Transavia vliegt volgende zomer niet vanaf Groningen
SCHIPHOL (ANP) - Transavia vliegt volgende zomer niet vanaf Groningen Eelde Airport. Volgens de budgetvliegmaatschappij van KLM is er bij touroperators momenteel weinig vraag naar vluchten vanaf de Groningse luchthaven. Vandaar dat het Noord-Nederlandse vliegveld uit de dienstregeling voor volgende zomer is geschrapt.
In het huidige zomerschema staan nog meerdere vluchten per week vanaf Groningen, naar het Spaanse Mallorca en Heraklion op het Griekse eiland Kreta. Dat er volgend jaar niet vanaf Groningen gevlogen wordt, betekent volgens een zegsvrouw niet dat Transavia de luchthaven daar voorgoed vaarwel heeft gezegd. Het vliegschema wordt elk seizoen opnieuw bekeken.
Transavia heeft het zomerschema voor 2021 dit jaar eerder dan gebruikelijk bekendgemaakt. Op die manier hebben passagiers met een voucher of passagiers die hun vlucht willen omboeken, meer mogelijkheden om een reis te plannen, aldus de maatschappij. Vanwege de coronacrisis zijn er momenteel veel mensen met vouchers.
In totaal vliegt Transavia in de zomer van 2021 op 73 bestemmingen vanaf de luchthavens Schiphol, Eindhoven Airport en Rotterdam The Hague Airport. Nieuw is dat de maatschappij dan ook op Fez in Marokko gaat vliegen. De vluchten naar Fez die aankomend winterseizoen starten vanaf Rotterdam The Hague Airport, worden ook volgend jaar zomer aangeboden. Het zomerschema van Transavia start op 1 april en loopt tot en met 31 oktober.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is dinsdag weer gestegen na de flinke daling een dag eerder. De stijging volgde op nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iran. De Amerikaanse strijdkrachten vielen maandagnacht doelen aan in het zuiden van Iran. Doelwit waren onder andere boten die mijnen wilden leggen en raketlanceerinstallaties. Volgens Washington ging het om zelfverdedigingsaanvallen.
29 minuten geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Sam Altman, topman van OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, zegt dat de ontwikkeling van AI niet zoveel banen voor hoger opgeleiden heeft gekost als waarvoor werd gevreesd. Dit zei hij tijdens een conferentie van de Commonwealth Bank of Australia. Hij onderbouwde zijn uitspraken niet met cijfers.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet dinsdag weinig beweging zien. Beleggers namen een afwachtende houding aan na de nieuwe aanvallen van de Amerikaanse strijdkrachten op doelen in het zuiden van Iran. Volgens Washington ging het om zelfverdedigingsaanvallen. Volgens de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio is een akkoord om de oorlog te beƫindigen echter "nog steeds mogelijk".
2 uur geledenTAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - De Taiwanese beurs heeft die van India ingehaald wat marktwaarde betreft. De aandelenmarkt van het eiland is nu de op vier na grootste ter wereld, na de Verenigde Staten, China, Japan en Hongkong. De opmars van Taiwan in de wereldwijde aandelenranglijst komt vooral door de sterke stijging van de beurswaarde van Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC), de grootste chipfabrikant ter wereld.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is deze tweede pinksterdag opnieuw gesloten op een hogere stand dan ooit. Beleggers waren optimistisch vanwege de positieve berichten over een mogelijk einde van de oorlog in Iran. Aanleiding daarvoor waren uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump, die zaterdag zei dat er grotendeels overeenstemming is over een akkoord met Iran.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Techinvesteerder Prosus wil af van de Europese verplichting om zijn aandeel in de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero te verkopen. Dat stelde de Europese Commissie vorig jaar uit concurrentieoverwegingen als voorwaarde voor de overname van Just Eat Takeaway, het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl. Maar het aan de Amsterdamse beurs genoteerde Prosus wil niet verdergaan met het verkopen van het belang zolang Uber bezig is Delivery Hero over te nemen. Daartoe heeft Prosus een verzoek ingediend bij de EU, melden bronnen aan persbureau Bloomberg.
18 uur geledenLEIDEN (ANP/DPA) - De grootste vliegtuigfabrikant ter wereld, Airbus, kampt nog steeds met leveringsproblemen. De Australische luchtvaartmaatschappij Qantas krijgt het eerste van de twaalf bestelde aangepaste A350-toestellen nu pas in april 2027, heeft Airbus maandag bekendgemaakt. Qantas had op levering gerekend voor eind 2026.
23 uur geleden