Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tranen en vertwijfeling bij volleybalsters

Tranen en vertwijfeling bij volleybalsters

APELDOORN (ANP) - Ontroostbaar, vertwijfeld, verbaasd, trots ondanks alles, de emoties bij de Nederlandse volleybalsters schoten alle kanten op. Anne Buijs liet haar tranen de vrije loop. "De herinnering aan Rio was zo mooi, we wilden dat zo graag nog een keer meemaken." Het zit er voor Oranje niet in. Als in Tokio om de olympische titel wordt gevolleybald, zitten de Nederlandse speelsters thuis.

"Ik ben er gewoon ziek van, moest bijna overgeven." Buijs kon er maar niet over uit dat de halve finale van het olympisch kwalificatietoernooi in Apeldoorn tegen Duitsland met 3-0 verloren was gegaan. Collega Floortje Meijners, na meer dan 10 jaar overgehaald om weer voor Oranje uit te komen, stond er net iets nuchterder in. "Vooral voor de meiden die hier jaren naartoe hebben gewerkt is dit jammer. Ik ben trots op dit team", zei de aanvalster die Maret Balkestein-Grothues uit de basis had verdrongen. De aanvoerster had haar lot met moeite aanvaard: "Hoe nu verder? Ik weet het niet."

Balkestein had grotendeels vanaf de kant gezien hoe haar ploeggenotes verdedigend en blokkerend tekortkwamen tegen de sterke Duitse aanvalsters. "Frusterend om toe te kijken, maar je kunt jezelf niet inwisselen. Ik had zelf de afgelopen weken wel het gevoel dat ik erin hoorde, maar ik wist dat dit mijn rol zou zijn. Maar dan nog: als we 2-0 achter staan, gooi mij er dan in."

Conclusie

Dat deed bondscoach Gianni Caprara niet. "Aan de ene kant snap ik dat ook wel, het was ook niet zo slecht. Al vond ik wel dat de blokkering er te vaak naast zat."

Buijs kwam tot dezelfde conclusie: "Blokkerend en verdedigend was het niet goed genoeg. Dan moet je zelf zo veel punten maken." Maar de in Turkije spelende passer/loper bleef ontroostbaar. "Dit zijn een stel zulke topwijven bij elkaar. Ik gunt het ze zo. En de bond ook, die ervoor heeft gezorgd dat we hier konden spelen. Het had zo'n leuk feest kunnen zijn."

Hoe nu verder? Geen van de speelsters had een idee. "2020 was het jaar van de Spelen. Dat is nu pats,boem weg", zei Balkestein. "De emoties over het missen van de Spelen komen later", meende Robin de Kruijf, ook zonder idee over haar toekomst. "We wilden graag, maar het zat er schijnbaar niet in. 3-0 is een duidelijke uitslag."

Meer uit Sport

Van de Zandschulp woensdag laat in actie voor kwartfinale

NEW YORK (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp komt woensdag op de US Open pas laat in actie voor zijn kwartfinale. De 30-jarige Nederlander en de als eerste geplaatste Duitser Alexander Zverev zijn ingedeeld in de vierde en laatste partij in het Arthur Ashe Stadium, het hoofdstadion van het toernooi in New York. De partij begint om 19.30 uur plaatselijke tijd. In Nederland is het dan 01.30 uur in de nacht.

16 minuten geleden
Brit Brennan wil in thuisland eerste gele trui in de Tour pakken

LA RÁBIDA (ANP) - Wielrenner Matthew Brennan heeft zijn zinnen gezet op het veroveren van de gele trui in de eerste etappe van de Tour de France in 2027. Dat zei de 21-jarige Britse sprinter van Visma - Lease a Bike dinsdag na zijn vierde ritzege in de Vuelta in het flashinterview. De Tour begint volgend jaar in het Verenigd Koninkrijk met een etappe van Edinburgh naar Carlisle.

1 uur geleden
Brennan sprint naar vierde ritzege in Vuelta

LA RÁBIDA (ANP) - Matthew Brennan heeft zijn vierde ritzege geboekt in de Vuelta. De Brit van Visma - Lease a Bike was dinsdag in de zestiende etappe met afstand de beste in de massasprint. De Fransman Bryan Coquard werd voor de tweede keer deze Vuelta tweede achter Brennan. De Belg Vito Braet werd derde. Het is de vijfde etappezege voor Visma - Lease a Bike in deze Ronde van Spanje.

2 uur geleden
Oud-voetballer Totti adviseur basketbalclub uit Rome

ROME (ANP/AFP) - Oud-voetballer Francesco Totti wordt adviseur van Maxima, een nieuwe basketbalclub in Rome. De voormalige speler van AS Roma en international zegt dat hij eerder aanbiedingen voor functies bij het Italiaans elftal en AS Roma heeft afgeslagen.

4 uur geleden
Tennisster Gauff naar laatste acht op US Open

NEW YORK (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft de laatste acht bereikt op de US Open. De als vierde geplaatste Amerikaanse rekende in twee sets af met landgenote Iva Jovic: 6-1 6-4.

10 uur geleden
Zverev tegenstander van Van de Zandschulp in kwartfinale US Open

NEW YORK (ANP) - Tennisser Alexander Zverev staat in de kwartfinale van de US Open. De als eerste geplaatste Duitser was in de vierde ronde in drie sets te sterk voor de Italiaan Luciano Darderi, de nummer 20 van de plaatsingslijst: 6-2 6-2 7-6 (7).

14 uur geleden
Van de Zandschulp na vijfsetter naar kwartfinales US Open

NEW YORK (ANP) - Botic van de Zandschulp staat voor de tweede keer in de kwartfinales van de US Open. De 30-jarige tennisser versloeg de 21-jarige Fransman Arthur Géa in de nacht van maandag op dinsdag in de vierde ronde na vijf sets 3-6 6-7 (0) 7-6 (7) 7-6 (3) 6-4. Van de Zandschulp speelt tegen de winnaar van de partij tussen Alexander Zverev en Luciano Darderi om een plaats bij de laatste vier.

15 uur geleden