Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Transfer PSV'er Bergwijn naar Spurs is rond

Transfer PSV'er Bergwijn naar Spurs is rond

EINDHOVEN (ANP) - Steven Bergwijn zet zijn carrière voort bij Tottenham Hotspur. Nadat PSV eerder al bevestigd had dat er een principeakkoord was bereikt met de Engelse club, volgde woensdag de mededeling dat de 22-jarige aanvaller is verkocht. Met de transfer zou ruim 30 miljoen euro zijn gemoeid.

Bergwijn tekende in Londen een contract tot de zomer van 2025. Hij krijgt rugnummer 23 in de selectie van de Portugese coach José Mourinho. "Het is een geweldige transfer naar een mooie club", meldde Bergwijn. "Het is een droom om in de Premier League te spelen. Er heerst een geweldige sfeer en de stadions zijn altijd vol. Ik wil scoren, assists geven en uitblinken, ook in de Champions League." En met een knipoog naar Ajax, waar hij een deel van de jeugdopleiding doorliep: "Het was mooi om de Spurs vorig jaar te zien winnen van Ajax."

De geboren Amsterdammer stapte in 2011 over naar de jeugdopleiding van PSV. In het voorjaar van 2014 tekende hij zijn eerste profcontract, waarna hij op 17-jarige leeftijd debuteerde in een bekerduel met Almere City. "Ik ben PSV dankbaar voor wat ze voor mij hebben gedaan. Ik ben blij dat ik ze met deze transfer iets terug kan geven."

Commotie

Bergwijn groeide in Eindhoven uit tot een vaste waarde en kwam in het kampioensseizoen 2017-2018 tot 32 competitiewedstrijden, waarin hij achtmaal scoorde. Het seizoen erop scoorde Bergwijn veertien keer in 33 duels. Dit seizoen speelde hij zestien duels in de eredivisie waarin hij vijf keer scoorde. Afgelopen zondag meldde de negenvoudig international zich af voor het duel met FC Twente omdat hij in zijn hoofd al te veel met Spurs bezig was. Het leidde tot wat commotie in Eindhoven, zeker door het opnieuw tegenvallende resultaat: 1-1. Bergwijn had nog een contract in Eindhoven tot de zomer van 2023.

Mourinho had eerder al gezegd dat er een aanvaller bij moest komen omdat spits Harry Kane langdurig geblesseerd is. Op het middenveld raakte hij zoals verwacht Christian Eriksen kwijt, die naar Internazionale is vertrokken. Diens vervanger is de Argentijn Giovani Lo Celso. De Spurs staan zesde in de Premier League en nemen het in de achtste finales van de Champions League op tegen RB Leipzig.

Meer uit Voetbal

Reserves van Oranje verliezen van tweede keus Oezbekistan

NEW YORK (ANP) - De reserves van het Nederlands elftal hebben een trainingswedstrijd tegen de tweede keus van Oezbekistan verloren. Ze gingen met 2-1 onderuit in een leeg Icahn Stadium in New York.

30 minuten geleden
Scheidsrechter Makkelie leidt eerste duel van de VS op het WK

LOS ANGELES (ANP) - Danny Makkelie leidt in de nacht van vrijdag op zaterdag de eerste wedstrijd van de Verenigde Staten op het WK tegen Paraguay. Dat heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt.

1 uur geleden
Koeman: basisplaats tegen Japan wordt kort dag voor Depay

NEW YORK (ANP) - Ronald Koeman schat de kans niet hoog in dat Memphis Depay zondag met het Nederlands elftal aan de eerste wedstrijd op het WK tegen Japan begint. "Ik heb met hem gesproken en ik vind hem niet voor de volle 100 procent fit", zei de bondscoach na een moeizaam gewonnen oefenwedstrijd tegen Oezbekistan (2-1) in New York. "Hij speelt zo met de reserves mee en we hebben nog een aantal trainingen. Ik sluit niets uit, maar het wordt kort dag, ja."

1 uur geleden
Koeman: we krijgen veel kansen, maar scoren te weinig

NEW YORK (ANP) - Ronald Koeman zag het Nederlands elftal in de laatste oefeninterland voor het WK tegen Oezbekistan (2-1) dezelfde fouten maken als woensdag tijdens de verloren oefeninterland tegen Algerije (0-1). "We creëren veel kansen, maar scoren in twee duels slechts twee keer met een strafschop", zei hij aan de rand van het veld in een leeg Icahn Stadium in New York.

1 uur geleden
Koeman moet ernst van heupblessure doelman Verbruggen afwachten

NEW YORK (ANP) - Ronald Koeman kon vlak na de gewonnen oefeninterland van het Nederlands elftal tegen Oezbekistan (2-1) nog niet vertellen hoe ernstig de blessure van Bart Verbruggen is. "Hij had volgens mij last van een heup. We moeten dit even afwachten. Hij zal onderzocht worden", zei hij in New York.

1 uur geleden
Aanvalster Miedema heeft knieoperatie ondergaan

MANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema heeft opnieuw een knieoperatie ondergaan. Haar Engelse voetbalclub Manchester City meldde dat de Nederlandse spits succesvol is geopereerd en zich richt op het herstel op weg naar het nieuwe seizoen.

1 uur geleden
Van Dijk blij dat Oranje duel met Oezbekistan heeft gewonnen

NEW YORK (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk is blij dat het Nederlands elftal het oefenduel met Oezbekistan winnend heeft afgesloten. "Dat geeft een goed gevoel", zei hij na de 2-1-zege op Oezbekistan bij de NOS.

1 uur geleden