Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Transavia annuleert alle vluchten vanaf vliegveld Rotterdam

Transavia annuleert alle vluchten vanaf vliegveld Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Transavia schrapt voor donderdag vanwege de storm Ciarán alle vluchten vanaf het vliegveld in Rotterdam. In eerste instantie annuleerde de maatschappij vijf vluchten in de vroege ochtend en één die aan het begin van de middag zou vertrekken. In de loop van de ochtend besloot Transavia om, vanwege de harde wind en de natte baan, ook de resterende vijf vluchten in de middag en avond te schrappen.

De maatschappij vliegt normaal gesproken op een donderdag vanaf Rotterdam naar diverse Europese bestemmingen en naar Al Hoceima in Marokko. Die vliegtuigen keren dan later op de dag weer terug. Omdat in de middag code oranje geldt in het Nederlandse kustgebied vanwege de storm, besloot Transavia woensdagavond al om de vroege vluchten uit het schema te halen, om te voorkomen dat die vliegtuigen niet terug zouden kunnen komen.

De maatschappij verwacht op andere luchthavens weliswaar met vertragingen en andere wijzigingen te maken te krijgen, maar niet met annulering van vluchten. KLM besloot al wel om vanaf het begin van de middag alle aankomende en vertrekkende vluchten op Schiphol te schrappen.

Het KNMI verwacht in het kustgebied zeer zware windstoten van 100 tot 110 kilometer per uur. Het vliegveld van Rotterdam heeft één start- en landingsbaan, waar de wind dwars op staat. Dat maakt het opstijgen en landen lastiger. De vluchten van British Airways vanaf Rotterdam naar Londen gaan vooralsnog wel gewoon door.

Meer uit Binnenland

Herman Deinum (79), bassist Cuby & the Blizzards, overleden

NIJVERDAL (ANP) - Bassist Herman Deinum van de bluesband Cuby & the Blizzards is op 79-jarige leeftijd overleden. Deinum stierf vrijdag in zijn woonplaats Nijverdal, deelt het Cuby and the Blizzards (C+B) Museum. "Fans kwamen speciaal voor hem naar de concerten, om van zijn duidelijk hoorbare, melodieuze, stuwende baspartijen te genieten", aldus het museum.

1 uur geleden
DJI: focus ligt op terugkeren van rust in de gevangenis

VUGHT (ANP) - "We focussen ons nu op het terugkeren van de rust in de penitentiaire inrichting." Een uur na de beëindiging van de gijzeling van twee medewerkers van de gevangenis in Vught zegt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) dat dat "nu het belangrijkste is".

3 uur geleden
Premier Aruba niet naar Nederland om 'spanning in eigen regio'

ORANJESTAD (ANP) - De Arubaanse premier Mike Eman annuleert zijn bezoek aan Nederland. Als reden geeft hij 'de voelbare spanning in de regio'. Amerika heeft in de afgelopen maanden een grote militaire macht opgebouwd voor de grens met Venezuela. Aruba ligt enkele tientallen kilometers van het Zuid-Amerikaanse land.

5 uur geleden
Gijzeling in gevangenis Vught voorbij, medewerkers in veiligheid

VUGHT (ANP) - De gijzeling in de psychiatrische afdeling van de gevangenis in het Brabantse Vught is voorbij. Een gedetineerde hield daar twee medewerkers vast tegen hun wil. Aan het begin van de avond werden zij in veiligheid gebracht. "De gedetineerde is onder controle", laat de Dienst Justitiële Inrichtingen weten.

5 uur geleden
Gegijzelden PI Vught zijn twee medewerkers

DEN HAAG (ANP) - De gegijzelden die op de psychiatrische afdeling van de gevangenis in Vught worden vastgehouden, zijn twee medewerkers. Dat laat het ministerie van Justitie en Veiligheid weten. Eerder was nog onbekend om hoeveel mensen het ging, en of het gedetineerden of medewerkers zijn.

5 uur geleden
Gijzeling gaande op psychiatrische afdeling gevangenis Vught

VUGHT (ANP) - Op de psychiatrische afdeling van de penitentiaire inrichting in Vught is een gijzeling gaande, meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). De politie is ter plaatse en doet er alles aan om de situatie zo snel mogelijk onder controle te krijgen. De families van de betrokkenen zijn ingelicht, meldt de dienst.

6 uur geleden
JenV: incident Vught niet in zwaar beveiligde EBI

DEN HAAG (ANP) - Het gemelde incident in de gevangenis in Vught vindt niet plaats in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI), meldt het ministerie van Justitie en Veiligheid. In de EBI zit onder meer Ridouan Taghi opgesloten. Verdere informatie over het incident had de woordvoerder niet.

6 uur geleden