Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tramschutter Gökmen T. schuldig aan verkrachting

Tramschutter Gökmen T. schuldig aan verkrachting

UTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft tramschutter Gökmen T. woensdag schuldig verklaard aan de verkrachting van een vrouw in juli 2017. De uitspraak was gelijk aan de eis van de officier van justitie twee weken geleden. Omdat T. in maart dit jaar vanwege de tramaanslag in Utrecht al werd veroordeeld tot de hoogst mogelijk gevangenisstraf, levenslang, kon de rechtbank hem voor de verkrachting geen verdere straf opleggen.

T. (38) was net als bij de behandeling van de zaak ook woensdag niet aanwezig in de rechtbank. Bij de politie ontkende hij eerder de vrouw te hebben verkracht. Hij heeft toegegeven seks met haar te hebben gehad en gezegd dat het er daarbij ruw aan toe ging, maar dat dit op het eigen, uitdrukkelijke verzoek van de vrouw was.

Volgens de rechtbank staat echter vast dat T. het slachtoffer heeft gedwongen tot seksuele handelingen en haar daarbij mishandelde. Het slachtoffer legde daarover "betrouwbare verklaringen" af, die werden ondersteund door getuigen die zij direct na het incident benaderde en forensisch onderzoek. Als T. niet al tot levenslang was veroordeeld, zouden de "aard en ernst" van de verkrachting een forse gevangenisstraf hebben gerechtvaardigd, aldus de rechtbank.

Appgesprekken

T. en de vrouw kenden elkaar al jarenlang. In appjes aan vrienden liet zij in de periode voor het incident doorschemeren dat ze verliefd op hem was en zei ze "een zwak" voor hem te hebben. De bewuste avond stuurde ze hem eerst weg, maar keerde hij later agressief en onder invloed van drank terug. Daarna zou hij zich aan haar hebben vergrepen. Aan een vriend appte ze daarna: "Hij is gek. Hij heeft me verkracht, gebeten, geslagen en over me heen geplast. Ik was bijna dood."

De officier van justitie zei twee weken geleden dat T. de vrouw "op onmenselijke wijze had vernederd". Het slachtoffer claimde bijna 30.000 euro schadevergoeding, waarvan de rechtbank een kleine 10.000 euro toewees.

T. zat vorig jaar enige tijd in voorarrest vanwege de verkrachting. Kort nadat hij was vrijgelaten, pleegde hij de aanslag op de tram. Daarbij kwamen vier mensen om het leven en raakten meerdere mensen gewond.

Meer uit Binnenland

Rapport: betere toegangscontrole nodig tegen vuurwerk in stadions

DEN HAAG (ANP) - Om het afsteken van vuurwerk in stadions effectiever tegen te gaan, moet onder meer de toegangscontrole in stadions verbeteren, adviseert het onafhankelijke Auditteam Voetbal en Veiligheid in een maandag verschenen rapport. Technologie kan daarbij helpen. Als voorbeelden noemt het team scanpoorten, handscanners en slimme camera's. Ook betere controle van personeel, leveranciers en stadionruimtes kan verbetering opleveren.

29 minuten geleden
Honderd mensen bij inspraakavond over asielopvang Engelen

DEN BOSCH (ANP) - Bij het gemeentehuis in Den Bosch zijn maandagavond zo'n honderd mensen samengekomen voor een raadsbijeenkomst over asielopvang in Engelen. Tijdens de inspraakavond kunnen bewoners hun mening geven over de komst van een opvanglocatie voor alleenstaande jonge asielzoekers.

1 uur geleden
KNMI waarschuwt in app nu ook voor lokale zware onweersbui

DE BILT (ANP) - Het KNMI gaat gebruikers van zijn app vanaf komende week waarschuwen voor lokale zware onweersbuien. Als zo'n zware bui binnen een kwartier op de locatie van de gebruiker wordt verwacht, krijgt die een melding. Het gaat niet om alle buien, maar alleen om "zware onweersbuien die overlast kunnen veroorzaken", legt het instituut uit.

3 uur geleden
Vijf mensen nog in het ziekenhuis na ongeluk A28 met touringcar

WEZEP (ANP) - Vijf gewonden van het ongeval met een touringcar op de A28 bij Wezep liggen nog in het ziekenhuis. Dat laat de gemeente Oldebroek weten, waar Wezep onder valt.

5 uur geleden
Geen arrestaties van vuurwerkgooiende Feyenoord-fans bij Cambuur

LEEUWARDEN (ANP) - De politie heeft niemand aangehouden na de wedstrijd SC Cambuur tegen Feyenoord in Leeuwarden van zondag. De bezoekende fans van de Rotterdamse ploeg gooiden vuurwerk richting het vak met Cambuur-supporters. Daarbij raakten vijf mensen gewond.

8 uur geleden
NPO dient bij minister geen verzoek in tot maatregelen tegen ON!

HILVERSUM (ANP) - De Nederlandse Publieke Omroep gaat geen verzoek indienen bij mediaminister Rianne Letschert om maatregelen te nemen tegen aspirant-omroep Ongehoord Nederland (ON!). De andere ledenomroepen vroegen begin juni aan de NPO om een dergelijk verzoek in te dienen. Volgens de NPO is het echter onduidelijk of er voldoende "juridische grondslag" is "voor het indienen van een verzoek tot intrekking van de voorlopige erkenning van ON!", meldt de NPO maandag.

9 uur geleden
Bijna 15.000 euro ingezameld voor zoektocht naar Rodney Leysner

PARAMARIBO (ANP) - Een crowdfunding voor de zoektocht naar de vermiste Nederlandse filmproducent Rodney Leysner heeft inmiddels bijna 15.000 euro opgeleverd. Dat is te zien op de GoFundMe-pagina waar de actie door de familie van Leysner is opgezet. De producent wordt sinds 15 augustus vermist in Suriname.

9 uur geleden