Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Transavia schrapt meerdere vluchten om problemen met vliegtuigen

Transavia schrapt meerdere vluchten om problemen met vliegtuigen

SCHIPHOL (ANP) - Transavia zag zich donderdag genoodzaakt om meerdere vluchten te schrappen om problemen met zijn vloot. Volgens de maatschappij konden zes vliegtuigen om uiteenlopende redenen niet worden ingezet. Claimorganisatie EUclaim schat dat door de annuleringen zo'n 1800 passagiers zijn gedupeerd.

"Er was helaas onvoldoende capaciteit om dit op te kunnen vangen", zegt een woordvoerster van Transavia na eerdere berichtgeving door De Telegraaf. Vanaf Schiphol en Eindhoven Airport konden vier retourvluchten niet doorgaan. Ook is een terugkerende vlucht naar Amsterdam geannuleerd.

Volgens Transavia kampten de toestellen met verschillende vormen van schade. Zo was er schade aan een cargodeur en een probleem met een landingsgestel. "Er wordt hard gewerkt om de toestellen weer inzetbaar te krijgen", benadrukt de zegsvrouw.

Alternatief

Transavia probeert passagiers in dit soort situaties om te boeken of een ander alternatief aan te bieden. "Uiteraard worden zij volgens de richtlijnen gecompenseerd."

Paul Vaneker van EUclaim twijfelt of Transavia altijd al zijn verplichtingen nakomt. Hij stelt dat de passagiers van de geannuleerde vluchten recht hebben op een vergoeding van 400 euro per ticket. Daarnaast zou Transavia ook moeten zorgen voor zaken als vervangend vervoer, een hotelovernachting bij een vertraging die over de nacht heen gaat, en eten en drinken.

Transavia maakte vorig jaar al een moeilijk zomerseizoen door. De problemen begonnen destijds in het voorjaar, toen eerder geleasete vliegtuigen toch niet konden worden ingezet. Ook stonden enkele vliegtuigen door tekorten aan onderdelen langer aan de kant dan gepland. Dit leidde ertoe dat Transavia herhaaldelijk vluchten moest schrappen, waardoor duizenden passagiers werden getroffen.

Aanpassingen vluchtschema

De maatschappij kondigde dit jaar ook al aanpassingen aan in zijn vluchtschema, mede door de uitloop van groot onderhoud. Dit betreft een onbekend aantal vluchten in de periode tot eind juni. Daarnaast werd deze week bekend dat Transavia 124 start- en landingsrechten, zogeheten slots, voor het zomerseizoen heeft teruggegeven aan Rotterdam The Hague Airport. De reden hiervoor is niet duidelijk.

In de reisbranche wordt de situatie bij Transavia nauwlettend in de gaten gehouden. "Met nog acht dagen te gaan is vandaag een slechte generale voor de meivakantie", zegt Vaneker.

Meer uit Financieel

Frankrijk verlaagt drempel voor giftige stof in babyvoeding

PARIJS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Frankrijk verlaagt de toegestane drempel voor cereulide in babyvoeding. De stap volgt op terugroepacties in meer dan zestig landen, waaronder Nederland, van babyvoeding om de mogelijke aanwezigheid van deze giftige stof, die braken en diarree kan veroorzaken.

4 uur geleden
OnlyFans in gesprek over verkoop meerderheidsbelang, melden media

LONDEN (ANP/RTR) - OnlyFans is in gesprek met een investeringsmaatschappij over de verkoop van een meerderheidsbelang. Dit melden ingewijden aan verschillende media, waaronder The Wall Street Journal (WSJ) en persbureau Reuters. Daarbij wordt het Britse videoplatform, dat vooral bekendstaat om pornografische inhoud, gewaardeerd op zo'n 5,5 miljard dollar (ongeveer 4,6 miljard euro), inclusief schulden.

6 uur geleden
WSJ: deal Nvidia en OpenAI tot 100 miljard dollar is vastgelopen

SANTA CLARA (ANP/RTR) - De megadeal die het Amerikaanse chipbedrijf Nvidia en het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, OpenAI, in september hadden gesloten is vastgelopen. Dit zeggen ingewijden tegen zakenkrant The Wall Street Journal (WSJ). Sommige mensen binnen het chipbedrijf zouden twijfelen over het plan om tot 100 miljard dollar te investeren in OpenAI.

8 uur geleden
Bedrijvigheid Chinese industrie krimpt in januari na lichte groei

BEIJING (ANP/RTR) - De bedrijvigheid in de omvangrijke Chinese industrie is in januari weer gekrompen, na een lichte groei in december. De industrie heeft in de eerste maand van het jaar last gehad van een zwakke binnenlandse vraag.

9 uur geleden
Wall Street sluit met verlies, Apple licht hoger na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met rode cijfers de handelsweek uitgegaan. Apple stond in de belangstelling na publicatie van cijfers. Daarnaast maakte president Donald Trump bekend dat hij Kevin Warsh voordraagt als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank. Warsh zou dan opvolger worden van Jerome Powell bij de Federal Reserve.

20 uur geleden
KLM ziet in regeerakkoord 'erkenning' belang luchtvaart

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.

22 uur geleden
Prijzen van goud en zilver hard omlaag na enorme opmars

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen vrijdag hard omlaag, waarmee even een einde kwam aan de enorme opmars sinds begin vorig jaar. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) zakte in New York met 10 procent en een troy ounce zilver werd 30 procent goedkoper.

23 uur geleden