Transfer PSV'er Bergwijn naar Spurs is rond
EINDHOVEN (ANP) - Steven Bergwijn zet zijn carrière voort bij Tottenham Hotspur. Nadat PSV eerder al bevestigd had dat er een principeakkoord was bereikt met de Engelse club, volgde woensdag de mededeling dat de 22-jarige aanvaller is verkocht. Met de transfer zou ruim 30 miljoen euro zijn gemoeid.
Bergwijn tekende in Londen een contract tot de zomer van 2025. Hij krijgt rugnummer 23 in de selectie van de Portugese coach José Mourinho. "Het is een geweldige transfer naar een mooie club", meldde Bergwijn. "Het is een droom om in de Premier League te spelen. Er heerst een geweldige sfeer en de stadions zijn altijd vol. Ik wil scoren, assists geven en uitblinken, ook in de Champions League." En met een knipoog naar Ajax, waar hij een deel van de jeugdopleiding doorliep: "Het was mooi om de Spurs vorig jaar te zien winnen van Ajax."
De geboren Amsterdammer stapte in 2011 over naar de jeugdopleiding van PSV. In het voorjaar van 2014 tekende hij zijn eerste profcontract, waarna hij op 17-jarige leeftijd debuteerde in een bekerduel met Almere City. "Ik ben PSV dankbaar voor wat ze voor mij hebben gedaan. Ik ben blij dat ik ze met deze transfer iets terug kan geven."
Commotie
Bergwijn groeide in Eindhoven uit tot een vaste waarde en kwam in het kampioensseizoen 2017-2018 tot 32 competitiewedstrijden, waarin hij achtmaal scoorde. Het seizoen erop scoorde Bergwijn veertien keer in 33 duels. Dit seizoen speelde hij zestien duels in de eredivisie waarin hij vijf keer scoorde. Afgelopen zondag meldde de negenvoudig international zich af voor het duel met FC Twente omdat hij in zijn hoofd al te veel met Spurs bezig was. Het leidde tot wat commotie in Eindhoven, zeker door het opnieuw tegenvallende resultaat: 1-1. Bergwijn had nog een contract in Eindhoven tot de zomer van 2023.
Mourinho had eerder al gezegd dat er een aanvaller bij moest komen omdat spits Harry Kane langdurig geblesseerd is. Op het middenveld raakte hij zoals verwacht Christian Eriksen kwijt, die naar Internazionale is vertrokken. Diens vervanger is de Argentijn Giovani Lo Celso. De Spurs staan zesde in de Premier League en nemen het in de achtste finales van de Champions League op tegen RB Leipzig.
Meer uit Voetbal
OSLO (ANP) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft een serie klachten ingediend bij twee commissies van de FIFA. Dat heeft de bond dinsdag bekendgemaakt in een uitgebreide verklaring. De klachten hebben betrekking op drie onderwerpen: de FIFA-vredesprijs, de ingetrokken schorsing van Folarin Balogun tijdens het WK en het inmiddels ingetrokken commercialiseringsplan rond FIFA Forward Enterprise.
41 minuten geledenPARAMARIBO (ANP) - Suriname heeft na afloop van de verloren wedstrijd tegen Guatemala in de Nations League van de Midden- en Noord-Amerikaanse bond CONCACAF zijn beklag gedaan over racisme. Volgens Brian Tevreden, directeur voetbalzaken van de Surinaamse voetbalbond, hoorden de spelers de gehele wedstrijd "apengeluiden" van het publiek in Guatemala-Stad. Guatemala won het duel met 1-0.
3 uur geledenGUATEMALA-STAD (ANP) - Suriname heeft door een nederlaag bij Guatemala naast een plek in de kwartfinales van de Nations League van de Midden- en Noord-Amerikaanse voetbalbond CONCACAF gegrepen. De ploeg van bondscoach Henk Fraser verloor door een laat doelpunt met 1-0 in Guatemala-Stad.
6 uur geledenSAINT-DENIS (ANP) - Mark van Bommel heeft als bondscoach van het Belgische nationale voetbalelftal opnieuw verloren van Frankrijk. In de Nations League gingen de Rode Duivels maandagavond een week na de 1-0-thuisnederlaag met 4-1 onderuit in de uitwedstrijd tegen het Franse elftal van bondscoach Zinédine Zidane.
16 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda wil de "hardst mogelijke maatregelen" tegen de supporter die afgelopen zaterdag tijdens de uitwedstrijd tegen Vitesse in het Gelredome vuurwerk heeft afgestoken op een toilet. Door de rondvliegende stukken raakten vijf mensen gewond: drie supporters en twee stewards. Een verdachte is door de politie aangehouden en wordt nog vastgehouden, meldt NAC in een verklaring op de website van de club.
19 uur geledenTURIJN (ANP) - Jorrel Hato is als enige Nederlander genomineerd voor de Golden Boy-award, de prijs voor de meest talentvolle voetballer in het Europese clubvoetbal. Dat heeft de Italiaanse sportkrant Tuttosport, de organisator van de prijs, maandag bekendgemaakt. Eerder wonnen Rafael van der Vaart (2003) en Matthijs de Ligt (2018) de prijs voor voetballers jonger dan 21.
20 uur geledenLISSABON (ANP) - Voorzitter Pedro Proença van de Portugese voetbalbond wil dat de rel rond Cristiano Ronaldo bij de Portugese selectie wordt opgelost. Volgens de voorzitter berust de hele zaak op een misverstand en is de band met de vedette hecht.
1 dag geleden