Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tranen Evenepoel bij rentree in wielerpeloton

Tranen Evenepoel bij rentree in wielerpeloton

TURIJN (ANP) - Voor Remco Evenepoel was het zaterdag in de Giro d'Italia een emotioneel weerzien met het wielerpeloton. "Ik stond met tranen in mijn ogen op het startpodium", vertelde de jonge Belg, met gevoel voor theater. Evenepoel, het pas 21-jarige talent van Deceuninck - Quick-Step, begon aan zijn eerste koers 266 dagen na zijn zware val in de Ronde van Lombardije. In de openingstijdrit eindigde hij meteen als zevende.

"Dit had ik niet verwacht", sprak hij over het resultaat na ruim 8 kilometer fietsen tegen de klok. Evenepoel probeert de verwachtingen in België, waar hij wordt beschouwd als de nieuwe Eddy Merckx, te temperen. In de Giro zegt hij zelfs mogelijk in dienst te rijden van zijn Portugese ploeggenoot João Almeida, zaterdag vierde in de openingsrit. Tot aan zijn val vorig jaar augustus, waarbij hij onder meer een bekkenbreuk opliep, had Evenepoel alle vier de etappekoersen waarin hij was gestart in 2020 gewonnen.

"Het was zwaar om terug te komen. Om dan zo de Giro starten, meteen in de top 10, dat voelt goed", vertelde hij. "Voor mij was het belangrijkste om gewoon een goede tijdrit te rijden. Ik heb niet aan de winst of de roze trui gedacht. Ik wilde gewoon genieten."

Op de vraag of er de komende dagen al een aanval op de roze leiderstrui van de Italiaan Filippo Ganna inzit hield Evenepoel zich op de vlakte. "We zijn hier met João en met mij. We zijn twee super goede renners, denk ik, en we deden het vandaag ongelooflijk goed. Als ik me niet vergis, hebben we al 20 seconden voorsprong op enkele favorieten. Dat is een grote kloof, in zo'n korte tijdrit. Nu moeten we zonder problemen door de eerste tien dagen zien te komen en elkaar ondersteunen."

Meer uit Sport

Schaatsster Schulting ruim aan de leiding na eerste dag NK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar leiding op de NK sprint in Heerenveen uitgebouwd met de winst op de eerste 1000 meter. De 28-jarige Schulting was eerder op zaterdag ook al de beste op de eerste 500 meter.

1 uur geleden
Van der Poel soleert naar zege in eerste Omloop Het Nieuwsblad

NINOVE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft bij zijn debuut in de Omloop Het Nieuwsblad direct overtuigend gewonnen. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech, die in de openingskoers van het Belgische voorjaar zijn rentree op de weg beleefde, maakte het verschil op de Muur van Geraardsbergen. In de resterende 16 kilometer soleerde de 31-jarige Nederlander onbedreigd naar de finish in Ninove.

2 uur geleden
Schaatsster Schulting wint 500 meter op NK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft de eerste 500 meter van het NK sprint op haar naam geschreven. Ze kwam na 37,24 seconden over de finish in ijsstadion Thialf. Marrit Fledderus klokte de tweede tijd (37,39) en Isabel Grevelt werd derde (37,73).

2 uur geleden
Schaatser Bosker grijpt macht op NK allround

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker heeft de macht gegrepen op het NK allround. Hij won de 5000 meter in 6.10,47 en gaat na twee afstanden aan de leiding in ijsstadion Thialf.

3 uur geleden
Tennisser Griekspoor meldt zich geblesseerd af voor finale Dubai

DUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich afgemeld voor de finale van het toernooi van Dubai. De beste tennisser van Nederland heeft te veel last van een hamstringblessure. De Rus Daniil Medvedev heeft daardoor de titel gepakt.

3 uur geleden
Olympisch kampioen Groenewoud wint 3000 meter op NK allround

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na twee afstanden aan de leiding van het NK allround. De olympisch kampioen op de massastart won de 3000 meter in ijsstadion Thialf in Heerenveen (3.56,65).

4 uur geleden
Schaatsster Conijn verlaat uit protest NK allround

HEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn is uit protest niet van start gegaan bij het NK allround in Heerenveen. De winnares van het zilver op de 5000 meter van de Winterspelen meldde zich af voor de 3000 meter nadat ze de 500 meter nog wel had gereden.

4 uur geleden