Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Transfers naar Engelse voetbalclubs veel moeilijker na brexit

Transfers naar Engelse voetbalclubs veel moeilijker na brexit

LONDEN (ANP/RTR) - De Engelse voetbalclubs kunnen nu de brexit een feit is niet meer vrijelijk spelers uit de Europese Unie contracteren. Voetballers uit de EU zullen eerst een werkvergunning moeten krijgen. Het verkrijgen van die vergunning is gekoppeld aan een puntensysteem. De Britse voetbalbond FA heeft de nieuwe regels opgesteld.

Pas bij het behalen van het minimumaantal vereiste punten is de werkvergunning gegarandeerd en kan een transfer worden afgerond. Factoren die de punten bepalen zijn onder meer het aantal gespeelde interlands van een speler, het niveau van de vorige club van de speler, het succes van die club in de competities en het aantal gespeelde wedstrijden van een speler.

Voor spelers afkomstig uit een EU-land die al onder contract staan bij een Engelse club verandert er niets. Zij moeten alleen een aanvraag indienen om langer te mogen blijven.

Volgens de FA leiden de nieuwe transferregels ertoe dat Engels talent meer kans krijgt zich te ontwikkelen in de Premier League, omdat het voor 'middelmatige' buitenlandse spelers beduidend lastiger wordt een werkvergunning te krijgen.

Meer uit Voetbal

Oud-Oranjespeelster Van Lunteren verlengt voetbalcarrière weer

ALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.

1 uur geleden
Erdogan helpt bij transfer middenvelder Kanté naar Fenerbahçe

ISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.

1 uur geleden
FC Den Bosch-fans ook na rechtszaak niet welkom in Helmond

HELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.

2 uur geleden
Verdediger Timber met Arsenal naar finale League Cup

LONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).

14 uur geleden
FC Barcelona naar halve finale Spaanse beker

ALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.

14 uur geleden
AC Milan wint vrij eenvoudig bij Bologna

BOLOGNA (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Bologna vrij eenvoudig gewonnen (0-3). Ruben Loftus-Cheek, Christopher Nkunku en Adrien Rabiot maakten de doelpunten voor de bezoekers.

14 uur geleden
Spits Parrott schiet AZ tegen FC Twente naar halve finale

ALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ naar de halve finale van de KNVB-beker geholpen. De Ierse spits maakte tegen FC Twente het winnende doelpunt in de zevende minuut van de verlenging (2-1).

15 uur geleden