Transfervrije Aubameyang op weg naar Barcelona
LONDEN (ANP) - De Gabonese aanvaller Pierre-Emerick Aubameyang en Arsenal hebben met wederzijds goedkeuren het contract van de speler bij de Londense voetbalclub beëindigd, maakte de club dinsdag bekend. Daarmee is voor voor de spits de weg vrij om een overstap te maken naar FC Barcelona. De Spaanse pers meldde maandag dat Aubameyang in Spanje waarschijnlijk een contract van zes maanden met een optie voor nog een jaar gaat tekenen.
"Pierre-Emerick Aubameyang heeft de club met wederzijds goedvinden verlaten. We wensen 'Auba' het beste voor het volgende hoofdstuk van zijn carrière en bedanken hem voor zijn bijdrage aan onze club", schreef Arsenal in een toelichting.
De 32-jarige aanvaller, die tot juni 2023 onder contract stond, speelde niet meer voor de Gunners sinds hij afgelopen december door de club werd gestraft omdat hij niet kwam opdagen bij de training. Hij moest daarom zijn aanvoerdersband inleveren.
Hartproblemen
Half januari kreeg Aubameyang tijdens de Afrika Cup ook nog eens te maken met hartproblemen na een recente coronabesmetting. Volgens de medische commissie van de Afrikaanse voetbalbond CAF kwamen bij onderzoek hartafwijkingen aan het licht.
Aubameyang, die in januari 2018 voor 60 miljoen euro van Dortmund naar Arsenal verhuisde, maakte 92 doelpunten in 162 wedstrijden in alle competities voor de Gunners. De aanvaller, in 2015 Afrikaans voetballer van het jaar, speelde voor AC Milan, Dijon, Lille, Monaco en Saint-Etienne voordat hij in 2013 tekende voor Borussia Dortmund.
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond dat zijn elftal zondag in de uitwedstrijd tegen FC Volendam genoeg kansen creëerde om in ieder geval één keer te scoren. Dat lukte de Rotterdammers echter niet: 0-0.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters die met gezichtsbedekkende kleding het stadion betreden, kunnen een landelijk stadionverbod van 9 maanden verwachten. Dat zegt een woordvoerder van de KNVB, nadat PEC-supporters zondag tijdens de IJsselderby tegen Go Ahead Eagles tegen de afspraken in gezichtsbedekking droegen en uiteindelijk door de ME uit het stadion moesten worden gehaald.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kijkt zondag in een eerste reactie met veel trots terug op de 27e landstitel. "Het is 5 april en normaal gesproken is de titelstrijd nu nog volop bezig. Dit jaar is dat compleet anders, want met 71 punten is PSV nu al niet meer te achterhalen voor de concurrentie. Het is een kampioenschap geworden van nooit eerder vertoonde soevereiniteit. Het laatste stukje van de puzzel viel vandaag op zijn plek", aldus de Eindhovenaren op hun clubwebsite.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Heracles Almelo heeft voor de achtste keer op rij niet kunnen winnen in de Eredivisie en ziet de degradatiezorgen groter worden. In het Abe Lenstrastadion was sc Heerenveen met 4-1 te sterk.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - PSV heeft de achterstand op Ajax wat betreft behaalde landstitels in de Eredivisie verkleind tot negen. De Eindhovenaren behaalden zondag zonder zelf te spelen hun 27e kampioenschap in Nederland en de derde op rij onder leiding van coach Peter Bosz.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - PSV pakte zondag de zesde landstitel in de laatste achttien jaar.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - In de binnenstad van Eindhoven barst een feest los nadat PSV de landstitel heeft gewonnen. Dat is te zien op live camerabeelden van Omroep Brabant. In de uitgaansstraat Stratumseind zijn veel mensen op de been en hangt rode rook.
2 uur geleden