Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tramschutter Gökmen T. gooide kokend vet naar gevangenispersoneel

Tramschutter Gökmen T. gooide kokend vet naar gevangenispersoneel

ROTTERDAM (ANP) - Tramschutter Gökmen T. (42) heeft in augustus kokend water en vet naar het personeel van de penitentiaire inrichting De Schie gegooid. Ook richtte hij vernielingen aan in de recreatieruimte en dreigde hij met een aardappelschilmesje en een stuk glas. De gevangenisdirectie heeft aangifte gedaan bij de politie.

Uit het incidentenoverzicht van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) blijkt dat niemand gewond raakte en dat de gedetineerde na het incident in de isoleercel is gezet. Ingewijden bevestigen berichtgeving van het AD dat het gaat om de tot levenslang veroordeelde T.

De DJI spreekt van een ernstige ordeverstoring. Met behulp van een bemiddelaar van de politie is T. onder controle gebracht. De Schie deed al vaker aangifte tegen T. Inmiddels staat de teller op vier.

Oktoberplein

Vestigingsdirecteur Richard Baas van de P.I. Rotterdam, waar De Schie onder valt, vindt dit gedrag totaal onacceptabel: "Het bedreigen van ons personeel kan niet. Zij geven uitvoering aan een rechterlijke uitspraak. Het is daarom cruciaal dat zij in een veilige omgeving werken. Ook het slopen van rijkseigendom is minstens zo kwalijk. Dit gedrag van gedetineerden wordt niet getolereerd."

Bij de rechtbank in Rotterdam dient op 28 november een zaak over eerdere incidenten. Het OM vervolgt T. voor een poging tot moord, een poging tot zware mishandeling en vernieling in de gevangenis. Hij zou in februari 2021 een gevangenisbewaarder in het gezicht hebben gestoken met een wapen. Acht maanden later zou T. agressief zijn geworden in de recreatieruimte. Hierbij vernielde hij allerlei spullen, waaronder een televisie, een magnetron, een PlayStation en een airfryer. Toen een medewerker hem tot bedaren probeerde te brengen, zou de Utrechter met hete olie hebben gegooid.

T. zit een levenslange celstraf uit voor de aanslag die hij pleegde in maart 2019 in een tram op het 24 Oktoberplein in Utrecht. Vier mensen kwamen hierbij om het leven, zes anderen raakten gewond.

Meer uit Binnenland

Bussen met asielzoekers uit Ter Apel vertrokken naar Groningen

TER APEL (ANP) - Drie bussen met in totaal ongeveer 120 asielzoekers zijn rond 22.00 uur vanuit Ter Apel vertrokken naar congrescentrum Hanzeplaza in Groningen, meldt het Rode Kruis dat hulp verleent in Ter Apel. Het gaat om mensen voor wie de komende nacht geen plek is in het aanmeldcentrum. Zij brengen de nacht door in Groningen en worden maandagochtend weer teruggebracht.

2 uur geleden
Rode Kruis deelt weer maaltijden uit aan asielzoekers in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel deelt het Rode Kruis ook zondag maaltijden uit aan asielzoekers die in afwachting zijn van een plek om de nacht door te brengen, meldt een woordvoerder van de hulporganisatie.

6 uur geleden
Parkeerplaatsen Scheveningen en Kijkduin vol met strandgangers

DEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag roept strandgangers zondagmiddag op met de fiets, scooter of het openbaar vervoer naar het strand te komen. De parkeerplaatsen Kijkduin en Scheveningen zijn vol, meldt de gemeente.

10 uur geleden
Kabinet heeft nog geen excuses van Israël om behandeling flotilla

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse kabinet heeft nog geen excuses gekregen van Israël voor de behandeling van activisten van de Global Sumud Flotilla. Buitenlandminister Tom Berendsen had daar wel om gevraagd toen hij afgelopen woensdag de Israëlische ambassadeur ontbood, maar zegt in het programma Buitenhof dat hij die nog niet heeft gekregen.

12 uur geleden
Ruim 160 gevangenen geëvacueerd na brand gevangenisvleugel Vught

VUGHT (ANP) - Ruim 130 gedetineerden zijn geëvacueerd naar andere gevangenissen na een brand die zaterdagavond ontstond in de wasruimte op een gevangenisvleugel van de PI Vught. De Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) meldt dat de hele afdeling met 162 gevangenen is ontruimd vanwege wateroverlast.

12 uur geleden
Persoon overleden door brand in seniorencomplex Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Door de brand zaterdagnacht in een seniorencomplex aan de Wagenstraat in het centrum van Den Haag is een dode gevallen. Dat zegt een woordvoerder van de politie. De overledene is de bewoner van de woning waar de brand uitbrak. Eerder meldde de veiligheidsregio nog dat er geen gewonden waren.

14 uur geleden
Tientallen asielzoekers weer terug bij aanmeldcentrum in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Twee bussen met tientallen asielzoekers zijn zondag om 8.40 uur weer terug aangekomen in Ter Apel. Dat ziet een verslaggever van het ANP. De mensen hebben de nacht doorgebracht in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen en wachten weer voor de ingang van het aanmeldcentrum op een plek binnen. Volgens een woordvoerder van het Rode Kruis gaat het om zo'n 105 personen.

16 uur geleden