Transavia reageert nog niet op eisen technici na dreiging acties
SCHIPHOL (ANP) - Transavia is nog niet ingegaan op de eisen van de Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart Technici (NVLT) voor onder andere meer loon. Dit melden NVLT-voorzitter Piet Visser en ook de luchtvaartmaatschappij zelf. Eerder deze week had de vakbond Transavia een ultimatum gesteld tot de nacht van donderdag op vrijdag om acties van luchtvaarttechnici te voorkomen. Dat zijn de mensen die onder meer het onderhoud aan vliegtuigen doen.
Als de luchtvaartmaatschappij donderdag niet ingaat op de eisen, vinden vrijdag de eerste acties plaats op Schiphol, Eindhoven Airport en Rotterdam The Hague Airport. Het zou in eerste instantie gaan om werkonderbrekingen. Passagiers zouden daarvan hinder kunnen ondervinden, bijvoorbeeld door vertraagde vluchten.
"We proberen het eerst qua lengte zo te houden dat we een signaal afgeven, maar niet passagiers te veel hinderen. Maar op enig moment moet je toch de druk opvoeren", aldus Visser. Hoe laat de acties beginnen, wil hij nog niet zeggen.
Een woordvoerster van Transavia meldde dat de luchtvaartmaatschappij afwacht totdat de NVLT weer aan de onderhandelingstafel komt. Visser zegt dat de NVLT kijkt of de twee partijen elkaar informeel kunnen spreken en hoopt dat Transavia alsnog op de eisen ingaat. "Als Transavia daadwerkelijk in gesprek wil komen dan moeten ze ingaan op de eisen", stelde hij.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie zal door de Iranoorlog minder hard groeien, maar "kan tegen een stootje". Dat schrijven economen van ABN AMRO in een nieuw rapport, waarin ze ook waarschuwen voor hogere inflatie.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI is van plan te stoppen met zijn app Sora, die gebruikers met behulp van kunstmatige intelligentie korte video's liet maken. Het bedrijf wil de benodigde rekenkracht liever voor andere doeleinden inzetten, meldt een woordvoerder.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV pleit voor een ruimere belastingvrije reiskostenvergoeding en het invoeren van maximumprijzen voor benzine en diesel aan de pomp. Het zijn enkele punten die de grootste vakbond van Nederland aandraagt in de aanloop naar een Kamerdebat over de economische gevolgen van de Iranoorlog.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen gesloten. Beleggers zochten naar aanwijzingen over de mogelijke duur van de gevechten in Iran en de Golfregio, maar de onzekerheid overheerste.
5 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Europa krijgt binnenkort te maken met dezelfde verstoring in de aanvoer van brandstoffen die landen in Aziƫ al raakt, meent Shell-topman Wael Sawan. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de afsluiting van de Straat van Hormuz kunnen Golfstaten veel moeilijker hun olie en gas exporteren. Dit leidde onder andere in de Filipijnen, India, Cambodja en Myanmar al tot schaarste aan olie of gas.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenmarkten gingen dinsdag verder omhoog, ondanks opnieuw fors oplopende olieprijzen. De aanhoudende onrust rond de oorlog in het Midden-Oosten drukte wel op het sentiment, omdat beleggers vrezen dat het conflict het wereldwijde energieprobleem zal verergeren.
9 uur geledenAMSTELVEEN (ANP/BLOOMBERG) - Cacao- en katoenboeren in West-Afrika zullen kampen met mesttekorten door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, waarschuwt ETG, een van de belangrijkste handelaren in landbouwgrondstoffen in de regio. Met de sluiting van de Straat van Hormuz worden de leveringen van meststoffen uit het Midden-Oosten verhinderd, waardoor de mestprijs stijgt.
10 uur geleden