
Transavia schrapt vluchten naar Italië en Israël
SCHIPHOL (ANP) - Transavia schrapt alle vluchten naar Italië tussen 18 maart en 22 april vanwege de vergaande maatregelen die de Italiaanse overheid heeft afgekondigd om verdere verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Eerder al werden de vluchten naar Bologna en Verona in Noord-Italië geannuleerd tot eind maart.
Ook snijdt het bedrijf flink in zijn vluchtschema naar Israël, in verband met restricties die de Israëlische overheid heeft opgelegd aan reizigers. Vluchten die tussen 17 maart en 2 april stonden gepland voor de bestemmingen Tel Aviv en Eilat worden geannuleerd. Alle betreffende passagiers zijn geïnformeerd over deze annuleringen en krijgen de kosten van hun ticket terug.
De komende week wordt nog wel een aantal vluchten naar verschillende bestemmingen in Italië en Israël uitgevoerd, om reizigers die nog in deze landen verblijven de mogelijkheid te geven om terug te keren naar Nederland. Transavia roept de mensen die nu nog in Italië en Israël zijn en terug willen op om hun retourvlucht zelf te boeken voor de komende dagen. Dit in verband met de drukte bij het callcenter.
Een woordvoerster van Transavia kon donderdagmiddag nog geen commentaar geven op de nieuwste maatregelen van de Nederlandse overheid in verband met de virusuitbraak. Of die nog wat betekenen voor de luchtvaart is nog niet duidelijk. Het kabinet heeft onder meer besloten dat evenementen waarbij meer dan honderd mensen betrokken zijn, in heel Nederland worden afgelast.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Just Eat Takeaway schrapt wereldwijd de banen van ongeveer 450 medewerkers, waarbij in Nederland 175 arbeidsplaatsen verdwijnen. De ingreep treft vooral personeel van klantenservice en salesteams. Daar is volgens een woordvoerder minder "handmatig werk" nodig door de inzet van kunstmatige intelligentie. Wereldwijd heeft het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl ongeveer 10.000 mensen in dienst.
15 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Intel (plus 0,5 procent) ging donderdag verder omhoog op de aandelenbeurzen in New York. De chipmaker won een dag eerder al ruim 6 procent. Persbureau Bloomberg meldde kort voor sluiting van de aandelenhandel op woensdag dat Intel techconcern Apple heeft benaderd voor investeringen in het bedrijf. De gesprekken zouden nog in een vroeg stadium zitten. Ook zou Intel contact hebben gezocht met andere bedrijven over mogelijke investeringen en samenwerkingen.
1 uur geledenHAARLEM (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft een kort geding aangespannen tegen de vakbonden vanwege de staking van het grondpersoneel aanstaande woensdag op Schiphol. Het kort geding vindt vrijdagmiddag plaats in de rechtbank in Haarlem.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse economie is in het tweede kwartaal een stuk harder gegroeid dan eerder aangenomen, meldt een statistiekbureau van het ministerie van Handel. Dat komt vooral doordat consumenten meer hebben uitgegeven dan eerder geraamd.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Het Belgische e-bikemerk Cowboy komt in handen van de Franse fietsengroep Rebirth. Dat zei de topman van dat laatste bedrijf tegen de krant Le Figaro. Cowboy staat op de rand van een faillissement en heeft snel nieuwe financiering nodig.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland wil het exportverbod op benzine verlengen tot het einde van dit jaar. Vicepremier Alexander Novak zei volgens het Russische staatspersbureau TASS dat de maatregel binnenkort wordt verlengd.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Economische Zaken Katherina Reiche heeft het besluit van de Verenigde Staten om hun importheffingen op Europese auto's en auto-onderdelen te verlagen verwelkomd. Wel waarschuwde ze dat de heffingen "een aanzienlijke last" blijven voor fabrikanten en leveranciers.
3 uur geleden