Transavia reageert nog niet op eisen technici na dreiging acties
SCHIPHOL (ANP) - Transavia is nog niet ingegaan op de eisen van de Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart Technici (NVLT) voor onder andere meer loon. Dit melden NVLT-voorzitter Piet Visser en ook de luchtvaartmaatschappij zelf. Eerder deze week had de vakbond Transavia een ultimatum gesteld tot de nacht van donderdag op vrijdag om acties van luchtvaarttechnici te voorkomen. Dat zijn de mensen die onder meer het onderhoud aan vliegtuigen doen.
Als de luchtvaartmaatschappij donderdag niet ingaat op de eisen, vinden vrijdag de eerste acties plaats op Schiphol, Eindhoven Airport en Rotterdam The Hague Airport. Het zou in eerste instantie gaan om werkonderbrekingen. Passagiers zouden daarvan hinder kunnen ondervinden, bijvoorbeeld door vertraagde vluchten.
"We proberen het eerst qua lengte zo te houden dat we een signaal afgeven, maar niet passagiers te veel hinderen. Maar op enig moment moet je toch de druk opvoeren", aldus Visser. Hoe laat de acties beginnen, wil hij nog niet zeggen.
Een woordvoerster van Transavia meldde dat de luchtvaartmaatschappij afwacht totdat de NVLT weer aan de onderhandelingstafel komt. Visser zegt dat de NVLT kijkt of de twee partijen elkaar informeel kunnen spreken en hoopt dat Transavia alsnog op de eisen ingaat. "Als Transavia daadwerkelijk in gesprek wil komen dan moeten ze ingaan op de eisen", stelde hij.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Alle voetbalwedstrijden in de Eredivisie zijn komend seizoen live te zien bij Ziggo, zonder dat klanten een extra pakket nodig hebben. Daarvoor gaat wel de maandprijs van het abonnement voor alle klanten, dus ook voor mensen die niet van sport houden, met 2,50 euro omhoog. Klanten van Ziggo krijgen vanaf 1 juli de ESPN-zenders 2, 3 en 4 in hun digitale tv-pakketten.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Elon Musk is grof uitgevallen tegen de Franse justitiële autoriteiten die momenteel onderzoek doen naar mogelijk misbruik op zijn socialemediaplatform X. Frankrijk startte in januari vorig jaar een onderzoek naar beschuldigingen dat X zou zijn gebruikt om zich te mengen in de Franse politiek.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's neemt sterk toe in Europa. Dit is het gevolg van de forse prijsstijgingen aan de pomp door de oorlog in het Midden-Oosten. Het aantal zoekopdrachten naar elektrisch aangedreven auto's onder de 30.000 euro is sinds begin maart gestegen met 87 procent op Mobile.de. Dat is de grootste Duitse onlinemarktplaats voor auto's.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse luchthavenbrancheorganisatie ADV waarschuwt dat meer vluchten mogelijk worden geannuleerd door dreigende tekorten aan kerosine in Duitsland. Vliegtickets zullen waarschijnlijk ook duurder worden.
5 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese export is in april sterker gegroeid dan verwacht, ondanks druk op de wereldeconomie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens cijfers van de Chinese douane steeg de uitvoer met 14,1 procent tegenover een jaar eerder.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De brede S&P 500-index en de technologiegraadmeter Nasdaq zijn vrijdag met nieuwe recordstanden gesloten, geholpen door een sterk cijfer over de Amerikaanse banenmarkt. Het banenrapport van de overheid viel veel beter uit dan verwacht. Wel werd bekend dat het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten naar een nieuw dieptepunt is gezakt door zorgen bij huishoudens over een hoge inflatie die de koopkracht ondermijnt.
15 uur geledenSUNNYVALE (ANP/BLOOMBERG) - De producent van AI-chips Cerebras Systems wil meer geld ophalen met zijn beursgang op Wall Street dan eerder gepland. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg is Cerebras van plan de uitgifteprijs bij de beursgang te verhogen vanwege de grote interesse van investeerders. Mogelijk kan het bedrijf maandag met een bekendmaking komen.
16 uur geleden