
Transfers naar Engelse voetbalclubs veel moeilijker na brexit
LONDEN (ANP/RTR) - De Engelse voetbalclubs kunnen nu de brexit een feit is niet meer vrijelijk spelers uit de Europese Unie contracteren. Voetballers uit de EU zullen eerst een werkvergunning moeten krijgen. Het verkrijgen van die vergunning is gekoppeld aan een puntensysteem. De Britse voetbalbond FA heeft de nieuwe regels opgesteld.
Pas bij het behalen van het minimumaantal vereiste punten is de werkvergunning gegarandeerd en kan een transfer worden afgerond. Factoren die de punten bepalen zijn onder meer het aantal gespeelde interlands van een speler, het niveau van de vorige club van de speler, het succes van die club in de competities en het aantal gespeelde wedstrijden van een speler.
Voor spelers afkomstig uit een EU-land die al onder contract staan bij een Engelse club verandert er niets. Zij moeten alleen een aanvraag indienen om langer te mogen blijven.
Volgens de FA leiden de nieuwe transferregels ertoe dat Engels talent meer kans krijgt zich te ontwikkelen in de Premier League, omdat het voor 'middelmatige' buitenlandse spelers beduidend lastiger wordt een werkvergunning te krijgen.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de laatste vier bereikt van de Champions League door Real Madrid in de return van de kwartfinales met 3-0 te verslaan. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers maakte in Londen de nederlaag van 2-0 in Spanje ongedaan.
12 uur geledenLYON (ANP) - De voetbalsters van Olympique Lyon hebben zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League. De ploeg van Oranje-international Damaris Egurrola was thuis met 4-1 te sterk voor Bayern München. Lyon had vorige week de heenwedstrijd in München ook al met 2-0 gewonnen.
14 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse voetbalbond dringt er bij clubs uit de Eredivisie op aan hun Surinaamse internationals vrij te geven voor de Gold Cup komende zomer. Dit landentoernooi, waarvoor Suriname zich net als Curaçao heeft gekwalificeerd, wordt van 14 juni tot en met 6 juli gespeeld in de Verenigde Staten en Canada. "De spelers van Suriname moeten de ruimte krijgen om voor de Natio uit te komen", zegt John Krishnadath, de voorzitter van de Surinaamse Voetbal Bond (SVB), tegen het ANP.
21 uur geledenZÜRICH (ANP) - De winnaar van het WK voor clubs krijgt een hoofdprijs van 115 miljoen euro. Dat heeft de FIFA bekendgemaakt op zijn website. Het WK is van zaterdag 14 juni tot en met zondag 13 juli in de Verenigde Staten. Er doen 32 clubs uit de hele wereld mee. Er is geen Nederlandse club gekwalificeerd.
22 uur geledenFORT-DE-FRANCE (ANP) - De voetballers van Suriname hebben zich geplaatst voor de Gold Cup. Bondscoach Stanley Menzo zag zijn elftal de uitwedstrijd tegen Martinique in Fort-de-France met 1-0 winnen. Het eerste kwalificatieduel was ook in 1-0 voor Suriname geëindigd.
1 dag geledenBUENOS AIRES (ANP) - Argentinië heeft de kwalificatie voor het WK van 2026 gevierd met een ruime zege op Brazilië. De huidige wereldkampioen vernederde de rivaal met 4-1. Brazilië werd overklast en mocht blij zijn dat het bij deze stand bleef.
1 dag geledenEL ALTO (ANP) - Titelhouder Argentinië is als zevende land zeker van deelname aan het WK voetbal van volgend jaar. De koploper van de Zuid-Amerikaanse kwalificatiepoule is door het gelijkspel van nummer 7 Bolivia tegen Uruguay (0-0) zeker van een plaats bij de eerste zes landen in de poule.
1 dag geleden