Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Transfer Özil naar Fenerbahçe eindelijk rond

Transfer Özil naar Fenerbahçe eindelijk rond

LONDEN (ANP) - De transfer van middenvelder Mesut Özil naar Fenerbahçe is eindelijk rond. Dat meldt zijn oude club Arsenal waarvoor de voormalig Duits international sinds 2013 uitkwam. Özil kwam in Londen al sinds de hervatting van het afgelopen seizoen na de coronapauze niet meer aan spelen toe. Zelf liet hij vorige week al optekenen dat het Turkse Fenerbahçe zijn nieuwe club wordt.

"Ik bedank de club voor de geweldige tijd die ik heb gehad", liet Özil optekenen. "Ik zal altijd dankbaar zijn voor de steun die ik hier vanuit de club en van de fans heb gevoeld." Özil (32) heeft al sinds maart geen wedstrijd meer gevoetbald. Hij behoorde in Londen tot de grootverdieners. Onder Arsène Wenger was hij een van de bepalende spelers, maar diens opvolger Unai Emery hield hem al regelmatig op de bank. Huidig trainer Mikel Arteta nam Özil niet op in zijn selectie, de Spanjaard voerde "voetbalredenen' als oorzaak aan. "De successen die de club met Özil heeft behaald, behoren voor altijd tot de geschiedenis van de club", aldus Arteta.

Fenerbahçe kwam niet veel later met de melding dat Özil een contract voor 3,5 jaar heeft getekend. De middenvelder kreeg in Duitsland veel kritiek nadat hij zich kort voor het WK van 2018 had laten fotograferen met de omstreden Turkse president Recep Tayyip Erdogan, die een jaar later ook als getuige op zijn huwelijk fungeerde. Hij besloot niet meer voor Duitsland te willen uitkomen.

Meer uit Voetbal

Marokkaanse bondscoach: Amrabat ontevreden vanwege speeltijd

RABAT (ANP/RTR) - De Marokkaanse voetbalbondscoach Mohamed Ouahbi zegt dat Sofyan Amrabat bedankt heeft voor het Marokkaanse elftal omdat hij vindt dat hij te weinig speeltijd krijgt. Dat zei hij tijdens een persconferentie waar hij zijn selectie bekendmaakte voor de kwalificatiewedstrijden voor de Afrika Cup tegen Gabon en Lesotho en het oefenduel met Ghana.

51 minuten geleden
Ajacied Ouazane (17) voor het eerst opgeroepen voor Marokko

RABAT (ANP) - Ajacied Abdellah Ouazane is voor het eerst opgeroepen voor het nationale elftal van Marokko. De 17-jarige geboren Amsterdammer hoort bij de selectie voor de kwalificatiewedstrijden voor de Afrika Cup tegen Gabon en Lesotho en het oefenduel met Ghana van de komende weken.

4 uur geleden
Debuterende Klopp roept Ter Stegen op voor interland tegen Oranje

FRANKFURT (ANP/DPA) - Jürgen Klopp heeft Ajax-doelman Marc ter Stegen opgeroepen voor zijn eerste wedstrijden als bondscoach van de Duitse voetballers. Klopp debuteert volgende week donderdag in het Nations Leagueduel met Oranje, drie dagen later gevolgd door een thuiswedstrijd tegen Griekenland.

7 uur geleden
Bogarde volgt Echteld op als assistent-trainer bij Jong Oranje

ZEIST (ANP) - Oud-international Winston Bogarde volgt Leeroy Echteld op als assistent-trainer bij Jong Oranje. Echteld werkt sinds begin dit jaar als hoofdtrainer bij AZ. Bij Jong Oranje bestaat de technische staf van bondscoach Michael Reiziger nu uit assistent-trainers Said Bakkati en Bogarde en keeperstrainer Khalid Benlahsen.

7 uur geleden
Messi helpt Inter Miami met honderdste doelpunt aan Campeones Cup

MIAMI (ANP/DPA) - Lionel Messi heeft met zijn honderdste treffer voor Inter Miami bijgedragen aan het veroveren van de Campeones Cup. In het duel van de Amerikaanse kampioen met de Mexicaanse kampioen Cruz Azul (2-0) verzorgde de 39-jarige Argentijn halverwege de eerste helft de openingstreffer met een kopbal. Bij de 2-0 van de Braziliaan Casemiro was Messi de aangever.

8 uur geleden
Depay met Corinthians uit Copa Libertadores na gemiste strafschop

SAO PAULO (ANP) - Memphis Depay is met zijn Braziliaanse club Corinthians uitgeschakeld in de kwartfinales van de Copa Libertadores, de Zuid-Amerikaanse Champions League. De 32-jarige spits van het Nederlands elftal miste in het thuisduel met het Argentijnse Estudiantes in de elfde minuut van de blessuretijd een strafschop, waardoor Corinthians geen verlenging afdwong: 0-1. De Argentijn Alexis Castro maakte in de 87e minuut het enige doelpunt, wat genoeg was na de 1-1 uit het heenduel.

8 uur geleden
Barcelona boekt zeer ruime zege op Racing Santander

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft ook zijn zesde wedstrijd in La Liga met ruime cijfers gewonnen. De ploeg van trainer Hansi Flick was voor eigen publiek met 7-2 te sterk voor het gepromoveerde Racing Santander. Aanvoerder Raphinha was goed voor een hattrick.

17 uur geleden