Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Transfer PSV'er Bergwijn naar Spurs is rond

Transfer PSV'er Bergwijn naar Spurs is rond

EINDHOVEN (ANP) - Steven Bergwijn zet zijn carrière voort bij Tottenham Hotspur. Nadat PSV eerder al bevestigd had dat er een principeakkoord was bereikt met de Engelse club, volgde woensdag de mededeling dat de 22-jarige aanvaller is verkocht. Met de transfer zou ruim 30 miljoen euro zijn gemoeid.

Bergwijn tekende in Londen een contract tot de zomer van 2025. Hij krijgt rugnummer 23 in de selectie van de Portugese coach José Mourinho. "Het is een geweldige transfer naar een mooie club", meldde Bergwijn. "Het is een droom om in de Premier League te spelen. Er heerst een geweldige sfeer en de stadions zijn altijd vol. Ik wil scoren, assists geven en uitblinken, ook in de Champions League." En met een knipoog naar Ajax, waar hij een deel van de jeugdopleiding doorliep: "Het was mooi om de Spurs vorig jaar te zien winnen van Ajax."

De geboren Amsterdammer stapte in 2011 over naar de jeugdopleiding van PSV. In het voorjaar van 2014 tekende hij zijn eerste profcontract, waarna hij op 17-jarige leeftijd debuteerde in een bekerduel met Almere City. "Ik ben PSV dankbaar voor wat ze voor mij hebben gedaan. Ik ben blij dat ik ze met deze transfer iets terug kan geven."

Commotie

Bergwijn groeide in Eindhoven uit tot een vaste waarde en kwam in het kampioensseizoen 2017-2018 tot 32 competitiewedstrijden, waarin hij achtmaal scoorde. Het seizoen erop scoorde Bergwijn veertien keer in 33 duels. Dit seizoen speelde hij zestien duels in de eredivisie waarin hij vijf keer scoorde. Afgelopen zondag meldde de negenvoudig international zich af voor het duel met FC Twente omdat hij in zijn hoofd al te veel met Spurs bezig was. Het leidde tot wat commotie in Eindhoven, zeker door het opnieuw tegenvallende resultaat: 1-1. Bergwijn had nog een contract in Eindhoven tot de zomer van 2023.

Mourinho had eerder al gezegd dat er een aanvaller bij moest komen omdat spits Harry Kane langdurig geblesseerd is. Op het middenveld raakte hij zoals verwacht Christian Eriksen kwijt, die naar Internazionale is vertrokken. Diens vervanger is de Argentijn Giovani Lo Celso. De Spurs staan zesde in de Premier League en nemen het in de achtste finales van de Champions League op tegen RB Leipzig.

Meer uit Voetbal

Jurriën Timber traint na blessure nog apart bij Oranje

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is de voorbereiding op de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League begonnen zonder Jurriën Timber. De net van een blessure herstelde verdediger van Arsenal werkte aan de rand van het veld in Zeist een training af op de hometrainer, met naast zich assistent Ruud van Nistelrooij.

16 minuten geleden
Engeland ziet vijf spelers afhaken voor komende interlandperiode

LONDEN (ANP/RTR) - Bondscoach Thomas Tuchel van Engeland kan voor de komende interlands niet beschikken over Cole Palmer, Declan Rice, Marcus Rashford, Tino Livramento en Kobbie Mainoo. De vijf hebben zich geblesseerd afgemeld voor de wedstrijden in de Nations League tegen Spanje, Tsjechië, Kroatië en nogmaals Tsjechië.

2 uur geleden
Spaanse bondscoach De la Fuente verlengt contract tot na EK 2032

MADRID (ANP/RTR) - Bondscoach Luis de la Fuente van Spanje heeft zijn contract bij de Spaanse voetbalbond (RFEF) verlengd tot en met het EK van 2032. Dat maakte de RFEF bekend. De 65-jarige coach won met Spanje onder meer het afgelopen WK.

4 uur geleden
Van Dijk was er na gesprek met Xavi snel uit om door te gaan

ZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk was er na een gesprek met de nieuwe bondscoach Xavi Hernández snel uit om langer door te gaan als international. Dat vertelt de 35-jarige verdediger maandag in gesprek met ESPN.

4 uur geleden
Xavi ziet belangrijke rol voor bij Oranje teruggekeerde Veerman

ZEIST (ANP) - Xavi Hernández ziet bij het Nederlands elftal een belangrijke rol weggelegd voor Joey Veerman. De middenvelder van Borussia Dortmund raakte na het EK van 2024 buiten beeld bij de toenmalige bondscoach Ronald Koeman, maar is door zijn Spaanse vervanger direct weer bij de selectie gehaald.

5 uur geleden
Xavi belooft dat Oranje gaat spelen met passie en intensiteit

ZEIST (ANP) - Xavi Hernández wil nog niet veel kwijt over de manier waarop hij met het Nederlands elftal wil gaan voetballen. "We zullen het initiatief proberen te nemen. Ik kan beloven dat we met passie en intensiteit zullen spelen. Ik kan geen resultaten beloven", aldus Xavi, die vorige maand werd aangesteld als opvolger van Ronald Koeman.

5 uur geleden
Blessure AS Roma-aanvaller Malen valt mee

ZEIST (ANP) - De blessure die aanvaller Donyell Malen van AS Roma afgelopen weekend opliep, lijkt mee te vallen. Dat maakte bondscoach Xavi Hernández van het Nederlands elftal maandag duidelijk op een persconferentie.

6 uur geleden