Transfer Özil naar Fenerbahçe eindelijk rond
LONDEN (ANP) - De transfer van middenvelder Mesut Özil naar Fenerbahçe is eindelijk rond. Dat meldt zijn oude club Arsenal waarvoor de voormalig Duits international sinds 2013 uitkwam. Özil kwam in Londen al sinds de hervatting van het afgelopen seizoen na de coronapauze niet meer aan spelen toe. Zelf liet hij vorige week al optekenen dat het Turkse Fenerbahçe zijn nieuwe club wordt.
"Ik bedank de club voor de geweldige tijd die ik heb gehad", liet Özil optekenen. "Ik zal altijd dankbaar zijn voor de steun die ik hier vanuit de club en van de fans heb gevoeld." Özil (32) heeft al sinds maart geen wedstrijd meer gevoetbald. Hij behoorde in Londen tot de grootverdieners. Onder Arsène Wenger was hij een van de bepalende spelers, maar diens opvolger Unai Emery hield hem al regelmatig op de bank. Huidig trainer Mikel Arteta nam Özil niet op in zijn selectie, de Spanjaard voerde "voetbalredenen' als oorzaak aan. "De successen die de club met Özil heeft behaald, behoren voor altijd tot de geschiedenis van de club", aldus Arteta.
Fenerbahçe kwam niet veel later met de melding dat Özil een contract voor 3,5 jaar heeft getekend. De middenvelder kreeg in Duitsland veel kritiek nadat hij zich kort voor het WK van 2018 had laten fotograferen met de omstreden Turkse president Recep Tayyip Erdogan, die een jaar later ook als getuige op zijn huwelijk fungeerde. Hij besloot niet meer voor Duitsland te willen uitkomen.
Meer uit Voetbal
MEXICO-STAD (ANP) - Mexico is "zeer goed voorbereid" op het WK voetbal in eigen land. Dat zei bondscoach Javier Aguirre (67) van het Mexicaanse elftal een dag voor de openingsceremonie bij een persconferentie in het Mexico City Stadium.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Gianni Infantino (56) voorspelt "een spectaculair WK" waarvan de winnaar moeilijk te voorspellen is. De FIFA-voorzitter keek bij een persconferentie in Mexico-Stad vooruit naar het 23e WK. Op donderdag is in het Mexico City Stadium de openingsceremonie. Daarna wordt om 21.00 uur (Nederlandse tijd) de wedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika gespeeld.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Gianni Infantino noemt het WK "het grootste evenement in de geschiedenis van de mensheid". Dat zei de FIFA-voorzitter een dag voor het openingsduel van het 23e WK op een persconferentie in de hoofdstad van Mexico. Op donderdag begint het eindtoernooi waaraan 48 landen deelnemen in Mexico-Stad.
3 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Virgil van Dijk weet dat de finale van het WK voetbal zijn honderdste interland voor het Nederlands elftal kan worden. "Daar ben ik me zeker van bewust", zei de aanvoerder op een persconferentie na de training. "Dat zou heel speciaal zijn, maar daar focus ik mezelf nu niet op. De eerste groepswedstrijd van zondag tegen Japan is het enige dat nu telt."
4 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Het officiële FIFA-fanfestival in het hart van Mexico-Stad op de Plaza de la Constitución wordt mogelijk vanwege aanhoudende protesten van de lerarenvakbond gesloten. Op woensdag aan het einde van de middag en op donderdag staan verschillende demonstraties op het programma van onder anderen leraren en moeders die op zoek zijn naar verdwenen kinderen.
4 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Ronald Koeman weet met welke ploeg hij zondag aan het eerste WK-duel van het Nederlands elftal met Japan begint. "Als ik nu nog veel twijfels zou hebben, dan heb ik mijn huiswerk niet goed gedaan", zei de bondscoach op een persconferentie in Kansas City.
5 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Ronald Koeman verwacht dat Bart Verbruggen zondag het doel van het Nederlands elftal kan verdedigen in het eerste WK-duel met Japan. "We denken dat hij het gaat halen", zei de bondscoach. "Maar we moeten het wel van dag tot dag bekijken. Hij heeft een kneuzing, dus we moeten afwachten hoe het afloopt."
5 uur geleden