Tranen Evenepoel bij rentree in wielerpeloton
TURIJN (ANP) - Voor Remco Evenepoel was het zaterdag in de Giro d'Italia een emotioneel weerzien met het wielerpeloton. "Ik stond met tranen in mijn ogen op het startpodium", vertelde de jonge Belg, met gevoel voor theater. Evenepoel, het pas 21-jarige talent van Deceuninck - Quick-Step, begon aan zijn eerste koers 266 dagen na zijn zware val in de Ronde van Lombardije. In de openingstijdrit eindigde hij meteen als zevende.
"Dit had ik niet verwacht", sprak hij over het resultaat na ruim 8 kilometer fietsen tegen de klok. Evenepoel probeert de verwachtingen in België, waar hij wordt beschouwd als de nieuwe Eddy Merckx, te temperen. In de Giro zegt hij zelfs mogelijk in dienst te rijden van zijn Portugese ploeggenoot João Almeida, zaterdag vierde in de openingsrit. Tot aan zijn val vorig jaar augustus, waarbij hij onder meer een bekkenbreuk opliep, had Evenepoel alle vier de etappekoersen waarin hij was gestart in 2020 gewonnen.
"Het was zwaar om terug te komen. Om dan zo de Giro starten, meteen in de top 10, dat voelt goed", vertelde hij. "Voor mij was het belangrijkste om gewoon een goede tijdrit te rijden. Ik heb niet aan de winst of de roze trui gedacht. Ik wilde gewoon genieten."
Op de vraag of er de komende dagen al een aanval op de roze leiderstrui van de Italiaan Filippo Ganna inzit hield Evenepoel zich op de vlakte. "We zijn hier met João en met mij. We zijn twee super goede renners, denk ik, en we deden het vandaag ongelooflijk goed. Als ik me niet vergis, hebben we al 20 seconden voorsprong op enkele favorieten. Dat is een grote kloof, in zo'n korte tijdrit. Nu moeten we zonder problemen door de eerste tien dagen zien te komen en elkaar ondersteunen."
Meer uit Sport
HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
2 uur geledenHAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.
3 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).
4 uur geledenKORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.
5 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).
5 uur geledenSANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.
7 uur geledenCALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.
10 uur geleden