Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tramschutter Gökmen T. schuldig aan verkrachting

Tramschutter Gökmen T. schuldig aan verkrachting

UTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft tramschutter Gökmen T. woensdag schuldig verklaard aan de verkrachting van een vrouw in juli 2017. De uitspraak was gelijk aan de eis van de officier van justitie twee weken geleden. Omdat T. in maart dit jaar vanwege de tramaanslag in Utrecht al werd veroordeeld tot de hoogst mogelijk gevangenisstraf, levenslang, kon de rechtbank hem voor de verkrachting geen verdere straf opleggen.

T. (38) was net als bij de behandeling van de zaak ook woensdag niet aanwezig in de rechtbank. Bij de politie ontkende hij eerder de vrouw te hebben verkracht. Hij heeft toegegeven seks met haar te hebben gehad en gezegd dat het er daarbij ruw aan toe ging, maar dat dit op het eigen, uitdrukkelijke verzoek van de vrouw was.

Volgens de rechtbank staat echter vast dat T. het slachtoffer heeft gedwongen tot seksuele handelingen en haar daarbij mishandelde. Het slachtoffer legde daarover "betrouwbare verklaringen" af, die werden ondersteund door getuigen die zij direct na het incident benaderde en forensisch onderzoek. Als T. niet al tot levenslang was veroordeeld, zouden de "aard en ernst" van de verkrachting een forse gevangenisstraf hebben gerechtvaardigd, aldus de rechtbank.

Appgesprekken

T. en de vrouw kenden elkaar al jarenlang. In appjes aan vrienden liet zij in de periode voor het incident doorschemeren dat ze verliefd op hem was en zei ze "een zwak" voor hem te hebben. De bewuste avond stuurde ze hem eerst weg, maar keerde hij later agressief en onder invloed van drank terug. Daarna zou hij zich aan haar hebben vergrepen. Aan een vriend appte ze daarna: "Hij is gek. Hij heeft me verkracht, gebeten, geslagen en over me heen geplast. Ik was bijna dood."

De officier van justitie zei twee weken geleden dat T. de vrouw "op onmenselijke wijze had vernederd". Het slachtoffer claimde bijna 30.000 euro schadevergoeding, waarvan de rechtbank een kleine 10.000 euro toewees.

T. zat vorig jaar enige tijd in voorarrest vanwege de verkrachting. Kort nadat hij was vrijgelaten, pleegde hij de aanslag op de tram. Daarbij kwamen vier mensen om het leven en raakten meerdere mensen gewond.

Meer uit Binnenland

Almelo: vier autobranden in half uur, politie stuurt bericht uit

ALMELO (ANP) - De politie heeft zaterdagavond om 23.45 uur een bericht via Burgernet uitgestuurd in verband met diverse autobranden in de omgeving van Almelo. Volgens RTV Oost ging het om vier autobranden binnen een half uur op verschillende locaties in Almelo.

5 uur geleden
Pakketbezorger gaat aangifte doen tegen taserende agent

AMSTERDAM (ANP) - De pakketbezorger die eerder deze week in de Amsterdamse Jordaan door een motoragent werd getaserd, gaat daarvan begin komende week aangifte doen. Dat bevestigt zijn advocaat Gerald Roethof na berichtgeving van AT5.

9 uur geleden
34 aanhoudingen na onrust in Den Haag, meesten minderjarig

DEN HAAG (ANP) - Hoewel er geen rellen of plunderingen hebben plaatsgevonden, heeft de politie zaterdag 34 mensen aangehouden tijdens onrust in Den Haag. Het overgrote deel van hen is minderjarig en afkomstig uit diverse plaatsen, waaronder Amsterdam, Beerta, Lemele en Zwijndrecht. De jongeren werden onder meer aangehouden voor openlijke geweldpleging, het dragen van gezichtsbedekkende kleding en het bezitten van verboden middelen, zoals illegaal vuurwerk.

11 uur geleden
Sovjet Ereveld in Leusden opnieuw beklad

LEUSDEN (ANP) - Het Sovjet Ereveld in Leusden is opnieuw beklad. Dit keer zijn de obelisk en de gedenkmuur met rode en zwarte verf besmeurd. Op beelden op de sociale media van de begraafplaats is te zien dat er leuzen zijn aangebracht als 'Fuck Refugees', 'Not against Russians but against commies' en 'Dutch government = commies'.

12 uur geleden
Stuurloze boot had 36 Afghanen en 2 Soedanezen aan boord

HOOGERHEIDE (ANP) - De groep migranten die zaterdagochtend van een rubberboot voor de Zeeuwse kust is gehaald, verblijft in de Brigade Brabant-Oost van de marechaussee in Hoogerheide. Het gaat om 36 mannen uit Afghanistan, zegt een woordvoerder van de marechaussee.

12 uur geleden
Haagse winkeliers schatten schade onrust op vele duizenden euro's

DEN HAAG (ANP) - De schade van de protesten loopt voor Haagse winkeliers waarschijnlijk in de vele duizenden euro's, ondanks dat het in een groot deel van de Haagse binnenstad zaterdag vrij rustig bleef. Dat schat voorzitter Bas Winkler van Binnenstad in Bedrijf, het overkoepelende samenwerkingsverband van ondernemersverenigingen in de binnenstad van Den Haag.

15 uur geleden
Gemeente Den Haag breidt noodbevel centrum uit

DEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag heeft het noodbevel dat zaterdag geldt voor het kernwinkelgebied van de stad uitgebreid naar het Malieveld en het Centraal Station. Het is op verschillende plekken onrustig in de stad door een oproep tot rellen en plunderingen via sociale media en voetbalfans die zeggen daar te zijn 'ter bescherming' van de stad.

15 uur geleden