Transavia investeert in start-up elektrisch vliegen FlyWithLucy
SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia investeert in de start-up voor elektrisch vliegen FlyWithLucy. Het is niet bekend hoeveel geld Transavia steekt in de nieuwe maatschappij, die vanaf 2025 zijn eerste elektrische vluchten gaat aanbieden vanaf het vliegveld van Eindhoven. Het gaat dan nog om vliegtuigen voor enkele personen met een bereik van ongeveer 250 kilometer.
"Elektrisch vliegen richt zich in de eerste fase op de zakelijke reiziger. Dankzij het partnership met Transavia kunnen we versneld ook elektrisch vliegen naar vakantiebestemmingen aanbieden. Rond 2030 hebben we de technologie om delen van routes van bestaande airlines over te nemen", stelt Lucy-oprichter Teun Kraaij. Bij het vliegveld van Eindhoven slaat "een compleet nieuw ecosysteem van universiteiten, start-ups, corporates en vliegtuigbouwers de handen ineen".
Transavia laat weten dat het nu vooral gaat om de investering en het uitwisselen van kennis en wil nog niet zeggen of er al verdere afspraken zijn gemaakt over het gebruik van elkaars diensten.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Rabobank beperkt de mogelijkheden voor een aflossingsvrije hypotheek. Klanten kunnen vanaf 11 mei alleen tot 30 procent van de waarde van een huis aflossingsvrij lenen, tot een maximum van 150.000 euro. Nu is het nog mogelijk om tot 50 procent van de woningwaarde met een aflossingsvrije hypotheek te financieren.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten is in januari verslechterd ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De index voor het vertrouwen nam af tot min 23, van min 21 in december.
33 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen van bestaande koopwoningen zijn vorig jaar met gemiddeld 8,6 procent gestegen in vergelijking met een jaar eerder. Dat melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster. In december stegen de prijzen met 5,8 procent ten opzichte van dezelfde maand een jaar eerder.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Wind- en zonne-energie hebben in 2025 voor het eerst meer elektriciteit opgewekt in de Europese Unie dan fossiele brandstoffen, blijkt uit gegevens van energiedenktank Ember.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal nieuwbouwwoningen dat wordt opgeleverd neemt de komende twee jaar flink toe, nadat de groei vorig jaar nog iets lager uitviel. Dit verwacht directeur Taco van Hoek van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB). Het aantal opgeleverde huizen zal dit jaar stijgen naar 80.000 en volgend jaar naar 84.000, verwacht hij. Mede hierdoor groeit ook de woningvoorraad.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Voorlichtingsinstituut Nibud is minder optimistisch over de stijging van de koopkracht in Nederland. Dat komt doordat de lonen gemiddeld minder hard stijgen dan eerder verwacht, meldt de organisatie die informeert over huishoudfinanciƫn.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Wind- en zonne-energie hebben in 2025 voor het eerst meer elektriciteit opgewekt in de Europese Unie dan fossiele brandstoffen, blijkt uit gegevens van energiedenktank Ember.
4 uur geleden