Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Transavia bezuinigt om dure kerosine, sluit banenverlies niet uit

Transavia bezuinigt om dure kerosine, sluit banenverlies niet uit

SCHIPHOL (ANP) - Transavia gaat miljoenen extra besparen vanwege de stijgende prijs voor vliegtuigbrandstof. Dat bevestigt de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving in De Telegraaf. De luchtvaartmaatschappij sluit niet uit dat hierdoor banen geschrapt worden.

"Vanwege de sterk gestegen brandstofkosten en het feit dat we dit in zeer beperkte mate door kunnen en willen berekenen aan klanten, kijken we extra kritisch naar onze operationele efficiëntie en naar onze indirecte en overheadkosten, waarin een aanvullende besparing van 10 miljoen euro nodig is", laat een woordvoerster weten. Transavia zei eerder al een extra brandstoftoeslag te rekenen om de hoge kosten deels op te vangen. Het bedrijf schrapte geen vluchten, in tegenstelling tot moederbedrijf KLM.

"Eventuele personele effecten proberen we zoveel mogelijk op te vangen via natuurlijk verloop. Tegelijk kunnen we op dit moment niet uitsluiten dat op sommige plekken reorganisaties nodig kunnen zijn, maar zo ver zijn we nog niet", voegt de woordvoerster toe. "Mocht dat aan de orde zijn, dan doen we dit zorgvuldig en in overleg met de betrokken partijen."

Onrust

Vanwege de onrust in het Midden-Oosten en de sluiting van de Straat van Hormuz is de kerosineprijs hard gestegen. Transavia kondigde halverwege maart aan hierom een toeslag van 5 euro te rekenen op een aantal vluchten. Toen zei het bedrijf ook al een deel van de gestegen brandstofkosten zelf op te vangen.

Transavia zegt vrijdag te werken aan "een financieel gezonde en toekomstbestendige organisatie". De budgetdochter van KLM leed vorig jaar een operationeel verlies van 49 miljoen euro.

Meer uit Financieel

ECB-bestuurder: inflatie koelt af, vooruitzichten verbeteren

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) staat er na de renteverhoging van vorige maand "goed voor", nu de inflatie afzwakt door de scherpe daling van de olieprijzen. Dat zei ECB-bestuurslid Emmanuel Moulin zaterdag op een conferentie in het Franse Aix-en-Provence.

18 uur geleden
Modi: India blijft investeren in nieuwe olieraffinaderijen

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India blijft nieuwe olieraffinaderijen bouwen om zeker te zijn van voldoende aanvoer, terwijl westerse landen juist raffinagecapaciteit afbouwen. Dat heeft de Indiase premier Narendra Modi zaterdag gezegd bij de opening van een nieuwe raffinaderij.

18 uur geleden
FT: Shell beschuldigd van misleiding Britse rechtbank

LONDEN (ANP) - Shell wordt ervan beschuldigd de rechtbank in het Verenigd Koninkrijk bewust te hebben misleid in een poging om te voorkomen dat het bedrijf daar voor de rechter moet verschijnen wegens olievervuiling in Nigeria. Dat meldt Financial Times op basis van juridische documenten die zijn ingediend bij het hogere gerechtshof.

19 uur geleden
Micron start miljardenuitbreiding van chipfabriek in Japan

HIROSHIMA (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chipconcern Micron Technology is zaterdag gestart met een grote uitbreiding van een fabriek in West-Japan waar geavanceerde geheugenchips worden geproduceerd. De investering, ter waarde van omgerekend 8,8 miljard euro, maakt deel uit van een wereldwijde uitbreiding van de productiecapaciteit door chipfabrikanten om aan de snel groeiende vraag naar AI-toepassingen te voldoen.

22 uur geleden
Texas onderzoekt ticketsite StubHub na klachten over WK-kaarten

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Openbaar aanklagers in de Amerikaanse staat Texas zijn een onderzoek begonnen naar ticketwebsite StubHub na klachten rondom kaartjes voor het WK voetbal. Mensen die dachten via de doorverkoopsite kaartjes te hebben bemachtigd, zouden kort voor de wedstrijd bericht hebben gekregen dat de tickets niet beschikbaar waren.

1 dag geleden
AEX sluit handelsweek hoger, chipbedrijven bij winnaars

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met een plus het weekend ingegaan. De chipbedrijven stonden bij de grootste stijgers en lieten daarmee herstel zien na de koersverliezen van de afgelopen dagen.

1 dag geleden
EBN begint met het vullen van gasopslag Grijpskerk

UTRECHT (ANP) - Energie Beheer Nederland (EBN) is begonnen met het vullen van de gasopslag in Grijpskerk. Het staatsbedrijf heeft een overeenkomst gesloten met de Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM), de eigenaar van de opslag, voor het gebruik tot 1 april volgend jaar.

1 dag geleden