Transfermarkt Braziliaans voetbal ingestort
RIO DE JANEIRO (ANP) - De coronapandemie heeft het Braziliaanse voetbal zwaar getroffen. De internationale transfermarkt is er ingestort en dat is vooral ook een financiële klap, want de clubs halen een kwart van hun inkomsten uit de verkoop van spelers naar buitenlandse clubs.
Persbureau AFP berekende dat het aantal transfers deze zomer is gedaald met bijna 62 procent in vergelijking met 2019. In de periode van 1 juni tot 8 september kozen 74 voetballers van een Braziliaanse club voor een avontuur in het buitenland, van wie er 56 naar een Europese club verhuisden. Vorig jaar waren dat er nog 194. Brazilië is al jaren het land dat de meeste voetballers aan het buitenland verkoopt.
Niet alleen het aantal transfers is stevig verminderd, ook de bedragen die ermee gemoeid zijn, vallen veel lager uit. "De transfermarkt is in slow motion, clubs proberen niet te veel uit te geven omdat de financiële situatie over de hele wereld erg gecompliceerd is vanwege de pandemie", laat AFP Gustavo Hofman, een commentator voor ESPN, zeggen.
Vorig jaar brachten de drie duurste transfers de Braziliaanse clubs 77 miljoen euro op. Real Madrid was bereid 45 miljoen euro te betalen aan Santos voor de talentvolle vleugelspeler Rodrygo.
Meer uit Voetbal
FENEGRO (ANP/Belga) - Josep Martínez Riera, de Spaanse reservedoelman van Inter Milaan, heeft in het Italiaanse Fenegro een 81-jarige man in een elektrische rolstoel doodgereden. Dat heeft een woordvoerder van de politie bevestigd.
44 minuten geledenMIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi wil doorgaan tot het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico als zijn lichaam dat toelaat. Dat zei de 38-jarige Argentijn in een interview met het Amerikaanse NBC News.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Voor amateurclubs wordt het toernooi om de KNVB-beker nog interessanter. Zij strijden dit seizoen voor het eerst ook om de Eurojackpot KNVB Beker Amateurwinnaar, een officiële prijs voor de beste amateurclub in het toernooi. De KNVB-beker is daarmee het eerste bekertoernooi ter wereld met een aparte prijs voor deelnemende amateurclubs. De bokaal voor de winnaar lijkt net als die van de toernooiwinnaar op een dennenappel, maar heeft een blauwe in plaats van een zilveren kleur.
7 uur geledenSEVILLA (ANP) - Atlético Madrid heeft de uitwedstrijd tegen Real Betis gewonnen (0-2). De ploeg van trainer Diego Simeone is met de winst naar de vierde plaats van de ranglijst van La Liga geklommen.
16 uur geledenMADRID (ANP) - Dani Carvajal is opnieuw geblesseerd geraakt. De aanvoerder van Real Madrid ondergaat een kijkoperatie aan een knie en staat naar verwachting maanden aan de kant.
18 uur geledenZEIST (ANP) - Sherida Spitse (35) kijkt uit naar haar afscheid van het Nederlands elftal. De recordinternational van Oranje speelt dinsdag haar 248e en laatste interland in Nijmegen tegen Canada. "Het is mooi geweest. Het is goed zo", zei Spitse maandagmiddag in Zeist.
22 uur geledenNAPELS (ANP) - Kevin De Bruyne heeft in het duel met Internazionale van zaterdag een ernstige hamstringblessure opgelopen, meldt zijn club Napoli. Volgens Italiaanse media komt de 34-jarige Belgische voetballer dit jaar niet meer in actie. Napoli heeft zelf geen hersteltermijn genoemd.
1 dag geleden