Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Transavia: minder vraag naar vluchten van en naar Marokko

Transavia: minder vraag naar vluchten van en naar Marokko

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia merkt dat de vraag naar vluchten van en naar Marokko is afgenomen. Daarmee verschilt het beeld volgens een woordvoerder van afgelopen weekend, toen de vraag naar vliegreizen net na de aardbeving ineens toenam.

"Niet alleen wilden veel mensen toen Marokko uit, maar ook probeerden veel mensen last minute naar het land toe te gaan", aldus de zegsman, die geen concrete cijfers wil geven.

Transavia heeft naar eigen zeggen geen annuleringen gehad van en naar Marokko. Ook is er geen verzoek geweest voor repatriëringsvluchten. "We hebben gevlogen wat we moesten vliegen."

Riksja Travel

Ook Riksja Travel merkt dat de vraag naar Marokko-reizen wat is gedaald. "We zien iets minder aanvragen voor reizen naar Marokko omdat sommige mensen wat voorzichtiger zijn geworden", laat de reisorganisatie weten.

Toch zouden mensen zich geen zorgen hoeven te maken. "Alles keert een beetje terug naar het oude. We staan in nauw contact met onze lokale agenten en horen dat ze heel graag willen dat mensen komen."

Marrakech omzeild

Deze week gaat er weer een groep reizigers naar Marokko met Riksja Travel. Dan wordt Marrakech omzeild om risico's te voorkomen. Volgende week gaat de organisatie wel weer naar Marakkech.

"Marokko ziet graag toeristen komen", weet ook Middenoostenreizen. "We zien dat op veel plekken geen schade is. In Marrakech soms wel. Dan zoeken we een passende oplossing om andere accommodaties te zoeken of de route van de reis aan te passen."

Toerismesector Marokko

Voor Marokko is toerisme een belangrijke bron van inkomsten. Een eventuele terugval van het aantal vakantiegangers zou een extra tegenslag kunnen betekenen na de ramp.

Meer uit Binnenland

Celstraffen van 47 maanden opgelegd voor kunstroof Drents Museum

ASSEN (ANP) - De rechtbank in Assen heeft vrijdag celstraffen van 47 maanden opgelegd aan de drie mannen uit Heerhugowaard die in januari vorig jaar de gouden helm van Coțofenești en drie gouden armbanden roofden uit het Drents Museum in Assen.

21 minuten geleden
NPO ziet geen mogelijkheden om omroepen en ON! samen te brengen

HILVERSUM (ANP) - De NPO ziet op dit moment geen mogelijkheden om de ledenomroepen en aspirant-omroep Ongehoord Nederland (ON!) nader tot elkaar te brengen. Dat schrijft de NPO vrijdag in een reactie op het advies dat een onafhankelijke commissie een maand geleden uitbracht over de werkwijze van de NPO. Daarin staat dat bij ON! "substantiële tekortkomingen" zijn vastgesteld "in de naleving van journalistieke normen".

1 uur geleden
Harderwijk geeft COA nog drie maanden voor sluiten azc tot boete

HARDERWIJK (ANP) - Als het grote asielzoekerscentrum voor achthonderd mensen in Harderwijk over drie maanden niet gesloten is, zal opvangorgaan COA daar vanaf dat moment flink voor moeten gaan betalen. De gemeente legt dan een dwangsom van 91.000 euro per dag op en het maximumbedrag kan in negentig dagen oplopen tot 8.190.000 euro.

3 uur geleden
In noodopvang Gieten brachten 43 asielzoekers de nacht door

GIETEN (ANP) - In de nacht van donderdag op vrijdag hebben 43 mensen overnacht in de noodopvang in het Drentse Gieten, meldt het Rode Kruis. Gemeente Aa en Hunze, waar Gieten toe behoort, maakte donderdag bekend dat het tot en met komende maandag voor een tweede keer asielzoekers voor de nacht opvangt, voor wie geen plaats is in het aanmeldcentrum Ter Apel.

4 uur geleden
Meeste gemeenten lopen ver achter met huizen voor statushouders

DEN HAAG (ANP) - De meeste gemeenten lopen ver achter met het vinden van huizen voor vluchtelingen met een verblijfsvergunning. Het kabinet stelt elk halfjaar vast hoeveel van deze statushouders gemeenten moeten huisvesten en dat lukt al jaren niet. Bij elkaar opgeteld zouden gemeenten volgens de wet nog 12.049 mensen een huis moeten bieden. Nu verblijven zij in asielzoekerscentra, die al overvol zijn.

7 uur geleden
Artsen klagen Philip Morris aan om 'misleidende' campagne

AMSTERDAM (ANP) - Een groep artsen en gezondheidsfondsen dient vrijdag een klacht in bij de Reclame Code Commissie tegen een campagne van Philip Morris International (PMI). Volgens de artsen is de campagne misleidend. Met een "sturende" AI-tool zou PMI "op oneerlijke wijze" invloed proberen uit te oefenen op de Europese besluitvorming over tabaks- en nicotineproducten. "Dit is een georkestreerde lobbycampagne van een industrie die wereldwijd jaarlijks miljoenen mensen ziek maakt en doodt", zegt Hans Snijder, directeur van de Hartstichting.

7 uur geleden
Coalitie Maassluis houdt vast aan nul asielopvangplekken

MAASSLUIS (ANP) - Leefbaar Maessluys en de plaatselijke VVD zien geen reden om in hun coalitieakkoord de passage over het beoogde asielbeleid in de gemeente aan te passen. Dat bleek donderdagavond tijdens een raadsvergadering. In het akkoord staat het voornemen om in te zetten op "nul asielopvangplekken" in Maassluis.

14 uur geleden