Transavia stopt na kritiek met omstreden piek-dalcontracten
SCHIPHOL (ANP) - Transavia stopt na kritiek van onder andere de politiek met het uitgeven van omstreden piek-dalcontracten. Dat bevestigt de Vereniging Nederlands Cabinepersoneel (VNC) na berichtgeving van Het Financieele Dagblad.
De naar schatting rond de 150 medewerkers met zo'n contract werkten het hele jaar door, maar zes weken in de winter was er geen werk. Voor die weken maakten ze aanspraak op een WW-uitkering.
De constructie kwam dit jaar in de aandacht na een onthulling van onderzoekssite Follow the Money. Minister van Sociale Zaken Eddy van Hijum (NSC) zei er niet blij mee te zijn dat Transavia op deze manier de randen van de wet opzocht.
Ondernemersrisico
"Het hebben van pieken en dalen in de werkzaamheden is in beginsel een ondernemersrisico. Door de arbeidsovereenkomst op deze manier vorm te geven, wordt dit ondernemersrisico volledig afgewenteld op de samenleving. Dit vind ik onwenselijk, omdat werkgevers op deze manier hun verantwoordelijkheid ontlopen", zei de minister in maart.
Volgens VNC was het piek-dalcontract jarenlang een verbetering voor seizoensmedewerkers. VNC-voorzitter Chris van Elswijk benadrukt dat het een legale constructie betreft, die heel erg aansloot bij de seizoensverschillen bij Transavia. De luchtvaartmaatschappij vliegt volgens hem in de winter altijd wat minder dan in de zomer.
De vakbond heeft met Transavia afgesproken dat alle mensen met zo'n contract nu een vaste aanstelling krijgen. Dat is wel een verbetering volgens Van Elswijk. "Als vakbond zijn wij natuurlijk altijd voor zekerheid." Voor collega's die de vrije periode willen behouden komt er een overgangsmaatregel. Sommige medewerkers vonden het volgens Van Elswijk namelijk best fijn om zes weken vrij te zijn en even niet te moeten vliegen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine koerswinsten aan de handel begonnen, na de verliezen van de afgelopen dagen. Beleggers op Wall Street blijven voorzichtig door de gestegen olieprijzen en de onrust op de obligatiemarkt. Bij de bedrijven was computermaker Dell Technologies een winnaar door goed ontvangen kwartaalcijfers.
7 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Uber Technologies schrapt wereldwijd ongeveer 3300 banen, oftewel 10 procent van zijn personeelsbestand. De Amerikaanse onderneming achter de gelijknamige taxi- en maaltijdbezorgapps wil het aantal managementlagen verminderen en geld vrijmaken voor onder meer zelfrijdende robotaxi's.
17 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De Europese Unie moet zelf een techreus worden, stelt premier Rob Jetten. Samen met de Franse president Emmanuel Macron benadrukte Jetten tijdens een bezoek aan Eindhoven het belang van strategische autonomie voor het continent "in tijden van verschuivende machtsverhoudingen".
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandsche Bank (DNB) heeft een deel van de goudvoorraad uit de Verenigde Staten en Canada gehaald. Daarmee wordt Londen nu de standplaats met het grootste deel van de Nederlandse goudvoorraad, gevolgd door Zeist. Londen wordt gezien als een belangrijk handelscentrum voor fysiek goud. Het goud ligt opgeslagen in de centrale banken van die landen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland stijgen de komende tijd waarschijnlijk verder door de conflicten in het Midden-Oosten en tussen Rusland en Oekraïne. Dat denken deskundigen op dit gebied, nadat uit cijfers van het consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers woensdag bleek dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter Euro95 is gestegen tot een nieuw record. Die van diesel zal dat naar verwachting ook doen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisaties MKB-Nederland en VNO-NCW vinden dat vakbonden weer om tafel moeten met het kabinet na een "stevige handreiking" van de coalitie op het vlak van sociale zekerheid. Dat de bonden vasthouden aan aangekondigde stakingen is teleurstellend, zeggen de belangenbehartigers van het bedrijfsleven in een reactie op gelekte begrotingsplannen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een deel van de Nederlandse strategische olievoorraad wordt op de markt gebracht, meldt minister Stientje van Veldhoven (Klimaat en Groene Groei, D66). Het gaat om ongeveer 780.000 vaten in handen van de Staat. In juli werden al 2,7 miljoen vaten olie van de strategische voorraad in handen van commerciële partijen vrijgegeven.
3 uur geleden