Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Transavia vliegt hele zomer niet naar Libanon om spanningen

Transavia vliegt hele zomer niet naar Libanon om spanningen

SCHIPHOL (ANP) - Transavia vliegt het hele zomerseizoen niet van en naar Libanon, meldt de luchtvaartmaatschappij. Eerder besloot Transavia alle vluchten naar hoofdstad Beiroet vanaf onder meer Schiphol te schrappen tot en met 7 augustus, nadat de spanningen in die regio waren opgelopen.

De luchtvaartmaatschappij besloot vorige week maandag tijdelijk niet meer naar Beiroet te vliegen. Die vliegstop werd steeds verlengd met enkele dagen, maar nu heeft Transavia een besluit voor de hele zomer genomen. "Met deze beslissing bieden we voor de komende maanden duidelijkheid en voorkomen we last-minute annuleringen", stelt de luchtvaartmaatschappij. Ook mijdt Transavia het luchtruim van Libanon.

Transavia was de enige die onlangs nog van Schiphol naar Beiroet vloog. Dat deed de luchtvaartmaatschappij doorgaans vier keer per week.

Twaalf tieners

De spanningen in Libanon zijn ruim een week geleden opgelopen, na een raketaanval op Majdal Shams in de door Israël bezette Golanhoogten. Bij die aanval zijn twaalf tieners overleden. Sindsdien worden regelmatig aanvallen gedaan in die regio.

Het ministerie van Buitenlandse Zaken riep Nederlanders in Libanon zondag opnieuw op het land te verlaten. "In de afgelopen dagen is de situatie verder verslechterd en is de kans op escalatie van het conflict tussen Israël en Hezbollah verder toegenomen", meldde de Nederlandse ambassade in Beiroet.

Lufthansa

Andere luchtvaartmaatschappijen hebben onlangs ook besloten niet meer van en naar Libanon te gaan. Zo vliegt het Duitse Lufthansa tot en met volgende week maandag niet naar Beiroet. Air France liet vorige week weten het Libanese en Israëlische luchtruim niet meer te gebruiken.

Meer uit Financieel

FNV: honderden schoonmakers staken mee in actieweek tegen cao

UTRECHT (ANP) - Ongeveer achthonderd schoonmakers doen mee aan de stakingsweek van vakbond FNV, laat een woordvoerder van de vakbond weten. De grootste vakbond van Nederland kondigde maandag vijf stakingsdagen aan uit protest tegen de cao die werkgeversorganisatie Schoonmakend Nederland met vakbond CNV heeft gesloten.

20 minuten geleden
Quote: rijkste 500 reserveren zo'n 3 miljard voor goed doel

AMSTERDAM (ANP) - De rijkste vijfhonderd Nederlanders reserveren bij elkaar opgeteld zo'n 3 miljard euro voor het goede doel. Dat is iets meer dan 1 procent van hun gezamenlijke geschatte vermogen van 273 miljard euro, heeft zakenblad Quote becijferd.

36 minuten geleden
AEX-index begint voorzichtig door zorgen over AI en olie

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een klein verlies begonnen. Beleggers bleven voorzichtig door de zorgen over de snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) en de stijgende olieprijzen. De chipbedrijven toonden wel enig herstel na de zware verliezen een dag eerder. Die werden veroorzaakt door waarschuwingen van toplieden in de AI-sector over de veiligheidsrisico's van een te snelle en ongecontroleerde ontwikkeling van AI.

2 uur geleden
Elon Musk trekt rechtszaak tegen Apple in na schikking

SAN FRANCISCO (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Techmiljardair Elon Musk heeft zijn rechtszaak tegen Apple ingetrokken. Hij beschuldigde de iPhone-maker er eerder van dat het OpenAI's ChatGPT oneerlijk zou voortrekken ten opzichte van concurrerende chatbots.

2 uur geleden
Eindhovense AI-startup Euclyd haalt ruim 200 miljoen euro op

EINDHOVEN (ANP) - Het Eindhovense AI-chipbedrijf Euclyd heeft ruim 200 miljoen euro opgehaald bij investeerders in de eerste grote financieringsronde van de startende onderneming. Het bedrijf, dat in 2024 werd opgericht op de High Tech Campus Eindhoven, maakte tevens bekend dat oud-topman Peter Wennink van chipmachinemaker ASML voorzitter wordt van de raad van commissarissen.

3 uur geleden
Opnieuw waarschuwt AI-onderzoeker dat AI mensheid kan uitroeien

SAN FRANCISCO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Opnieuw heeft een AI-onderzoeker gewaarschuwd dat de technologie van kunstmatige intelligentie "de mensheid kan uitroeien". Volgens een oud-medewerker van Google DeepMind is de tijd bijna op om dat scenario te voorkomen.

4 uur geleden
Prijzen aan Nederlandse pomp stijgen door duurdere olie

EINDHOVEN (ANP) - De brandstofprijzen aan de Nederlandse pomp zijn dinsdagochtend met 4 cent gestegen door de verder oplopende olieprijzen. De adviesprijs voor Euro95 is volgens consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers nu 2,722 euro per liter. Dat was 2,682 euro op maandag. Daarmee staat benzine weer bijna op het record van 2,724 euro van begin vorige week.

4 uur geleden