Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tramschutter Gökmen T. schuldig aan verkrachting

Tramschutter Gökmen T. schuldig aan verkrachting

UTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft tramschutter Gökmen T. woensdag schuldig verklaard aan de verkrachting van een vrouw in juli 2017. De uitspraak was gelijk aan de eis van de officier van justitie twee weken geleden. Omdat T. in maart dit jaar vanwege de tramaanslag in Utrecht al werd veroordeeld tot de hoogst mogelijk gevangenisstraf, levenslang, kon de rechtbank hem voor de verkrachting geen verdere straf opleggen.

T. (38) was net als bij de behandeling van de zaak ook woensdag niet aanwezig in de rechtbank. Bij de politie ontkende hij eerder de vrouw te hebben verkracht. Hij heeft toegegeven seks met haar te hebben gehad en gezegd dat het er daarbij ruw aan toe ging, maar dat dit op het eigen, uitdrukkelijke verzoek van de vrouw was.

Volgens de rechtbank staat echter vast dat T. het slachtoffer heeft gedwongen tot seksuele handelingen en haar daarbij mishandelde. Het slachtoffer legde daarover "betrouwbare verklaringen" af, die werden ondersteund door getuigen die zij direct na het incident benaderde en forensisch onderzoek. Als T. niet al tot levenslang was veroordeeld, zouden de "aard en ernst" van de verkrachting een forse gevangenisstraf hebben gerechtvaardigd, aldus de rechtbank.

Appgesprekken

T. en de vrouw kenden elkaar al jarenlang. In appjes aan vrienden liet zij in de periode voor het incident doorschemeren dat ze verliefd op hem was en zei ze "een zwak" voor hem te hebben. De bewuste avond stuurde ze hem eerst weg, maar keerde hij later agressief en onder invloed van drank terug. Daarna zou hij zich aan haar hebben vergrepen. Aan een vriend appte ze daarna: "Hij is gek. Hij heeft me verkracht, gebeten, geslagen en over me heen geplast. Ik was bijna dood."

De officier van justitie zei twee weken geleden dat T. de vrouw "op onmenselijke wijze had vernederd". Het slachtoffer claimde bijna 30.000 euro schadevergoeding, waarvan de rechtbank een kleine 10.000 euro toewees.

T. zat vorig jaar enige tijd in voorarrest vanwege de verkrachting. Kort nadat hij was vrijgelaten, pleegde hij de aanslag op de tram. Daarbij kwamen vier mensen om het leven en raakten meerdere mensen gewond.

Meer uit Binnenland

Ook tenten op voorterrein Ter Apel worden verwijderd

TER APEL (ANP) - De pagodetenten die zorgen voor schaduw op het voorterrein in Ter Apel worden weggehaald. Het Rode Kruis zette de tenten neer, maar besloot vrijdag te stoppen met de hulpverlening op het grasveld voor de ingang. En dat betekent dat ook de tenten daar worden weggehaald, laat een woordvoerder weten.

2 uur geleden
Vrouwen van Srebrenica centraal tijdens herdenking in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - In Den Haag is zaterdagmiddag de massamoord in Srebrenica herdacht, 31 jaar geleden. Op het Lange Voorhout in het centrum van de stad hielden onder anderen burgemeester Jan van Zanen en de Bosnische ambassadeur Almir Šahović een toespraak. Het trauma van Srebrenica leeft voort, sprak Van Zanen. "Soms zichtbaar. Vaak ook niet."

3 uur geleden
Bestuur Haga Lyceum beraadt zich op vervolgstappen na rapport

AMSTERDAM (ANP) - De Stichting Islamitisch Onderwijs (SIO), het bestuur van het Cornelius Haga Lyceum in Amsterdam, beraadt zich op eventuele vervolgstappen na een publicatie van de onderwijsinspectie over wanbeleid bij de school. Dat laat het dagelijks bestuur van de middelbare school zaterdag weten. Volgens de SIO is het rapport van de inspectie een "zeer eenzijdige beoordeling" van de situatie.

3 uur geleden
Grote brand in Weteringbrug onder controle

WETERINGBRUG (ANP) - De brand die zaterdagochtend rond 05.00 uur uitbrak in een pand aan de Lisserweg in Weteringbrug is onder controle. De brandweer heeft kunnen voorkomen dat het vuur oversloeg naar twee woningen op hetzelfde terrein, meldt de Veiligheidsregio Kennemerland.

9 uur geleden
Zeer grote brand langs A4 bij Weteringbrug

WETERINGBRUG (ANP) - Langs de A4 en A44 bij Weteringbrug woedt zaterdagochtend een zeer grote brand. De brand woedt in een pand aan de Lisserweg. "De brand is ontstaan in een schuur, maar overgeslagen naar een naastgelegen meubelmakerij", zegt een woordvoerder van de veiligheidsregio Kennemerland. Er komt veel rook bij, die ook vanaf de snelweg duidelijk te zien is.

10 uur geleden
Agent omgekomen bij dodelijk ongeval langs kanaal in Lieren

LIEREN (ANP) - Bij een dodelijk ongeval vrijdagmiddag langs het kanaal in het Gelderse Lieren is een politieagent om het leven gekomen. Even na 13.30 uur was er een ernstige aanrijding tussen een vrachtwagen en een auto aan de Kanaal Zuid. "Met grote verslagenheid moeten wij meedelen dat dit onze politiecollega's in een burgervoertuig zijn", meldt de politie in de nacht van vrijdag op zaterdag.

17 uur geleden
De Mos: COA vergeet dat er verkiezingen zijn geweest in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - "Het COA vergeet dat er verkiezingen zijn geweest." Zo reageerde Richard de Mos van Hart voor Den Haag op de stelling van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) dat het nieuwe Haagse stadsbestuur niet eenzijdig een overeenkomst kan opzeggen over de opvang van 440 asielzoekers in het oude HagaZiekenhuis aan de Sportlaan in de Hofstad.

19 uur geleden