Transfer PSV'er Bergwijn naar Spurs is rond
EINDHOVEN (ANP) - Steven Bergwijn zet zijn carrière voort bij Tottenham Hotspur. Nadat PSV eerder al bevestigd had dat er een principeakkoord was bereikt met de Engelse club, volgde woensdag de mededeling dat de 22-jarige aanvaller is verkocht. Met de transfer zou ruim 30 miljoen euro zijn gemoeid.
Bergwijn tekende in Londen een contract tot de zomer van 2025. Hij krijgt rugnummer 23 in de selectie van de Portugese coach José Mourinho. "Het is een geweldige transfer naar een mooie club", meldde Bergwijn. "Het is een droom om in de Premier League te spelen. Er heerst een geweldige sfeer en de stadions zijn altijd vol. Ik wil scoren, assists geven en uitblinken, ook in de Champions League." En met een knipoog naar Ajax, waar hij een deel van de jeugdopleiding doorliep: "Het was mooi om de Spurs vorig jaar te zien winnen van Ajax."
De geboren Amsterdammer stapte in 2011 over naar de jeugdopleiding van PSV. In het voorjaar van 2014 tekende hij zijn eerste profcontract, waarna hij op 17-jarige leeftijd debuteerde in een bekerduel met Almere City. "Ik ben PSV dankbaar voor wat ze voor mij hebben gedaan. Ik ben blij dat ik ze met deze transfer iets terug kan geven."
Commotie
Bergwijn groeide in Eindhoven uit tot een vaste waarde en kwam in het kampioensseizoen 2017-2018 tot 32 competitiewedstrijden, waarin hij achtmaal scoorde. Het seizoen erop scoorde Bergwijn veertien keer in 33 duels. Dit seizoen speelde hij zestien duels in de eredivisie waarin hij vijf keer scoorde. Afgelopen zondag meldde de negenvoudig international zich af voor het duel met FC Twente omdat hij in zijn hoofd al te veel met Spurs bezig was. Het leidde tot wat commotie in Eindhoven, zeker door het opnieuw tegenvallende resultaat: 1-1. Bergwijn had nog een contract in Eindhoven tot de zomer van 2023.
Mourinho had eerder al gezegd dat er een aanvaller bij moest komen omdat spits Harry Kane langdurig geblesseerd is. Op het middenveld raakte hij zoals verwacht Christian Eriksen kwijt, die naar Internazionale is vertrokken. Diens vervanger is de Argentijn Giovani Lo Celso. De Spurs staan zesde in de Premier League en nemen het in de achtste finales van de Champions League op tegen RB Leipzig.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Napoli-coach Massimiliano Allegri is voor twee wedstrijden geschorst om beledigende opmerkingen en een agressieve houding tegenover de arbitrage in het duel van afgelopen zondag met AS Roma. De tuchtcommissie van de Serie A legde hem deze straf maandag op.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft FC Barcelona in El Clásico de eerste nederlaag van het seizoen in de Spaanse competitie bezorgd. In Camp Nou werd het 2-1 voor de bezoekers uit Madrid. Kylian Mbappé scoorde twee keer voor Real, Raphinha maakte het doelpunt van Barcelona.
19 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zondagavond zijn eerste minuten van het seizoen gemaakt bij FC Barcelona. Hij maakte in de 74e minuut een invalbeurt in El Clásico tegen Real Madrid bij een stand van 1-1. De Jong kwam nog niet in actie door een knieblessure die hij opliep bij het Nederlands elftal tijdens het WK voetbal van afgelopen zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
19 uur geledenALKMAAR (ANP) - FC Twente heeft de tiende speelronde van de Eredivisie afgesloten met een overwinning op AZ en is de club uit Alkmaar daarmee voorbijgestoken op de ranglijst. In het AFAS Stadion in Alkmaar werd het 0-2. Twente staat nu vierde met 20 punten, evenveel als nummer 5 AZ en nummer 3 PSV. Feyenoord is de koploper met 24 punten.
20 uur geledenFREIBURG (ANP) - Bayern München heeft dankzij een zege bij SC Freiburg de koppositie in de Bundesliga weer overgenomen van Borussia Dortmund. De Duitse landskampioen, die het in Freiburg moest doen zonder trainer Vincent Kompany, won met 3-1.
22 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft de goede vorm van de zeges op FC Groningen en Atalanta voortgezet met een overwinning bij Sparta Rotterdam. Op Het Kasteel won de ploeg van trainer Míchel Sánchez met 2-1 dankzij treffers van Tolu Arokodare en Abdellah Ouazane. Jens Toornstra scoorde voor Sparta.
23 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til zag PSV ook in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord (1-1) veel kansen missen. "Ik maak me pas zorgen als we geen mogelijkheden meer krijgen", zei de aanvallende middenvelder van de titelhouder. "Laten we het erop houden dat het even niet meezit."
1 dag geleden