Transavia schrapt 210 vluchten in zomermaanden
SCHIPHOL (ANP) - Transavia schrapt in juli en augustus in totaal 210 vluchten. Daarmee wil de budgetluchtvaartmaatschappij van luchtvaartconcern Air France-KLM de problemen die ontstonden door een tekort aan beschikbare vliegtuigen definitief het hoofd bieden. Volgens Transavia is voor "bijna alle passagiers" die een ticket voor een geschrapte vlucht hadden een andere vlucht gevonden "binnen ons eigen netwerk". Reizigers van wie de vlucht geannuleerd is zijn ingelicht, net als reisorganisaties die hun klanten met Transavia op reis sturen.
De problemen bij Transavia begonnen vorige maand. Een aantal vliegtuigen die voorheen door de failliete Roemeense luchtvaartmaatschappij Blue Air waren ingezet, zouden geleaset worden. Maar door late levering en problemen met het papierwerk konden ze nog niet worden ingezet. Ook stonden enkele vliegtuigen door tekorten aan onderdelen langer aan de kant dan gepland. Dat zorgde ervoor dat Transavia herhaaldelijk vluchten moest schrappen waardoor duizenden passagiers getroffen werden.
Vanaf eind vorige maand besloot Transavia verder vooruit vluchten te gaan schrappen om zo meer buffer te kunnen inbouwen. In juni gaat het bijvoorbeeld om ruim 330 vluchten. In de maanden juli en augustus annuleert Transavia rond de de honderd vluchten per maand.
De vluchten die nu nog in het schema staan zullen ook worden uitgevoerd "zoals men van ons mag verwachten", stelt de budgetmaatschappij. "Voor iedereen die de afgelopen tijd twijfels had wel of niet een vlucht met Transavia te boeken, kan dat nu met zekerheid doen."
Meer uit Financieel
VALKENBURG (ANP/BLOOMBERG) - De Europese wapenfabrikant Destinus overweegt een beursgang in Amsterdam. Ingewijden zeggen tegen persbureau Bloomberg dat het bedrijf, dat zijn hoofdkantoor in het Zuid-Hollandse Valkenburg heeft, momenteel in gesprek is met investeerders om ongeveer 200 miljoen euro op te halen. Daarna overweegt Destinus volgens hen naar de aandelenbeurs in Amsterdam te gaan.
46 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen zijn vrijdag lager geopend na de plussen een dag eerder. Applied Materials behoorde tot de verliezers op Wall Street na bekendmaking van cijfers door de grote fabrikant van chipapparatuur. Het aandeel zakte in de vroege handel 1,6 procent.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - China kan nog meer vliegtuigen kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump tijdens de terugreis van zijn staatsbezoek aan China. Hij zei donderdag al dat China een bestelling van tweehonderd vliegtuigen bij Boeing doet. Mogelijk kan de order wel groeien tot 750 vliegtuigen, aldus Trump.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV wil dat Schiphol beveiligers op de luchthaven zelf in dienst neemt. De luchthaven moet dat niet langer regelmatig uitbesteden aan andere organisaties. Deze oproep doet de grootste vakbond van Nederland om de zorgen onder medewerkers op de luchthaven aan te pakken.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP/RTR) - The Magnum Ice Cream Company is vrijdag flink in waarde gestegen op de Amsterdamse beurs. De opmars volgde op geruchten over een mogelijke overname van het bedrijf achter ijsmerken als Magnum, Cornetto en Ben & Jerry's. Het aandeel noteerde rond 12.35 uur ruim 14 procent hoger.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Een zesdaagse staking in april heeft voor minder reizigers via Frankfurt Airport gezorgd. Piloten en cabinepersoneel van luchtvaartmaatschappij Lufthansa legden het werk neer en als gevolg daarvan werden vele vluchten geschrapt. De grootste luchthaven van Duitsland ontving ongeveer een half miljoen minder passagiers ten opzichte van een jaar eerder.
4 uur geledenWUHAN (ANP/AFP) - Autofabrikant Stellantis, eigenaar van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, gaat de samenwerking met het Chinese Dongfeng verder uitbreiden. Onder de deal zullen vanaf 2027 twee nieuwe Jeep-modellen en twee nieuwe Peugeot-modellen worden geproduceerd in de fabriek van Dongfeng in Wuhan. De modellen zijn bestemd voor de Chinese en de buitenlandse markt.
6 uur geleden