Transfer PSV'er Bergwijn naar Spurs is rond
EINDHOVEN (ANP) - Steven Bergwijn zet zijn carrière voort bij Tottenham Hotspur. Nadat PSV eerder al bevestigd had dat er een principeakkoord was bereikt met de Engelse club, volgde woensdag de mededeling dat de 22-jarige aanvaller is verkocht. Met de transfer zou ruim 30 miljoen euro zijn gemoeid.
Bergwijn tekende in Londen een contract tot de zomer van 2025. Hij krijgt rugnummer 23 in de selectie van de Portugese coach José Mourinho. "Het is een geweldige transfer naar een mooie club", meldde Bergwijn. "Het is een droom om in de Premier League te spelen. Er heerst een geweldige sfeer en de stadions zijn altijd vol. Ik wil scoren, assists geven en uitblinken, ook in de Champions League." En met een knipoog naar Ajax, waar hij een deel van de jeugdopleiding doorliep: "Het was mooi om de Spurs vorig jaar te zien winnen van Ajax."
De geboren Amsterdammer stapte in 2011 over naar de jeugdopleiding van PSV. In het voorjaar van 2014 tekende hij zijn eerste profcontract, waarna hij op 17-jarige leeftijd debuteerde in een bekerduel met Almere City. "Ik ben PSV dankbaar voor wat ze voor mij hebben gedaan. Ik ben blij dat ik ze met deze transfer iets terug kan geven."
Commotie
Bergwijn groeide in Eindhoven uit tot een vaste waarde en kwam in het kampioensseizoen 2017-2018 tot 32 competitiewedstrijden, waarin hij achtmaal scoorde. Het seizoen erop scoorde Bergwijn veertien keer in 33 duels. Dit seizoen speelde hij zestien duels in de eredivisie waarin hij vijf keer scoorde. Afgelopen zondag meldde de negenvoudig international zich af voor het duel met FC Twente omdat hij in zijn hoofd al te veel met Spurs bezig was. Het leidde tot wat commotie in Eindhoven, zeker door het opnieuw tegenvallende resultaat: 1-1. Bergwijn had nog een contract in Eindhoven tot de zomer van 2023.
Mourinho had eerder al gezegd dat er een aanvaller bij moest komen omdat spits Harry Kane langdurig geblesseerd is. Op het middenveld raakte hij zoals verwacht Christian Eriksen kwijt, die naar Internazionale is vertrokken. Diens vervanger is de Argentijn Giovani Lo Celso. De Spurs staan zesde in de Premier League en nemen het in de achtste finales van de Champions League op tegen RB Leipzig.
Meer uit Voetbal
ATLANTA (ANP) - Kaapverdië heeft voor een grote verrassing gezorgd door gelijk te spelen tegen Spanje bij het debuut op het WK voetbal. In het Atlanta Stadium hielden de voetballers uit Kaapverdië, onder wie enkele in Rotterdam geboren spelers, de Europees kampioen op 0-0 en zorgden daarmee meteen voor het eerste WK-punt ooit.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Engelse voetbalclub Crystal Palace heeft Pierre Sage vastgelegd als nieuwe trainer. De 47-jarige Fransman tekent een contract voor drie jaar bij de winnaar van de Conference League. Hij is de opvolger van Oliver Glasner, die in januari al bekendmaakte dat hij Crystal Palace zou verlaten in de zomer.
1 uur geledenPALM BEACH GARDENS (ANP) - De Portugese ploeg brengt veel tijd door op het strand om te wennen aan de warmte. Dat zei middenvelder Matheus Nunes als reactie op kritiek van Portugese media dat de spelers opvallend veel gebruik zouden maken van de strandfaciliteiten bij het trainingscomplex in Palm Beach Gardens (Florida). Portugal speelt woensdag zijn eerste wedstrijd op het WK tegen de Democratische Republiek Congo in Houston.
1 uur geledenDALLAS (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben zich na de training van maandag in Dallas vermaakt met hun familie, partners en kinderen. Nadat bondscoach Ronald Koeman klaar was met zijn oefensessie op de Southern Methodist University, renden de kinderen van de internationals het veld op om een balletje te trappen met hun vaders.
2 uur geledenDALLAS (ANP) - Nigel de Jong blijft ondanks het overlijden van zijn vader Jerry in het trainingskamp van het Nederlands elftal in de Verenigde Staten. "Na een langdurig ziekteproces en in nauw overleg met mijn familie heb ik ervoor gekozen om op dit moment bij het Nederlands elftal en staf in de Verenigde Staten te blijven", reageert de directeur topvoetbal van de KNVB. "Dat is een persoonlijke en zorgvuldige afweging geweest, waar ik op dit moment niet verder op wil ingaan. Ik vraag iedereen om de privacy van mij en mijn familie in deze moeilijke periode te respecteren."
2 uur geledenDALLAS (ANP) - Het Nederlands elftal is een dag na het gelijkspel tegen Japan op het wereldkampioenschap (2-2) de voorbereiding op de ontmoeting met Zweden gestart. Bondscoach Ronald Koeman verscheen op het trainingsveld van de Southern Methodist University in Dallas met al zijn 26 selectiespelers. De familieleden, partners en kinderen van de spelers mochten de training op de tribune bijwonen.
3 uur geledenVALENCIA (ANP/RTR) - De Spaanse voetballer Rafa Mir is door een rechtbank in Valencia veroordeeld tot acht en een half jaar cel wegens seksueel misbruik en mishandeling met letsel tot gevolg. De 28-jarige Spanjaard werd in 2024 aangehouden, nadat een vrouw aangifte van seksueel misbruik tegen hem had gedaan. Zijn advocaat meldde destijds dat de geslachtsgemeenschap met consent zou hebben plaatsgevonden.
4 uur geleden