Transfers naar Engelse voetbalclubs veel moeilijker na brexit
LONDEN (ANP/RTR) - De Engelse voetbalclubs kunnen nu de brexit een feit is niet meer vrijelijk spelers uit de Europese Unie contracteren. Voetballers uit de EU zullen eerst een werkvergunning moeten krijgen. Het verkrijgen van die vergunning is gekoppeld aan een puntensysteem. De Britse voetbalbond FA heeft de nieuwe regels opgesteld.
Pas bij het behalen van het minimumaantal vereiste punten is de werkvergunning gegarandeerd en kan een transfer worden afgerond. Factoren die de punten bepalen zijn onder meer het aantal gespeelde interlands van een speler, het niveau van de vorige club van de speler, het succes van die club in de competities en het aantal gespeelde wedstrijden van een speler.
Voor spelers afkomstig uit een EU-land die al onder contract staan bij een Engelse club verandert er niets. Zij moeten alleen een aanvraag indienen om langer te mogen blijven.
Volgens de FA leiden de nieuwe transferregels ertoe dat Engels talent meer kans krijgt zich te ontwikkelen in de Premier League, omdat het voor 'middelmatige' buitenlandse spelers beduidend lastiger wordt een werkvergunning te krijgen.
Meer uit Voetbal
EAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.
8 minuten geledenCHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.
2 uur geledenOEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.
7 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
14 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.
14 uur geleden