Transavia: minder vraag naar vluchten van en naar Marokko
SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia merkt dat de vraag naar vluchten van en naar Marokko is afgenomen. Daarmee verschilt het beeld volgens een woordvoerder van afgelopen weekend, toen de vraag naar vliegreizen net na de aardbeving ineens toenam.
"Niet alleen wilden veel mensen toen Marokko uit, maar ook probeerden veel mensen last minute naar het land toe te gaan", aldus de zegsman, die geen concrete cijfers wil geven.
Transavia heeft naar eigen zeggen geen annuleringen gehad van en naar Marokko. Ook is er geen verzoek geweest voor repatriëringsvluchten. "We hebben gevlogen wat we moesten vliegen."
Riksja Travel
Ook Riksja Travel merkt dat de vraag naar Marokko-reizen wat is gedaald. "We zien iets minder aanvragen voor reizen naar Marokko omdat sommige mensen wat voorzichtiger zijn geworden", laat de reisorganisatie weten.
Toch zouden mensen zich geen zorgen hoeven te maken. "Alles keert een beetje terug naar het oude. We staan in nauw contact met onze lokale agenten en horen dat ze heel graag willen dat mensen komen."
Marrakech omzeild
Deze week gaat er weer een groep reizigers naar Marokko met Riksja Travel. Dan wordt Marrakech omzeild om risico's te voorkomen. Volgende week gaat de organisatie wel weer naar Marakkech.
"Marokko ziet graag toeristen komen", weet ook Middenoostenreizen. "We zien dat op veel plekken geen schade is. In Marrakech soms wel. Dan zoeken we een passende oplossing om andere accommodaties te zoeken of de route van de reis aan te passen."
Toerismesector Marokko
Voor Marokko is toerisme een belangrijke bron van inkomsten. Een eventuele terugval van het aantal vakantiegangers zou een extra tegenslag kunnen betekenen na de ramp.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - De teller van 3FM Serious Request staat na een dag actievoeren op 4.306.428 euro. Dat is vrijdagavond bekendgemaakt op NPO 3FM. Niet eerder werd er op de eerste dag van de actie zoveel geld opgehaald.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het COA heeft van het ministerie van Asiel en Migratie (A&M) de opdracht gekregen om nareizigers naar een hotel te brengen in de gemeente waar ze uiteindelijk ook een huis moeten krijgen. Demissionair minister Mona Keijzer heeft gemeenten dat via een brief laten weten, het ANP zag die brief in. Het doel is dat er zo plek vrijkomt in asielzoekerscentra en mensen eerder kunnen beginnen met het opbouwen van een leven in de gemeente waar ze uiteindelijk een huis moeten krijgen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgevers die verzuimen de regels tegen schijnzelfstandigheid na te komen, krijgen ook in 2026 nog geen boete. Wel wil het kabinet dat volgend jaar boetes worden opgelegd aan werkgevers en werkenden die opzettelijk de zzp-wetgeving overtreden.
2 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Qbuzz verwijst vrijdag naar een eerder statement waarin staat dat het vervoersbedrijf niet de opdrachtgever en uitvoerder is van de pendeldienst tussen het azc van Ter Apel en station Emmen. Dat terwijl demissionair asielminister Mona Keijzer (BBB) vrijdagochtend zei dat Qbuzz de beveiliging moet regelen voor de pendelbus.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander geeft zijn kersttoespraak dit jaar vanuit de vestibule van Paleis Huis ten Bosch. Dat meldt de Rijksvoorlichtingsdienst vrijdag. In 2019 en 2021 kwam de kersttoespraak ook vanuit de centrale entreehal van het Haagse woonpaleis.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet heeft de wettekst over het strafbaar stellen van het verheerlijken van terrorisme aangepast na 15.000 reacties die binnenkwamen op het voorstel. Zo is het woord "verheerlijken" aangepast en staat er in de tekst nu dat het om "verregaand loven of prijzen" van een terroristische daad gaat.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Om F-35-gevechtsvliegtuigen op Lelystad Airport te stationeren, heeft Defensie veel meer ruimte nodig dan gedacht. Uit nieuw onderzoek blijkt dat het om meer dan een verdubbeling van de ruimte gaat. Dat staat in de uitbreidingsplannen van Defensie die vrijdag door de ministerraad zijn goedgekeurd.
5 uur geleden