Transavia reageert nog niet op eisen technici na dreiging acties
SCHIPHOL (ANP) - Transavia is nog niet ingegaan op de eisen van de Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart Technici (NVLT) voor onder andere meer loon. Dit melden NVLT-voorzitter Piet Visser en ook de luchtvaartmaatschappij zelf. Eerder deze week had de vakbond Transavia een ultimatum gesteld tot de nacht van donderdag op vrijdag om acties van luchtvaarttechnici te voorkomen. Dat zijn de mensen die onder meer het onderhoud aan vliegtuigen doen.
Als de luchtvaartmaatschappij donderdag niet ingaat op de eisen, vinden vrijdag de eerste acties plaats op Schiphol, Eindhoven Airport en Rotterdam The Hague Airport. Het zou in eerste instantie gaan om werkonderbrekingen. Passagiers zouden daarvan hinder kunnen ondervinden, bijvoorbeeld door vertraagde vluchten.
"We proberen het eerst qua lengte zo te houden dat we een signaal afgeven, maar niet passagiers te veel hinderen. Maar op enig moment moet je toch de druk opvoeren", aldus Visser. Hoe laat de acties beginnen, wil hij nog niet zeggen.
Een woordvoerster van Transavia meldde dat de luchtvaartmaatschappij afwacht totdat de NVLT weer aan de onderhandelingstafel komt. Visser zegt dat de NVLT kijkt of de twee partijen elkaar informeel kunnen spreken en hoopt dat Transavia alsnog op de eisen ingaat. "Als Transavia daadwerkelijk in gesprek wil komen dan moeten ze ingaan op de eisen", stelde hij.
Meer uit Financieel
VELDHOVEN (ANP) - Chipmachinemaker ASML heeft vorig jaar een recordomzet behaald van 32,7 miljard euro, een stijging van 16 procent vergeleken met het voorgaande jaar. Volgens het Veldhovense bedrijf was het laatste kwartaal van 2025 "bijzonder sterk" met een stijging tot 9,7 miljard euro.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers willen dat meerdere bestuurders van het Australische streamingplatform Kick worden aangehouden na de dood van Raphael Graven. De 46-jarige Fransman, bekend om zijn extreme challenges, overleed in augustus tijdens een livestream waarin hij op zijn kanaal twaalf dagen lang werd vernederd en misbruikt.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met gemengde uitslagen de handelsdag uitgegaan. Beleggers kijken uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve op woensdag, waarbij algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale bank de leenkosten onveranderd laat.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - LVMH, het luxebedrijf achter merken als Louis Vuitton en Christian Dior, heeft de omzet en winst vorig jaar zien dalen. "Ondanks een geopolitieke en macro-economische omgeving die onzeker blijft", heeft het concern vertrouwen voor dit jaar, stelt LVMH in een toelichting. De Franse onderneming had onder meer last van importheffingen en de gespannen geopolitieke situatie, die het consumentenvertrouwen aantastten.
12 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De eigenaar van Pornhub en Youporn beperkt de toegang tot zijn websites in het Verenigd Koninkrijk. Vanaf 2 februari kunnen er geen nieuwe gebruikersaccounts meer worden gemaakt. Britse gebruikers die al een account hebben en hun leeftijd hebben geverifieerd, houden wel toegang, aldus moederbedrijf Aylo.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - TikTok schikt in een rechtszaak over socialemediaverslaving. Dat stellen de advocaten van de 19-jarige vrouw die het socialemediaplatform voor de rechter daagde. Zij klaagde ook YouTube, Meta en Snap aan. Dat laatste bedrijf trof eerder ook een schikking.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese beursgraadmeters eindigden dinsdag overwegend hoger, geholpen door de historische handelsovereenkomst van de Europese Unie met India. De onderhandelingen over de deal versnelden nadat de EU en India te maken kregen met handelstarieven van de Amerikaanse president Donald Trump. In het handelsverdrag is onder meer afgesproken dat de importtarieven op Europese auto's omlaaggaan van 110 naar 10 procent. Brussel verwacht dat de EU-export naar India wordt verdubbeld door de deal.
14 uur geleden