Transfervrije Aubameyang op weg naar Barcelona
LONDEN (ANP) - De Gabonese aanvaller Pierre-Emerick Aubameyang en Arsenal hebben met wederzijds goedkeuren het contract van de speler bij de Londense voetbalclub beëindigd, maakte de club dinsdag bekend. Daarmee is voor voor de spits de weg vrij om een overstap te maken naar FC Barcelona. De Spaanse pers meldde maandag dat Aubameyang in Spanje waarschijnlijk een contract van zes maanden met een optie voor nog een jaar gaat tekenen.
"Pierre-Emerick Aubameyang heeft de club met wederzijds goedvinden verlaten. We wensen 'Auba' het beste voor het volgende hoofdstuk van zijn carrière en bedanken hem voor zijn bijdrage aan onze club", schreef Arsenal in een toelichting.
De 32-jarige aanvaller, die tot juni 2023 onder contract stond, speelde niet meer voor de Gunners sinds hij afgelopen december door de club werd gestraft omdat hij niet kwam opdagen bij de training. Hij moest daarom zijn aanvoerdersband inleveren.
Hartproblemen
Half januari kreeg Aubameyang tijdens de Afrika Cup ook nog eens te maken met hartproblemen na een recente coronabesmetting. Volgens de medische commissie van de Afrikaanse voetbalbond CAF kwamen bij onderzoek hartafwijkingen aan het licht.
Aubameyang, die in januari 2018 voor 60 miljoen euro van Dortmund naar Arsenal verhuisde, maakte 92 doelpunten in 162 wedstrijden in alle competities voor de Gunners. De aanvaller, in 2015 Afrikaans voetballer van het jaar, speelde voor AC Milan, Dijon, Lille, Monaco en Saint-Etienne voordat hij in 2013 tekende voor Borussia Dortmund.
Meer uit Voetbal
DUBAI (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo heeft zijn ambitie om de grens van duizend doelpunten in zijn voetbalcarrière te bereiken opnieuw bevestigd. "Jullie weten wat mijn doel is. Ik wil titels winnen en ik wil op minimaal duizend doelpunten uitkomen. Ik ga dat aantal zeker halen als ik geen blessures oploop," zei de 40-jarige Portugees tijdens de Globe Soccer Awards-ceremonie in Dubai. Ronaldo, die zaterdag twee keer scoorde voor zijn club Al-Nassr, heeft momenteel 956 doelpunten gemaakt in alle competities.
1 uur geledenBERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.
12 uur geledenRABAT (ANP) - Algerije heeft zich met een 1-0-overwinning op Burkina Faso geplaatst voor de achtste finales van de Afrika Cup. Feyenoorder Anis Hadj Moussa maakt deel uit van de selectie van het Noord-Afrikaanse land, maar bleef zondagavond net als Ramiz Zerrouki van FC Twente op de bank.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en Jordi Cruijff hebben mondeling overeenstemming bereikt over de functie van technisch directeur. Dat meldt Ajax in een persbericht. Er moeten volgens de Amsterdamse club nog een aantal stappen worden genomen om tot een definitieve aanstelling te komen. Het doel van de huidige nummer 3 van de Eredivisie is dat Cruijff begin februari kan beginnen.
16 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Sunderland is er in de Premier League niet in geslaagd de vijfde plaats in handen te nemen. Het elftal van trainer Régis Le Bris speelde voor eigen publiek gelijk tegen Leeds United: 1-1.
19 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft dankzij een 3-0-zege op Hellas Verona in ieder geval voor even de koppositie in de Italiaanse Serie A veroverd. Milan heeft 35 punten uit zestien duels. Stadgenoot Internazionale staat derde met 33 punten, maar gaat later op zondag nog op bezoek bij Atalanta en neemt bij winst de eerste plaats weer over.
21 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.
1 dag geleden