
Transfer PSV'er Bergwijn naar Spurs is rond
EINDHOVEN (ANP) - Steven Bergwijn zet zijn carrière voort bij Tottenham Hotspur. Nadat PSV eerder al bevestigd had dat er een principeakkoord was bereikt met de Engelse club, volgde woensdag de mededeling dat de 22-jarige aanvaller is verkocht. Met de transfer zou ruim 30 miljoen euro zijn gemoeid.
Bergwijn tekende in Londen een contract tot de zomer van 2025. Hij krijgt rugnummer 23 in de selectie van de Portugese coach José Mourinho. "Het is een geweldige transfer naar een mooie club", meldde Bergwijn. "Het is een droom om in de Premier League te spelen. Er heerst een geweldige sfeer en de stadions zijn altijd vol. Ik wil scoren, assists geven en uitblinken, ook in de Champions League." En met een knipoog naar Ajax, waar hij een deel van de jeugdopleiding doorliep: "Het was mooi om de Spurs vorig jaar te zien winnen van Ajax."
De geboren Amsterdammer stapte in 2011 over naar de jeugdopleiding van PSV. In het voorjaar van 2014 tekende hij zijn eerste profcontract, waarna hij op 17-jarige leeftijd debuteerde in een bekerduel met Almere City. "Ik ben PSV dankbaar voor wat ze voor mij hebben gedaan. Ik ben blij dat ik ze met deze transfer iets terug kan geven."
Commotie
Bergwijn groeide in Eindhoven uit tot een vaste waarde en kwam in het kampioensseizoen 2017-2018 tot 32 competitiewedstrijden, waarin hij achtmaal scoorde. Het seizoen erop scoorde Bergwijn veertien keer in 33 duels. Dit seizoen speelde hij zestien duels in de eredivisie waarin hij vijf keer scoorde. Afgelopen zondag meldde de negenvoudig international zich af voor het duel met FC Twente omdat hij in zijn hoofd al te veel met Spurs bezig was. Het leidde tot wat commotie in Eindhoven, zeker door het opnieuw tegenvallende resultaat: 1-1. Bergwijn had nog een contract in Eindhoven tot de zomer van 2023.
Mourinho had eerder al gezegd dat er een aanvaller bij moest komen omdat spits Harry Kane langdurig geblesseerd is. Op het middenveld raakte hij zoals verwacht Christian Eriksen kwijt, die naar Internazionale is vertrokken. Diens vervanger is de Argentijn Giovani Lo Celso. De Spurs staan zesde in de Premier League en nemen het in de achtste finales van de Champions League op tegen RB Leipzig.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP/RTR) - Oranje-international Matthijs de Ligt is niet op tijd fit voor de returnwedstrijd van Manchester United in de halve finale van de Europa League tegen Athletic Club. De 25-jarige verdediger viel zondag geblesseerd uit tijdens de verloren competitiewedstrijd bij Brentford (4-3). United won vorige week het uitduel met Athletic Club in Bilbao met 3-0.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Willem II moet de komende twee duels in de Eredivisie afwerken zonder Raffael Behounek. De Oostenrijkse verdediger kreeg zaterdag in het duel met NEC na een opstootje meteen na afloop de rode kaart van scheidsrechter Danny Makkelie.
4 uur geledenBILBAO (ANP/RTR) - Athletic Club kan donderdag in de tweede halve finale van de Europa League tegen Manchester United niet beschikken over de broers Nico en Iñaki Williams en clubtopscorer Oihan Sancet. Het drietal zit niet in de 24-koppige selectie van de Basken voor het duel in Manchester. Daar moet de club uit Bilbao een 3-0-nederlaag goedmaken.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal speelt de WK-kwalificatieduels met Finland en Litouwen in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam, voor de thuiswedstrijd tegen Polen is De Kuip in Rotterdam het decor. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.
7 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC-speler Dirk Proper is ontslagen uit het ziekenhuis na zijn botsing van zaterdag in het duel met Willem II (1-1). De club uit Nijmegen meldt dat de 23-jarige middenvelder een hersenschudding heeft opgelopen en "de komende tijd van dag tot dag bekijkt hoe zijn herstel verloopt".
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Frenkie de Jong is bang dat de teleurstelling van het mislopen van de Champions League-finale met FC Barcelona hem voor altijd zal bijblijven. "Ik zit ook nog steeds met de halve finale van Ajax, dus ik denk dat het altijd wel zal blijven", verwees de middenvelder naar het eerdere mislopen van de finale met de Amsterdammers in 2019.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale-verdediger Denzel Dumfries is "tevreden" na zijn twee treffers en drie assists in het sensationele Champions League-tweeluik met FC Barcelona in de halve finales (3-3 en 4-3-winst na verlenging). "Je mag af en toe ook weleens tevreden zijn toch? Ik ben blij en trots dat ik het team op deze manier heb kunnen helpen", zei de international van Oranje tegen Ziggo Sport.
10 uur geleden