Tramschutter Gökmen T. gooide kokend vet naar gevangenispersoneel
ROTTERDAM (ANP) - Tramschutter Gökmen T. (42) heeft in augustus kokend water en vet naar het personeel van de penitentiaire inrichting De Schie gegooid. Ook richtte hij vernielingen aan in de recreatieruimte en dreigde hij met een aardappelschilmesje en een stuk glas. De gevangenisdirectie heeft aangifte gedaan bij de politie.
Uit het incidentenoverzicht van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) blijkt dat niemand gewond raakte en dat de gedetineerde na het incident in de isoleercel is gezet. Ingewijden bevestigen berichtgeving van het AD dat het gaat om de tot levenslang veroordeelde T.
De DJI spreekt van een ernstige ordeverstoring. Met behulp van een bemiddelaar van de politie is T. onder controle gebracht. De Schie deed al vaker aangifte tegen T. Inmiddels staat de teller op vier.
Oktoberplein
Vestigingsdirecteur Richard Baas van de P.I. Rotterdam, waar De Schie onder valt, vindt dit gedrag totaal onacceptabel: "Het bedreigen van ons personeel kan niet. Zij geven uitvoering aan een rechterlijke uitspraak. Het is daarom cruciaal dat zij in een veilige omgeving werken. Ook het slopen van rijkseigendom is minstens zo kwalijk. Dit gedrag van gedetineerden wordt niet getolereerd."
Bij de rechtbank in Rotterdam dient op 28 november een zaak over eerdere incidenten. Het OM vervolgt T. voor een poging tot moord, een poging tot zware mishandeling en vernieling in de gevangenis. Hij zou in februari 2021 een gevangenisbewaarder in het gezicht hebben gestoken met een wapen. Acht maanden later zou T. agressief zijn geworden in de recreatieruimte. Hierbij vernielde hij allerlei spullen, waaronder een televisie, een magnetron, een PlayStation en een airfryer. Toen een medewerker hem tot bedaren probeerde te brengen, zou de Utrechter met hete olie hebben gegooid.
T. zit een levenslange celstraf uit voor de aanslag die hij pleegde in maart 2019 in een tram op het 24 Oktoberplein in Utrecht. Vier mensen kwamen hierbij om het leven, zes anderen raakten gewond.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - De Popprijs 2025 gaat naar Suzan & Freek. Het tweetal kreeg de prestigieuze juryprijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.
36 minuten geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.
9 uur geledenHARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.
16 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.
19 uur geledenDE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van het land kan het verkeer in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatselijk last hebben van dichte mist, aldus het KNMI. In de loop van de nacht neemt de kans hierop vanuit het zuiden af.
22 uur geleden