Transfer PSV'er Bergwijn naar Spurs is rond
EINDHOVEN (ANP) - Steven Bergwijn zet zijn carrière voort bij Tottenham Hotspur. Nadat PSV eerder al bevestigd had dat er een principeakkoord was bereikt met de Engelse club, volgde woensdag de mededeling dat de 22-jarige aanvaller is verkocht. Met de transfer zou ruim 30 miljoen euro zijn gemoeid.
Bergwijn tekende in Londen een contract tot de zomer van 2025. Hij krijgt rugnummer 23 in de selectie van de Portugese coach José Mourinho. "Het is een geweldige transfer naar een mooie club", meldde Bergwijn. "Het is een droom om in de Premier League te spelen. Er heerst een geweldige sfeer en de stadions zijn altijd vol. Ik wil scoren, assists geven en uitblinken, ook in de Champions League." En met een knipoog naar Ajax, waar hij een deel van de jeugdopleiding doorliep: "Het was mooi om de Spurs vorig jaar te zien winnen van Ajax."
De geboren Amsterdammer stapte in 2011 over naar de jeugdopleiding van PSV. In het voorjaar van 2014 tekende hij zijn eerste profcontract, waarna hij op 17-jarige leeftijd debuteerde in een bekerduel met Almere City. "Ik ben PSV dankbaar voor wat ze voor mij hebben gedaan. Ik ben blij dat ik ze met deze transfer iets terug kan geven."
Commotie
Bergwijn groeide in Eindhoven uit tot een vaste waarde en kwam in het kampioensseizoen 2017-2018 tot 32 competitiewedstrijden, waarin hij achtmaal scoorde. Het seizoen erop scoorde Bergwijn veertien keer in 33 duels. Dit seizoen speelde hij zestien duels in de eredivisie waarin hij vijf keer scoorde. Afgelopen zondag meldde de negenvoudig international zich af voor het duel met FC Twente omdat hij in zijn hoofd al te veel met Spurs bezig was. Het leidde tot wat commotie in Eindhoven, zeker door het opnieuw tegenvallende resultaat: 1-1. Bergwijn had nog een contract in Eindhoven tot de zomer van 2023.
Mourinho had eerder al gezegd dat er een aanvaller bij moest komen omdat spits Harry Kane langdurig geblesseerd is. Op het middenveld raakte hij zoals verwacht Christian Eriksen kwijt, die naar Internazionale is vertrokken. Diens vervanger is de Argentijn Giovani Lo Celso. De Spurs staan zesde in de Premier League en nemen het in de achtste finales van de Champions League op tegen RB Leipzig.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst van Feyenoord vindt Arne Slot een geschikte opvolger van Ronald Koeman als bondscoach van het Nederlands elftal. Dat zei hij op een door ESPN uitgezonden persconferentie na de met 3-1 gewonnen oefenwedstrijd tegen Club Brugge.
2 uur geledenKAAPSTAD (ANP) - De Zuid-Afrikaanse international Jayden Adams is vlak na zijn deelname aan het WK voetbal overleden op 25-jarige leeftijd. Dat meldt de nationale spelersvakbond SAFPU. De middenvelder van Mamelodi Sundowns kreeg in het toernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico speeltijd in de eerste drie van vier WK-duels.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in De Kuip een oefenwedstrijd gewonnen van Club Brugge. De kampioen van België kwam na rust op voorsprong, maar dankzij kopdoelpunten van Shaqueel van Persie en debutant Mika Mármol boog de ploeg van de teruggekeerde trainer Giovanni van Bronckhorst dat om. Tobias van den Elshout bepaalde de eindstand op 3-1.
4 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Harry Kane vindt dat hij en Erling Haaland lastig met elkaar te vergelijken zijn, maar de Engelse spits is wel onder de indruk van de Noorse spits. "Erling is ongelooflijk, een doelpuntenbeest", zei Kane in aanloop naar de halve finale later zaterdag (23.00 uur). "Hij is een van de allerbeste afmakers en dat bewijst ook wel het aantal doelpunten dat hij heeft gemaakt."
5 uur geledenNEW JERSEY (ANP/DPA) - Voetbalfans kunnen een stukje van het speelveld van de WK-finale van volgende week zondag in New Jersey bemachtigen. Wereldvoetbalbond FIFA verkoopt het grasveld in heel kleine delen voor 390 euro per stuk.
6 uur geledenKANSAS CITY (ANP/BELGA/AFP) - Bondscoach Lionel Scaloni hoopt dat zijn Argentijnse voetbalelftal wordt herinnerd om strijdlust. De regerend wereldkampioen had in de knock-outfase in de Verenigde Staten al een verlenging nodig tegen Kaapverdië (3-2) en een comeback tegen Egypte (3-2) om door te gaan. "Ik wil dat we worden herinnerd als een team dat nooit heeft opgegeven", zei Scaloni in aanloop naar de kwartfinale tegen Zwitserland, in de Nederlandse nacht van zaterdag op zondag.
9 uur geledenINGLEWOOD (ANP/BELGA/RTR/AFP) - De Belgische doelman Thibaut Courtois heeft na afloop van de verloren kwartfinale tegen Spanje (2-1) steun uitgesproken voor invaller Senne Lammens, die in het duel een cruciale fout maakte. "Ik heb een dikke knuffel gegeven. Dit is een rotgevoel als doelman. Maar hij is een fantastische keeper en wordt hier alleen maar sterker van", zei Courtois na afloop van de wedstrijd in Los Angeles.
17 uur geleden