
Afrikaanse voetbalbond maakt speeldata Afrika Cup 2027 bekend

CAIRO (ANP/AFP/BELGA) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft de speeldata van de Afrika Cup van 2027 bekendgemaakt. De 36e editie van het toernooi vindt plaats tussen 19 juni en 17 juli. Kenia, Tanzania en Oeganda werden in september 2023 al als gastlanden aangewezen. Het is nog niet duidelijk welk land de openingswedstrijd en de finale organiseert.

1 uur geleden
Tottenham Hotspur ziet concurrent West Ham United ruim verliezen

BRENTFORD (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie uit de Premier League concurrent West Ham United zien verliezen. Brentford was in eigen stadion met 3-0 te sterk voor de Londenaren, waar de Nederlander Crysencio Summerville een basisplaats had.

1 uur geleden
Bayern in aanloop naar return tegen PSG gelijk tegen Heidenheim

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft een nederlaag in de Bundesliga ternauwernood voorkomen. De koploper, die al zeker is van de landstitel, maakte diep in blessuretijd gelijk tegen hekkensluiter Heidenheim: 3-3.

2 uur geleden
Voetbalsters Lyon naar Champions League-finale na zege op Arsenal

LYON (ANP) - De voetbalsters van Olympique Lyon hebben zich ten koste van titelverdediger Arsenal geplaatst voor de finale van de Champions League. In de halve finale in Lyon werd het 3-1 voor de thuisploeg. Dat was voldoende na de 2-1-nederlaag vorige week in Londen.

2 uur geleden