Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Transavia: minder vraag naar vluchten van en naar Marokko

Transavia: minder vraag naar vluchten van en naar Marokko

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia merkt dat de vraag naar vluchten van en naar Marokko is afgenomen. Daarmee verschilt het beeld volgens een woordvoerder van afgelopen weekend, toen de vraag naar vliegreizen net na de aardbeving ineens toenam.

"Niet alleen wilden veel mensen toen Marokko uit, maar ook probeerden veel mensen last minute naar het land toe te gaan", aldus de zegsman, die geen concrete cijfers wil geven.

Transavia heeft naar eigen zeggen geen annuleringen gehad van en naar Marokko. Ook is er geen verzoek geweest voor repatriëringsvluchten. "We hebben gevlogen wat we moesten vliegen."

Riksja Travel

Ook Riksja Travel merkt dat de vraag naar Marokko-reizen wat is gedaald. "We zien iets minder aanvragen voor reizen naar Marokko omdat sommige mensen wat voorzichtiger zijn geworden", laat de reisorganisatie weten.

Toch zouden mensen zich geen zorgen hoeven te maken. "Alles keert een beetje terug naar het oude. We staan in nauw contact met onze lokale agenten en horen dat ze heel graag willen dat mensen komen."

Marrakech omzeild

Deze week gaat er weer een groep reizigers naar Marokko met Riksja Travel. Dan wordt Marrakech omzeild om risico's te voorkomen. Volgende week gaat de organisatie wel weer naar Marakkech.

"Marokko ziet graag toeristen komen", weet ook Middenoostenreizen. "We zien dat op veel plekken geen schade is. In Marrakech soms wel. Dan zoeken we een passende oplossing om andere accommodaties te zoeken of de route van de reis aan te passen."

Toerismesector Marokko

Voor Marokko is toerisme een belangrijke bron van inkomsten. Een eventuele terugval van het aantal vakantiegangers zou een extra tegenslag kunnen betekenen na de ramp.

Meer uit Binnenland

Queer activisten hopen Jos Brink en René Klijn straat te geven

AMSTERDAM (ANP) - Een groep queer activisten organiseert de komende weken, in aanloop naar de Pride, een verkiezing om meer straten in Amsterdam naar historische Nederlandse queer personen te vernoemen. Zij lanceren vrijdag een website met acht bekenden uit de Nederlandse queer geschiedenis. Tot de dag van de botenparade, 2 augustus, kan iedereen op de website Loveyourhistory.nl een stem uitbrengen. Onder de genomineerden bevinden zich presentator en theatermaker Jos Brink en zanger René Klijn, die in 1992 op televisie openhartig vertelde over aids en de ziekte zo een gezicht gaf.

2 uur geleden
Minder complicaties na extra echometing bij hoogzwangere vrouwen

GRONINGEN (ANP) - Om beter te kunnen bepalen of een hoogzwangere vrouw moet worden ingeleid als ze de baby wat minder voelt, biedt een extra echometing uitkomst. Die betere inschatting zorgt uiteindelijk voor minder complicaties bij de baby. Dat meldt het Universitair Medisch Centrum Groningen (UMCG).

3 uur geleden
Dit jaar fors meer zwemlocaties met slechte waterkwaliteit

DEN HAAG (ANP) - Dit jaar zijn er meer plekken waar je op de kwaliteit van het zwemwater moet letten. In 2025 hebben 176 locaties minstens één keer een veiligheidswaarschuwing gekregen. Vorig jaar waren dat er in dezelfde periode nog 111, een stijging van bijna 60 procent. Dat blijkt uit een analyse van het ANP op basis van gegevens van Zwemwater.nl.

3 uur geleden
Rode Kruis: hou op reis rekening met extreem weer

DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis waarschuwt vakantiegangers die naar het zuiden van Europa gaan zich goed voor te bereiden. Met bosbranden en heel hoge temperaturen ligt een noodsituatie deze zomer op de loer, stelt de organisatie.

3 uur geleden
Ook Hoogeveen wil verbod op fatbikes in stadscentrum

HOOGEVEEN (ANP) - De gemeenteraad van Hoogeveen heeft donderdagavond voor een plan gestemd om fatbikes uit het stadscentrum te weren. De Drentse gemeente treedt daarmee in de voetsporen van Enschede, waar eerder deze week een vergelijkbare motie werd aangenomen.

4 uur geleden
Ruim 100 kilo cocaïne gevonden bij fruitbedrijf in Breda

BREDA (ANP) - De douane heeft woensdag 108 kilo cocaïne gevonden in een lading bananen bij een fruitbedrijf in Breda. De drugs kwamen uit Ecuador en waren bestemd voor verder transport naar Spanje.

12 uur geleden
Belastingdienst moet systemen vervangen en aanpassen om privacy

DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst moet twee systemen die worden gebruikt om de gegevens van burgers te verwerken, op den duur vervangen. Vier andere systemen moeten worden aangepast. Persoonlijke gegevens van mensen zijn niet goed genoeg beschermd, oordeelt de Autoriteit Persoonsgegevens, de privacytoezichthouder.

19 uur geleden