Transfer Özil naar Fenerbahçe eindelijk rond
LONDEN (ANP) - De transfer van middenvelder Mesut Özil naar Fenerbahçe is eindelijk rond. Dat meldt zijn oude club Arsenal waarvoor de voormalig Duits international sinds 2013 uitkwam. Özil kwam in Londen al sinds de hervatting van het afgelopen seizoen na de coronapauze niet meer aan spelen toe. Zelf liet hij vorige week al optekenen dat het Turkse Fenerbahçe zijn nieuwe club wordt.
"Ik bedank de club voor de geweldige tijd die ik heb gehad", liet Özil optekenen. "Ik zal altijd dankbaar zijn voor de steun die ik hier vanuit de club en van de fans heb gevoeld." Özil (32) heeft al sinds maart geen wedstrijd meer gevoetbald. Hij behoorde in Londen tot de grootverdieners. Onder Arsène Wenger was hij een van de bepalende spelers, maar diens opvolger Unai Emery hield hem al regelmatig op de bank. Huidig trainer Mikel Arteta nam Özil niet op in zijn selectie, de Spanjaard voerde "voetbalredenen' als oorzaak aan. "De successen die de club met Özil heeft behaald, behoren voor altijd tot de geschiedenis van de club", aldus Arteta.
Fenerbahçe kwam niet veel later met de melding dat Özil een contract voor 3,5 jaar heeft getekend. De middenvelder kreeg in Duitsland veel kritiek nadat hij zich kort voor het WK van 2018 had laten fotograferen met de omstreden Turkse president Recep Tayyip Erdogan, die een jaar later ook als getuige op zijn huwelijk fungeerde. Hij besloot niet meer voor Duitsland te willen uitkomen.
Meer uit Voetbal
MIAMI (ANP) - Lionel Messi is als eerste voetballer ooit voor het tweede jaar op rij topscorer geworden in de Amerikaanse voetbalcompetitie MLS. De Argentijn ontving daarvoor de Amerikaanse versie van de Gouden Schoen. De 39-jarige vedette kwam in 34 wedstrijden tot 26 doelpunten voor Inter Miami. Hij bleef Petar Musa van FC Dallas voor, die 22 keer scoorde.
1 uur geledenVALENCIA (ANP) - Real Madrid heeft zaterdagavond in de Spaanse competitie met 3-0 gewonnen op bezoek bij Valencia. Daarmee komt Real op 30 punten, evenveel als koploper FC Barcelona, dat zondag een uitwedstrijd speelt tegen Atlético Madrid.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft zaterdagavond de zevende wedstrijd op rij gewonnen in de Franse competitie. In het eigen Parc des Princes werd ES Troyes met 1-0 verslagen door de regerend landskampioen. Illja Zabarny maakte in de 39e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft zaterdagavond in Rotterdam met 1-0 gewonnen van Excelsior. Het enige doelpunt in de wedstrijd, die weinig hoogtepunten kende, kwam van de voet van Eredivisietopscorer Søren Tengstedt. Door de overwinning komt Go Ahead op 17 punten en staat het voorlopig achtste. Excelsior blijft vijftiende met 11 punten.
11 uur geledenROME (ANP) - AS Roma heeft zaterdagavond in het Stadio Olimpico met 3-0 gewonnen van Sassuolo in de Serie A. Daarmee komt de club van Donyell Malen, Marten de Roon en Devyne Rensch op 27 punten, 1 punt minder dan koploper en stadsgenoot Lazio, dat zondag op bezoek gaat bij Napoli.
11 uur geledenCAÏRO (ANP) - De Egyptische voetbalbond (EFA) heeft bondscoach Hossam Hassan (60) ontslagen. Dat heeft de EFA zaterdag bekendgemaakt in een verklaring op de eigen site. Hassan leidde het Egyptische nationale voetbalelftal afgelopen zomer op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico naar een plek bij de laatste zestien. Daar verloor het land na een tumultueuze slotfase van de latere verliezend finalist Argentinië.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft vijf dagen na het ontslag van trainer Robin Peter de tweede overwinning van dit Eredivisieseizoen geboekt. In eigen huis won de ploeg zaterdag, onder leiding van interim-trainer Levi Schwiebbe, met 3-1 van Sparta Rotterdam. Door de overwinning komt ADO op 9 punten en staat de club nog altijd zeventiende. Sparta blijft met 12 punten op de elfde plaats.
12 uur geleden