Transavia weet nog niet hoe schade door storing wordt afgehandeld
AMSTERDAM (ANP) - Transavia zoekt nog uit hoe de financiële schade wordt afgehandeld die voor de vliegmaatschappij is ontstaan door de storing op Eindhoven Airport. Door een storing in het netwerk van Defensie annuleerde de luchtvaartmaatschappij woensdag tien retourvluchten.
Een woordvoerder geeft aan geen uitspraken te willen doen over bijvoorbeeld het verhalen van de schade. "Onze eerste zorg is nu dat alle passagiers geholpen zijn." TUI en Ryanair geven aan nog niks te kunnen zeggen over de financiële gevolgen.
Door de storing konden woensdag de hele dag geen vliegtuigen landen of vertrekken in Eindhoven. Vluchten werden geannuleerd of verplaatst naar omliggende vliegvelden als Maastricht, Brussel, Düsseldorf of Weeze. Transavia liet onder meer een vlucht naar Alicante vanaf Schiphol vertrekken in plaats van Eindhoven. Passagiers kregen het advies contact met het servicecenter van de maatschappij op te nemen om hun vlucht om te boeken.
De woordvoerder heeft geen beeld van het aantal passagiers dat uiteindelijk geholpen is of juist nog op een oplossing wacht voor hun geannuleerde vlucht.
Meer uit Binnenland
SOEST (ANP) - Aan de Rumpler in Soesterberg is vrijdagavond asbest aangetroffen, meldt de Veiligheidsregio Utrecht. De hulpdiensten waren massaal aanwezig in de wijk waar het asbest werd gevonden, maar er is geen acuut gezondheidsgevaar.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De bruine kroeg komt op de Nederlandse lijst van immaterieel erfgoed. Dat heeft fractievoorzitter van de PvdA in Amsterdam Lian Heinhuis vrijdagavond bekendgemaakt in het tv-programma Café Kockelmann.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Telegraaf heeft een passage verwijderd uit een artikel van 5 maart over Nederlanders die vastzitten in het Midden-Oosten. Het gaat om een interview met een vrouw, Tamara Harema, die zelf repatriëringsvluchten zou organiseren van Oman naar Nederland. Eerder haalde de krant al de bijbehorende foto weg. Onderzoekscollectief Bellingcat meldde donderdag dat de foto vermoedelijk met AI was gemaakt en dat de vluchten waar Harema over sprak, niet leken te bestaan.
6 uur geledenTILBURG (ANP) - De politie heeft vrijdagmiddag woningen doorzocht in Tilburg van personen die worden verdacht van betrokkenheid bij de explosie bij de synagoge in Rotterdam. Een woordvoerder van de politie bevestigt berichtgeving hierover door Omroep Brabant.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Simpelere regels zijn volgens meerdere gemeenteraadskandidaten een manier om meer woningen te bouwen, zeggen ze in het NOS-radiodebat in aanloop naar de verkiezingen. Een deel van die regels ligt buiten de macht van gemeenten.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft naar aanleiding van de Iranoorlog de afgelopen dagen gebeld met de staatshoofden van Jordanië, Oman en Qatar. Hij belde ook met de kroonprins van Koeweit. De koning wil met de gesprekken steun en solidariteit bieden, laat de Rijksvoorlichtingsdienst weten. De komende dagen belt hij nog andere staatshoofden in de regio.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten mogen zelf regels maken over het gebruik van onder meer staalslakken. Dat schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Milieu, CDA) in een Kamerbrief nadat hierover onduidelijkheid was ontstaan onder gemeenten. Landelijk is er al een tijdelijk verbod en een vergunningplicht voor staalslakken, omdat dit restproduct van de staalproductie giftig kan zijn.
8 uur geleden