Transfervrije Aubameyang op weg naar Barcelona
LONDEN (ANP) - De Gabonese aanvaller Pierre-Emerick Aubameyang en Arsenal hebben met wederzijds goedkeuren het contract van de speler bij de Londense voetbalclub beëindigd, maakte de club dinsdag bekend. Daarmee is voor voor de spits de weg vrij om een overstap te maken naar FC Barcelona. De Spaanse pers meldde maandag dat Aubameyang in Spanje waarschijnlijk een contract van zes maanden met een optie voor nog een jaar gaat tekenen.
"Pierre-Emerick Aubameyang heeft de club met wederzijds goedvinden verlaten. We wensen 'Auba' het beste voor het volgende hoofdstuk van zijn carrière en bedanken hem voor zijn bijdrage aan onze club", schreef Arsenal in een toelichting.
De 32-jarige aanvaller, die tot juni 2023 onder contract stond, speelde niet meer voor de Gunners sinds hij afgelopen december door de club werd gestraft omdat hij niet kwam opdagen bij de training. Hij moest daarom zijn aanvoerdersband inleveren.
Hartproblemen
Half januari kreeg Aubameyang tijdens de Afrika Cup ook nog eens te maken met hartproblemen na een recente coronabesmetting. Volgens de medische commissie van de Afrikaanse voetbalbond CAF kwamen bij onderzoek hartafwijkingen aan het licht.
Aubameyang, die in januari 2018 voor 60 miljoen euro van Dortmund naar Arsenal verhuisde, maakte 92 doelpunten in 162 wedstrijden in alle competities voor de Gunners. De aanvaller, in 2015 Afrikaans voetballer van het jaar, speelde voor AC Milan, Dijon, Lille, Monaco en Saint-Etienne voordat hij in 2013 tekende voor Borussia Dortmund.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten gaat als bondscoach van de voetballers van Curaçao op dezelfde weg verder die zijn voorganger Dick Advocaat was ingeslagen. "Advocaat is een heel kundig man. Het zou heel raar zijn als ik de boel opeens heel anders zou aanpakken dan Dick", stelde Rutten vrijdag tijdens een persconferentie van de Curaçaose voetbalbond.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München stevent af op de landstitel in de Bundesliga. Het elftal van coach Vincent Kompany won vrijdagavond met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. Bayern München staat 14 punten voor op nummer 2 Borussia Dortmund, dat nog wel een wedstrijd minder heeft gespeeld.
9 uur geledenALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Utrecht is geëindigd in 0-0. De thuisploeg van trainer en technisch directeur Ernest Faber, die deze week Vincent Heilmann aan zijn staf toevoegde als assistent, blijft hekkensluiter in de Eredivisie met nu 3 punten achter Telstar. Utrecht blijft achtste.
10 uur geledenZEIST (ANP) - Arjan Veurink kan in het WK-kwalificatieduel zaterdag met Ierland in Utrecht weer beschikken over Daniëlle van de Donk. De 34-jarige middenveldster keert terug na een lange afwezigheid, waarin ze twijfelde over haar toekomst bij Oranje. Het is de tweede kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië. Nederland speelde dinsdag met 2-2 gelijk in Polen.
14 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De WK-wedstrijden in Mexico zullen worden beveiligd door 100.000 politieagenten, militairen en andere beveiligers. Dat heeft de Mexicaanse overheid vrijdag bekendgemaakt. Woensdag vond er een overleg plaats tussen het Mexicaanse veiligheidskabinet en wereldvoetbalbond FIFA.
15 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Middenvelder Jesse Lingard (33) wordt ploeggenoot van Memphis Depay bij de Braziliaanse club Corinthians. De voormalig Engels international en speler van Manchester United komt transfervrij over naar de club uit São Paulo, nadat zijn contract op 1 januari was afgelopen bij FC Seoul uit Zuid-Korea. Lingard heeft een contract getekend tot en met december 2026.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie heeft met de spelersgroep van Feyenoord gesproken over de mentaliteit van de spelers in de wedstrijd tegen FC Twente, die afgelopen zondag met 2-0 werd verloren. Dat zei de trainer van de nummer 2 van de Eredivisie op een persconferentie in aanloop naar het uitduel met NAC Breda van zondag.
17 uur geleden