Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Transavia geeft 124 zomerslots terug aan luchthaven Rotterdam

Transavia geeft 124 zomerslots terug aan luchthaven Rotterdam

DEN HAAG (ANP) - Transavia geeft 124 start- en landingsrechten, zogeheten slots, voor het zomerseizoen terug aan luchthaven Rotterdam The Hague Airport. Dat bevestigt slotcoördinator Hugo Thomassen van Airport Coordination Netherlands (ACNL) na berichtgeving van De Telegraaf.

Volgens een woordvoerder van luchtvaartmaatschappij Transavia betekent dat echter niet dat er automatisch ook 124 vluchten komen te vervallen. De zegsman geeft aan dat er namelijk nog geen vluchten waren ingepland op de teruggegeven slots.

"Transavia heeft de vluchtschema's bekeken voor de rest van het seizoen en op basis daarvan slots teruggegeven", legt Thomassen uit. "Dat zie je bij meer airlines. Soms worden slots ingeleverd vanwege acute annuleringen, maar er zijn ook airlines die wat verder vooruitkijken."

Verschillende redenen

Volgens de coördinator kunnen er verschillende redenen zijn om slots in te leveren. Zo waren er ook luchtvaartmaatschappijen die dat deze week deden door het slechte weer, maar vliegmaatschappijen kunnen daartoe ook besluiten als gevolg van onvoldoende boekingen, onderhoud aan vliegtuigen of commerciële afwegingen. Ook kan het zo zijn dat vluchten worden gecombineerd.

De 124 slots komen neer op 3 procent van de totale slotportefeuille die Transavia heeft op Rotterdam The Hague Airport. Op Schiphol en Eindhoven Airport heeft de luchtvaartmaatschappij nog niet geschoven met slots, meldt Thomassen verder.

Moeilijke zomer

Transavia maakte vorig jaar nog een moeilijke zomer door. De problemen bij Transavia begonnen in april, toen eerder geleasete vliegtuigen toch niet konden worden ingezet. Ook stonden enkele vliegtuigen door tekorten aan onderdelen langer aan de kant dan gepland. Dat zorgde ervoor dat Transavia herhaaldelijk vluchten moest schrappen waardoor duizenden passagiers getroffen werden.

Ook voor dit jaar kondigde de luchtvaartmaatschappij onlangs aan opnieuw vluchten te moeten schrappen, onder meer door uitloop van groot onderhoud. Dat gaat om een onbekend aantal vluchten in de periode tot eind juni.

Passen en meten

Mochten er gedurende de zomer inderdaad 124 vluchten worden geschrapt, dan komt dat neer op gemiddeld een vlucht per dag, vertelt luchtvaartanalist Joris Melkert van de TU Delft aan BNR. Volgens hem is dat heel vervelend, maar geen groot drama. Al leidt de grote vraag naar vliegreizen wel tot tekorten aan onderdelen, vliegtuigen en capabele technici. "Het blijft gewoon passen en meten", stelt Melkert. "De luchtvaart blijft groeien, de orderboeken zitten tjokvol, de verwachting is dat het krap zal blijven."

Meer uit Financieel

Bloomberg: gesprekken verkoop Venezolaanse olie aan afnemers Azië

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote internationale grondstoffenhandelaren Vitol en Trafigura voeren gesprekken met raffinagebedrijven in Azië over de verkoop van Venezolaanse olie. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Volgens Bloomberg hebben Vitol en Trafigura al voorlopige goedkeuring van de Amerikaanse regering gekregen voor het op de markt brengen van olie uit Venezuela.

26 minuten geleden
Schiphol vindt nieuwe infradirecteur bij bouwer Heijmans

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol heeft een nieuwe directeur benoemd voor de infrastructuuractiviteiten op de luchthaven, zoals bouw en onderhoud. Per 1 april zal Bart Smolders de functie van chief infrastructure officer van Schiphol vervullen. Smolders komt van bouwbedrijf Heijmans, waar hij verantwoordelijk is voor alle infraprojecten.

2 uur geleden
Meer horecapersoneel dan ooit, maar zorgen om gebrek aan jongeren

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal werkenden in de Nederlandse horeca is hoger dan ooit. In 2025 was de sector goed voor 522.005 banen. Toch is het personeelstekort blijvend, vooral door een groeiend tekort aan jongeren. Daarvoor waarschuwt Marijke Vuik, voorzitter van branchevereniging Koninklijke Horeca Nederland (KHN).

3 uur geleden
Mensen vaker overdag naar horeca, koffiebars vervangen kroegen

AMSTERDAM (ANP) - Steeds meer mensen gaan liever overdag een hapje of drankje doen dan 's avonds. En daar spelen horecazaken gretig op in. Het aantal koffiebars stijgt, terwijl de daling van het aantal cafés en discotheken doorzet. Deze ontwikkeling was al voor de coronacrisis ingezet, maar de beperkingen van die tijd hebben de vaart wel versneld. Dat zegt Marijke Vuik, voorzitter van branchevereniging Koninklijke Horeca Nederland (KHN), tijdens vakbeurs Horecava in Amsterdam.

3 uur geleden
Jumbo boekt meer omzet in 2025, nieuwe topman ziet verdere groei

VEGHEL (ANP) - Jumbo heeft in 2025 meer omzet geboekt onder de nieuwe strategie, die aan het begin van het tweede kwartaal werd ingezet. Ook kijkt het supermarktbedrijf "vol vertrouwen naar 2026" met Jesper Højer als nieuwe topman. Højer, die op 1 januari 2026 officieel interim-topman Tom Heidman opvolgde, wil de opgaande lijn in 2026 voortzetten.

3 uur geleden
Gasunie transporteerde meer aardgas in 2025

DEN HAAG (ANP) - Gasunie heeft vorig jaar meer aardgas getransporteerd dan een jaar eerder, doordat meer gas werd opgeslagen in bergingen, meer werd gebruikt in elektriciteitscentrales en omdat meer naar Duitsland werd geëxporteerd. In totaal ging het om 63,4 miljard kubieke meter gas. Dat is ruim 6 procent meer dan een jaar eerder.

4 uur geleden
Besi wint op beurs na ordergroei, Heineken zakt na vertrek topman

AMSTERDAM (ANP) - Besi behoorde maandag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De chiptoeleverancier heeft in het vierde kwartaal van 2025 voor ongeveer 250 miljoen euro aan nieuwe orders binnengekregen. Dat is een stijging van 43 procent ten opzichte van het derde kwartaal. Dankzij de sterke ordergroei verwacht het bedrijf dat de omzet, de brutowinstmarge en de operationele kosten in het laatste kwartaal van 2025 aan "de gunstige kant" van de eerder afgegeven verwachtingen zullen liggen.

5 uur geleden