Transfermarkt Braziliaans voetbal ingestort
RIO DE JANEIRO (ANP) - De coronapandemie heeft het Braziliaanse voetbal zwaar getroffen. De internationale transfermarkt is er ingestort en dat is vooral ook een financiële klap, want de clubs halen een kwart van hun inkomsten uit de verkoop van spelers naar buitenlandse clubs.
Persbureau AFP berekende dat het aantal transfers deze zomer is gedaald met bijna 62 procent in vergelijking met 2019. In de periode van 1 juni tot 8 september kozen 74 voetballers van een Braziliaanse club voor een avontuur in het buitenland, van wie er 56 naar een Europese club verhuisden. Vorig jaar waren dat er nog 194. Brazilië is al jaren het land dat de meeste voetballers aan het buitenland verkoopt.
Niet alleen het aantal transfers is stevig verminderd, ook de bedragen die ermee gemoeid zijn, vallen veel lager uit. "De transfermarkt is in slow motion, clubs proberen niet te veel uit te geven omdat de financiële situatie over de hele wereld erg gecompliceerd is vanwege de pandemie", laat AFP Gustavo Hofman, een commentator voor ESPN, zeggen.
Vorig jaar brachten de drie duurste transfers de Braziliaanse clubs 77 miljoen euro op. Real Madrid was bereid 45 miljoen euro te betalen aan Santos voor de talentvolle vleugelspeler Rodrygo.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn was er zaterdag in de thuiswedstrijd van Feyenoord tegen Fortuna Sittard niet klaar voor om in te vallen toen de Limburgers in de 86e minuut de 1-1 maakten. Dat vertelde trainer Giovanni van Bronckhorst maandag tijdens een persconferentie in aanloop naar de ontmoeting van dinsdag met Internazionale in de Champions League.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft op basis van camerabeelden de eerste betrokkenen in beeld van de ongeregeldheden na afloop van de bekerwedstrijd tegen Kozakken Boys. Dat meldt de Eredivisieclub op de eigen website.
14 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus reist met een lekker gevoel richting Alkmaar voor de uitwedstrijd van donderdag tegen AZ in de Europa League. De club uit Turijn won de thuiswedstrijd tegen Napoli met 2-0.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Arsenal staat weer aan kop van de Premier League. De titelverdediger won de uitwedstrijd tegen Liverpool (0-1). Kai Havertz maakte het enige doelpunt.
1 dag geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft zondag thuis van Sparta verloren. Het elftal van trainer Dick Lukkien ging in de Euroborg tegen de Rotterdammers ten onder 2-3. FC Groningen staat tiende met 15 punten uit elf duels. Sparta steeg door de zege naar de elfde plaats met 12 punten.
1 dag geledenSANTANDER (ANP) - Real Madrid is met een eenvoudige uitzege op Racing Santander (0-3) in het spoor van FC Barcelona en Atlético Madrid gebleven. De eindstand stond al na 36 minuten op het scorebord.
1 dag geledenROME (ANP) - Lazio gaat alleen aan kop in de Serie A. De club uit Rome boekte een zwaarbevochten zege op Cagliari (2-1) en profiteerde van de nederlaag die Internazionale zaterdag in de stadsderby tegen AC Milan leed (3-1).
1 dag geleden